Autor Tema: Prosvjedi  (Posjeta: 27789 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Prosvjedi
« : Ožujak 05, 2011, 09:10:12 prijepodne »
Pomalo je nevjerojatno da prosvjedi koji obilježavaju dnevnu politiku zadnjih dana, na ovom forumu nemaju svoju temu.
Evo otvaram temu da ispravim tu nepravdu!
Pratite li događanja, kako doživljavate prosvjede, jeste li sudjelovali, imate li namjeru, podržavate, ne podržavate....

Nisam do sad sudjelovala u prosvjedima, ali ih podržavam, i to ponajviše zbog činjenice da su usmjereni protiv kompletne političke scene u Hrvatskoj.
Trebalo je napokon glasno reći da su moralno podjednako krivi i oni koji kradu i oni koji im drže lojtre tolike godine.
Jedni su više profitirali od toga, ali to ne znači da su ovi drugi bolji, nego da su imali manje prilika.

Nadam se da će ova situacija ostati na razini mirnih prosvjeda i da će ti prosvjedi uroditi plodom i iznjedriti neke nove ljude koji bi imali snage i volje i želje zauzeti se za istinsku dobrobit ovog naroda i ove zemlje.
Jer, ne dogodi li se to, za koga ćemo glasati na sljedećim izborima?

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #1 : Ožujak 05, 2011, 09:43:32 prijepodne »
Pa za koga glasati imaš i ovako (osim ako ne podliježeš plemensko-primitivnom mentalitetu priklanjanja najvećim plemenima, iako ista smrde do neba, ali su brojna i to je njihovo "oružje"), a i u tim prosvjedima sigurno ne vidim apsolutno nikoga za koga bi se moglo glasati - prvo zato jer nije nikakva registrirana politička snaga, drugo zato jer dosadašnjim amaterizmom i diletantizmom u "organizaciji" prosvjeda, koji su bez očite organizacije, cilja, sredstva, načina i bilo čega smislenog i svrsishodnog.

To se i ogleda u odazivu građana u brojkama koje su presmiješne da bih te prosvjede uopće smatrao ozbiljnima - za daleko ozbiljniji i jači razlog negoli je jedan bezvezni i beznačajni Radio 101 okuplja se 20x manje ljudi... to je tragikomedija wannabe revolucionara i bezveznjakovića profila Pernara, koji je očito imao gadan egotrip, samo još nisam otkrio kaj malac troši... no da troši nekaj žestoko, za kaj je i šamanova bunika čista kamilica, to je preočito.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #2 : Ožujak 05, 2011, 09:38:22 poslijepodne »
Glede brojki, zanimljiva situacija iz Dnevnika (http://www.tweetdeck.com/twitter/sloser/~A3Kk9)

HRT dnevnik 3: #prosvjed u Zagrebu - okupilo se svega nekoliko tisuća građana. Isti voditelj malo kasnije: U Tripoliju ponovo masovni prosvjedi - okupilo se nekoliko stotina prosvjednika.

Ono u Tripoliju je ozbiljno, a ovo u Zagrebu nije?

Pernar definitivno nije figura za koju bi se trebalo glasovati, to je i dokazao gostujući u NU2. Ali, kao što reče Balašević, na barikadama su uvijek najbrži, nikada i najpametniji.


Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #3 : Ožujak 05, 2011, 10:11:58 poslijepodne »
Presmiješne brojke, onda je valjda i panika presmiješna?!

http://www.24sata.hr/politika/panika-u-vrhu-hdz-a-sazvali-su-sjednicu-zbog-prosvjeda-212360

Ili je sjednica sazvana zbog sutrašnjeg gostovanja Šukera na 24sata televiziji pa imaju grupnjak na kojem mu daju instrukcije što da kaže? ;-)

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #4 : Ožujak 05, 2011, 10:45:12 poslijepodne »
Ma kakav Pernar!
To je sporedan lik, nekakav sasvim slučajno iskrsnuli egomanijak, po mom skromnom mišljenju.
On za mene nema znanja, niti snage, niti karizme da vodi dva pesa u šetnju istovremeno.
Nisam na njega mislila.
Ja mislim da je ovo tek početak buđenja svijesti kod ljudi i nadam se da će se u dogledno vrijeme cijela stvar kvalitetnije izdefinirati, bolje organizirati i artikulirati, a onda na scenu definitivno stupaju neki novi ljudi.
Uključiti bi se trebala neka nova i do sad neeksponirana inteligencija, po mogućnosti mlađeg datuma proizvodnje, književnici, profesori, pametni ljudi koji znaju, mogu i imaju što reći.
Tako to obično bude tijekom kvalitetnih i legitimnih "događanja naroda".
E, to je ono što nam treba ko žednom vode, jer ti možda imaš za koga glasati, ali ja nemam.

