Autor Tema: Recept?  (Posjeta: 9282 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Trs

  • Gost
Recept?
« : Studeni 30, 2009, 10:27:50 poslijepodne »

Ukinuti demokraciju. Takvo društveno uređenje je čisti promašaj za ovako glup i naivan narod kakav smo mi, Hrvati.
Glupi smo na mnogo načina ali najgore je što mislimo da nas vole i brinu za nas i kad nas u oči gledaju i lažu, i kad nam zadnju kunu izvlače iz džepa da bi grcali u luksuzu, oni i njihovi jarani i pajdaši. I opet ćemo ih izabrati, u idućem mandatu.
Za revoluciju je potrebna kritična masa, nisu dovoljni sporadični štrajkovi šačice radnika, seljaka, studenata. A kritične mase nema jer smo dozlaboga glup narod.
Dovesti na vlast nekog najvećeg "najvećeg sina" hrvatskog naroda, nekog tko bi lupio čvrstom šakom po stolu, zaurlao da je dosta trgovaca i trgovine, mešetara i varalica,  da se hitno digne proizvodnja, industrija? Ne nekog tko bi ujedinjavao južnoslavenske narode i dizao najnoviju Jugoslaviju, nego takvog koji bi ujedinio nas, glupe državljane Hrvatske, da proizvodimo a ne trgujemo, odnosno da ne pretačemo iz šupljeg u prazno. Tko bi kažnjavao kriminal pa se ne bi država od četiri milijuna stanovnika za dvadeset godina postojanja zadužila dvostruko više nego ona bivša država sa dvadeset milijuna stanovnika za četrdeset pet godina.
U toj "zloj" državi bez posla su bili rijetki, samo oni koji zaista nisu htjeli raditi. Tamo su radnici nakon dugogodišnjeg rada u poduzeću dobijali besplatan stan, danas ih se izbacuje s posla jer se društvena poduzeća pljačkaju a vlasnici privatnih rade ionako što žele. I tako dalje...
Demokracija nas je upropastila, to nije za nas. Dati nam demokraciju, to je bilo isto kao da dvanaestgodišnjaku pokloniš Formulu 1. Ali tko će ukinuti demokraciju kad smo mi dozlaboga glup, preglup narod?
Koji je vaš recept za izlazak u svjetliju budućnost?
Smijeniti premijera/rku, smijeniti ministra A ili B? U zatvor s direktorom C ili s D iz nadzornog odbora? Izabrati predsjednika E ili F? Sumnjam. To je kao da metastaziranom bolesniku amputiraš nokat i čekaš da se čovjek oporavi.


JosipJoža

  • Gost
Odg: Recept?
« Odgovori #1 : Studeni 30, 2009, 10:36:38 poslijepodne »
gospon Trs,

negdje ranije napisah a u kontekstu svega ovoga što ste iznijeli,
da se cijeli Zadarski arhipelag pretvori u "gole otoke" a za otvorenje bi prvo tamo dao Kalmetu, pa sve ostale za njim,
napravio reda, rada i discipline pa da vidite države. "Mi" smo usvojili ove kriterije i potvrdili ih a sada se jadamo, pitanje je da li nešto poduzimamo da promijenimo stanje ili čekamo da dođu vanzemaljci i da nam reše situaciju?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Recept?
« Odgovori #2 : Prosinac 01, 2009, 03:15:34 prijepodne »
Beogradski Sindikat - Istina

Beogradski Sindikat - Istina Srbije 1

Ne vidim izlaza ma do zasel na wc školjku-srajne je neizbežno...

