Autor Tema: "Najveći sin hrvatske povijesti"  (Posjeta: 12099 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: "Najveći sin hrvatske povijesti"
« Odgovori #30 : Lipanj 03, 2011, 01:11:06 poslijepodne »
Citat:
To sve još ne znači da želju i volju za tim nije imao.

Hrvati nisu uspjeli prigrabiti dio Bosne upravo po radi takovih izdajnika kakav si ti...naime dok je grmilo i trebalo se boriti, točnije davati svoj doprinos čamio si negdje u sigurnom podrumu, sada nakon dosta vremena i odmaka kad si osjetio da si siguran ispuzao si iz tog hebenog podruma, pljuješ i sereš po svemu kaj je Hrvatsko...kak te nije sram?...kome to ide u prilog?...hebala te EU..

Bilaj

  • Gost
Odg: "Najveći sin hrvatske povijesti"
« Odgovori #31 : Lipanj 03, 2011, 01:27:22 poslijepodne »
Muha, ne treba ništa prigrabiti što nije hrvatsko. Granice hrvatske su ispisane 1945 godine.

Ali je stvarno nedopustivo da se optužuje naše koji nisu ništa okupirali ni podijelili a istovremeno je međunarodna zajednica sve podijelila a srbija dobila teritorije i de fakto uključila stvorila etnički čistu državu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: "Najveći sin hrvatske povijesti"
« Odgovori #32 : Lipanj 03, 2011, 01:29:23 poslijepodne »
Povjesne činjenice i zabilješke njegovih intervjua ti nisu dovoljne ? Da je dobio zeleno svjetlo sa zapada, odnosno da se uspio dogovoriti sa Miloševićem i Alijom Bosna bi bila podjeljena. Kad spominješ realnost, pokojni Vlado Gotovac je realnije gledao na stvari, po meni je bio 3 štenge iznad Tuđmana (ali nije bio u vlasti)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: "Najveći sin hrvatske povijesti"
« Odgovori #33 : Lipanj 03, 2011, 01:55:21 poslijepodne »
Povjesne činjenice i zabilješke njegovih intervjua ti nisu dovoljne ?
Da je dobio zeleno svjetlo sa zapada, odnosno da se uspio dogovoriti sa Miloševićem i Alijom Bosna bi bila podjeljena.

Za svaki potez u međunarodnoj politici trebaš imati:
1) politiku
2) obavještajnu zajednicu
3) financije
4) vojsku
Koje od toga je Tuđman imao?

Sada ponovo reci koji svih planova međunarodne zajednice nije išao u smijeru podijele bosne? bilo ih je 4 i svi su dijeli li bosnu te je bosna na kraju i podijeljenja.

Sada si krenuo u kibi dabi situaciju. Što bi bilo da je bilo- Ali ja govorim o tome što se zaista dogodilo. Svi planovi međunarodne zajednice su dijelili i podijelili bosnu a Tuđman nije imao ništa - ni političku, ni objavještajnu, ni financijsku a ni vojnu moć da išta napravi.
« Zadnja izmjena: Lipanj 03, 2011, 01:58:37 poslijepodne Bilaj »

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: "Najveći sin hrvatske povijesti"
« Odgovori #34 : Lipanj 03, 2011, 02:48:31 poslijepodne »
Citat:
Muha, ne treba ništa prigrabiti što nije hrvatsko. Granice hrvatske su ispisane 1945 godine.

Ovo me podsjeća na parolu "TUĐE NEĆEMO SVOJE NE DAMO"
Riječ prigrabiti sam namjerno napisao, naime da smo okuprali Herceg Bosnu ko i Srbi Republiku Srpsku sad bi bili daleko u boljoj poziciji glede pregovora...ovako smo u banani..ponašamo se ko pič..Krajinski Srbi su okupirali dio Hrvatskog teritorija i kaj se dogodilo =?...hebali nas dobrih pet godina uživali potporu UN-a i na kraju su osuđeni naši ljudi koji su oslobađali tu istu heb. Krajinu...o tome pričam...

Bilaj

  • Gost
Odg: "Najveći sin hrvatske povijesti"
« Odgovori #35 : Lipanj 03, 2011, 03:00:47 poslijepodne »
Ovo me podsjeća na parolu "TUĐE NEĆEMO SVOJE NE DAMO"
Riječ prigrabiti sam namjerno napisao, naime da smo okuprali Herceg Bosnu ko i Srbi Republiku Srpsku sad bi bili daleko u boljoj poziciji glede pregovora...ovako smo u banani..ponašamo se ko pič..Krajinski Srbi su okupirali dio Hrvatskog teritorija i kaj se dogodilo =?...hebali nas dobrih pet godina uživali potporu UN-a i na kraju su osuđeni naši ljudi koji su oslobađali tu istu heb. Krajinu...o tome pričam...

To je istina šta kažeš.
A na kraju mladić neće biti optužen za ni jedan zločin u hrvatskoj.

