Autor Tema: Odabir laptopa  (Posjeta: 28369 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #30 : Listopad 02, 2009, 02:57:55 poslijepodne »
Eto ga sad na!
Ovaj kaj prodaje mi veli da sad izlaze novi modeli, koji su skupi i da je sad najveća potražnja jer svi kupuju kad je početak akademske godine, jer studenti i đaci dobivaju po školama raznorazne popuste, akcije i potpore za internet i slično, pa onda da se gužva stiša i da oko nove godine krenu sniženja, a da je onda najbolje kupovati krajem godine ili u siječnju jer bude puno toga povoljnije nego sada.
Sad mi ti veliš drugačije  ???
Ja stvarno nemam pojma i slušam kaj mi ko veli.
Kaj onda: da kupujem sad ili da čekam Božić?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #31 : Listopad 02, 2009, 04:13:09 poslijepodne »
Kupuj kad ti treba... a nemoj pitati frizera kada je vrijeme za novu frizuru, kao niti prodavača u dućanu o njegovom interesu...  ;)

Oprema svih vrsta se najviše kupuje na kraju godine, što zbog praznika, a još više zbog završetka fiskalne godine, što znači da se kupuje i kaj treba i kaj ne treba, samo da se umanji porezna osnovica, i da se ista lova - koja se ionako mora izvaditi sa računa - radije potroši na sebe nego da državi...

Luksuznih auta se u studenom i prosincu proda više negoli u ostalih deset mjeseci zajedno, a studeni baš i nije vrijeme za kupovinu novog auta - to je prije proljeće ili rana jesen... no računica ne pita. A ista je situacija sa opremanjem tvrtki i ulaganjem u informatiku... možda možeš čekati i siječanj, mada je tu situacija uvijek više-manje ista... informatička industrija je vrlo propulzivna, stalno izlazi nekaj novo i stalno ima brdo akcija na netom "zastarjele" modele, tako da kupiš kada ti treba, i kupiš ono kaj ti stvarno treba, bez ulaganja u nepotrebne i skupe điđe-miđe koje trgovci žele prodati, a ti ni sama nisi ziher da uopće znaš kaj to je i bude li ti to ikada trebalo....

Sudeći po onome kaj tebi treba, i kako si se izjasnila, za tebe nisu zastarjeli ni modeli iz 2006.-e...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #32 : Listopad 02, 2009, 04:29:26 poslijepodne »
Uglavnom kupujem kad mi treba i ne mudrujem dugo nad tim.
Dečko koji mi je tak savjetovao je susjed, ali možda imaš pravo da mi on veli ono kaj njemu paše.
Ova kupnja mi nije pod mus, pa sam si mislila da se možda isplati pričekati. No, očito to baš i nije tak.
Jooooj, nekad bi najrađe da sve znam sama i da ne moram nikoga ništa pitati, ali nemam za to vremena uovom životu.

No, svejedno, dobro veliš, kaj se tehnologije tiče nije mi uopće zastarjelo ono iz 2006.-e jedino kaj mi se dizajn iz te godine nikak ne sviđa.
Zakaj baš moram glasno reći da mi je estetika zbilja jako bitna  :-[
Ovaj dell studio 15 mi je o.k. opcija, nije mi loš ni taj tvoj asus, bijeli bi došao u obzir.
A ak ću davati preko 5 ili 6 tisućica onda idem na MacBook, pa kud puklo. Bar bum vesela  :)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #33 : Siječanj 07, 2011, 06:24:41 poslijepodne »
Ima li tko  Toshiba laptop? 
Kvaliteta,  trajnost,  kvarovi????
Unaprijed hvala

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #34 : Siječanj 07, 2011, 10:29:50 poslijepodne »
Toshiba kvaliteta zadovoljavajuća, u pravilu srednja klasa laptopa.
Moj osobni odabir bio bio HP PROBOOK serija, iz razloga jer ima aluminijsko kućište kvalitetna konfiguracija i napravljen je za zahtjevnije korisnike.
Cjenovno je oko 4500- 5500 kuna (i to kvalitetan odabir),
evo malo linkova:
http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=1831

ili serija G62
http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=628

u svakom slučaju treba pogledati i druge brandove ali ovo bi bili moj izbor.
Što se tiče Mac-a, tu sam suzdržan jer mislim da se tu plaća samo nagrižena jabuka koja ima loš OS koji je za prosječnog korisnika neupotrebljiv i preskup
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #35 : Siječanj 07, 2011, 10:34:00 poslijepodne »
Imam ja. Kvalitetno i trajno, nemaju bez veze No Matter What jamstvo. Jedini problem koji imaju jeftiniji modeli je taj što škrtare na usb utorima i dodatnoj opremi (čitač kartica, web kamera...). Zbog toga sam ja nedavno čovjeku ipak savjetovao da uzme Dell koji je za sličnu cijenu nudio puno više.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #36 : Siječanj 07, 2011, 10:37:45 poslijepodne »
Toshiba kvaliteta zadovoljavajuća, u pravilu srednja klasa laptopa.
Moj osobni odabir bio bio HP PROBOOK serija, iz razloga jer ima aluminijsko kućište kvalitetna konfiguracija i napravljen je za zahtjevnije korisnike.