 
Citat:
Oni su
Ovo nimalo nije politicki korektno
ni levo ni desno vec pravo u meso
pesnajom u vugla da ostanu bez zuba
da frfljaju u skupstini kad raspravlja se ustav

Ovo je buna protiv dahija
ovo je kidanje bukagija
nad ovim nemate kontrolu
to je masovna reakcija

Brzo budi premijera
cujem zveckaju lisice
postroj mi sve ministre
kljuceve od riznice

Ajmo, raport za narod da cujem ko je krao
sjeb'o nam zivote a nije odgovar'o
sad ste se usemili pa nema revansizma
to je kodeks lopova niko nece da prizna

A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama jebace te opet
al' zapitaj se, dokle kakav si to covek
ponizan i plasljiv zivis bez slobode

Dovoljne su mrvice da odreknes se borbe
jajare, funjare zarazna bolest
prodali bi kevu da u tome vide korist
placamo racune na kojim je vas potpis

Ne treba mi BIA da mi kaze da sam posten
niti radikali da li Srbin sam uopste
ne treba demagog da me s govornice zove
da borim se za bolje mi znamo sto smo ovde

Ref.
Oni su sistem, instrukcija
dogma, korupcija, teror institucija
represija ubija
mafija, murija, drzava, hajducija
kadija, sudija, a mi smo revolucija

Oni su sistem, instrukcija
dogma, korupcija, teror institucija
represija ubija
mafija, murija, drzava, hajducija
a mi smo revolucija to nije nasa Srbija

Zajebi dijalog, ne pregovaram s bagrom
vi lazete k'o stoka eno stala vam je tamo
stranacki vojnici bolje palite u zaklon
zakljucacemo grad dok ne ocistimo talog

I nek bude jasno svakom
s poslanickom platom
ko nastavi po starom
platice nam glavom

Patriote pred izbore
sto put su nas izdale
slali nas u ratove
za svoj licni interes

Dok ikone su pevale majke su naricale
na krvavim parama institucije su nicale
realnost sve je skuplja a gudra sve jeftinija
zuto kao stampa kojom upravlja policija

Crno-bela Srbija nesloga je ubija
na putu ka Evropi u govnima zavrsila
zar bombom da kazem
da ta prica nam se smucila
na sednice da upadam i taoce da uzimam

Zar vas istorija nasa nije bas nista naucila
sami smo sebi poput najvecih dusmana
ovo je otvorena poruka svim najgorim njuskama
za sva vasa dela presudice vam ulica

Ref.

U amanet svima da ne ponovi se nikad
generacije da pate za dobrobit rezima
zapamtite zauvek svi zajedno k'o jedan
samo zdravi u glavi protiv sistema

Oni su sistem, instrukcija
dogma, korupcija, teror institucija
represija ubija
mafija, murija, drzava, hajducija
a mi smo revolucija to nije nasa Srbija
(2x)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recept?
« Odgovori #3 : Prosinac 01, 2009, 09:14:13 prijepodne »
Ukinuti demokraciju. Takvo društveno uređenje je čisti promašaj za ovako glup i naivan narod kakav smo mi, Hrvati. Glupi smo na mnogo načina ali najgore je što mislimo da nas vole i brinu za nas i kad nas u oči gledaju i lažu, i kad nam zadnju kunu izvlače iz džepa da bi grcali u luksuzu, oni i njihovi jarani i pajdaši. I opet ćemo ih izabrati, u idućem mandatu. Za revoluciju je potrebna kritična masa, nisu dovoljni sporadični štrajkovi šačice radnika, seljaka, studenata. A kritične mase nema jer smo dozlaboga glup narod. Dovesti na vlast nekog najvećeg "najvećeg sina" hrvatskog naroda, nekog tko bi lupio čvrstom šakom po stolu, zaurlao da je dosta trgovaca i trgovine, mešetara i varalica,  da se hitno digne proizvodnja, industrija? Ne nekog tko bi ujedinjavao južnoslavenske narode i dizao najnoviju Jugoslaviju, nego takvog koji bi ujedinio nas, glupe državljane Hrvatske, da proizvodimo a ne trgujemo, odnosno da ne pretačemo iz šupljeg u prazno. Tko bi kažnjavao kriminal pa se ne bi država od četiri milijuna stanovnika za dvadeset godina postojanja zadužila dvostruko više nego ona bivša država sa dvadeset milijuna stanovnika za četrdeset pet godina. U toj "zloj" državi bez posla su bili rijetki, samo oni koji zaista nisu htjeli raditi. Tamo su radnici nakon dugogodišnjeg rada u poduzeću dobijali besplatan stan, danas ih se izbacuje s posla jer se društvena poduzeća pljačkaju a vlasnici privatnih rade ionako što žele. I tako dalje... Demokracija nas je upropastila, to nije za nas. Dati nam demokraciju, to je bilo isto kao da dvanaestgodišnjaku pokloniš Formulu 1. Ali tko će ukinuti demokraciju kad smo mi dozlaboga glup, preglup narod? Koji je vaš recept za izlazak u svjetliju budućnost? Smijeniti premijera/rku, smijeniti ministra A ili B? U zatvor s direktorom C ili s D iz nadzornog odbora? Izabrati predsjednika E ili F? Sumnjam. To je kao da metastaziranom bolesniku amputiraš nokat i čekaš da se čovjek oporavi.

