Autor Tema: Gradski portal  (Posjeta: 108451 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Gradski portal
« Odgovori #30 : Listopad 29, 2009, 07:37:36 prijepodne »
O0  Neki dan komentiram na gradskom portalu temu: sanacija ulice Matije Gupca, kad ono kasnije pola moga teksta izbačeno. Nisam bio prost niti bezobrazan, samo sam u jednom dijelu napomenuo da su vladajući u Kurilovcu izgubili na izborima, te da su očito i to razlozi prestanka sanacije navedene ulice.
Nakon toga javim se ponovno komentirajući administratora da je vjerojatno na to radno mjesto došao po političkoj podobnosti te da to nije niti njegova a niti Barišićeva stranica nego svih nas koji plačamo porez i prirez u Velikoj Gorici, kad ono gle čuda, sutra dan nema više niti teme na koju sam dao komentare, a kamo li mojih komentara.
Pa dobro ljudi što je ovo???????????? jel se to zove cenzura????????? pa zar naši starci nisu ginuli 91 da bi se riješili cenzure??????? >:D 8)

Ovo se zove stvarnost. Istina je da su ginuli ljudi radi svojih uvjerenja i želje za svojom vjekovnom težnjom ,svoj na svome. samo danas imamo priliku vidjeti i doživjeti kako ga smjesti svoj svome.
Možeš prićati ako im odgovara inaće....
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Gradski portal
« Odgovori #31 : Listopad 29, 2009, 07:43:12 prijepodne »
Stranica grada je beskorisna, jer je cenzurirana i strogo kontrolirana, pa su pitanja tamo onakva kakva bi gradonačelnik volio čuti, a ne ona koja bi ljudi htjeli pitati.
Zato ako imaš kaj za reći - reci tu.
To su stranice svih nas samo kad ih treba plaćati, inače su privatna prćija vladajuće stranke, kao na kraju krajeva i svi gradski mediji.
Nema pomoći tu, osim čekati izbore, iako sumnjam da bi ovom narodu išta moglo biti dovoljno jaki argument za skidanje HDZ-a s vlasti i globalno i lokalno.
HDZ je naše jučer, danas i, po svemu sudeći, sutra, a ovo cenzuriranje građana je na nivou Hrvatske totalno nezanimljivo, sve dok je Polančeca, Mravaka, Rončevića, Žužula, Kalmeta, Hebranga i ostatka vrle ekipe koja kao da se takmiči u kvantiteti i kvaliteti svojih afera.
Koga je pored toga briga što se u tamo nekom velikom-malom gradu guše medijske slobode i cenzurira pravo građana na mišljenje? Nikoga.
Nismo na redu, niti ćemo biti sljedećih sto godina kako je krenulo. To je za nas znanstvena fantastika.


Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #32 : Listopad 29, 2009, 11:18:29 prijepodne »
O0  Neki dan komentiram na gradskom portalu temu: sanacija ulice Matije Gupca, kad ono kasnije pola moga teksta izbačeno. ........

Ta Ulica bi morala biti najprioritetnija u obnovi, jer je nevjerojatno na što sliči. Pogotovo onaj plavi "obelisk" na sredini ulice.
Za nevjerovati da su one zgrade dobile uporabnu dozvolu dok se Ulica nije pripremila za primanje novih stanara.
A kaj o tome zna predsjednica MO Kurilovec, pa bar je ona iz MI glista grupe besplatno.  :P

Nakon toga javim se ponovno komentirajući administratora da je vjerojatno na to radno mjesto došao po političkoj podobnosti te da to nije niti njegova a niti Barišićeva stranica nego svih nas koji plačamo porez i prirez u Velikoj Gorici, kad ono gle čuda, sutra dan nema više niti teme na koju sam dao komentare, a kamo li mojih komentara.

