Autor Tema: Prosvjedi  (Posjeta: 27779 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #45 : Ožujak 11, 2011, 10:27:44 prijepodne »
Istina je, svakako više HDZ negoli SDP a Crkva je sudjelovala u tome svrstavajući se otvoreno na stranu HDZ i protiv SDP-a, što je na Izborima bilo i presudno tko će pobjediti i u toliko je Crkva direktno umiješana i snosi odgovornost kao institucija, jer je radila promociju i kampanju za HDZ, koji nas je doveo do ovoga što imamo danas. Danas Crkva okreće pomalo priču ali nismo zaboravili kako je djelovala svih ovih 20 godina, bar mi koje pamćenje još dobro služi.

Upravo tako. Samo pazi, još ima ljudi koji smatraju da se protiv crkve ništa nesme reći. Tak da bi te sad neki veliki vjernici s ovog foruma ovdje mogli proglasiti nevjernikom. Sva sreća da je danas zabranjeno spaljivanje živih osoba zbog hereze.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #46 : Ožujak 11, 2011, 12:57:20 poslijepodne »
Ako misliš na mene - onda si se zajebo. Jer očito ne kužiš moj stav, već ga krivo tumačiš.

BTW, te procjene Crkve su pogrešne, baš zato jer su neobjektivne i jednostrane, nastale u radionicama ateista koji i ne znaju drugo negoli upirati prstom u Crkvu, jer komunistička živina je još itekako živa.

U tih 20 godina je upravo Crkva bila ta koja je kritizirala HDZ, dok ste svi vi ovdje na forumima gubili vrijeme u prepucavanju čiji gradonačelnik ili stranka su imale bolje kravate na nekom otvorenju. Dok je još Crkva pred 11 i više godina govorila o grijeu struktura, držeći sa oltara bukvicu Tuđmanu u prvom redu u Katedrali, nije vas bilo nigdje.

Crkva se otvoreno nije NIKADA svrstavala na stranu HDZ-a, to su možda radili neki svećenici u svojim propovijedima, no sama crkva (koju ti svećenici ipak ne predstavljaju kao organizaciju i nisu njezini ovlašteni glasnogovornici!) nije nikada.

Crkva je uvijek imala stav o zaštiti svega hrvatskog i svih nacionalnih interesa, ljudi i strateških prioriteta, kulture i povijesti - nekada se to poklapalo sa HDZ-ovom retorikom više, nekada manje, no bitno je da je ta retorika cijelo vrijeme ista, dok su sve stranke na vlasti izmijenjale svoje stavove sto puta. Poistovjećivati zato stav Crkve sa stavom neke stranke je bezveze, i generalno netočno.

Protiv Crkve se smije svašta reći, no ne podnosim izmišljotine, posebice plitke kakve su te koje insinuirate...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #47 : Ožujak 11, 2011, 02:19:40 poslijepodne »
Ako misliš na mene - onda si se zajebo.

 nastale u radionicama ateista koji i ne znaju drugo negoli upirati prstom u Crkvu, jer komunistička živina je još itekako živa.


Crkva se otvoreno nije NIKADA svrstavala na stranu HDZ-a, to su možda radili neki svećenici u svojim propovijedima,

Crkva je uvijek imala stav o zaštiti svega hrvatskog i svih nacionalnih interesa, ljudi i strateških prioriteta, kulture i povijesti -
Protiv Crkve se smije svašta reći...

Ako ti misliš na mene da sam ja komunistička živina ili na bilo koga drugoga, iako nisam  komunist niti ateist a prije svega sam vjernik i štujem 10 Božjih zapovijedi i po njima živim, što me sprečava da ti kažem što si ti, zaključi sam.

To su radili uglavnom svi svećenici, rijetke iznimke nisu što mogu potvrditi i mnogi forumaši koji sudjeluju ovde iz svog iskustva sa svetih Misa.
Poglavito u predizborno vrijeme kada su skoro i otvoreno sa oltara pozivali vjernike za koga da  glasuju.

