Autor Tema: Prosvjedi  (Posjeta: 27799 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #60 : Ožujak 12, 2011, 02:07:14 poslijepodne »
Niti je on lagao, niti je kaj izmišljao.

Da bi preokrenuo situaciju protiv njega ti sad namjerno ispuštaš jednu riječ u njegovoj argumentaciji, pa iz "uglavnom svi svećenici" citiraš samo "svi svećenici" i time felšaš i izopačuješ njegovu tvrdnju. Čak je objasnio zakaj ne veli da su svi svećenici to delali, pa je tako svojoj izjavi pridodao da ima rijetkih iznimaka!

Tvoj pokušaj spašavanja njegovih izjava je jadan i plitak, te vrlo proziran.

A i ta tvrdnja "uglavnom svi svećenici" je isto tolika laž kao i da te riječi "uglavnom" nema.

Jer niti su svi, a niti su uglavnom svi. Dapače je riječ o minornoj skupini njih, jer ogromna većina svećenika savjesno radi svoj posao, te poštuje naputke Biskupske konferencije, a isti naputci su bili da se oltar ne smije koristiti za bilo kakve političke promocije. BTW, dokumente o tome imaš na glavnom izvoru svojih informacija - na Googleu. Baš me zanima kaj bi mnogi od vas pisali da ne postoji Google i internet, kako bi izgledali vaši postovi izvan rubrike "vicevi"..
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #61 : Ožujak 12, 2011, 02:11:10 poslijepodne »
Tvoj pokušaj spašavanja njegovih izjava je jadan i plitak, te vrlo proziran.

Tvoj pokušaj obmanjivanja i laganja ljudi ovdje na forumu je jadan i plitak, te vrlo proziran.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #62 : Ožujak 12, 2011, 06:43:06 poslijepodne »
C'mon, ti i još neki optužujete. Pa je elementaran red i da dokažete bilo čime te uvredljive optužbe i insinuacije. Naravno, dokazivanje nije u stilu Indexa - "što se babi snilo...", a niti je u stilu da su sve rekli neki "stručnjaci", neki "očevici", neki "upućeni" itd itd...

Ja sam sigurno u Crkvi više negoli su mnogi koji se tu busaju da su "dobri poznavatelji", pa nikada nisam čuo takove stvari. A bio sam u podosta crkava i poznajem i bijah na Svetim Misama podosta svećenika.

No kako jedna lasta ne čini proljeće, tako ni jedan ili dva svećenika ne čine "uglavnom svi". To je vrlo pogrešan način da se da na težini vlastitih "dokaza", koji to i nisu.

Reci mi u kojoj si to crkvi čuo da se otvoreno poziva za koga glasati, reci mi ime tog svećenika - to je najmanje što moraš napraviti da bi bio vjerodostojan.

Do tada je istina ipak na mojoj strani, bez obzira koliko ti nju izbjegavao.
« Zadnja izmjena: Ožujak 12, 2011, 06:45:10 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #63 : Ožujak 12, 2011, 08:21:12 poslijepodne »
Po čemu ti zaključuješ da nekome smeta samo postojanje Crkve? Ja ne vidim nigdje ikakvih znakova da nekome smeta postojanje Crkve.

Evo jučer krađa zvona s crkve iz 12 stoljeća u Danilu.
Jel to još jedan napad na crkvu. 

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #64 : Ožujak 12, 2011, 09:19:09 poslijepodne »
Sleđ, kad već pitaš, evo, citiram "pastirsko pismo" koje su hrvatski biskupi uputili vjernicima pred izbore 2003 godine: "Kao vjernici ne birajte one stranke i pojedince koji zastupaju legalizaciju pobačaja, eutanazije i neprirodnih istospolnih bračnih zajednica"

http://www.index.hr/vijesti/clanak/biskupi-vjernicima-ne-glasajte-za-sdp-i-hns/167691.aspx

Ako ti smatraš da se to radi o samo nekim svečenicima ...

a sad sam pročital i Bozanićev komentar na račun prosvjeda ...

NADBISKUP zagrebački kardinal Josip Bozanić jučer je u propovijedi u katedrali povodom devete obljetnice smrti kardinala Kuharića poručio kako se ne može i ne smije slijediti one koji žele rušiti iako se ne može ravnodušno promatrati muka ljudi u životnim teškoćama.

Rekao je da rušenje i prisiljavanje ne može donijeti ništa dobroga, te dodao: "Mi vjernici moramo biti svjesni svoje suodgovornosti za dobro svoga naroda i svoje države. Ne možemo i ne smijemo slijediti one koji žele rušiti, koji žele prisiljavati i koji žele dati prednost svojim interesima pred općim dobrom čitave zajednice".