Zašt je to vama čudo? Pa to je svakodnvica, normalka, sastavni dio ove zemlje, ispitana i provjerena šablona, zmuljaj, reci pa poreci, laži, kradi, prekori one koji misle svojom glavom, unazadi i povrijedi sve koji nisu u našoj ZNA SE stranci.
Kaj imate biti razočarani? Imate (po mojem sudu) biti glasni kad je potrebno (što vidim krenuli ste  :) ) i svima koji imalo mozgaju ukazati da su ove gliste najgori mogući izrod roda svojega.
Bez obzira na kojoj razini se nalaze (ali nikako da se pronađu).


Usput - dobro došli u "klub".  ;)

Edit: dodatak:

I nije to Barišićev privatni blog, nego je to privatni ZNA SE uradak glasnogovornice bez glasa i vlastitog mozga i još tiše i totalnobezmozgovske kreature i nakaze. :P
« Zadnja izmjena: Listopad 29, 2009, 11:33:31 prijepodne plemenitašica »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #33 : Listopad 29, 2009, 03:45:50 poslijepodne »
Ovo je forum de moreš reči večinu onoga kaj misliš ali ni mesto de moreš dobiti službene informacije.Portal je,navodno,v prve,od četiri,faze rekonstrukcije i z vremenom bi se to trebalo,po nekakove logike,pobolšati.Da se trenutna vlast ponaša prema sem kaj nisu ponosni vlasniki članske karte z tri slove,a ni P-B-Z,i kaj nisu simpatizeri kak prasica prema trinajstomu prasetu jasno je a pisal sem prije i o razvoju situvacije po izbore.Čini se da sem pogodil nektere stvari...
Kaj se dotikavle programa i plana ja verujem da buju nekaj napravili z tum milijardum kaj bu sela v proračun v ove četiri lete.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Gradski portal
« Odgovori #34 : Listopad 29, 2009, 10:25:04 poslijepodne »
Kaj zbilja netko još uvijek vjeruje da je ovo samo prva faza rekonstrukcije?
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

plemenitashica

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #35 : Listopad 29, 2009, 11:41:20 poslijepodne »
Kaj zbilja netko još uvijek vjeruje da je ovo samo prva faza rekonstrukcije?

Zar je itko vjerovao da će rekonstrukcije biti, naročito u pozitivnom ozračju u svrhu servisa građana, dostupnih informacija, ili možda nekakave čitljive i lepšave lijepe stranice.
Zar je itko vjerovao da će HDZ ljudima nekaj ponuditi da im uljepša dan, mjesec ?

O da, je, mnogi.  :P

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #36 : Listopad 30, 2009, 06:44:45 poslijepodne »
Da se razumijemo, radi se o audio zapisu aktualnog sata koju donosi vgdanas.hr (link je dva posta iznad).

Citiram dio gradonačelnikovog odgovora iz tog audio zapisa:

"... u želji da pružamo potpune i provjerene informacije preko gradskoga portala, Grad je ušao u suradnju sa strukom, točnije sa Institutom za nove medije i koji nam je predložio jedan model e-zajednice prema kojem smo odlučili postaviti, dakle, gradski, novi gradski portal. Taj modul i taj model nam ne predviđa forum već se mišljenja građana primaju i obrađuju putem točno određenih formi, primjerice e-konzultacija. Naime, ovo nam otvara i mogućnosti i priznaje takozvanu e-peticiju, dakle, na kojoj su se bivši forumaši i forumaši naši sugrađani mogli anketirati ili javiti za postojanje foruma i za sada i do sad nam se, dakle, izjasnilo samo četrdeset i sedam zainteresiranih građana Velike Gorice što dovoljno govori o sebi. Inače, taj model e-zajednice, dakle, je preuzet ili dobiven od Instituta za nove medije i e-demokraciju tako da smo maksimalno konzultirali, dakle, struku i to je prva faza. ..."

Ovo podebljano ja shvaćam kao da je grad na portalu pokrenuo nekakvu "e-peticiju" i tamo se, eto, javilo samo 47 ljudi. ja na portalu nisam vidio baš nikakvu peticiju, a bogami niti poziv koji bi upućivao na to da se negdje drugdje nalazi peticija putem koje se građani mogu izjasniti žele li imati forum na portalu.