Sve je odlično rečeno, i vrlo točno... no u ovoj zemlji ima previše umišljenih demokrata, koji svaku - pa i najopravdaniju - zabranu tumače kao atak, i koji misle da će se guženjem pod skute strancima, koji nas ne cijene ni koliko je crno pod noktom, dopasti i tako kompleksaški dokazati ostalima kako je on/ona bio u pravu, kako je bio/bila prepun pametnih i vidovitih misli dok smo mi, seljačine zaostale, grcale u svojem privatnom zatvoru nedemokratskih navika da ništa ne smijemo reći i napraviti... zato nam novine, forumi i vijesti i izgledaju tako - prepuni drukera koji svoje frustracije liječe pričama kako tu ništa ne valja, ukazujući bez mjere i na ono što treba, i na ono što ne treba, jer im je osjećaj društvene odgovornosti ishlapio na zahtjev stranog gospodara...

Tako je to kada ciganima daš više negoli zaslužuju, više negoli mogu i znaju shvatiti, i onda dolazi poznati sindrom uživanja u stvarima na koje nisi navikao, što se i ogleda u većinskom stavu javnosti, koju pak većinski čine izraziti glupani...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Recept?
« Odgovori #4 : Prosinac 01, 2009, 03:23:04 poslijepodne »

....... čisti promašaj za ovako glup i naivan narod kakav smo mi, Hrvati.
Glupi smo na mnogo načina ali najgore je što mislimo da nas vole i brinu za nas i kad nas u oči gledaju i lažu, i kad nam zadnju kunu izvlače iz džepa da bi grcali u luksuzu, oni i njihovi jarani i pajdaši. I opet ćemo ih izabrati, u idućem mandatu.
Za revoluciju je potrebna kritična masa, nisu dovoljni sporadični štrajkovi šačice radnika, seljaka, studenata. A kritične mase nema jer smo dozlaboga glup narod.........

I preglup. Idioti. Ni da im se poseru na glavu oni će reći da im ne smeta, da im ne smrdi. Već će naći neko objašnjnje.
A sigurno nije ista količina kad se posere Šuker u odnosu na Šimunovića?
Ili je? :P

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Recept?
« Odgovori #5 : Prosinac 01, 2009, 03:46:29 poslijepodne »

....... čisti promašaj za ovako glup i naivan narod kakav smo mi, Hrvati.
Glupi smo na mnogo načina ali najgore je što mislimo da nas vole i brinu za nas i kad nas u oči gledaju i lažu, i kad nam zadnju kunu izvlače iz džepa da bi grcali u luksuzu, oni i njihovi jarani i pajdaši. I opet ćemo ih izabrati, u idućem mandatu.
Za revoluciju je potrebna kritična masa, nisu dovoljni sporadični štrajkovi šačice radnika, seljaka, studenata. A kritične mase nema jer smo dozlaboga glup narod.........