"Ako tražimo za što trebamo moliti kao narod, onda je to nesumnjivo molitva da nam se uporišta ne uruše, da ne zaboravimo što nas je održalo, bez obzira na to odakle dolazile prijetnje i ponude. Samo takvi smo korisni jedni drugima u domovini, kao i drugim narodima u Europi. Nije nam svejedno kako se postupa prema hrvatskim braniteljima, u kakvim okolnostima žive radnici, seljaci, studenti. Svi smo odgovorni jedni za druge i ne bi bilo dobro postavljati razdijelnice, jer svi mi činimo istu domovinu", rekao je Bozanić.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/bozanic-ne-mozemo-i-ne-smijemo-slijediti-one-koji-zele-rusiti-i-koji-zele-prisiljavati/542061.aspx


Znači li to da ne smijemo rušiti HDZ-ovu vladu (valjda jer su oni najviše donirali za crkvu), nego ih trebamo moliti da se sami maknu ???  




« Zadnja izmjena: Ožujak 12, 2011, 09:25:16 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #65 : Ožujak 12, 2011, 11:19:01 poslijepodne »
Gospodo draga, prvo da velim da sem vjernik i ja i moji preci, ne ližem svaki dan oltar vu cirkve, ali se trudim živjeti po Božjim zapovjedima. Samo me Bog čuval i sačuval u DR i često mu na tom zahvaljujem, ali isto tak moram reći da se kompletna cirkva dela na stranu HDZ-a i ima za kaj. Prvo i osnovno svećenici bi trebali skromno živjeti, a ne voziti Mercedese, dobivati plaće i prozivati na mešama ko je kuliko dal za cirkvu, prvo uređivati sebi farofe, a onda prostore za meše ... Prijašni popi su mogli živeti i bez autov i bez plače i u malim stanovima i tosve od milodara koji su dobili od vjernika kojih je bilo daleko manje nek denes. Ovo kaj pripovedate da se na mešama vjernike usmjeravalo za koga da glasaju je čista istina, jer sam se ja ne jemput uvjeril u to na moje fare. A da samo još velim da je denes vu cirkve više nevjernikof nek istinskih vjernikof i to mi se se skupa gadi, zato se ja lepo doma pomolim Bogu sa svojom ženicom i dečicom i ne moram gledeti sve one koji ližeju saki dan oltar, a čem zideju van zlo delaju. Fala lepa na takvem mešama.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #66 : Ožujak 12, 2011, 11:49:02 poslijepodne »
Opet mješate Crkvu i vjeru, ljudsko i Božje, kruške i jabuke i opet vam ta rasprava nebu donesla niš korisnoga.
Svadite se, a to ni drago ni poštenom čoveku, a Bogu još manje.
Prema tome - dajte najte!
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #67 : Ožujak 13, 2011, 12:08:05 prijepodne »
Danas je bio sunčan lijep dan pa sam se sad tek prištekal ,no med ovim vašim prizemnim raspravi ,odmah mi zapada med oko  i zaprav me čudi da nikome od  diskutanata nije zapeo za oko, ulyssesov post i njegovo jako dobro postavljeno pitanje. Možda ja i samo mislim da nešto znam, ali znam da puno toga znam što većina nezna, stoga mi ovakova pitanja odmah zapadnu u oko, Ulysses, vjerujem ciljano, al ko će ga znat ( nisam ti išel glet sve postove unazad), možda i slučajno, no kako god, pitanje koje si postavio i odgovor na isto pojašnjava svu netrpeljivost prema Crkvi kao zadnjem bedemu od sveobuhvatnog cilja preuzimanja kontrole nad svime.

Ko će shvatiti, shvatiti će, jer odgovor postoji , naravno, stoljetan je i na hrvatskom jeziku, kao što mu na istom i ime govori , nema puno veze z mešanjem cementa.




« Zadnja izmjena: Ožujak 13, 2011, 12:15:27 prijepodne Vegi »

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #68 : Ožujak 13, 2011, 09:28:33 prijepodne »
Vegi, sad već pomalo glumiš Sleđa ... prodaješ toplu vodu, glasno razmišljaš o vremenu, o tome kaj znaš (a ništa ne znaš) te o "zadnjem bedemu od sveobuhvatnog cilja preuzimanja kontrole nad svime" ???  Bunika je očito bila dobro pospremljena, odnosno dobro je rodila,  još je imaš za konzumaciju. Daj ti sad nama svima onda pametno odgovori kaj ti to znaš, a mi ostali, jadnici ne znamo ? Tko to napada tebe i crkvu ? 
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #69 : Ožujak 13, 2011, 11:32:06 prijepodne »
Nitko na žalost ne želi spomenuti jednu istinu, koje ste vjerujem svi svjesni ali je prešućujete ,kao i apostol Petar.

Od svojih početaka HDZ kao stranka, vrlo je vješto u svoj program postavila kršćanske postulate i zalaže se  „zalaže“  za demokršćanske vrijednosti i kopira sve ono za što se crkva zalaže vjekovima.