 
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #5 : Ožujak 05, 2011, 10:55:22 poslijepodne »
@Goričanka: http://pollitika.com/ako-vam-je-dobro-onda-nista

Riječima Modnog Mačka - Pernar je out, narod je in!
Iako sam malo dvojio o razumu naroda i narodnosti u Republici Hrvatskoj, posljednji događaji su mi upalili svjetlo na kraju mračnog tunela.
Već sam u srijedu na prosvjedu uoočio neka čudna gibanja kada se Pernar dograbio svog megafona, koji je toliko glasan da ga jedva čuju i oni na pozornici pored njega. Izgleda da Bog ipak čini sitne usluge.
Prvo su počeli zvižduci a onda i glasna negodovanja ljudi oko mene
-"Jebo mu Bog mater, šta on misli da smo mi došli podržati njegovu kandidaturu?!"
-"Ovaj nije normalan."
-"ko je opće ovaj?"
i tako u revijalnom tonu.
Dakle, proaktali su ga, što je vrlo bitno ali je još bitnije da prijatelj Franke Čirka (pogledati linkove
http://franocirko.blog.hr/2010/04/index.html
http://franocirko.blog.hr/2010/09/1628263210/govor-frane-irka-na-zboru-mladih-hspa-grada-zagreba-2092010.html ), ekipe iz Hrvatske narodne fronte i sličnih opskurnih likova gubi na legitimitetu a dobijamo ga svi mi, narod kojem je, da prostite, prigustilo.
Baš sam ga promatrao i sinoć, poput zalutalog šteneta hoda svuda po gomili ali ga nitko posebno ne doživljava osim par luzera koji misle da će postići nešto skupa sa njim. Bilo bi dobro da nam Bog i po tom pitanju učini koju sitnu uslugu.
No nekih me par stvari, iako očekivane, zadnjih dana i dalje razočaravaju
Nespremnost dobrog dijela stanovništva da se prosvjedu priključi. Ok, ako je problem hladnoća ili lijenost onda je opravdano. Međutim, nekima ni to nije dovoljna isprika nego nastoje naći još "čvrstih" razloga zašto ih nema.
Prvi i najjači razlog je zato što je to pokrenuo Ivan Pernar. Dakle, nije nas pokrenula nezaposlenost, mogući gubitak radnih mjesta, sve veća neimaština, očigledni lopovluk (zadnji u nizu je novčana nagrada KKŽa za životno djelo (?) Josipu Friščiču(??)) i bezobrazluk vladajuće garniture nego smo svi sjedili doma i kad smo vidjeli Ivana Pernara uzviknuli smo TO JE TO!! i izašli na ulice. Dajte ljudi, nemojte barem sebe zamajavati.
Drugi razlog je neorganiziranost? I to sve sami protest wunderkindi koji po čitave dane čuče na Facebooku i čekaju da se otkrije njihov talent za pravo organiziranje prosvjeda. Ne želim dovoditi u pitanje njihovu umješnost u tom poslu, samo se pitam gdje su, do đavola bili sve ove godine? Čekali su da ih netko kontaktira pa su sad svi ko uvrijeđene frajle odlučili bojkotirati proteste? Dajte molim vas, ili začepite ili izađite, trećeg nema.
Treći je razlog što neki, čini se već znaju, koji će biti konačan ishod ovih protesta i koji će biti konačan ishod izbora. Wow, dajte Gjeneru momentalni otkaz! Čovjek nema pojma, on daje samo moguće prognoze a neki mudraci već znaju šta će se dogoditi pa ni ne žele prosvjedovati. Ok, znam i ja da ću jednog dana umrijeti, trebam li si odmah prosvirati bulju jer čemu čekanje?
Četvrti pak ne žele na prosvjede jer se među njima mogu nalaziti i oni koji su možda glasali za HDZ. I šta sad, vama se ne događaju greške? Znači, ako kupite neispravan aparat u dućanu, vi ćete:
a) proizvod platiti i nećete ništa reći nego ćete čekati da izađe garancija pa ćete otići po novi aparat?
b) otići u dućan, tražiti novi aparat ili povrat novca?
Ja sam neak za opciju b a vi neodlučni spremite gdje već spremate sve te kupljene neispravne aparate.
Peti su mi još i najjači! Oni čekaju da se priključimo Europskoj Uniji pa će se stvari same po sebi srediti. Koja je ono najjača stranka u euro parlamentu? Pučani. Kojoj europskoj stranci pripada HDZ? Pučanima. You do the math.
Razočaravaju me i ostale stranke. Milanović iz SDPa nudi zastave na paljenje a ostatak ekipe valjda čeka da ih on pošalje na prosvjede pa da onda krenu.
Čačić se još brani zbog svoje prometne nezgode u Mađarskoj. Svi skupa čekaju Jacu da se pojavi u Saboru a ona nikako da prevali tih par koraka. Ne znam zbog čega, Markov trg je čist ko suza, neće joj niko prepriječiti put.
Žalosno je da su mrvicu hrabrosti pokazali tek Damir Kajin, Dinko Burić i Pero Kovačević koji je zbog toga još i suspendiran na stranačkim funkcijama na rok od devedeset dana. To za Peru Kovačevića i nije neka velika šteta, obzirom je HSP kao stranka mrtva još otkada je Ante Đapić sam sebi postavljao spomenik u centru Osijeka.
A Crkva? Nije li kardinal Bozanić pisao o grijehu struktura prije 11 godina? Šta je sad? Osušila mu se kemijska? Nema tinte? Nestalo papira? Pogodio ga je kamen u glavu sa fasade velebne zgrade Biskupske konferencije? Nije li mu jasno da ljudi koji prosvjeduju plaćaju porez i za njega? I na kraju konca, nije li kršćanski stati uz narod? Ja ne idem u Crkvu ali nepravedno plaćam porez i za njega i njegovu dječačku raskalašenost pa očekujem da i on prozbori koju. Ali ne, valjda je i on stalno na putu. No jedna mu je časna ipak osvjetlala obraz kada nam je mahala sa prozora samostana u Frankopanskoj ulici. Počastili smo je jednim velikim pljeskom za hrabrost.
U Hrvatskoj dakle, pored ovih prosvjeda, koje možemo nazvati "Buđenje ranog proljeća" i opet ništa nova. Imamo jednu kritičnu masu ljudi, koja ne dijeli stvarnost sa nama retardiranima, nego čekaju da sve prođe pa da nam otpjevaju pjesmicu "I told you so", isto kao i što ne izađu na izbore pa svima made mast koji su glasali tako kako su glasali.
Istina je da ne znamo kako će sve ovo završiti.
Istina je i da ne znamo da li će, ako i išta, ovo promijeniti.
Istina je i da niko nema plan za poslije ako ovo prođe.
Ali je i istina da smo pokušali. A i pokušaji se broje.
A vi ostali sjedite doma, kupite impresije iz cenzuriranih vijesti HRTa (gdje li se samo djenu onaj video kako pljuju Mladena Pavića? Neprocjenjiva je kao i Mastercard), čitajte EPH izdanja i dijelite lekcije gdje god stignete. Možda vam kasnije čak i ne bude neugodno.
Ja znam da idem sutra ponovo. A vas ko šiša :-*

