Autor Tema: Prosvjedi  (Posjeta: 27741 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #15 : Ožujak 06, 2011, 08:30:58 poslijepodne »
Ja mislim da se ipak nekaj pokrenulo, sviđa mi se što se pazi da ne bude nasilja i prvom prilikom ću se takvim prosvjedima pridružiti.

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #16 : Ožujak 07, 2011, 05:00:45 poslijepodne »
A jel ko primjetio da su iz EU najedanput počeli stizati signali kako je Hrvatska ispunila uvjete i da treba ubrzati postupak priključenju..dakle po tome prosvjedi su dobro došli za one koji će imati korist od Unije...kome ?..he..drugovima i gospodi! ...meni je sve to presumnjivo...očito se opet iza svega kao po običaju skriva prevara....tko će nahebat...zna se...narod..

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #17 : Ožujak 07, 2011, 07:31:51 poslijepodne »
Primijetio sam ja, a i taj stav - da samo malo podignemo glas i da samo malo velimo NE Europi u bilo čemu - sam odavno zastupao i ovdje i predstavljao, i siguran sam da smo se i mi ponašali na taj način, planirano i dozirano (kako su to radile pametne zemje prije ulaska u EU, kao Slovenija i Poljska), imali bi itekako bolju poziciju, da ne velim da bi pregovori bili odavno gotovi i potpisan pretpristupni ugovor (a moguće da bi već i bili u EU odavno, nije moguće da je Slovenija ispred nas cijelo desetljeće po bilo čemu...).
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #18 : Ožujak 07, 2011, 07:36:54 poslijepodne »
Glede prosvjeda:

http://groups.google.com/group/pap2011/browse_thread/thread/e1eb4c30baa17036

Dragi prijatelji i drage prijateljice:

Kako efikasno spriječiti otimanje mirnih, solidarnih, pluralnih i jedinstvenih (oko javno istaknutih zahtjeva za ostavkom Vlade i raspisivanje izbora) građanskih prosvjeda od strane ekstremnih
skupina, koje ih koriste kao poligon za međusobno obračunavanje i pretjerano isticanje svojih, inače marginalnih, agendi?

Predlažemo nekoliko mogućih metoda, a očekujemo zajednički izbor one/onih koja/koje će biti prihvatljive i razumljive svima ili barem većini, koje će biti vidljive i tolerantne u svojoj izvedbi i koje će imati potencijal da građanski prosvjed oblikuju u otvoreni medij zajedničkog javnog djelovanja pluralnog građanstva.

1. Mrežnim komuniciranjem (putem mobitela i usta do usta) postići da prosvjedna povorka nema na čelu neku pojedinačnu skupinu prosvjednika koja u prvi plan ističe svoju političku agendu. To se može postići:

a) mirnim uvjeravanjem pripadnika skupine da svoje mjesto ustupe građanima i da se pomaknu u sredinu ili na kraj povorke. U slučaju da oni onemoguće ili odbiju ovakav prijedlog, povorka se istom metodom usmjerava na drugu trasu.

b) odvajanje sa trase, bez komunikacije sa sadašnjim "vođama", njih 50-ak su zauzeli te pozicije, vrlo su ratoborni. treba izbjeći sukob sa njima.

2. Na mjestu okupljanja Cvjetni trg iskoristiti mogućnost obraćanja okupljenim građanima i predložiti alternativni pravac šetnje s jasno istaknutim ciljevima. Imati pripremljene materijale s kratkim opisom i označenom rutom šetnje koji se prethodno podijele na Cvjetnom trgu i kasnije dijele svima te vidljive oznake (transparenti, predmeti itd.) koje će povorka moći slijediti da ne dođe do konfuzije. Uvijek isticati da ovi prosvjedi nemaju vođe/vođa i da građani nisu ovce i da sami upravljaju svojom akcijom kao i to da ne pristajemo na govor mržnje, isključivost i skrivene agende. Politika mora biti javna, otvorena i transparentna da bi bila vrijedna svog imena.