Grijeh struktura veliš? Kada je to Crkva govorila o grijehu struktura, u predizborno vrijeme možda?  Govorila je kada je to odgovaralo Crkvi i zna se tkome još.
Crkva je uvijek imala stav kada je trebala sama sebe zaštiti i za sebe izvući korist.

I u konačnici, zašto Crkva danas kada su građani, vjernici gladni, bez posla, kada pola Hrvatica i Hrvata kopa po kontejnerima, kada se iseljavaju iz svojih kuća i stanova, kada ne dobivaju plače, kada se vidi totalna korupcija, krađa i kriminal, kada se vidi samo ono što se zna koliko je pokradeno hrvatskim građanima, vjernicima zašto Crkva danas šuti, zašto se ne digne u sav glas za zaštitu svojih građana i vjernika?

Da protiv Crkve se smije pisati i sigurno nećemo tebe pitati da li ćemo pisati ili ne.
« Zadnja izmjena: Ožujak 11, 2011, 02:22:26 poslijepodne Jaguar »

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #48 : Ožujak 11, 2011, 02:39:47 poslijepodne »
Ma daj te, kad Crkva nešto kaže , onda nevalja.
Sad kad ništa ne govori, opet vam nevalja.

Bilaj

  • Gost
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #49 : Ožujak 11, 2011, 02:48:56 poslijepodne »
Grijeh struktura veliš? Kada je to Crkva govorila o grijehu struktura, u predizborno vrijeme možda?  Govorila je kada je to odgovaralo Crkvi i zna se tkome još.

Eto tebi opet ne paše ništa.
Crkva je to govorila još 98 kada nitko od naše vrle oporbe nije ništa još ni znao a niti pričao.
Tek je oporba počela nešto pričati kada su ih amerikanci okupili i naredili im da stvore predizbornu koaliciju i odredila im strategiju kako da pobijede na izborima 2000.

Stoga tebi opet ne paše to kada je jedino crkva pričala o grijehu strukutra kada su svi šutili.

Vjerujem da bi tebi crkva bila po volji samo kada bi pred izbore sa oltara glasno vikala glasujte za SDP.

U mojoj crkvi ja nikada nisam čuo za koga da se glasa, ali sam uvijek čuo svečenike da se dužnost svakog građana da glasa. Ili ti smatraš da je to skandalozno da ljudi koji su u crkvi glasaju.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #50 : Ožujak 11, 2011, 03:13:02 poslijepodne »
Ako misliš na mene - onda si se zajebo. Jer očito ne kužiš moj stav, već ga krivo tumačiš.

Nisam se niti malo zajebo, jer sam jako dobro shvatio tvoj stav iz onoga kaj pišeš. Ne znam samo jel ti temperament prevlada razumom u takvim nekim trenucima kada nekoga prozivaš nevjernikom, ili si stvarno jedan od onih maloumnih radikala koji bi najrađe organizirali novu inkviziciju.

Jaguar

  • Gost
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #51 : Ožujak 11, 2011, 03:15:34 poslijepodne »

Vjerujem da bi tebi crkva bila po volji samo kada bi pred izbore sa oltara glasno vikala glasujte za SDP.

U mojoj crkvi ja nikada nisam čuo za koga da se glasa, ali sam uvijek čuo svečenike da se dužnost svakog građana da glasa. Ili ti smatraš da je to skandalozno da ljudi koji su u crkvi glasaju.

Krivo, totalno krivo, Crkva se treba baviti čime se bavi, politika, bilo kakva i bilo za koga opredijeljenost je nedopustiva s mog stanovišta.
Naravno da nije grijeh da Crkva pozove vjernike da izađu na birališta i glasaju ali je grijeh kada se cijela propovijed napravi tako da vjernike indirektno navodi za koga da glasaju ili još gore kada svećenici i javno pozivaju za koga da se glasa, takvih primjera je bezbroj diljem zemlje bilo i biti će ih opet.

