Autor Tema: Imaju sve, ali...  (Posjeta: 7233 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Imaju sve, ali...
« : Prosinac 11, 2009, 03:43:09 poslijepodne »
ZAŠTO SU HRVATI TAKVI NAMĆORI?

Pitao me jednom prilikom prijatelj u jednoj beogradskoj kafani zašto su Hrvati takvi. Kakvi?, pitao sam se ne znajući na kakvu takvost Hrvata točno misli.

Imaju li Hrvati najlepše i najmodernije autoputeve?, odgovorio je protupitanjem. Imaju.
Imaju li unutrašnji avionski saobraćaj? Nisam, eto, nikad razmišljao o tome da u Srbiji nema domaćih letova.
Da li su im plate dva do četiri puta veće od svih ostalih u regionu? Jesu.
Jesu li jedini na belom šengenskom režimu i šeću po Evropi bez viza? Jesu.
Da li su praktički na pragu Evropske Unije? Jesu. Da li im je državna televizija u odnosu na ostale u regionu, hm, televizija u boji? Jest.
Da li su bili treći na svetu u fudbalu?, nastavlja prijatelj. Jesu.
Da li su svetski prvaci u rukometu, vaterpolu i tenisu? Jesu.
Imaju li Blanku, Janicu i Gorana Ivaniševića? Imaju.
Imaju li najlepše more i najlepša ostrva u Evropi? Jebiga, imaju.
Da li su pobedili u ratu? Jesu, rekoh, ubedljivo.
Da li su nakon hiljadu godina dobili državu? Jesu. Da li su se jednom zauvek rešili Srba i Jugoslavije? Jesu.

Pa što su onda tako nadrkani? - poentira na kraju prijatelj iskreno nemoćan pred vlastitom spoznajom. Što su takvi namćori?

Moj beogradski prijatelj nije usamljen u takvoj percepciji Hrvata. Tezu o nadrkanim Hrvatima čuo sam u skitanjima Balkanom više puta, svaki put bez primisli, s iskrenom i dobrohotnom zavišću, i jednako iskrenim i dobrohotnim čuđenjem.

Da smo mi pobijedili u ratu, objašnjavaju mi Srbi, da imamo bilo kakvo more, a kamoli najljepše, da imamo takvu državu, klimu, ceste, aerodrome, plaće, standard, televiziju, bijeli Schengen, Davis cup i broncu s Mundijala, bili bismo glavne lole u regiji. Lebdjeli bismo pola metra iznad zemlje, plaćali ture Hrvatima, naručivali im pjesme i tješili ih kako, eto, nije ni njima sve crno.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Imaju sve, ali...
« Odgovori #1 : Prosinac 11, 2009, 04:25:36 poslijepodne »
Kao da sam to vec procitao, a autor je bio sledge!

plemenitashica

  • Gost
Odg: Imaju sve, ali...
« Odgovori #2 : Prosinac 11, 2009, 04:28:53 poslijepodne »
Kao da sam to vec procitao, a autor je bio sledge!

Moguće da ste već čitali, ja nisam ovdje na forumu, pa se ispričavam ako sam ponovila tekst. Stavila sam ga jer mi se jako uklapa u moj komentar u temi Predsj. izbori.

Inače, tekst nije moj i vidljivo je da nije, dobih na mail prije neki dan.
Inače, ako je i Sledge objavio, isto nije njegov tekst, a čiji je, ne znam, nije potpisan.
Da ima link, ili potpis objavila bih kao i uvijek do sada.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Imaju sve, ali...
« Odgovori #3 : Prosinac 11, 2009, 05:10:19 poslijepodne »
Tekst je već bio objavljen, a za moderatora nema opravdanja da ne zna što je do sada bilo objavljeno.  ::)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Imaju sve, ali...
« Odgovori #4 : Prosinac 11, 2009, 05:45:10 poslijepodne »
Eto, stvarno neznam kako da ju covjek kazni, moderator, a takav omasaj!

plemenitashica

  • Gost
Odg: Imaju sve, ali...
« Odgovori #5 : Prosinac 11, 2009, 07:38:01 poslijepodne »
Isprika Sledgeu. Našla sam gdje je objavljeno, i priznajem nisam uoće niti ugledala taj naslov, a niti tekst.
Osim toga, mail koji je meni pristagao i koji sam kopirala je polovičan u odnosu na tekst koji je objavio Sledge.

Zato predlažem obojici (jer ste samo vi postali) da obrišem cijelu temu, a link koji mi je zatrebao na drugoj temi ću popraviti i ovaj
http://www.forumgorica.com/cuspajz/malo-nas-je-al'-smo/
na kojem je tekst prvi put (i u cjelosti  ;) ) objavljen.

MOže?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Imaju sve, ali...
« Odgovori #6 : Prosinac 11, 2009, 10:03:10 poslijepodne »
Citat:
MOže?
Ma može ,evo i moje dozvole makar to nije neki grijeh. Stvarno su se svi na forumu raspisali tako da mi ponekad sve izgleda kao veliki lonac u kojem se kuha gulaš.

Ali ipak je zanimljivo kao i uvijek pred izbore.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Tur

  • Gost
Odg: Imaju sve, ali...
« Odgovori #7 : Prosinac 12, 2009, 09:52:58 prijepodne »
Da li su nakon hiljadu godina dobili državu?

Jesu, ali sumnjam da su naši preci tu državu zamišljali ovako. Pljuje se po Domovinskom ratu, Tuđmanu, prodaje se sve živo i neživo, sram nas je što smo Hrvati... Prijatelj iz Kanade pričao mi je jednom da kad vodi dijete u vrtić svako jutro u školi svira kanadska himna i naravno na školi obavezno mora biti izvješena zastava. A vidite što su nama u Hrvatskoj napravili? Izvjesiti zastavu na kuću danas izaziva podsmjeh, on je desničar, Ustaša, nacionalist. Eto to je zadaća Europske unije. Još malo i biti ćemo pravi Europljani!