3. Organizirati nastavak prosvjeda (s prijavom ili bez nje) dan nakon onih koje prijavljuje samoproglašeni vođa, u namjeri da se što većem broju gađana i građanki omogući prosvjedovanje. Dakle, da se prosvjedima pridruže i oni koji to iz raznih razloga nisu mogli dana ranije. Ovdje primijeniti istu metodu kao i pod točkama 1. i 2. uz mogućnost da se u emisiji Hrvatska uživo osigura termin kojim bi se najavio nastavak prosvjeda, a ujedno i objasnili razlozi zašto prosvjedi svaki dan i sve što ide uz prosvjede a javnost još uvijek ne zna u dovoljnoj mjeri.

4. Prosvjedi su prepoznati po svojoj dominantnoj karakteristici - peripatetičnosti i to treba i dalje tako ostati. Međutim, kad bi Markov trg bio dostupan, onda bi to bilo mjesto kontinuiranih
prosvjeda građanki i građana. Jedna od metoda da se spriječi "krađa" ovih prosvjeda je i odabir alternativnog "Markovog trga" i pretvaranje tog mjesta u "agoru" tj. mjesto javne rasprave o sudbini zajednice, politike, društva, pokretanje peticija, govora, performansa itd. itd. ukratko usvajanje plenuma (metoda odlučivanja koju primjenjuju studenti i studenitce). Ideja je da prosvjedi i dalje traju kao šetnja/hodanje gradom, ali da postoji mjesto gdje su građani prisutni 24/7 radi intenziviranja pritiska na vladajuće s ciljem:

a) uključivanja građana u političke procese i donošenje odluka i
b) samoosvještavanja građana kao demosa koji je nadređen svojim izabranim predstavnicima i jedini može generirati kontra-moć re-konstituiranja političkog tijela.

To mjesto može biti Cvjetni trg, a može biti i Zrinjevac ili Trg žrtava fašizma ili neko drugo.

Ukoliko si zainteresiran/a za organizaciju odvajanja od zla, molimo te da nam se javiš za koordiniranje daljnje akcije. Uvažit ćemo sve prijedloge. Ovo nije nikakva čvrsta organizacija, već rađanje novog mirnog građanskog pokreta. Svi ostali neka nam pomognu, i pridruže nam se kad krene prva akcija. Pokažimo im da nas je više.

Bojan Vujaković
Katarina Vidović
Sead Alić
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #19 : Ožujak 07, 2011, 10:51:23 poslijepodne »
Prosvjedima se može iskazati nezadovoljstvo i to je ok, ali cilj :"samoosvještavanja građana kao demosa koji je nadređen svojim izabranim predstavnicima i jedini može generirati kontra-moć re-konstituiranja političkog tijela" ostvaruje se u demokratskom društvu na izborima, a ne na ulici. Svaka teza o uličnoj kontroli vlasti vodi u anarhizam i kaos.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #20 : Ožujak 08, 2011, 08:07:55 prijepodne »
prosvjedi koji se organiziraju kod nas čini mi se da su smišljeni u stranačkim radionicama...svaka stranka ima svoje aktiviste koji se po potrebi ubacuju u prosvjede onih drugih i na taj način se sabotiraju i opstruiraju....otud i neredi....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #21 : Ožujak 08, 2011, 09:29:07 prijepodne »
Mislim da prosvjedi idu kada se narod zasiti gluposti i samovolje vladajućih.
Ali neredi , razbijanje, sukobi, nikada nisu dali rezultata i tome se nebi trebalo služiti.

Na kraju , na silu se uvijek odgovarajoš većom silom i tu nema kraja.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #22 : Ožujak 08, 2011, 10:28:35 prijepodne »
prosvjedi koji se organiziraju kod nas čini mi se da su smišljeni u stranačkim radionicama...