I preglup. Idioti. Ni da im se poseru na glavu oni će reći da im ne smeta, da im ne smrdi. Već će naći neko objašnjnje.
A sigurno nije ista količina kad se posere Šuker u odnosu na Šimunovića?
Ili je?
:P

hihihihihihi, vjerujem da nije ista količina, :-[ ali smrad je bezgranično strašan od obojice. :o :( Što ne osjećate da se u i od količine i jačine smrada, GUŠIMO. ???

Tur

  • Gost
Odg: Recept?
« Odgovori #6 : Prosinac 02, 2009, 04:40:04 poslijepodne »
gospon Trs,

negdje ranije napisah a u kontekstu svega ovoga što ste iznijeli,
da se cijeli Zadarski arhipelag pretvori u "gole otoke" a za otvorenje bi prvo tamo dao Kalmetu, pa sve ostale za njim,
napravio reda, rada i discipline pa da vidite države.

Gospon Joža vi bi završili ko naš Pukanić fest brzo.

Trs

  • Gost
Odg: Recept?
« Odgovori #7 : Prosinac 02, 2009, 06:41:04 poslijepodne »

Treba otpočetka uvježbavati na malim stvarima

Škegro krade

da jednog dana postaneš doktor i pišeš recepte.

HDZ zna! - necenzurirano


Ovo su recepti za dolazak u sadašnje stanje. Koji su recepti za izlazak?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Recept?
« Odgovori #8 : Prosinac 02, 2009, 09:11:02 poslijepodne »
gospon Trs,

negdje ranije napisah a u kontekstu svega ovoga što ste iznijeli,
da se cijeli Zadarski arhipelag pretvori u "gole otoke" a za otvorenje bi prvo tamo dao Kalmetu, pa sve ostale za njim,
napravio reda, rada i discipline pa da vidite države.

Gospon Joža vi bi završili ko naš Pukanić fest brzo.

gospon Tur,

govorite o današnjem hrvatskom standardu da se svi moramo bojati i ćutati ili ćemo završiti kao naš Puki?
Nažalost ima i istine u tome što govorite, nacija šuti, nacija se boji, pojedini vladari i žele nametnuti takav standard da bi lakše vladali, pljačkali, bogatili se a vlastiti Narod ugnjetavali i tlačili ga, dok nam istovremeno govore o nekim evropskim normama i standardima. Ja sam odavno evropejac i tako sam odgojen, tako se ponašam i tako živim.

Želim vjerovati da će pravda stići kad tad, pa i kad je Puki u pitanju i ne samo on.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recept?
« Odgovori #9 : Prosinac 02, 2009, 11:19:08 poslijepodne »

Ukinuti demokraciju.


Ali suprotno od toga nije komunizam nego Anarhija. Ali ne anarhija nego Anarhija.

Trs

  • Gost
Odg: Recept?
« Odgovori #10 : Prosinac 05, 2009, 10:01:24 poslijepodne »

Ukinuti demokraciju.


Ali suprotno od toga nije komunizam nego Anarhija. Ali ne anarhija nego Anarhija.

Ne znam što si zapravo htio reći ali svoj recept nisi dao.

Ne postoji suprotno od demokracije jer ima više vrsta nedemokratskih društvenih uređenja. Apsolutistička monarhija, nacizam, fašizam, socijalizam, i još čuda svakakvih za koja ni ne znam kako se sve zovu. Komunizam ne postoji, nikad nije ni postojao iako neke države vode stranke koje u nazivu imaju "komunistička" kao što i stranka koja vodi našu državu u nazivu ima "demokratska". Države bez sistema, to jest one u kojima je anarhija, zapravo nisu države, pretpostavljam, jer nemaju formirana tijela koja vode unutrašnju i vanjsku politiku. Takve države ili su u građanskom ratu ili je u procesu njihova asimilacija u drugu državu.
Sve ovo pišem kao laik, ne bavim se politikom ama baš ni malo pa možda i griješim.

