Autor Tema: Radimir Čačić mora u zatvor na 11 mjeseci!  (Posjeta: 9412 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Radimir Čačić mora u zatvor na 11 mjeseci!
« Odgovori #15 : Studeni 16, 2012, 08:07:25 prijepodne »


Prema ljudima koji su poginuli, nije u redu od svega raditi "spomenik", koji ne zaslužuje.Kako je to ružno , pokušavati naći opravdanja na smrti ljudi?



gospon Mlačanin, kako ste citirali moj post i napisali ove misli koje ne razumijem, vjerujem i drugi kolege, pojasnite nam svoju misao. Kakav "spomenik" i kakva opravdanja na smrti ljudi?

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Radimir Čačić mora u zatvor na 11 mjeseci!
« Odgovori #16 : Studeni 16, 2012, 08:34:26 prijepodne »
Pa ljepo ti čovjek veli...Čačić je ubio dvoje ljudi...ili po tebi nije?...gdje je odgovornost tog čovjeka?...isti je i dalje znajući sve to prkosio pravosuđu i pravdi, zasjeo i preuzeo najzahtjevniji državni resor...jel to u redu?...jel to odgovorno?...kakvu poruku šalje narodu?..kakvu poruku šalje predsjednik vlade kojeg držim itekako suodgovornim za sve što se sad desilo...postavlja se s pravom pitanje u kakvoj to stvarno državi živimo?...u odgovornim demokracijama ministri i premijeri daju ostavke po radi korištenja službenog auta u privatne svrhe, kod nas baku od 80 godina policija odvodi u zatvor jer nije platila režije...hebate a mi ovdje raspravljamo o bahatom štetnom mulcu hoće li, gdje, koliko i kako će odslužiti kaznu...prebolesno....

Jaguar

  • Gost
Odg: Radimir Čačić mora u zatvor na 11 mjeseci!
« Odgovori #17 : Studeni 16, 2012, 08:49:16 prijepodne »
Tebe nisam pitao ništa, svoje konstrukcije ostavi za sebe a kad već guraš nos tamo gdje mu nije mjesto,
citiraj gdje sam bilo što spomenuo što bi potvrdilo tvoje konstrukcije iako si vrlo loš konstruktor, tvoj most bi se urušio već s prvim manjim povjetarcem.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Radimir Čačić mora u zatvor na 11 mjeseci!
« Odgovori #18 : Studeni 16, 2012, 09:52:27 prijepodne »
He..al vam ga SDP-e utero do kocena...i to je konstrukcija...konstrukcija je da Milanović putuje prošlu nedjellju (izvanredno) kod Merkelice po radi dogovora kako da se makne Čačić...Merkelica preko Mađarske preinačuje optužnicu i na taj način miče Ratka a Milanović za uzvrat mora biti poslušnik...btw jesi li sinoć bio sa GBR-om..čujem da je bila fešta?...i to je konstrukcija...he..teletabis..

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Radimir Čačić mora u zatvor na 11 mjeseci!
« Odgovori #19 : Studeni 16, 2012, 10:01:26 prijepodne »
... Muha, još si samo zaboravio spomenuti da je svizac onda smotao čokoladu ... stalno spominješ nekakve teorije urote na globalnoj razini ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Radimir Čačić mora u zatvor na 11 mjeseci!
« Odgovori #20 : Studeni 16, 2012, 10:12:25 prijepodne »


Uživaj i veseli se što je čovjek u zatvoru (što i treba obzirom je usmrtio dvoje ljudi iz nehata a sud tako presudio,

 a zapravo sve činjenice govore suprotno i u prilog tomu kako će on biti ipak veliki gubitak za Vladu ali bogme i za sve nas!

Jer on je bio upravo taj koji nas je mogao izvlačiti iz gliba, u koji su nas svjesno i planirano stjerali "domoljubni" adezejci i njihova kako ti kažeš bratija!

Slažem se jedino sa tim dijelom u kojem se navodi :u koji su nas svjesno i planirano stjerali "domoljubni" adezejci i njihova kako ti kažeš bratija!
 uz mali dodatak; sa apsolutnom šutnjom i nijemom podrškom tadašnje oporbe. A mislim da znate tko je u to vrijeme bio oporba?

I slažem se sa postom od "Muhe", jer koliko god pokušali zatvarati oći, činjenice su nepobitne.

