Autor Tema: DC još ne zna s kim će na izbore ...  (Posjeta: 7361 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
DC još ne zna s kim će na izbore ...
« : Siječanj 14, 2011, 09:41:03 poslijepodne »
PREDSJEDNICA DC-a Vesna Škare Ožbolt na konferenciji za novinare u Zadru je rekla da je oporba kriva za sadašnje stanje u Hrvatskoj i to zato što nije bila dovoljno glasna.   To je ovak opčenito, ali sad ne bum mogle spati jer je na kraju izjavila da DC (demokratski trgovački centar) još nije odlučio s kim će ići na parlamentarne izbore ... fakat frka nam se sprema. Tko zna kaj će biti kad Vesna odluči ....


http://www.index.hr/vijesti/clanak/vesna-skare-ozbolt-hrvatska-nakon-sanadera-kao-rumunjska-nakon-ceausescua/533146.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: DC još ne zna s kim će na izbore ...
« Odgovori #1 : Siječanj 14, 2011, 10:42:20 poslijepodne »
Ako je izjavila da je oporba kriva za sadašnje stanje onda je njezin izbor savršeno jasan. A ta njezina tvrdnja je stvarno biser nad biserima. Ona bi u situaciji gdje je vozač autobusa kriv za izletanje s ceste tvrdila da su putnici krivi jer mu nisu oduzeli volan.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: DC još ne zna s kim će na izbore ...
« Odgovori #2 : Siječanj 14, 2011, 10:53:54 poslijepodne »
Štef, a kaj veliš da je nominiramo za "Shit of the week" ili odmah za "Shit of the year" ? Kak je započela godinu, mogli bi još štošta čuti od nje ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: DC još ne zna s kim će na izbore ...
« Odgovori #3 : Siječanj 14, 2011, 10:58:54 poslijepodne »
Koja oporba? Na državnoj razini ona je do nedavno bila oporba. Na lokalnoj razini do nedavno je bila dio sadašnje oporbe. Bez veze.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: DC još ne zna s kim će na izbore ...
« Odgovori #4 : Siječanj 14, 2011, 11:02:41 poslijepodne »
Nije vrag da ju iznutra grize krivica. Ne vjerujem.

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: DC još ne zna s kim će na izbore ...
« Odgovori #5 : Siječanj 15, 2011, 10:24:10 prijepodne »
Grize ju krivica? Koga? Pa VSO je prva u Saboru prozivala sanadera i ukazivala na brojne afere dok su svi sutjeli, svi ovi koji danas glume velike politicare. Tko je prvi razotkrio skupe satove? Tko je prvi javno govorio o suncanom hvaru? Tko je javnosti rekao za prodaju Plive u Veroni? Gdje su tada bili veliki i hrabri politicari koji danas gramzljivo napadaju VSO? Zbog tako hrabrog djelovanja u politici DC je razvaljen, a i sama VSO je osjetila gnjev tada najdrazeg politicara I've Sanadera. Mislite da. Takve hrabrosti ima u SDP-u i HNS-u? Ja mislim da NEMA! Oni samo koriste priliku koju su i m je Sanader i njegova ekipa iz HDZ-a omogucili. Volio bi da je drugacije, da i u sadasnjoj oporbi postoje ljudi poput VSO koji ce gristi i napadati pod svaku cijenu.
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: DC još ne zna s kim će na izbore ...
« Odgovori #6 : Siječanj 15, 2011, 10:40:45 prijepodne »
Grize ju krivica? Koga? Pa VSO je prva u Saboru prozivala sanadera i ukazivala na brojne afere dok su svi sutjeli, svi ovi koji danas glume velike politicare. Tko je prvi razotkrio skupe satove? Tko je prvi javno govorio o suncanom hvaru? Tko je javnosti rekao za prodaju Plive u Veroni? Gdje su tada bili veliki i hrabri politicari koji danas gramzljivo napadaju VSO? Zbog tako hrabrog djelovanja u politici DC je razvaljen, a i sama VSO je osjetila gnjev tada najdrazeg politicara I've Sanadera. Mislite da. Takve hrabrosti ima u SDP-u i HNS-u? Ja mislim da NEMA! Oni samo koriste priliku koju su i m je Sanader i njegova ekipa iz HDZ-a omogucili. Volio bi da je drugacije, da i u sadasnjoj oporbi postoje ljudi poput VSO koji ce gristi i napadati pod svaku cijenu.