Ali moje je mišljenje da je demokracija na hrvatski način upropastila lijepu (i većini jedinu) nam domovinu. Koliki je ono dug "po glavi" koji su nam priljepili i koji ćemo prenijeti na nerođenu djecu? Pardon, prenijet ćemo na djecu veći dug jer on stalno raste.
Zaboravio sam, netko možda zna napamet, neka napiše cifru inozemnog duga Hrvatske pa da ju podijelimo s brojem stanovnika, pa s brojem zaposlenih stanovnika itd. To su cifre njihovog duga koji su ozakonili kao naš zajednički. Kad se netko nakupuje poduzeća koja vrijede desetke ili stotine milijuna po jednu kunu pa ih izmuze tako da više, ne da ne vrijede jednu kunu, nego su još i zadužena za milijune, to je loše. Kad taj način poslovanja postane pravilo, demokratska vlast ne valja. A kad skoro dvadeset godina demokratski biramo vlast koja ne valja, znači da smo preglupi za demokraciju pa demokracija nije za nas. Tako ja zaključujem.


JosipJoža

  • Gost
Odg: Recept?
« Odgovori #11 : Prosinac 05, 2009, 10:48:41 poslijepodne »
http://hr.wikipedia.org/wiki/Vanjski_dug_Republike_Hrvatske

Iznos vanjskog duga u milijardama eura kroz vremenski period [uredi]
11,0022 - prosinac 2000. (u milijardama USD)[4]
11,1340 - prosinac 2001. (u milijardama USD)[5]
15,3044 - prosinac 2002. (u milijardama USD)[6]
19,8106 - prosinac 2003. [7]
22,6754 - prosinac 2004. [8]
25,5408 - prosinac 2005. [9]
29,2739 - prosinac 2006.[10]
32,9292 - prosinac 2007.[11]
35,4 - kolovoz 2008.
36,0 - prosinac 2008.[12]


Nisam ekspert za ovu temu ali meni kao laiku ovdje samo za usporedbu:

- koliko se zadužila koalicijska vlast u periodu 2000-2003
što je napravila u tom periodu od infrastrukture, cesta, stanova itd i koliko se zadužila?

- koliko se zadužila ova vlast u ovom periodu do sada ?

Meni kao laiku sve govori da je ova vlast itekako loše gospodarila, itekako usmjeravala novac u privatne džepove(brojne afere koje to potvrđuju)
a nas mnogostruko više zaduživala i u pravu ste Vi gospon Trs, mi smo glup narod, iako nam to rade mi ih i dalje podržavamo na izborima.

Ovo su stariji podaci i sadašnji dug neznam koliki je točno ako netko zna neka nam napiše, ali sam ih dao samo radi usporedbe gospodarenja lijevih i desnih, odgovornosti radi, vođenja i upravljanja državom jednih i drugih.

http://www.forumgorica.com/politika/afere/msg6962/#msg6962

Ovako se vodi država? Ovo je odgovornost? I u pravu ste Vi gospon Trs, ovo je prije Anarhija.




Bilaj

  • Gost
Odg: Recept?
« Odgovori #12 : Prosinac 05, 2009, 11:43:23 poslijepodne »
Ali moje je mišljenje da je demokracija na hrvatski način upropastila lijepu (i većini jedinu) nam domovinu.
Anarhija je ukidanje sustava. Ako je ovaj sustav loš onda ukinimo sustav.
U osnovnim crtama razlika između ideje Komunizma (ma kako god to nazivao) i Anarhizma jest da osim da svima žele jednako itd ali Komunizam temelji na visoko organiziranoj strukturi koja bi sve to vodila. Anarhizam ima dijametralno suprotni stav. Ukinimo svu tu organizaciju i pustimo da ljudi samo naprave ono što žele. Npr ukinimo upravu. Ukinimo HAC. Ukinimo i ostale organizacije. Ako ljudi žele nekaj napraviti neka naprave. Ako ne žele onda neće napraviti.
Pošto hrvatska ima strašno korumpiranu i neučinkovitu upravu - zašto onda ne ukinuti je; kao što je program Anarhista.