Naravno sve se to radi vrlo vješto i narod to ne želi priznati i ne odvaja HDZ kao stranku, od crkve, dapače poistovjećuje jedne sa drugima što je apsolutno krivo. Sasvim je razumljivo i jasno da se crkva kao institucija mora baviti i bavi politikom. Jer crkva je nedjeljiva od naroda i ona treba zastupati taj isti narod od kojeg je stvorena. Kriva je postavka, koja se lukavo provlači i narodu podvaljuje ,a ovisno o dnevno političkim zbivanjima, -  eto to Vam je vaša crkva, to su Vam vaši popovi, oni ogrezli u izobilju ,a vi gladujete…     
 E sad je se pitam tko je tu zaglibio i u čemu?
Tko je osuđen i zašto?

 Ma neka visi Pedro!
 
Puno je ispravnije i ima više smisla, da se svi oni koji su vjernici i koji se tako deklariraju , izbjegnu samo kritiku i prigovor, već da se kroz svoje župe prime posla i rada u tim istim župama. Da svojim primjerom pred svojim obiteljima i sebi samima daju primjer , da , treba kritizirati,ali treba i na te kritike pozitivno djelovati. Pa to se tiče nikog drugog osim nas samih. Ako smo već vidjeli da nešto ne valja, uočili nešto takvoga, zar smo nedostojni da se primimo ispravka lošeg u našem okruženju? Kakav primjer dajemo našoj djeci, susjedima, drugim obiteljima.

 Zar samo kritiku i podsmjeh, omalovažavanje?

Pa tko bi to osim nas samih trebao ispravljati?
Naše župe, naši župnici su onakvi kavi smo mi sami. Kako nekome dati volju i primjer samo kritikom i pozivom na prosvjede? Koliko mi sami činimo im želimo učiniti za sebe, za svoju crkvu za svoj narod?
Pozovite nečim pozitivnim, sebe i svoje prijatelja, dajte pozitivan primjer. Pokušajte barem jednom, barem pokušajte. Ne govorite da ste vjernici…učinite to kao vjernici, kao vjernik.
A ne uvijek pozivati na bunt i prigovore.
Ali to je najlakše!
I da naravno, sad se lijepo posvađajte , izvrijeđajte, da bi si na kraju vjerujem čestitali Sretan Uskrs…. isto kao i prošle godine.
Bili Vi meni živi i zdravi.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #70 : Ožujak 13, 2011, 12:30:49 poslijepodne »
Kao vjernici ne birajte one stranke i pojedince koji zastupaju legalizaciju pobačaja, eutanazije i neprirodnih istospolnih bračnih zajednica

Ja tu ne vidim da se zastupa interese jedne stranke.

Ja tu vidim da crkva zastupa stavove koji su u skladu sa njezinim poslanjem i vjerskim načelima.

Takove stavove zastupa dosta stranaka, od centra do karjnje desnice, pri čemu se u iste mogu ubrajati i HDZ i HSP, koji su podosta veliki neprijatelji na političkoj sceni. Znači, opet pitam - čije interese, interese KOJE STRANKE zastupa Crkva?

Jer vi ste insinuirali kako Crkva služi nečijim stranačkim interesima, a što je laž i maliciozna insinuacija. Očito je da nemogućnošću dokazivanja svojih stavova nikako prevaliti preko suta da ste se u nekim svojim izjavama i zaključcima ipak malo previše zaletjeli.

Crkva je ipak prepametna organizacija da bi padala na tako plitkim forama kao što je decidirano opredjeljivanje za neku političku opciju ili pogotovo stranku.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #71 : Ožujak 13, 2011, 01:09:20 poslijepodne »
HDZ i HSP, koji su podosta veliki neprijatelji na političkoj sceni

Šališ se. HSP je većinu vremena bio filijala HDZ-a. Naravno, ne zato što tako želi članstvo HSP-a, nego zato što je tako odlučilo vodstvo HSP-a. Sad kad ga je HDZ prožvakao i ispljunuo, i kad je ostao bez utjecaja, HSP je samostalan. Vidjet ćemo dokle...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #72 : Ožujak 13, 2011, 01:12:56 poslijepodne »
Sleđ, u dijelu odgovora me prestigao gosp. Markulin ...

Daj mi odgovori kaj je to Karjnja desnica ? Jel to misliš na HSP koji je popljugal karjnju od HDZ-a ?
Kakve veze crkva ima npr. sa umjetnom oplodnjom ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #73 : Ožujak 13, 2011, 05:26:53 poslijepodne »
Šališ se.

Ne šalim se. Takova je situacija već jako dugo vremena. A HSP nikada nije bio filijala HDZ-a. Možda te buni zadnje slovo, jer je to - HSS.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #74 : Ožujak 13, 2011, 05:29:01 poslijepodne »
Daj mi odgovori kaj je to Karjnja desnica ? Jel to misliš na HSP koji je popljugal karjnju od HDZ-a ?
Kakve veze crkva ima npr. sa umjetnom oplodnjom ?

Govorim o krajnjoj desnici (ili se spotičeš na moju grešku u pisanju, što je valjda - nakon epidemije nepismenosti i polupismenosti na forumu - valjda meni dozvoljeno u bar par slučaja??).

HSP nije HSS - i tu se malo bunite, jer HSP nije nikada bio ni izbliza partner HDZu koliko je to bio HSS.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”