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #6 : Ožujak 05, 2011, 11:49:00 poslijepodne »
Puno napisano, a niš rečeno kaj već svi neznamo.

Jasno je jedno.
Svi smo nezadovoljni.
Ni levi ni desni nemaju za koga glasati.
Prosvjede vodi budala, a pametni nisu ovce pa da ga sljede.
Dok god je jedini cil rušenje vlasti, a nema rješenja za day after yesterdey dokle ulična halabuka nema smisla osim ukazivanja na nepravilnosti koje, eto opet smo na početku, svi znamo i koje nam se već svima gade.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #7 : Ožujak 06, 2011, 12:14:02 prijepodne »

Uključiti bi se trebala neka nova i do sad neeksponirana inteligencija, po mogućnosti mlađeg datuma proizvodnje, književnici, profesori....
 

Od ovih boldanih pa ak još k tome dodaš filozofe i umjetnike već mi se sad riga.
Samo struka i to svatko u svojoj domeni može Hrvatsku izvuči iz sranja.
Parzita i đabalebaroša imali smo i dosad preveć.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #8 : Ožujak 06, 2011, 12:23:03 poslijepodne »
Ja mislim da je ovo tek početak buđenja svijesti kod ljudi i nadam se da će se u dogledno vrijeme cijela stvar kvalitetnije izdefinirati, bolje organizirati i artikulirati, a onda na scenu definitivno stupaju neki novi ljudi.
Uključiti bi se trebala neka nova i do sad neeksponirana inteligencija, po mogućnosti mlađeg datuma proizvodnje, književnici, profesori, pametni ljudi koji znaju, mogu i imaju što reći.
Tako to obično bude tijekom kvalitetnih i legitimnih "događanja naroda".