Ne vidim razloga za toliko zidanje "spomenika" da je isti toliko sposoban, jer život govori sasvim drugaćije.

Jedino ipak žalim kaj se sve to tako dogodilo i ima takve posljedice. To nije razlog za veselje, jer to se može već sutra desiti svakom . Uostalom ja ga doista tu razumijem, ali sad nema pomoći za nikoga.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Radimir Čačić mora u zatvor na 11 mjeseci!
« Odgovori #21 : Studeni 16, 2012, 10:44:34 prijepodne »
... Muha, još si samo zaboravio spomenuti da je svizac onda smotao čokoladu ... stalno spominješ nekakve teorije urote na globalnoj razini ...

Muha je idealan konstruktor za Hlapićgrad, možda ga VŠO i angažira, zato zvizac i mota čokoladu! ;D

Jaguar

  • Gost
Odg: Radimir Čačić mora u zatvor na 11 mjeseci!
« Odgovori #22 : Studeni 18, 2012, 08:47:33 poslijepodne »
Naletih na jedan odličan tekst, svaka čast autoru koji je vrlo dobro apostrofirao sve aspekte, bolji tekst i analizu nisam dugo pročitao, pa preporučam svakako i onima koji ne vole ili vole Čačića a i onima indiferentnim na istog!

http://e-balkan.net/stav/17339-maarski-sudija-reko-11-mjeseci.html#.UKk2Wqv2pnI.facebook



Gledam portale, i vidim jedan koji je vijest o Čačiću popratio sa "Pravde ipak ima!". Gledam starog frenda koji je na "Facebook" stranici vlade postavio pitanje "Hoće li Čačiću trebati potvrda o nekažnjavanju kad se bude vraćao u vladu?" i misli da je time nešto postigao.
Ono što mi nije jasno ni kao društvenom analitičaru, ni kao čovjeku je, zašto itko misli da u takvoj situaciji postoji pravda, ili da Čačićev odlazak u zatvor simbolizira tu kakoseonozove pravdu. Javnost reagira kao da je Čačić s mitraljezom upao Mađarima u kuću i pobio ih. A zapravo, ono što se dogodilo njemu, se može dogoditi svakom tko je ikad sjeo za volan. I to neovisno o karakteru, političkom angažmanu i stavovima, i svemu ostalom.

Kad sam u privatnoj bilješci na "Facebooku" postavio pitanje gdje je tu dođavola pravda, dobio sam obrazloženje da je Čačić ionako bahat, i da je odgovoran za puno toga što ne valja u politici ove zemlje, te da javnost ima pravo biti frustrirana. I da, sve je to u nekoj mjeri istina.



 

Čačić jest "suodgovoran" za neki dio toga, čisto po logici funkcije, ali je ogromno pitanje koliko tih nepravdi stvarno ovisi o njemu, isto kao što je ogromno pitanje zašto je on u kratkom roku postao simbol svega toga u daleko većoj mjeri od stotina drugih ministara koji su unazad 20 godina kreirali taj sustav. Kad smo kod pravde, nisam nešto siguran da je to pravedno. Tim više što mi se čini da je pritisak javnosti na njega u ovom mandatu bio veći od pritiska na ijednog hrvatskog ministra ikad, te da je taj pritisak imao najmanje veze s njegovom konkretnom politikom, iako je i toga bilo, i ne mislim da mu je politika savršena, ali ogromna većina svih javnih prepucavanja oko Čačića se svodila na nadripsihološku analizu njegovog karaktera i "moralne podobnosti" za funkciju koju ima. Drugim riječima, trauma koju je čovjek proživio i koja je očito utjecala i na njegov javni nastup je efektno iskorištena da ga se "nagazi do kraja".