Trs

  • Gost
Odg: Recept?
« Odgovori #13 : Prosinac 11, 2009, 08:32:50 poslijepodne »

Anarhija je stanje bez ikakvog uređenog sustava. Dakle, ako se ukine jedan sustav i primijeni drugi, nema anarhije. Naravno da sam ukidanje demokracije spomenuo iz očaja.
Demokratski sustav trebao bi biti bolji od svih koji su do sada testirani u povijesti. A Hrvatska propada od kada ga primjenjuje! Zašto?
U svim demokratskim državama ima lopova koji bi željeli voditi državu da bi ju pokrali. A te države ne propadaju. Zašto? Zato što stanovnici tih drugih država nisu tako glupi kao mi i ne biraju opet i opet one koji su krađama gigantskih razmjera počeli upropaštavati državu. Dobili su demokraciju pa ju koriste na dobrobit svoju i svoje države.


Tur

  • Gost
Odg: Recept?
« Odgovori #14 : Prosinac 12, 2009, 09:40:44 prijepodne »
http://hr.wikipedia.org/wiki/Vanjski_dug_Republike_Hrvatske

Iznos vanjskog duga u milijardama eura kroz vremenski period [uredi]
11,0022 - prosinac 2000. (u milijardama USD)[4]
11,1340 - prosinac 2001. (u milijardama USD)[5]
15,3044 - prosinac 2002. (u milijardama USD)[6]
19,8106 - prosinac 2003. [7]
22,6754 - prosinac 2004. [8]
25,5408 - prosinac 2005. [9]
29,2739 - prosinac 2006.[10]
32,9292 - prosinac 2007.[11]
35,4 - kolovoz 2008.
36,0 - prosinac 2008.[12]


Nisam ekspert za ovu temu ali meni kao laiku ovdje samo za usporedbu:

- koliko se zadužila koalicijska vlast u periodu 2000-2003
što je napravila u tom periodu od infrastrukture, cesta, stanova itd i koliko se zadužila?

- koliko se zadužila ova vlast u ovom periodu do sada ?

Meni kao laiku sve govori da je ova vlast itekako loše gospodarila, itekako usmjeravala novac u privatne džepove(brojne afere koje to potvrđuju)
a nas mnogostruko više zaduživala i u pravu ste Vi gospon Trs, mi smo glup narod, iako nam to rade mi ih i dalje podržavamo na izborima.

Ovo su stariji podaci i sadašnji dug neznam koliki je točno ako netko zna neka nam napiše, ali sam ih dao samo radi usporedbe gospodarenja lijevih i desnih, odgovornosti radi, vođenja i upravljanja državom jednih i drugih.

http://www.forumgorica.com/politika/afere/msg6962/#msg6962

Ovako se vodi država? Ovo je odgovornost? I u pravu ste Vi gospon Trs, ovo je prije Anarhija.

Eto ga opet. Ja o jednom, a Vi svoje i dalje mlatite. Vi ste napisali da Hrvatska u počecima nije bila zadužena, tu ste pogriješili (možda ste se krivo izrazili), ja sam tu pogrešku ispravio i to je to. Hrvatska je u počecima bila zadužena, ali ne i pokradena. To je razlika. Nitko ne osporava da su ovi ZNA SE kasnije sve rasprodali i da je sve otišlo u pm zbog njih.

EDIT: Ali opet, znate onu od Balaševića: Otkud svi ti paraziti što su nam zagustili? Nemoj, stari moj, Krivi smo mi, što smo ih pustili...

Djordje Balasevic: Krivi smo mi
« Zadnja izmjena: Prosinac 12, 2009, 09:57:41 prijepodne Tur »