Možda si i u pravu, posebno kada se radi o malim strančicama koje na taj način pokušavaju naći svoje mjesto pod suncem, kao recimo sada Laburisti, HSD, HSP ........ 8)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #23 : Ožujak 08, 2011, 04:11:39 poslijepodne »
Možda si i u pravu, posebno kada se radi o malim strančicama koje na taj način pokušavaju naći svoje mjesto pod suncem, kao recimo sada Laburisti, HSD, HSP ........ 8)

Logika ti je malo kriva... jer njima nije u interesu raditi tako neorganizirane i jadne prosvjede. No velikima je, posebice jer svaljuju krivicu na te male i tako ih predstavljaju kao neorganizirane diletante koji ni prosvjed ne znaju napraviti, a kamoli da bi vodili državu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #24 : Ožujak 08, 2011, 05:57:18 poslijepodne »


Logika ti je malo kriva...

E sad a tvoja je ispravna? Dozvoljavam da i moja nije ispravna, ali nemoj odmah nabijati svoju kao ispravnu, moje mišljenje je moje a tvoje je tvoje. A dobro je da nisu ista, to me čak i raduje.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #25 : Ožujak 08, 2011, 08:17:41 poslijepodne »
Nemoj se odmah duriti k'o nekakav balavander... od odrasle, punoljetne osobe očekujem da svoj kontrastav malo argumentira sa činjenicama i argumentiranim stavovima zbog čega bi to bilo tako, i zašto je tvoj stav ipak malo jači od mog, a ne da se baviš analizama drkice i kakice i obesiš nos do poda...

Mišljenje je kao i šupak - svatko ga ima, zato se usmjeri na argumentirani razgovor.

BTW, da se vratim na temu; sumnjam da male stranke imaju love da bi mogle ikoga potkupljivati, što je i ovdje neupitna činjenica... možda Hebrang i lupeta prečesto u zadnje vrijeme, ali je sigurno da ne laže baš svaki puta. A i to je toliko blizak scenarij nekima koji su se tako i probili do vrha da je to isto neupitno...
« Zadnja izmjena: Ožujak 08, 2011, 08:19:41 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #26 : Ožujak 08, 2011, 09:18:49 poslijepodne »
Nemoj se odmah duriti k'o nekakav balavander...
Mišljenje je kao i šupak - svatko ga ima, zato se usmjeri na argumentirani razgovor.



Ja se uopće ne durim, samo komentiram nametanje i ispravnost tvojih mišljenja kao jedinih ispravnih, što potvrđuješ i svojim sljedećim komentarom.
Ovdje si vjerojatno uspoređivao svoje mišljenje.  ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #27 : Ožujak 08, 2011, 09:28:05 poslijepodne »
Ja ne dajem mišljenja, ja dajem stavove.

A sada vidim i od insidera u prosvjedima da se plaćalo po deset eura po plakatu da ih se nosi...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #28 : Ožujak 08, 2011, 09:40:32 poslijepodne »
Kak si upučen, još bu ispalo da murija zna cijeli cjenik usluga napamet ... veliki transparenti ... toliko, mali ... toliko ... lonci i rajngle  ... toliko, zviždaljke i megafoni toliko ... a po domaći, kaj su ti to insideri ? (misliš, tvoji ubačeni među prosvjednike, ili ?)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #29 : Ožujak 08, 2011, 10:17:57 poslijepodne »
Gle, očito ti ne paše kaj sam malo bolje informiran od tebe, a i živo me zabole vjeruješ li ti tome kaj velim 1 ili 101%... pa naravno da je policija najbolje informirana o masu stvari, nebuš to valjda ti?

BTW, tu informaciju sam dobio od novinara koji razgovaraju sa prosvjednicima i kreću se s njima cijelo vrijeme, ne od kolega. I isti su te izjave ljudi, kojima je plaćeno da nose transparente, i uzeli i snimili.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”