Autor Tema: Gdje pušiti?  (Posjeta: 23406 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Gdje pušiti?
« : Travanj 09, 2010, 02:38:30 poslijepodne »
Molim vašu pomoć da napravimo popis kafića u kojima će i ubuduće biti dozvoljeno pušenje u zatvorenom prostoru.

Ako već danas znadete tko ima dozvolu, prosim napišite.

Bilaj

  • Gost
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #1 : Travanj 09, 2010, 02:55:23 poslijepodne »
Ja mislim da bi kraći popis bio gdje se ne puši.
Čak bi stao i na prste jedne ruke.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #2 : Travanj 09, 2010, 03:12:54 poslijepodne »
Ja mislim da bi kraći popis bio gdje se ne puši.
Čak bi stao i na prste jedne ruke.

Ovaj put se varate.
Znam za jedan kafić koji čeka dozvolu koja se očekuje krajem mjeseca.
Za ostale ne znam.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #3 : Travanj 09, 2010, 04:03:36 poslijepodne »
Molim vašu pomoć da napravimo popis kafića u kojima će i ubuduće biti dozvoljeno pušenje u zatvorenom prostoru.

Ako već danas znadete tko ima dozvolu, prosim napišite.

Pa evo, nadam se da će Vam pomoći ovaj popis:
- KPD Turopolje, caffe "Promet"
- Remetinac, Remetinačka cest bb, caffe & noćni klub " Mojne me katdru"
- Veleposlanstvo Republike Kosove, caffe " Fast 4 "
- Veleposlanstvo distrikta Brčko, TC, caffe " Mononukleoza"
- Klub 101, pored kluba 100, zelena tenda, u sklopu čevabđinice "Seve nacionale", na katu
- " Avatar" Vukovina, caffe u izgradnji, SF
- caffe "Klub dragovoljnih pušača" preko puta stare željezare
 ;)
Ko to tamo peva?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #4 : Travanj 09, 2010, 06:43:45 poslijepodne »
ubuduće biti dozvoljeno pušenje u zatvorenom prostoru.

Pa malo sam prestar da pušenje radimo pod vedrim nebom, to je uvijek u zatvorenom prostoru...

Dozvola ne treba, pozicija - down under, nema štetnih posljedica, nema zadimljene robe...  :-X
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Trs

  • Gost
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #5 : Travanj 09, 2010, 11:14:04 poslijepodne »

Nisam u tijeku, imam drugih preokupacija, ali ću pratiti temu. Vjerojatno će ljudi napisati puno korisnih podataka.
Ja sam sada malo duže od mjesec dana nepušač i ostat ću nepušač. Garantirano. Nakon četrdeset godina po tri kutije dnevno. Oni najgori porivi za povratak na pušenje i za samoubojstvo zbog odluke o nepušenju su prošli.
Nikome ne želim da počne pušiti ali razumijem svakog pušača, čak i kad se s njim ne slažem ama baš u ničemu izvan te teme.
I dalje će mi se gaditi oni mirisni, nepušački lokali, ha, ha! Iako sad, kao nepušač, osjećam kako smrdi tamo gdje se puši. Pa što onda! To smrdi život, živi ljudi, za razliku od onih slastičarnica i butika gdje sve miriše umjetno (brrrr!).
Čini mi se da bih mogao napisati roman o tim stvarima. Čini mi se, nekako, da onaj tko nikad nije pušio, hmm... ali, riskiram da mlade navučem na duhan a to nikako ne želim jer to nije dobro, kao što se može vidjeti iz šeste rečenice ovog posta.
Ma, vidite već da se malo šalim, malo sam ozbiljan a malo sam lud, jer sam tek malo više od mjesec dana nepušač - ali ostat ću to (sad sam ozbiljan).
Očekujem vaše upute - kafići gdje se smije pušiti (zanimaju me jer to su kafići u kojima se i priča bez dlake na organu.)  :)



Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #6 : Travanj 10, 2010, 01:02:23 poslijepodne »
To smrdi život, živi ljudi, za razliku od onih slastičarnica i butika gdje sve miriše umjetno (brrrr!).

Niti život, niti ljudi... to smrdi smrt. I njezin "miris" je isto umjetno stvoren, i te cigarete su isto umjetni proizvod kao i ti parfemi, iako u slastičani ipak ima prirodnijih mirisa nego u smrdljivoj zapušenoj birtiji...

Meni za život i njegov doživljaj ne treba boemština najgore vrste.

No svakako pozdravljam odluku da prestaneš pušiti, iako me zanima - zašto...?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #7 : Travanj 10, 2010, 01:04:04 poslijepodne »
BTW, od cca 16.000 lokala, dozvolu je 6 mjeseci prilagodbe podnijelo samo njih niti 400... kaj je sa ostalima?