Štef, samo zamolba ... nemoj brisati ovakve postove ... ovo prelazi iz okvira "Shit of the year" izjava ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: DC još ne zna s kim će na izbore ...
« Odgovori #7 : Siječanj 16, 2011, 10:21:20 prijepodne »
Grize ju krivica? Koga? Pa VSO je prva u Saboru prozivala sanadera i ukazivala na brojne afere dok su svi sutjeli, svi ovi koji danas glume velike politicare. Tko je prvi razotkrio skupe satove? Tko je prvi javno govorio o suncanom hvaru? Tko je javnosti rekao za prodaju Plive u Veroni? Gdje su tada bili veliki i hrabri politicari koji danas gramzljivo napadaju VSO? Zbog tako hrabrog djelovanja u politici DC je razvaljen, a i sama VSO je osjetila gnjev tada najdrazeg politicara I've Sanadera. Mislite da. Takve hrabrosti ima u SDP-u i HNS-u? Ja mislim da NEMA! Oni samo koriste priliku koju su i m je Sanader i njegova ekipa iz HDZ-a omogucili. Volio bi da je drugacije, da i u sadasnjoj oporbi postoje ljudi poput VSO koji ce gristi i napadati pod svaku cijenu.

Ovo mi je nestvarno, zbilja.
Pa di si bio onda, krok, da staneš na Vesninu stranu kad se to sve o čemu pišeš događalo?
Da nisi možda u to vrijeme bio na Ivinoj strani?
Ne znam, pitam, zanima me.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: DC još ne zna s kim će na izbore ...
« Odgovori #8 : Siječanj 16, 2011, 10:29:14 prijepodne »
Realno gledajući sad iz ove persprektive njenu prozivku Sanadera,tada je to bio vrlo hrabar potez.
Čak se onda u medijima moglo čuti da izmišlja i slično, ali u svakom slučaju hrabar potez.
Zašto je došlo do prekida suradnje DC- HDZ tada nije nikom u potpunosti poznato, ali je činjenica da Sanader riješio VŠO kad je krenula rješavat stvari u gruntovnici.
Danas možemo vidjet da je to jedno od legla korupcije bilo.

Bez obzira na političku orijentaciju, to su činjenice, naravno da su i drugi imali svoj doprinos pri borbi s korupcijom, ali ovo je definitivno bio početak.
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: DC još ne zna s kim će na izbore ...
« Odgovori #9 : Siječanj 16, 2011, 10:33:34 prijepodne »
Grize ju krivica? Koga? Pa VSO je prva u Saboru prozivala sanadera i ukazivala na brojne afere dok su svi sutjeli, svi ovi koji danas glume velike politicare. Tko je prvi razotkrio skupe satove? Tko je prvi javno govorio o suncanom hvaru? Tko je javnosti rekao za prodaju Plive u Veroni? Gdje su tada bili veliki i hrabri politicari koji danas gramzljivo napadaju VSO? Zbog tako hrabrog djelovanja u politici DC je razvaljen, a i sama VSO je osjetila gnjev tada najdrazeg politicara I've Sanadera. Mislite da. Takve hrabrosti ima u SDP-u i HNS-u? Ja mislim da NEMA! Oni samo koriste priliku koju su i m je Sanader i njegova ekipa iz HDZ-a omogucili. Volio bi da je drugacije, da i u sadasnjoj oporbi postoje ljudi poput VSO koji ce gristi i napadati pod svaku cijenu.

Ovo mi je nestvarno, zbilja.
Pa di si bio onda, krok, da staneš na Vesninu stranu kad se to sve o čemu pišeš događalo?
Da nisi možda u to vrijeme bio na Ivinoj strani?
Ne znam, pitam, zanima me.