Misliš nekakova teledirigerana osoba/bomba zvan,tipa Milan Panič il Boy z Črešnja?
Eto vidimo da nekakovo novo lice i nemre zajti med vuke a da ga ne popljuju i scipelare.
A z politikum se bave još samo...jel politika je...
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #9 : Ožujak 06, 2011, 12:24:58 poslijepodne »
HRT dnevnik 3: #prosvjed u Zagrebu - okupilo se svega nekoliko tisuća građana. Isti voditelj malo kasnije: U Tripoliju ponovo masovni prosvjedi - okupilo se nekoliko stotina prosvjednika.

Ovo sem baš jen den na poslu komenteral;ak v Amerike tera ni v ratu od vatrenoga oružja pogine,recimo, 200 ljudi na dan-to je normalno,ak pak negde drugde pogine v oružanomu sukobu-e,to je več vest i masakr.
*Š takove vesti i novinare.
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #10 : Ožujak 06, 2011, 01:02:54 poslijepodne »
Stjepan, te kvalifikacije opasnosti i opsega prosvjeda ipak donose nekakvi novinari, koji su od realnosti najčešće jako udaljeni, a još više od objektivnosti... kvalificira se po potrebi...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #11 : Ožujak 06, 2011, 01:06:43 poslijepodne »

Uključiti bi se trebala neka nova i do sad neeksponirana inteligencija, po mogućnosti mlađeg datuma proizvodnje, književnici, profesori....
 

Od ovih boldanih pa ak još k tome dodaš filozofe i umjetnike već mi se sad riga.
Samo struka i to svatko u svojoj domeni može Hrvatsku izvuči iz sranja.
Parzita i đabalebaroša imali smo i dosad preveć.

Struka dolazi kasnije.
Ja ti govorim o samim prosvjedima, koji moraju imati pismenu i elokventnu ekipu uz sebe, jer ista može glasno, jasno i argumentirano definirati i artikulirati ono što narod želi i zašto je izašao na ulice.
Ak se tebi riga od npr. jednog Ante Tomića, onda ja ne znam kaj bi ti rekla.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #12 : Ožujak 06, 2011, 01:11:54 poslijepodne »
Osobno cijenim Tomića kao humorista i kolumnista, no znam i da je u mnogim svojim stavovima previše generalizirajući, previše relativizirajući i previše anarhistički nastrojen, a to ne smatram poželjnim osobinama u ičemu osim u onome u čemu i je najbolji - komediji i humorističkim kolumnama.

Drugim riječima, kako je i dokazano nebrojeno puta - onaj tko je dokazani stručnjak u jednoj stvari, ne mora značiti da bi bio imalo dobar u sličnoj ulozi, pogotovo u onoj koja je potpuno različita od te u kojoj je dokazan i kvalitetan.
« Zadnja izmjena: Ožujak 06, 2011, 01:15:13 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #13 : Ožujak 06, 2011, 01:22:35 poslijepodne »
Ma uzela sam Tomića kao primjer književnika i osobe koja poznaje situaciju na način na koji ju poznaju i ostali obični smrtnici u ovoj zemlji, ali ih preciznije i bolje definira.
Nemam pojma kako Tomić gleda na prosvjede.
Mislim da će se ako se prosvjedi nastave morati uključiti više ljudi čija imena nešto znače a nisu grezla u politiku (čitaj: kriminal), jer na ovaj način se samo iskazuje nezadovoljstvo ali se ne definiraju stavovi, zahtjevi i konkretna očekivanja osim odlaska ove vlasti. To nije dovoljno za prave promjene.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Prosvjedi
« Odgovori #14 : Ožujak 06, 2011, 03:25:13 poslijepodne »
Mislim da se ljudi i nedu ozbilnije uklučili v te prosvede jel se navek najde negdo do na kraju skrene vodu,i nijovo delo i muku,na svoj melen i pobere vrjne.

Most bi do promene došlo da negdo "posmica" par kapitalcov pak bi "krdo krupnog zuba,debeloga sala,neošvicanoga čela,fine ruk i trde nenažulene riti" počelo drugač delati i bežati,nis rekel misliti.
wwwg tablice