Pa Bilaj zna se da Crkva nema baš simpatije prema "komunistima"  i da taština i nostalgija muči i Crkvu iako danas komunista nema ni u povojima, ako ih negdje ima onda ih zasigurno ima najviše u HDZ i to onih teških okorjelih starih komunjara.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #52 : Ožujak 11, 2011, 03:34:51 poslijepodne »
To su radili uglavnom svi svećenici, rijetke iznimke nisu što mogu potvrditi i mnogi forumaši koji sudjeluju ovde iz svog iskustva sa svetih Misa. Poglavito u predizborno vrijeme kada su skoro i otvoreno sa oltara pozivali vjernike za koga da  glasuju.

Dokaz kako niti si vjernik niti ideš na Svete Mise.

Moja obitelj i ja smo svaku nedjelju na Misi - i u crkvama koje pohode župnik Đuro ili njegovi kapelan, sadašnji i bivši, i u Zagrebu u Svetom Križu u Sigetu.

I nikada, ali NIKADA nisam čuo niti jednu jedinu riječ o tome i u tom smjeru. Toliko o tih tvojih izmišljenih "svi svećenici".

Nemaš pojma, a lažima se služiš kako bi sam sebi dao argumentaciju, koju nemreš imati na taj način - baš da napraviš ne znam kaj.

Grijeh struktura veliš? Kada je to Crkva govorila o grijehu struktura, u predizborno vrijeme možda?  Govorila je kada je to odgovaralo Crkvi i zna se tkome još.

Govorila je uvijek. A i kakve veze ima kada je Crkva govorila o tome?? Pa govorila je onima koji su bili na vlasti, govorila je i Tuđmanu i HDZ-u u lice, i sigurno nije govorila u korist HDZ-a a protiv SDP-a, a kako insinuiraš.

Ili i to bolje znaš da je to kaj velim izmišljotina, jer se to sigurno nikada nije desilo?? C'mon, izmišljaš prekovremeno... Upravo je HDZ-u - kojemu to "odgovara" (  ::) ::) ::) ) - Crkva držala bukvice. Upravo njima. Idi se informiraj, toga imaš i na Googleu.

I u konačnici, zašto Crkva danas kada su građani, vjernici gladni, bez posla, kada pola Hrvatica i Hrvata kopa po kontejnerima, kada se iseljavaju iz svojih kuća i stanova, kada ne dobivaju plače, kada se vidi totalna korupcija, krađa i kriminal, kada se vidi samo ono što se zna koliko je pokradeno hrvatskim građanima, vjernicima zašto Crkva danas šuti, zašto se ne digne u sav glas za zaštitu svojih građana i vjernika?

To je dokaz da nisi nikakav vjernik, i da te Sveta Misa nije odavno vidjela. Jer sve što navodiš je laž. Crkva zasigurno ne šuti (naravno, kada se veli "Crkva", to je znači stav Kaptola, to je stav Biskupske konferencije, a ne nekog lokalnog svećenika), a i da čitaš izjave kardinala Bozanića, znao bi da je tako. I da unaprijed, čim vidiš čiji je tekst i tko govori, isti ne preskačeš (jer od silne vjere nemreš ni čuti ni čitati crkvene tekstove), znao bi tko koga proziva i zašto.
« Zadnja izmjena: Ožujak 11, 2011, 03:36:33 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #53 : Ožujak 11, 2011, 03:43:12 poslijepodne »
Ma daj te, kad Crkva nešto kaže , onda nevalja. Sad kad ništa ne govori, opet vam nevalja.

Eto tebi opet ne paše ništa.

Crkva je to govorila još 98 kada nitko od naše vrle oporbe nije ništa još ni znao a niti pričao.

Tek je oporba počela nešto pričati kada su ih amerikanci okupili i naredili im da stvore predizbornu koaliciju i odredila im strategiju kako da pobijede na izborima 2000.

Stoga tebi opet ne paše to kada je jedino crkva pričala o grijehu strukutra kada su svi šutili.

U mojoj crkvi ja nikada nisam čuo za koga da se glasa, ali sam uvijek čuo svečenike da se dužnost svakog građana da glasa. Ili ti smatraš da je to skandalozno da ljudi koji su u crkvi glasaju.

Odlično rečeno, tako je - no reakcije nekolicine novopečenih velikih demokrata, koji imaju "stanovišta", i koji sve znaju (valjda prirođenjem, to im je uraslo još majčinim mlijekom), a nisu se potrudili čak ni proguglati da bi bar potvrdili sami sebi svoje neznanje - govori najbolje kakav je ovaj narod i zašto nam je tako kako je. Jer dok takvi "znalci" kolo vode, služeći se lažima i liječeći komplekse zatiranjem istina, naprijed se i ne može. Dečki su nešto načuli, onda sami sebe uvjerili da je to istina jer im se tako sviđa i paše njihovom "stanovištu", a onda si uzeli u zadatak u te bljezgarije uvjeriti cijeli svijet. Ovaj forum je tek početak...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #54 : Ožujak 11, 2011, 11:43:43 poslijepodne »
To su radili uglavnom svi svećenici, rijetke iznimke nisu što mogu potvrditi i mnogi forumaši koji sudjeluju ovde iz svog iskustva sa svetih Misa. Poglavito u predizborno vrijeme kada su skoro i otvoreno sa oltara pozivali vjernike za koga da  glasuju.

Dokaz kako niti si vjernik niti ideš na Svete Mise.

Melješ gluposti. Kaj je dokaz za kaj? Uopće ne znaš diskutirati. Zar to još nisi shvatio?

Citat:

Moja obitelj i ja smo svaku nedjelju na Misi - i u crkvama koje pohode župnik Đuro ili njegovi kapelan, sadašnji i bivši, i u Zagrebu u Svetom Križu u Sigetu.

I nikada, ali NIKADA nisam čuo niti jednu jedinu riječ o tome i u tom smjeru. Toliko o tih tvojih izmišljenih "svi svećenici".

Nemaš pojma, a lažima se služiš kako bi sam sebi dao argumentaciju, koju nemreš imati na taj način - baš da napraviš ne znam kaj.

Niti je on lagao, niti je kaj izmišljao.

Da bi preokrenuo situaciju protiv njega ti sad namjerno ispuštaš jednu riječ u njegovoj argumentaciji, pa iz "uglavnom svi svećenici" citiraš samo "svi svećenici" i time felšaš i izopačuješ njegovu tvrdnju. Čak je objasnio zakaj ne veli da su svi svećenici to delali, pa je tako svojoj izjavi pridodao da ima rijetkih iznimaka!

Pošto je napisao "uglavnom" ostavio je tu mogućnost otvorenu da tvoj svećenik nije politički utjecao na vjernike u crkvi. Tako da ti nisi tvojim jednim primjerom eto baš ništa dokazao, osim možda, ako nisi lagao (o tome ćemo poslije), da nisu svi politički utjecali na vjernike. No on to nije niti tvrdio, nego je lijepo rekao "uglavnom svi svećenici". I sada se praviš da si nekaj dokazao. Pa kaj ti misliš da smo svi tak glupi?

Tak možeš s tvojim kolegama na poslu diskutirati, ili prijateljima kod kojih pale tvoje fore i varanja, ovdje nisu svi tak blesavi da nas možeš jeftinim i bedastim forama obmaniti.
Citat:

To je dokaz da nisi nikakav vjernik, i da te Sveta Misa nije odavno vidjela. Jer sve što navodiš je laž.
Sad smatraš da si nas uspio obmaniti i da si ga vlovil u jednoj laži, ali to ti očito nije dost, pa ideš tvrditi da je baš sve laž. Koje pretjerivanje i navlačenje u obmanjivanju!

Upravo sam sad tebe vlovil u pokušaju obmane, tak da kao dokazani obmanitelj nemaš uopće nikakvog prava ovdje druge prozivati da lažu. Jer svjesno obmanjivati, i kroz to druge prozivati da su lažovi znajući da to nije tako, je također laganje. Tako da si, ovime dokazano, i lažov.

A takvim svojim ponašanjem ti zapravo najviše dokazuješ da ne vjeruješ u Boga. Jer varanje i obmanjivanje je veliki grijeh. A ti to radiš svjesno, namjerno i ciljano. Zar je to odlika jednog vjernika da svjesno i ciljano laže i obmanjuje?

Drugi put si bolje razmisli kad ideš nekoga prozivati ovakvim jakim uvredama.

Bilaj

  • Gost
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #55 : Ožujak 12, 2011, 07:04:29 prijepodne »
Krivo, totalno krivo, Crkva se treba baviti čime se bavi, politika, bilo kakva i bilo za koga opredijeljenost je nedopustiva s mog stanovišta.

Znači Po tebi crkva bi se trebala samo baviti vjerom i ne bi smijela nikada govoriti da postoji grijeh struktura.
Pa daj se dogovori. Sada prigovaraš da crkva ne prosvjeduje (makar je zadnju akciju napravila da se hrvatske vode i šume ne prodaju) pa onda govoriš da ti fali kaj ti prosvjeduje.

Očito da ti nikada nije po volji kaj god da napravi crkva.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #56 : Ožujak 12, 2011, 09:22:16 prijepodne »
Sleđ ... Spominješ Đuru Saboleka kao primjer svečenika kavi bi svi trebali biti ? Po čemu to ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #57 : Ožujak 12, 2011, 10:57:28 prijepodne »
Pravo pitanje je tko su ljudi kojima toliko smeta Katolička crkva? Tko su ljudi koji se ne mogu pomiriti sa njenim postojanjem i utjecajem koji još uvijek ima u hrvatskom narodu (iako je taj utjecaj precijenjen)?

Znamo kojim političkim opcijama pripadaju ili koje političke opcije simpatiziraju (SDP, HNS, ljevica, liberali, anarhisti), ali samo po sebi to nam još uvijek ne govori dovoljno. Jer većina ljevičara ili liberala nije opterećena, niti zadojena mržnjom prema Crkvi.

Glavni uzrok takvog stava prema Crkvi u Hrvata očito se krije negdje drugdje.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #58 : Ožujak 12, 2011, 02:00:53 poslijepodne »
Sleđ ... Spominješ Đuru Saboleka kao primjer svečenika kavi bi svi trebali biti ? Po čemu to ?

Ne znam zakaj i kak si to zaključil, no ja nisam spominjao Đuru Saboleka u bilo kojem kontekstu kojeg insinuiraš. Ja sam samo rekao da iz njegovih usta nikada nisam čuo nikakvo vrbovanje ili reklamiranje vladajućih stranaka ili za koga bi bilo tko trebao glasati. Ništa više od toga.

Tako da mi ne stavljaš u usta riječi koje nisam ni mislio, a kamoli izrekao. Zar je tako teško shvatiti nešto upravo onako kako je napisano??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #59 : Ožujak 12, 2011, 02:06:15 poslijepodne »
Pravo pitanje je tko su ljudi kojima toliko smeta Katolička crkva? Tko su ljudi koji se ne mogu pomiriti sa njenim postojanjem i utjecajem koji još uvijek ima u hrvatskom narodu (iako je taj utjecaj precijenjen)?

Po čemu ti zaključuješ da nekome smeta samo postojanje Crkve? Ja ne vidim nigdje ikakvih znakova da nekome smeta postojanje Crkve. Ja vidim samo da sve više ljudi ne mogu samo šutjeti oko nekih stvari koje Crkva provodi ili tolerira šutnjom, kaj proizlazi na isto. Kolko je to ispravno sa strane tih ljudi koji kritiziraju, ili sa strane Crkve, to je već predmet druge diskusije, ali kritika nad nekim potezima Crkve ne znači automatski da nekome smeta postojanje Crkve. Ako si po kritikama nad Crkvom zaključio da nekome smeta postojanje Crkve onda si se debelo zeznul.

Ili se uopće nisi zeznul nego želiš kritičare strpati u istu rupu ko i nevjernike, ili čak sljedbenike sotone? Kaj bu onda sljedeći korak?