Moje službeno računalo je HP EliteBook, ima aluminijsko kućište, ali šteka na sitnicama (došao je neispravnim mehanizmom za zatvaranje, loši su mu kontakti za dock, preslaba grafička za tu cijenu) i siguran sam da ga ne bih uzimao za sebe. Naročito kad se uzme u obzir njegova cijena.

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #37 : Siječanj 07, 2011, 10:47:25 poslijepodne »
Elitebook je ipak malo preskup, to nikad ne kupio ni za posao.
Serija PROBOOK je po meni najviše kupljeno za neku cijenu
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #38 : Siječanj 07, 2011, 11:02:35 poslijepodne »

Što se tiče Mac-a, tu sam suzdržan jer mislim da se tu plaća samo nagrižena jabuka koja ima loš OS koji je za prosječnog korisnika neupotrebljiv i preskup

A to si probal ili lupaš tak bez veze?
Ja sam koristil fakat svakaj od operativnih sistema (cp/m, dos, os/2, razne unixe, vms, mvs, stari appleov system, wndowse raznijeh vrsta, linux...). Ne bi se usudil tvrditi ovo kaj ti tvrdiš gore. Kaj se apple-a tiče upravo je os to kaj ga uzdiže iznad ostaloga. Unix u pozadini bez ponekad tromih X-a, dobro i ergonomski osmišljena radna okolina, postojanje gro aplikacija za razne poslove, ne znam kaj je tu neupotrebljivo i preskupo. 29 dolara je punonofci? Koliko koštaju najjeftiniji windowsi? Kaj s njima dobiješ? Kaj dobiješ s max OS-om? Si probal?

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #39 : Siječanj 07, 2011, 11:13:54 poslijepodne »
To ti govorim iz iskustva jer radim na njemu.
Prosječnom korisniku je Mac preskup, i neupotrebljiv.
Njegov OS je u odnosu na win7 smiješan.
Naravno da je to stvar izbora, radim na oba jednako ali Leopard je u odnosu na WIN7 blago rečeno nedorađena priča, za prosječnog korisnika.
Za zahtjevnije korisnike postoje alati kojii su ravnopravni ali ipak i u toj utrci daleko vodi microsoft.
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #40 : Siječanj 08, 2011, 08:39:51 prijepodne »
Prosječnom korisniku je Mac preskup, i neupotrebljiv.

WTF??

Njegov OS je u odnosu na win7 smiješan.

Po čemu?

Naravno da je to stvar izbora, radim na oba jednako ali Leopard je u odnosu na WIN7 blago rečeno nedorađena priča, za prosječnog korisnika.

Po čemu?

Za zahtjevnije korisnike postoje alati kojii su ravnopravni ali ipak i u toj utrci daleko vodi microsoft.

Vodi Microsoft?

U čemu, po čemu, koje to alate za zahtjevnije korisnike ima Microsoft??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #41 : Siječanj 08, 2011, 08:46:59 prijepodne »
Stojim iza toga da je HP laptop jedan poluproizvod, i da nije Toshibi niti blizu, ni po kvaliteti, niti po opremljenosti. Radio sam dosta i probao obe laptope tvrtke - kvalitativno je za HP jedna Toshiba čista inferiorna stvar. Imam i Toshibu Qosmio, i kada ideš samo gledati popis stvari ugrađenih u nju (po brandovima koji je svaki pojam za sebe, od touchpada, tipkovnice pa nadalje...), jasno je da tu HP i nema što puno tražiti unutar iste klase laptopa nasuprot Toshibi.

HP u Hrvatskoj ima daleko najveći prosjek reklamacija po broju prodanih laptopa (od jednog servisnog insidera - maltene svaki treći prodani se reklamira, što znači da je to - smeće), i iz (tuđih) iskustava sam se naslušao takovih stvari da se uzruja i onaj koji ga sluša, gdje neće vlasnik...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #42 : Siječanj 08, 2011, 09:23:06 prijepodne »
Stojim iza toga da je HP laptop jedan poluproizvod, i da nije Toshibi niti blizu, ni po kvaliteti, niti po opremljenosti. Radio sam dosta i probao obe laptope tvrtke - kvalitativno je za HP jedna Toshiba čista inferiorna stvar. Imam i Toshibu Qosmio, i kada ideš samo gledati popis stvari ugrađenih u nju (po brandovima koji je svaki pojam za sebe, od touchpada, tipkovnice pa nadalje...), jasno je da tu HP i nema što puno tražiti unutar iste klase laptopa nasuprot Toshibi.

HP u Hrvatskoj ima daleko najveći prosjek reklamacija po broju prodanih laptopa (od jednog servisnog insidera - maltene svaki treći prodani se reklamira, što znači da je to - smeće), i iz (tuđih) iskustava sam se naslušao takovih stvari da se uzruja i onaj koji ga sluša, gdje neće vlasnik...