Prave se pametni, pa kada im bude zagustilo, opet će prijetiti otkazima, prosvjedima i sličnim glupostima...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #8 : Travanj 10, 2010, 02:15:49 poslijepodne »
Ovaj put se varate.
Znam za jedan kafić koji čeka dozvolu koja se očekuje krajem mjeseca.
Za ostale ne znam.

Ja mislim na one u kojima se zaista i ne puši. Gdje nema dima. Nekak ne vjerujem... :(

Offline Martina 1

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 29
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
  • Život je samo jedan, proživi ga najbolje što znaš.
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #9 : Travanj 13, 2010, 10:22:00 prijepodne »
Po meni, osobno, to je glupa odluka da se zabrani pušenje u kafićima. Pa tu čovjek dođe da se izgušta s kavicom i kojim dimčekom cigarete u društvu frendova ne. Za restorane mi je ta zabrana ok. Ipak se tu jede. Ja osobno nisam pušač al kad dodjem na kavu u birc i ne osjetim dim cigarete nekako mi to izgleda umjetno. Pogotova ako se još stavljaju kojekakvi mirisi da ti se želudac digne od toga. Za popis neznam jer nisam iz Gorice. Udala sam se na Baniju. Jooj Turopolje moje moli, baš mi fališ jaaaaakkkkooooo. Pozdrav svim forumašima. :'( :'( :'( :'( :'(
Turopolje u mom srcu zauvijek.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #10 : Travanj 13, 2010, 11:57:26 prijepodne »
Dobro - jel ima koji kafić u VG gdje se smije puštiti?
Ili vi forumaši niste osobe koje dangube po kafićima?

Muhice - jel bi vi možda mogli pomoći?  ;)  :)  ;)
Ne znam da li pušite, ali se krećete po VG pa možda ste informirani, gdje bi se mogao popiti čaj uz cigaretu? Vani na terasama je još zima.

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #11 : Travanj 13, 2010, 12:12:05 poslijepodne »
Po meni, osobno, to je glupa odluka da se zabrani pušenje u kafićima. Pa tu čovjek dođe da se izgušta s kavicom i kojim dimčekom cigarete u društvu frendova ne. Za restorane mi je ta zabrana ok. Ipak se tu jede. Ja osobno nisam pušač al kad dodjem na kavu u birc i ne osjetim dim cigarete nekako mi to izgleda umjetno. Pogotova ako se još stavljaju kojekakvi mirisi da ti se želudac digne od toga. Za popis neznam jer nisam iz Gorice. Udala sam se na Baniju. Jooj Turopolje moje moli, baš mi fališ jaaaaakkkkooooo. Pozdrav svim forumašima. :'( :'( :'( :'( :'(

Martina, potpuno se slažem s tobum, komu got smeta dim, nek nejde v bertiju ili nek pusti drobec, da mu nejde v oći ...  :D  :D
Dobro - jel ima koji kafić u VG gdje se smije puštiti?
Ili vi forumaši niste osobe koje dangube po kafićima?

Muhice - jel bi vi možda mogli pomoći?  ;)  :)  ;)
Ne znam da li pušite, ali se krećete po VG pa možda ste informirani, gdje bi se mogao popiti čaj uz cigaretu? Vani na terasama je još zima.


Plemenitašica, primene doma ...   ;)  ;D

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #12 : Travanj 13, 2010, 12:43:55 poslijepodne »
Po meni, osobno, to je glupa odluka da se zabrani pušenje u kafićima.

Ja se ne bi složio s time. Po mojem je to pametno. Ko oče pušit nek ide van.

No dobro, o tome se sigurno svugdje puno diskutiralo, tak da neću i ja sada započinjat.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #13 : Travanj 13, 2010, 01:08:27 poslijepodne »
Ko oče pušit nek ide van.

Slažem se, pušači u ime nekakve slobode ukidaju tu istu slobodu velikoj većini, što i nije drugo nego teror manjine nad većinom.

Pušači moraju znati da je ta cigareta 1. njihova slobodna volja, nikakva obveza i 2. da su se takvim slobodnim odabirom u neku ruku svrstali u građane drugog reda dok ližu taj čik.

I to je jasno. Neka trpe posljedice svojih (pogrešnih i nezdravih) odluka i navika.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #14 : Travanj 13, 2010, 01:43:24 poslijepodne »
Nisam tražila moralnu, niti zdravstvenu, a niti Vladino objašnjenje za i protiv pušenja u zatvorenim prostorima, nego NAZIV kafića gdje se smije pušiti cigareta, duhan, lula bez da mi netko želi naplatiti kaznu i bez da me gledaju kao građanina drugog reda.

Ima li takvo mjesto u VG osim kod delta force doma  ;)?