Zato mi ovdje nije cilj braniti Čačića u nekom strogo političkom smislu, jer uostalom, od silne priče o njegovom karakteru, nesreći i suđenju, nisam stigao ni pratiti što je čovjek zapravo radio u ovom mandatu. Ali zabrinjava me nesposobnost javnosti da razlikuje institucionalnu politiku kao aktivnost u kojoj sudjeluje puno ljudi kroz dulji vremenski period, od osobne sudbine, i konkretnog utjecaja jednog čovjeka, kakav god on bio. To je i inače problem, a kad se u tu zbrku uplete tragičan nesretni slučaj, stvar postaje hm, prilično groteskna jer više nije jasno suosjeća li javnost s obitelji žrtava te nesreće, ili zamjera Čačiću na lošoj politici, što onda nema veze s nesrećom. ili je javnost samo alergična na Čačića kao pojavu, neovisno o povodu za iskazivanje alergije, što onda nema veze ni s nesrećom, ni s politikom. Najvjerojatnije je riječ o kombinaciji sve tri stvari, što je idealna podloga za općedruštveni košmar u kojem se ne zna tko pije, a tko plaća.



 

Pa idemo redom vidjeti o kakvom košmaru se radi....Članstvo u vladajućoj kliki ne čini čovjeka imunim na osobne tragedije, niti nužno lošim, a pogotovo ga ne čini osobno, a kamoli kazneno odgovornim za sve što u društvu ne valja. Pa idemo još malo dalje. Tvrdim da su najveći "krivci za naše jade" obični birači i članovi HDZ-a, koji su glasali na državnim i stranačkim izborima držeći glavu u dupetu. Drugim riječima, tu vrijedi Balaševićevo "Krivi smo mi!"....Pa ajmo još malo dalje, ne vjerujem da protiv Čačića postoji neka zavjera šira od onih koje političari svaki dan kuju jedan protiv drugog. Ali vidim tu užasno iritantnu i dehumaniziranu sklonost naše javnosti da si odabere žrtvenog jarca, i onda ga okrivi i za to što kiša pada.

To sprječava razgovor o problemima i rješenjima, jer javnost vječno živi u uvjerenju da će "sve biti bolje čim se riješimo bahatog iks-ipsilona". Riješili smo se i bahatog Sanadera, i bahatog Čačića, s podjednakom dozom naslađivanja, iako njih dvojica nisu međusobno usporedivi. A za ovog prvog još ne znamo ni je li kriv. Međutim, koliko god "bahatih iks-ipsilona" se riješimo, nastavljamo tonuti kao društvo. Baš me zanima tko će slijedeći dobiti titulu Belzebuba.

Još manje mi je jasno zašto itko misli da postoji situacija u kojoj je bilo kojoj zemlji na svijetu u interesuda joj ministar gospodarstva završi u zatvoru usred mandata i usred ekonomske krize, i to još zbog nečega što se može dogoditi svakome.

Ajmo još jedno čisto logičko pitanje: Čačić ima preko 60 godina, hrpu para, dovoljno bogatu političku karijeru da napiše memoare, već je jednom bio ministar sa zapaženim rezultatima.......Ako ćemo iskreno, ja na njegovom mjestu ne bih ni ulazio u Milanovićevu vladu, nego bih si kupio kuću na Hvaru i ostatak života ležao na nekoj plaži. Mislim da je to i trebao napraviti, ali ne iz nekih "moralnih" razloga, nego zato što nije realno očekivati od ikog da se od takve nesreće uspješno oporavi pod reflektorima. Totalno mi je fascinantno da nitko u priči ne primjećuje da si je čovjek zapravo na vrat natovario funkciju koju bi malotko u ovoj situaciji prihvatio, iako zapravo uopće nije spao na to da živi od ministarske plaće pod svaku cijenu. Pitam se koliko naivan mora biti prosječan birač da pomisli da se netko poput Čačića doveo u tu poziciju iz čiste zloće i obijesti. Vrlo je vjerojatno da je čovjek imao neku želju pokušati nešto napraviti.

A kruna svih problema u priči je to što će njegov nasljednik u vladi biti manje bahat, vjerojatno neće baš toliko inzistirati na tituli "prvog potpredsjednika", ali će se isto tako vjerojatno raditi o nekom stranačkom anonimcu koji nema ništa konkretno iza sebe. Ako itko misli da je to dobitak za birače, na to mogu samo slegnuti ramenima.

Nekako mi se čini da postoje stvari koje bi trebale biti nadilaziti razlike u svjetonazoru, i svakodnevna politička prepucavanja između svih i svakoga. Osobne tragedije su jedna od tih stvari. Čačićeva prometna nesreća i presuda koju je zbog nje dobio su događaji u rangu sa smrću Ivice Račana, Borisa Šprema, Vlatka Pavletića, Vlade Gotovca........