... sleđ, opet bubaš gluposti. isto kao i sa prometom. (tamo ću ti odgovoriti u svezi prometa) To bi značilo da u mojoj firmi, gdje je sve od HP-a, trebalo pomalo rikavati ili prijenosna računala (sedam komada) ili printeri (četiri komada). Do sada ni s jednim nije bilo problema (ne spominjem redovito servisiranje printera ...) Isto tako, kolega kad je došao u firmu, donio je na početku svoje računalo - Toshiba satellite (ne znam koja oznaka), tvrdio da je skroz nezadovoljan, jer mu se znao gasiti i restartati sam od sebe, bio je s njime na servisu više puta u prvih par mjeseci ... Zbog svega toga ja i dalje ne tvrdim da je HP najbolji niti da je Toshiba smeće ...
« Zadnja izmjena: Siječanj 08, 2011, 09:29:14 prijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #43 : Siječanj 08, 2011, 10:54:23 prijepodne »
To ti govorim iz iskustva jer radim na njemu.
Prosječnom korisniku je Mac preskup, i neupotrebljiv.
Njegov OS je u odnosu na win7 smiješan.
Naravno da je to stvar izbora, radim na oba jednako ali Leopard je u odnosu na WIN7 blago rečeno nedorađena priča, za prosječnog korisnika.
Za zahtjevnije korisnike postoje alati kojii su ravnopravni ali ipak i u toj utrci daleko vodi microsoft.


 A kak objašnjavaš činjenicu da netko tko proba mac vrlo rijetko se vrati natrag na windowse?
Po čemu je mac osx neupotrebljiv, argumentiraj nekim primjerom. Microsoft Office za mac ima sve funkcionalnosti koje u windows verzija, postoji hrpa alqata za ostale poslove kao i na win, bilo free bilo komercijalnih. O tome je li u odnosu na win7 smiješan bi se dalo diskutirati a i to je individualno. Meni je recimo win7 smiješan i ako baš moram koristiti windowse koristim XP.Koju FUNKCIONALNOST win7 ima a mac osx ne?

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #44 : Siječanj 08, 2011, 11:14:33 prijepodne »
Prosječnom korisniku je Mac preskup, i neupotrebljiv.

WTF??

Preskup znači oko 14.000 kuna i više za istu konfiguraciju PC-a, ne znam kako da ti objasnim drugačije što je skupo. Neupotrebljivo znači da ni ti, ni ja nezna više od 5 korisnika imenom i prezimenom Mac-a. I kad si toliko pametan daj mi reci koji su to alati koje Apple distribuira besplatno.

Njegov OS je u odnosu na win7 smiješan.

Po čemu?

Kako da ti sad idem pričati "po čemu" kad neznaš ni koja je platforma kojeg OS-a i slično. Činjenica je da je OS-X stabilniji od WIN7, ali ako si samo jednom pokrenuo Mac znao bi o čemu ti pričam. Uostalom što nemaš instaliran OS-X na svojoj Toshibi?

Za zahtjevnije korisnike postoje alati kojii su ravnopravni ali ipak i u toj utrci daleko vodi microsoft.

Vodi Microsoft?

Izvini zajebao sam se vodi AGROKOMERC od Fikreta Abdića, ako imalo pratiš svijet IT-a znaš da je na oko 86% svih računala proizvedenih, instalitana neka od verzija windows-a. ili to nije vodstvo?
Koliko ti poznaš korisnika OS-X-a ? više od 5?

Za zahtjevnije korisnike postoje alati kojii su ravnopravni ali ipak i u toj utrci daleko vodi microsoft.

U čemu, po čemu, koje to alate za zahtjevnije korisnike ima Microsoft??

Proizvode srp i čekić najbolje u svijetu.
Sldge kako da ti sad ja pričam o alatima kad nisi napisao ni jedna redak koda u nijednom alatu, ne poznaš ali baš ni jedan programski jezik, web poznaješ toliko što pregledavaš preglednikom.

Ja i ti možemo što se tiče IT-a pričati o slikama Severine i Alex Grdić kako su dobre u web galeriji, to je nivo na kojem bi se sporazumjeli oko IT-a sve drugo je tvoja dobra volja za potrošnjom viška riječi, i dokzivanjem tvoje elokvencije drugim forumašima.

Evo ako baš želiš primjer je Visual Studio 2010. Malo proguglaj i vidi što uopće znači alat to ti je na engleskom tuls (ne znam kako se piše), ali lakše je za izgovorit.
Kako da tebi čovjek objasni što su alati kad postaviš takvo pitanje, evo i onda bi ja tebi postavio pitanje da mi navedeš alat od Aplle-a?
proguglaj malo pa nam javi.

"Guglati" je kolokvijalni izraz za korištenje google-ovog servisa za pretraživanje bespuća internet prostranstava. da se ne zajebeš i da mi kažeš po čemu je to guglanje bolje od binganja ;)
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...