Cudna li odgovora! Zar se nemoze promjeniti misljenje kad shvatis da nesto nije dobro? Ili treba sljepo i dalje pratiti lose stvari bez obzira na sve? Ako je i bio na Ivinoj strani (nije on jedini) zar mora i ostati? Ili vec na cijoj je strani bio! Moze li jedan obican clan stranke znati sto radi vrh? Moze li znati koliko i ko krade gdje? Veci bi grijeh bio i dalje podrzavati takvoga bez obzira na sve, nego ipak mu ledja okrenuti! Bar po meni!

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: DC još ne zna s kim će na izbore ...
« Odgovori #10 : Siječanj 16, 2011, 10:56:08 prijepodne »

Zar se nemoze promjeniti misljenje kad shvatis da nesto nije dobro? Ili treba sljepo i dalje pratiti lose stvari bez obzira na sve?

Može se promijeniti mišljenje, naravno, samo se onda mora dozvoliti i drugima da promijene mišljenje.
Osobno vjerujem da se vlastita mišljenja u osnovi radikalno ne mijenjaju nego se izgrađuju i sazrijevaju i to samo pod utjecajem konstantnog promišljanja.
To je potpuno suprotan proces od slijepog praćenja bilo koga ili bilo čega. To se zove fascinacija, idolopoklonstvo itd.
Samo osobe koje slijepo prate mogu doživjeti ovako dramatične zaokrete u stavovima.
Onog trena kad postanu fascinirani nekom drugom osobom i preuzmu njena uvjerenja. Jer svoja nemaju.

Ako je i bio na Ivinoj strani (nije on jedini) zar mora i ostati? Ili vec na cijoj je strani bio!

Najbolje ti je biti na svojoj strani. Onda si tu gdje jesi, dobro se osjećaš i ne menjaš mišljenje kak vetar puhne. To je dobro.
Loše je kaj na toj strani nema protekcije, rodijačkih veza, tajnih računa ni crnih torbi.
Nema ni izbora. Zna se tko je šef. Čista diktatura. I nije za svakoga, slažem se.

Moze li jedan obican clan stranke znati sto radi vrh? Moze li znati koliko i ko krade gdje? Veci bi grijeh bio i dalje podrzavati takvoga bez obzira na sve, nego ipak mu ledja okrenuti! Bar po meni!

Član stranke je čovjek, pa ako ima svoju glavu na ramenima i nije mu do kraja ispran mozak ideologijom (što je bolja verzija) ili potkupljena guzica foteljom (što je gora varijanta), može vidjeti sve što vidi običan čovjek, prosječnog vida, sluha i inteligencije.
Prema tome, zašto ne priznaš i nama tu na forumu koji smo kritički pisali o ivi (namjerno malim slovom pišem to ime) i prije da smo imali pravo?
Sad je Vesna heroj i ona je imala pravo tada, jer vam je pomogla kad vam je trebalo, a mi ostali smo i dalje neprijatelji.
Vesna je Superstar, čudo neviđeno, vama se dogodilo produhovljenje, obasjala vas svjetlost, a mi koji trubimo godinama smo i dalje komunjare, crveni kmeri i mrski neprijatelji.
Ma super ste ekipica. Svaka čast kako si za sve imate objašnjenje.
« Zadnja izmjena: Siječanj 16, 2011, 10:58:00 prijepodne Goričanka »
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: DC još ne zna s kim će na izbore ...
« Odgovori #11 : Siječanj 16, 2011, 11:41:19 prijepodne »
Realno gledajući sad iz ove persprektive njenu prozivku Sanadera,tada je to bio vrlo hrabar potez.
Čak se onda u medijima moglo čuti da izmišlja i slično, ali u svakom slučaju hrabar potez.
Zašto je došlo do prekida suradnje DC- HDZ tada nije nikom u potpunosti poznato, ali je činjenica da Sanader riješio VŠO kad je krenula rješavat stvari u gruntovnici.