U tom slučaju krivnja možda funkcionira kao pravna kategorija.....Ali kod prometne nesreće sa smrtnim ishodom su životno gledano, svi sudionici zapravo žrtve. Ne razumijem zašto se toliko ljudi nad tim naslađuje. Čačićeva presuda je pravno svakako utemeljena, i u redu je da se poštuje, ali tvrditi da je takvu sudbinu zaslužio zbog temperamenta, i nekih političkih zamjerki je morbidno i prema njemu, i prema žrtvama nesreće. Jer po toj logici ispada da su Mađari poginuli da bismo se mi riješili iritantnog ministra.

 
« Zadnja izmjena: Studeni 18, 2012, 08:49:05 poslijepodne Jaguar »

kruno

  • Gost
Odg: Radimir Čačić mora u zatvor na 11 mjeseci!
« Odgovori #23 : Studeni 18, 2012, 10:35:21 poslijepodne »
Čačić je bahati lik koje je tek sad vidio koliko je nepopularan u narodu

Jaguar

  • Gost
Odg: Radimir Čačić mora u zatvor na 11 mjeseci!
« Odgovori #24 : Studeni 19, 2012, 08:54:18 prijepodne »
Eto stalno se fokusirate na Čačića a ne na analizu, meni je važna ova naliza, s kojom se potpuno slažem i mislim isto tako, ona pokazuje stanje naše svijesti, društva u cjelini a to nije dobro i neće biti dobro s Čačićem ili bez njega. Zbog čega nam i je vjerojatno tako kako je!

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Radimir Čačić mora u zatvor na 11 mjeseci!
« Odgovori #25 : Studeni 19, 2012, 09:36:38 prijepodne »
Eto stalno se fokusirate na Čačića a ne na analizu, meni je važna ova naliza, s kojom se potpuno slažem i mislim isto tako, ona pokazuje stanje naše svijesti, društva u cjelini a to nije dobro i neće biti dobro s Čačićem ili bez njega. Zbog čega nam i je vjerojatno tako kako je!

Jaguar, zar ne primječuješ da cijelo vrijeme upravo ti povlačiš ditičnog gospodina?

Sa dijelom analize se još i mogu složiti. No Čačić si je ,iskreno za kritike u politici, prvenstveno sam kriv. Jer zaista se ponašao kao El bahati, a tako se u politici nikako nebi smjelo ponašati. Jer je poznata stvar da mudar političar ne smije nikada ići pred rudo, to ga može koštati karijere i položaja.

Zar nememo bezbroj takvih primjera u svjetskoj politici?

A teza o tome kako on ili bilo koji drugi političar želi pomoći zemlji i narodu, po meni kod nas za sad ne stoji.
Možda i to dođe jednog dana, ali za sada, nula bodova. Jer vlast je ipak pre više slatka i omamljiva, bolje od opijuma.

Znamo kaj je Linić napravio sa bankama, pa se opet sada usprkos svemu prišmajhlao opet u vlast. Ni tada nije pomogao, a posljedice nam sad želi natovariti na vrat. Da, svoju promašenu politiku.

Možda i nisam u pravu, ali ja to tako doživljavam.
Jer znam da sam sve ove godine (40) radio i lačao državi poreze i doprinose i smatram se također sa svim zaposlenim osobama,koliko toliko zaslužnim za održanje te iste države. Mada nisam imao priliku doći u poziciju odluke za zaduživanje iste,za tolike vrtoglave svote.

I da jesam, sigurno se nebi ponašao neodgovorno
« Zadnja izmjena: Studeni 19, 2012, 09:39:22 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Radimir Čačić mora u zatvor na 11 mjeseci!
« Odgovori #26 : Studeni 19, 2012, 09:45:39 prijepodne »


Jaguar, zar ne primječuješ da cijelo vrijeme upravo ti povlačiš ditičnog gospodina?

Sa dijelom analize se još i mogu složiti.

To prije svega nije točno, pogledajte sve postove u više tema, rijetko koji prođe a da se ne spomene njegovo ime, ne s moje strane, zato mi ovaj tekst odlično oslikava stanje u kojem se nalazimo, kolektivnoj histeriji bez racionalnih rasuđivanja i objektivnosti. I zato sam i postavio ovdje taj tekst, koji nas ukoliko želimo može nečemu i podučiti. A ne zbog Čačića!

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Radimir Čačić mora u zatvor na 11 mjeseci!
« Odgovori #27 : Studeni 19, 2012, 10:11:16 prijepodne »


Jaguar, zar ne primječuješ da cijelo vrijeme upravo ti povlačiš ditičnog gospodina?

Sa dijelom analize se još i mogu složiti.

To prije svega nije točno, pogledajte sve postove u više tema, rijetko koji prođe a da se ne spomene njegovo ime, ne s moje strane, zato mi ovaj tekst odlično oslikava stanje u kojem se nalazimo, kolektivnoj histeriji bez racionalnih rasuđivanja i objektivnosti. I zato sam i postavio ovdje taj tekst, koji nas ukoliko želimo može nečemu i podučiti. A ne zbog Čačića!

Da tipično!
No dobro i to je nekakv odgovor.

Hvala.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Radimir Čačić mora u zatvor na 11 mjeseci!
« Odgovori #28 : Siječanj 06, 2013, 11:27:07 poslijepodne »
Mladen Pavković: Zašto može Čačić a ne može Veljko Marić?
Nakon što je postupak protiv predsjednika Hrvatske narodne stranke (HNS) Radimira Čačića zbog izazvane prometne nesreće u Mađarskoj u toj zemlji završen i predmet  predan hrvatskim vlastima,  vrlo brzo će mu se prema svemu sudeći ponovno  suditi  u Hrvatskoj, gdje će najvjerojatnije odslužiti i zatvorsku kaznu.
...Zbog čega, primjerice, nitko se u Hrvatskoj, od onih koji bi trebali, nije založio da hrvatski branitelj Veljko Marić, koji je u hrvatskom Domovinskome ratu proveo čak 1510 dana, za razliku od Čačića koji nema upisan ni jedan ratni dan u Registru branitelja, ne može dobiti takvu pogodnost, već svoju kaznu koju mu je nepravedno izrekao beogradski Sud za ratne zločine mora izdržavati u srbijanskom zatvoru?
http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=25498:mladen-pavkovi-zato-moe-ai-a-ne-moe-veljko-mari&catid=1:politika&Itemid=9
wwwg tablice

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: HNS – najbolša stranka za Valturopole
« Odgovori #29 : Srpanj 03, 2013, 07:25:51 poslijepodne »
HNS – najbolša stranka za Valturopole

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Valtura brani Sarajevo iliti Vrhbos(n)a
(Vrhbosna: stari hrvatski naziv za Sarajevo)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Lepa (li) brega
Tal. naziv za Valturu je Altura (= breg, (uz)visina)). To mu dojde kakti izletišče za visoke goste, na priliku za Čačka.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


 Nesu mu dali da sam vozi...

Čačić prevezen u kaznionicu otvorenog tipa u Valturi kraj Pule

KLJUČNI PODACI
■ Posebnost Valture je da zatvorenici i civili rade zajedno
■ Zatvorenici imaju osmosatno radno vrijeme, a za svoj rad dobivaju i naknadu od 400 do 900 kuna
Piše: Media Servis

Objavljeno 2013-07-03, ca. 14:30


Bivši potpredsjednik Vlade Radimir Čačić prevezen je u kaznionicu otvorenog tipa u Valturi kraj Pule. "On je sinoć prevezen u Valturu, znači od danas tamo počinje s odsluživanjem kazne zatvora", potvrdio je Čačićev odvjetnik Čedo Prodanović.

Čačić je, podsjetimo, osuđen na 22 mjeseca zatvora zbog prometne nesreće u Mađarskoj s dvoje poginulih. Prošlog mjeseca javio se na izdržavanje kazne u zagrebačkom Remetincu gdje je mu je utvrđeno psihosocijalno stanje.

Posebnost Valture je da zatvorenici i civili rade zajedno. Zatvorenici imaju osmosatno radno vrijeme, a za svoj rad dobivaju i naknadu od 400 do 900 kuna.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/cacic-prevezen-u-kaznionicu-otvorenog-tipa-u-valturi-kraj-pule/686786.aspx

Citat:
Valter brani Sarajevo, 01:21

http://www.youtube.com/watch?v=158zAYVpTJg

Lepa Brena - Čačak (1982), 02:31

Lepa Brena - Čačak (1982)
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549