Te su faze zamišlene po uzoru na A-11.I ZG-SK ima čudne faze... :D

Tur

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #37 : Studeni 06, 2009, 07:34:47 poslijepodne »
Dok god je www.gorica.hr Draženov blog mislim da ga ne treba zvati Gradski portal.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradski portal Čoravci nepismeni...
« Odgovori #38 : Studeni 07, 2009, 04:12:27 poslijepodne »
Aktualni sat
...
Forum

Ante Štrljić (HDZ) upitao je gradonačelnika
zašto više na gradskom internet
portalu nema foruma. – U želji da pružimo
provjerene informacije, u suradnji sa Institutom
za nove medije napravljen je novi
portal. To je prva od četiri faze, a cilj nam
je što veća participacija naših građana u
gradskoj vlasti. Primjer kojim smo se vodili
je grad Rijeka
.
Reporter268,

građani sudjeluju
Chat
Forum
Vi pitate

http://www.rijeka.hr/Default.aspx

Rijeka Chatline

Molimo za uvažavanje stavova drugih i uljudbenost u komunikaciji.

Grad Rijeka ne provjerava niti direktno kontrolira sadržaj koji se distribuira putem chat-a,
te za isti nije odgovoran.

Grad Rijeka ne snosi odgovornost za eventualne štete nastale korištenjem ovog chat-a.

http://rimis.rijeka.hr/chat/

Poštovani posjetitelji, 
   
 Na ovim stranicama možete postaviti pitanja gradskoj upravi vezana uz svakodnevne probleme s kojima se susrećete, a koji su vezani uz rad gradske uprave te komunalnih i trgovačkih društava i ustanova u vlasništvu Grada Rijeke. 
   
 Pokušat ćemo na svako vaše pitanje odgovoriti, stoga Vas molimo da na narednim stranicama upišete Vaše podatke kako bismo Vas mogli kontaktirati. 
     
 Pitanje

http://rimis.rijeka.hr/komentari/

Dobrodošli na Forum Grada Rijeke
Pozivamo vas da se na Forumu uključite u raspravu o temama vezanim uz riječku svakodnevicu: od kulturnih, sportskih i drugih događanja, preko razvojnih projekata grada do aktivnosti gradske uprave i mjesnih odbora.
 
 Grad Rijeka - Forum
Forum Grada Rijeke namijenjen je komunikaciji između gradske uprave i posjetitelja web portala www.rijeka.hr.
Pravila Foruma slična su uobičajenim pravilima za Forume otvorenog tipa, pri čemu svaka tema obrađuje određeno područje i u tom se dijelu Foruma raspravlja isključivo o temama iz tog područja. Rasprave koje se ne tiču teme na određenom području foruma bit će preseljene na temu na koju se odnose ili izbrisane.
Za objavljivanje poruka na forumu potrebna je registracija. Registracijom određujete svoj identitet (ime ili nadimak) po kojem ćete biti prepoznati na forumu.
Za čitanje foruma nije potrebna registracija.
 
http://forum.rijeka.hr/

Gradonačelniče,prava informacija bi glasila;
"Primjer kojim smo se vodili je Opičina Gornje Levo Neobedišče koja nema ni informatičke opreme kao ni infrastukture i zainteresiranih opčinara."

plemenitashica

  • Gost
Odg: Gradski portal Čoravci nepismeni...
« Odgovori #39 : Studeni 07, 2009, 05:19:09 poslijepodne »
Aktualni sat
...
Forum

Ante Štrljić (HDZ) upitao je gradonačelnika
zašto više na gradskom internet
portalu nema foruma. – U želji da pružimo
provjerene informacije, u suradnji sa Institutom
za nove medije napravljen je novi
portal. To je prva od četiri faze, a cilj nam
je što veća participacija naših građana u
gradskoj vlasti. Primjer kojim smo se vodili
je grad Rijeka
.
Reporter268,


Gradonačelniče,prava informacija bi glasila;
"Primjer kojim smo se vodili je Opičina Gornje Levo Neobedišče koja nema ni informatičke opreme kao ni infrastukture i zainteresiranih opčinara
."

Grad Rijeka - kaj je to pisalo? Oni da su se vodili po primjeru nekoga tko nije ZNA SE?
Pa to ni pijani Janko ne bi povjeroval.

Kliknula sam na taj portal. Imaju čak i ovo: Gradonačelnici od 1948. - do 2009.
http://www.rijeka.hr/Default.aspx?sec=1568

Stvarno naš portal je čista preslika gradskog portala Rijeke http://www.rijeka.hr/Default.aspx?sec=16, ali vidim da se u tragovima pojavljuju i naznake  portala jedne malene općine Velika Pisanica http://velika-pisanica.hr/
Po boji smo bliži gradu Komiži http://www.komiza.hr/ koja ima jedva 1500 stanovnika. I portal grada Križevca http://www.krizevci.hr/joomladir/  i Delnica http://www.delnice.hr/  je daleko ispod (što god to značilo) našeg. Neću dalje googlati, jer nema potrebe, ZNA SE, kod nas je sve super.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradski portal Čoravci nepismeni...
« Odgovori #40 : Studeni 07, 2009, 05:38:10 poslijepodne »
Aktualni sat
...
Forum

Ante Štrljić (HDZ) upitao je gradonačelnika
zašto više na gradskom internet
portalu nema foruma. – U želji da pružimo
provjerene informacije, u suradnji sa Institutom
za nove medije napravljen je novi
portal. To je prva od četiri faze, a cilj nam
je što veća participacija naših građana u
gradskoj vlasti. Primjer kojim smo se vodili
je grad Rijeka
.
Reporter268,

građani sudjeluju
Chat
Forum
Vi pitate

http://www.rijeka.hr/Default.aspx

Nisi pogodila kaj sem štel reči;Rijeka ima forum! I chat. I pipanja uprave... De jeno ne sklučuje drugo. Negdo ni pazil f škole.Il je samo čital na starem forumu "Obluk prema Zapadu".

plemenitashica

  • Gost
Odg: Gradski portal Čoravci nepismeni...
« Odgovori #41 : Studeni 07, 2009, 05:49:29 poslijepodne »
Nisi pogodila kaj sem štel reči;Rijeka ima forum! I chat. I pipanja uprave... De jeno ne sklučuje drugo.

Ma pogodila sam, vidjela sam i forum i chat i ono: želimo da građani sudjeluju, ali sam još usput pogledala i neke druge 77 puta ljepše stranice, bez obzira na forum.

Kod nas građani isto sudjeluju, ali glasnogovornica brže bolje pobriše pitanja.
Ona je obična gumica, a ne govornica. Možda telefonska?  :P

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #42 : Studeni 07, 2009, 06:03:02 poslijepodne »
Kakova telefonska gumica?
Il teflonska sekretarica?
Tera?
 060?

"Gubim" te v kontekstu... ;)

Dragi čitateli i pratiteli ovoga foruma po službene i neslužbene dužnosti,žalim kaj vas sprešetavamo po efemernemi temami ali bar ne iščemo "pravnu sigurnost" kak naš vrli dogradonačelnik teroga je grom strelil na prečistaču.
 ;D  ;D  ;D

plemenitashica

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #43 : Studeni 07, 2009, 06:27:46 poslijepodne »
"Gubim" te v kontekstu... ;)
Hihihih, da, da, sve si mislim.  ;)

Glasno - govornica gumica (briše po portalu)
Telefonska - Glasno govornica (dobiva upute telefonom pa odrađuje)

Vidim da vam je gumica poremetila razmišljanje.  :-[

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: Gradski portal
« Odgovori #44 : Studeni 08, 2009, 10:52:39 prijepodne »

a kaj se sad cudite, tako je cijelo vrijeme bilo na gradskom portalu (forumu tadasnjem),
i za jedne i za druge vlasti, ovo je sam nastavak iste prakse.

ne odobravam naravno, al smijesni su mi oni koji sada jako negoduju i izrazavaju gnusanje,
a dok to "njihova strana" radi, onda okrecu glavu i sute. e tako je to...