Ja se baš ne sjećam da je Vesna nakon smjene napadala Sanadera. Razlozi za njezinu smjenu su politički, išla je protiv struje tamo gdje je struja bila prejaka. 

http://dalje.com/hr-hrvatska/zivotopis--vesna-skare-ozbolt/90121

Na parlamentarnim izborima 2003., pobjeđuje HDZ, a koalicija s tom strankom Vesni ostaje kao posljednja šansa da postane ministrica pravosuđa. Novi premijer Ivo Sanader tada je prima u svoju Vladu, kao jedinu ne-HDZ-ovu ministricu, a neki su mediji tada pisali da je uvjet za njen ulazak u Vladu bio pokoravanje s odlukama HDZ-ove vlade i premijera Ive Sanadera.

Prema istim napisima, Sanader bi trebao Vesnu smijeniti nakon prvog znaka autonomnog odlučivanja, što se dvije godine poslije i dogodilo.

Smjena je zaprijetila Vesni Škare-Ožbolt još u svibnju 2005., kada je haaška tužiteljica Carla Del Ponte izvijestila Vladu Republike Hrvatske da ne želi imati posla s 'tom lažljivicom', no tada joj je premijer oprostio taj prijestup. Ipak, smjena je bila neizbježna, pa je Sanader  u veljači 2006., Vesnu zamijenio Anom Lovrin, a kao razlog je neslužbeno naveo curenje vladinih informacija novinarima.

Službeni razlog smjene bio je to što je po riječima premijera Vesna bila ministar pet dana u tjednu, a šesti oporba. No, Vesnu razrješenje s dužnosti nije obeshrabrilo, pa se od ministarske fotelje oprostila 'momački'.

http://www.nacional.hr/clanak/23140/4-razloga-za-smjenu-vesne-skare-ozbolt

Tri dana poslije, u petak ujutro, HDZ je ekspresno smijenio Vesnu Škare-Ožbolt. Smjenu je u Saboru tehnički omogućio HSP, ali su razlozi zbog kojih je ona morala otići dublji i uglavnom politički. Više njenih političkih suparnika i donedavnih partnera Nacionalu je izjavilo da se ona dovela u poziciju da je smjenjuju ponajviše zato što uopće ne razumije odnose snaga u hrvatskom političkom miljeu i nema dobar politički instinkt. Tu svoju tezu potvrđuju nedavnim odbijanjem Vesne Škare-Ožbolt da DC spoji s HDZ-om, o čemu je navodno više puta razgovarala s premijerom Sanaderom. To su u HDZ-u doživljavali kao gotovu stvar, koja se trebala realizirati u nekoliko mjeseci. Nacional je o toj inicijativi pisao na početku prosinca, neposredno uoči stranačkog sabora DC-a, ali Vesna Škare-Ožbolt kao predsjednica stranke oštro je odbila tu inicijativu. Tada je Sanaderu telefonom poručila da će izići iz koalicije ako zajedno s njom ne demantira tu informaciju. Oboje su potom to javno demantirali. Sanader joj je to neformalno zamjerio i odlučio krenuti u postupno pripajanje lokalnih ogranaka DC-a. U HDZ-u neformalno tvrde da je Vesna Škare-Ožbolt tako definitivno izgubila priliku vratiti se u HDZ među vodećih deset ljudi u stranci, ali i trajno opstati u političkom životu.

amarkulin

  • Gost
Odg: DC još ne zna s kim će na izbore ...
« Odgovori #12 : Siječanj 16, 2011, 03:37:52 poslijepodne »
U HDZ-u neformalno tvrde da je Vesna Škare-Ožbolt tako definitivno izgubila priliku vratiti se u HDZ među vodećih deset ljudi u stranci

Da, puno je izgubila. Mjesto u prvoj postavi Remetinečke reprezentacije.  :D

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: DC još ne zna s kim će na izbore ...
« Odgovori #13 : Siječanj 18, 2011, 10:02:02 prijepodne »
U HDZ-u neformalno tvrde da je Vesna Škare-Ožbolt tako definitivno izgubila priliku vratiti se u HDZ među vodećih deset ljudi u stranci

Da, puno je izgubila. Mjesto u prvoj postavi Remetinečke reprezentacije.  :D

Očiti nekima sada smeta VŠO i naravno da se grizu jer nije umočila prste u staklenku i završila u Remetincu sa ostalim kleptomanima!
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu