Autor Tema: Nova blamaža premijerke: Rusi odustali od dolaska  (Posjeta: 1992 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Nova blamaža premijerke: Rusi odustali od dolaska
« : Travanj 07, 2011, 08:54:04 poslijepodne »
Nakon naprasnog odustajanja od najavljenih promjena zakona o privatizaciji Ine, čini se da je hrvatska Vlada doživjela još jednu vanjskopolitičku blamažu. Naime, ruski ministar energetike odustao je od dolaska u Hrvatsku, jer ga navodno nitko nije želio primiti!

Naime, Hrvatsku je u četvrtak trebao posjetiti ruski ministar energetike Sergej Shmatko zajedno sa skupinom visokopozicioniranih menadžera tamošnjih naftnih kompanija. No, kako piše Nacional.hr, njegov posjet je otkazan jer ga nitko iz vlade nije želio primiti.

Prema neslužbenim informacijama, Shmatko je trebao doputovati u Hrvatsku kako bi se susreo s predsjednikom Ivom Josipovićem, premijerkom Jadrankom Kosor i pojedinim ministrima iz njezine Vlade. Tema razgovora je trebala biti razvoj zajedničkih energetskih projekata koji su posljednjih nekoliko mjeseci stopirani zbog zahlađenja političkih odnosa između Hrvatske i Rusije.

U Shmatkovoj pratnji trebao je doputovati i predsjednik velike ruske naftne kompanije Zarubezhneft, koji je tom prilikom navodno trebao potpisati i memorandum o suradnji s hrvatskom državnom kompanijom za transport plina Janaf. Ipak, čini se da se u Vladi nisu uspjeli dogovoriti tko će primiti ruskog ministra i s njim razgovarati, pa je samo predsjednik Josipović ovaj sastanak uredno uvrstio u svoj protokol.

Budući da Shmatko nije mogao dobiti službenu potvrdu s kim bi se iz Vlade u Zagrebu uopće trebao naći, ruski ministar se na kraju nije niti ukrcao na zakazani let za Zagreb, piše Nacional.hr.

Nažalost, nismo uspjeli dobiti glasnogovornika Vlade Mladena Pavića da komentira ovu vijest.

Ukoliko se ova informacija pokaže točnom, nije pretjerano kazati kako se radi o golemom diplomatskom gafu hrvatske Vlade koji bi mogao bi imati katastrofalne posljedice po razvoj nekih velikih projekata na kojima je Rusija s Hrvatskom željela surađivati.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/04/07/0812006.html?pos=n0
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nova blamaža premijerke: Rusi odustali od dolaska
« Odgovori #1 : Travanj 07, 2011, 09:04:07 poslijepodne »
Ako su htjeli razgovarati o "Družbi Adria", ni ja ih nebih primio... to nam ne treba.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Nova blamaža premijerke: Rusi odustali od dolaska
« Odgovori #2 : Travanj 07, 2011, 11:53:04 poslijepodne »
"Prema neslužbenim informacijama, Shmatko je trebao doputovati u Hrvatsku kako bi se susreo s predsjednikom Ivom Josipovićem, premijerkom Jadrankom Kosor"

A jel nije to blamaza i Josipovica? jel samo premijerke?

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Nova blamaža premijerke: Rusi odustali od dolaska
« Odgovori #3 : Travanj 08, 2011, 06:26:33 prijepodne »
"Prema neslužbenim informacijama, Shmatko je trebao doputovati u Hrvatsku kako bi se susreo s predsjednikom Ivom Josipovićem, premijerkom Jadrankom Kosor"

A jel nije to blamaza i Josipovica? jel samo premijerke?


prema neslužbenim informacijama, kojim ? čijim ?

to kaj se ti, muha, krok i još neki tak ponašate, jel to blamaža vaših staraca ili samo vaša ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Nova blamaža premijerke: Rusi odustali od dolaska
« Odgovori #4 : Travanj 08, 2011, 08:07:07 prijepodne »
stvarno koko, neznam sto reci na ove tvoje primjedbe... a pitanje je bilo jednostavno.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Nova blamaža premijerke: Rusi odustali od dolaska
« Odgovori #5 : Travanj 08, 2011, 08:38:36 prijepodne »
... neslužbeno se i o tebi svašta govori, pa kaj onda ... ali se ne prenosi jer nisu provjerene informacije ... ali to nije tema pa neću nastavljati.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.