JosipJoža

  • Gost
Odg: Imaju sve, ali...
« Odgovori #8 : Prosinac 12, 2009, 11:01:51 prijepodne »
Da li su nakon hiljadu godina dobili državu?

 Izvjesiti zastavu na kuću danas izaziva podsmjeh, on je desničar, Ustaša, nacionalist. Eto to je zadaća Europske unije. Još malo i biti ćemo pravi Europljani!

Kriva percepcija gospon  Tur. Sory. Vjerujem da za mene ne bi stavili ruku u vatru da upravo ja izvjesim zastavu na kuću kod državnih praznika? Upravo ja to napravim, a nisam niti desničar po opredjeljenju a ponajmanje Ustaša. Pitanje je svijesti i tradicije, sjeverna amerika inače ima tu svijest i tradiciju razvijenu doboli, pa pogledajte samo američke filmove, pored ceste gdi nema žive duše u sceni filma vijori se američka zastava. To moramo graditi svi skupa.
A i evropske zemlje imaju tu tradiciju, neke manje neke više. Tako da krive percepcije  treba otklanjati u svakom pogledu i na svakom mjestu. Mi smo inače Narod koji je opterećen različitim predrsaudama koje nam čine samo štetu i što se prije oslobodimo tih predrasuda svi ćemo biti  sretniji i zadovoljniji. Živjeli!

plemenitashica

  • Gost
Odg: Imaju sve, ali...
« Odgovori #9 : Prosinac 12, 2009, 11:30:05 prijepodne »
Da li su nakon hiljadu godina dobili državu?

Jesu, ali sumnjam da su naši preci tu državu zamišljali ovako. Pljuje se po Domovinskom ratu, Tuđmanu, prodaje se sve živo i neživo, ....

Državu nismo dobili, državu smo krvlju i životima izborili.
Ne samo da naši preci nisu zamišljali takvu državu koju smo u konačnici ipak dobili (jer ovo danas nije izvojevano, ovo danas je dobiveno od onih 19-4 godine čak i s Tuđmanom na čelu), nego je nisu zamislili niti živući Hrvati i građani ove zemlje. Pa čak niti ovi koji su je pokrali, osiromašili, unazadili (čak i s Tuđmanom na čelu) i čine to svaki dan, nisu zamišljali da je hrvatski narod toliko glup da će im omogućiti da čine što ih volje.


........sram nas je što smo Hrvati...

Nije me sram što sam Hrvatica. Nikada i nigdje.
Sram me je što su oni drugi oko mene Hrvati. A to je bitna ralika.

Usput, kad smo kod zastave, ja želim za blagdane postaviti zastavu svojeg zavičaja, a to je Turopolje. Kako mogu doći do zastave s grbom Turopolja i zastave s grbom VG?


JosipJoža

  • Gost
Odg: Imaju sve, ali...
« Odgovori #10 : Prosinac 12, 2009, 11:46:57 prijepodne »


I ja bi rado po jednu, ne bi li bilo dobro da suvenirnica Turističke zajednice ima zastave u ponudi? To bi mogao biti i još jedan dodatni izvor prihoda TZ.

Tur

  • Gost
Odg: Imaju sve, ali...
« Odgovori #11 : Prosinac 12, 2009, 03:56:57 poslijepodne »
Kriva percepcija gospon  Tur. Sory. Vjerujem da za mene ne bi stavili ruku u vatru da upravo ja izvjesim zastavu na kuću kod državnih praznika? Upravo ja to napravim, a nisam niti desničar po opredjeljenju a ponajmanje Ustaša. Pitanje je svijesti i tradicije, sjeverna amerika inače ima tu svijest i tradiciju razvijenu doboli, pa pogledajte samo američke filmove, pored ceste gdi nema žive duše u sceni filma vijori se američka zastava. To moramo graditi svi skupa.
A i evropske zemlje imaju tu tradiciju, neke manje neke više. Tako da krive percepcije  treba otklanjati u svakom pogledu i na svakom mjestu. Mi smo inače Narod koji je opterećen različitim predrsaudama koje nam čine samo štetu i što se prije oslobodimo tih predrasuda svi ćemo biti  sretniji i zadovoljniji. Živjeli!

O čemu vi brijete? Kakva kriva percepcija? Pa ponovili ste ono kaj sam ja napisao gore. Dajte molim Vas malo bolje pročitajte post prije nego krenete sa komentarima. Hvala.

Tur

  • Gost
Odg: Imaju sve, ali...
« Odgovori #12 : Prosinac 12, 2009, 04:15:40 poslijepodne »
Pa čak niti ovi koji su je pokrali, osiromašili, unazadili (čak i s Tuđmanom na čelu)

Kako ćete najlakše ubiti nacionalnu svijest među ljudima u nekoj domovini? Tako da popljujete domovinu. Kako ćete najlakše popljuvati domovinu? Tako da popljujete dio povijesti ili rat u kojem je stvorena. Kako ćete najlakše popljuvati rat u kojem je stvorena? Tako da popljujete čelne ljude tog rata. To nam rade od kada je Tuđman umro. A radili su i za vrijeme komunizma.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Imaju sve, ali...
« Odgovori #13 : Prosinac 12, 2009, 04:21:20 poslijepodne »
Otprilike isto pričam ja stalno, možda samo nekim drugim riječima, i o ljudima koji nisu toliko poznati, ali ih mi neke ipak znamo...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”