Jaguar

  • Gost
Odg: "Najveći sin hrvatske povijesti"
« Odgovori #36 : Lipanj 03, 2011, 03:32:11 poslijepodne »
Činjenica je da su svi dijelili bosnu.
Činjenica je da je bosna podijeljena.
Činjenica je da nema hrvatskog dijela.

Ali svi napadaju Tuđmana da je dijelio bosnu. Baš zanimljivo.

Pa potaklo se pitanje Tuđmana, ovdje ne govorimo o Miloševiću nego o Tuđmanu.
Jasno je da su i drugi dijelili, to valjda ne treba posebno naglašavati.

Jaguar

  • Gost
Odg: "Najveći sin hrvatske povijesti"
« Odgovori #37 : Lipanj 03, 2011, 03:38:42 poslijepodne »
Citat:
To sve još ne znači da želju i volju za tim nije imao.

Hrvati nisu uspjeli prigrabiti dio Bosne upravo po radi takovih izdajnika kakav si ti...naime dok je grmilo i trebalo se boriti, točnije davati svoj doprinos čamio si negdje u sigurnom podrumu, sada nakon dosta vremena i odmaka kad si osjetio da si siguran ispuzao si iz tog hebenog podruma, pljuješ i sereš po svemu kaj je Hrvatsko...kak te nije sram?...kome to ide u prilog?...hebala te EU..

Meni se obraćaš? Moj citat si uzeo.
Ti si nevažan u mom životu da bih tebi uopće odgovarao a kamli tek objašnjavao bilo što a ponajmanje ovo o čemu pišeš.
Izdajnik ti je znaš tko.............biću pristojan pa ću se suzdržati iako ti je vjerojatno jasno tko.
Tebe po imenu Muha ću posebno da se sramim. Evo forum se pocrvenio od srama. :P

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: "Najveći sin hrvatske povijesti"
« Odgovori #38 : Lipanj 03, 2011, 05:03:22 poslijepodne »
Nažalost i meni djeluješ ko da ti smeta sve hrvatsko, a i ova tvoja dakavica nije baš uhu ugodna.
Od zadnjeg posta upalo mi je samo ovo u oko:

"Tebe po imenu Muha ću posebno da se sramim"

hrvatski bi se reklo:

"Tebe Muha, ću se posebno sramiti."

ili

"Tebe Muha se posebno sramim"

Bilaj

  • Gost
Odg: "Najveći sin hrvatske povijesti"
« Odgovori #39 : Lipanj 03, 2011, 10:37:11 poslijepodne »
Pa potaklo se pitanje Tuđmana, ovdje ne govorimo o Miloševiću nego o Tuđmanu.
Jasno je da su i drugi dijelili, to valjda ne treba posebno naglašavati.

Znači drugi su dijelili i podijelili bosnu.
Tuđman nije dijelio bosnu jer nije imao s čime dijeliti ali vi znate da je oh htio podijeliti bosnu i zato je kriv.
A ostali koji su zaista podijelili bosnu - to ne treba posebno naglašavati.
Ali Tuđman koji nije podijelo bosnu - to treba isticati cijelo vrijeme.

Ajme dvostukih kriterija- upravo zbog ovakvog razmišljanja imao i rezultat haških presuda.

Jaguar

  • Gost
Odg: "Najveći sin hrvatske povijesti"
« Odgovori #40 : Lipanj 03, 2011, 10:57:58 poslijepodne »
Pa potaklo se pitanje Tuđmana, ovdje ne govorimo o Miloševiću nego o Tuđmanu.
Jasno je da su i drugi dijelili, to valjda ne treba posebno naglašavati.

Znači drugi su dijelili i podijelili bosnu.
Tuđman nije dijelio bosnu jer nije imao s čime dijeliti ali vi znate da je oh htio podijeliti bosnu i zato je kriv.

Ja neznam što je Tuđman nosio u svojoj glavi, želim reći da prema nekim događanjima u Bosni se dobiva utisak da je trgovao teritorijima, primjer za to je bosanska posavina, ako pročitate i slušate što je govorio i pisao general Stipetić, kojeg izuzetno cijenim onda se može doći do zaključka da je trgovao teritorijem posavine, zašto? Zašto se ušlo u sukob s muslimanima u srednjoj Bosni? Zašto je Hercegovina imala poseban status kod Tuđmana i unatoč tome što je tada bilo lako biti Hrvat u Hercegovini ali bogme u posavini ili Sarajevu nije? Itd. I kao što sam već kazao trebalo bi o tome otvoriti jednu posebnu temu, kako bi se sve to moglo cjelovito sagledati. Povijest će o tome suditi kao što danas sudi lagano i o Titu.

Jaguar

  • Gost
Odg: "Najveći sin hrvatske povijesti"
« Odgovori #41 : Lipanj 03, 2011, 11:04:27 poslijepodne »
Nažalost i meni djeluješ ko da ti smeta sve hrvatsko

Toliko ću se zbog toga rastužiti, morat ću od tuge drmnut jednu žuju Limone.
Po čemu Vi vagate nečije hrvtastvo, blago Vama, odite i Vi na jednu žuju, mislim da vam je neophodna. 8)

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: "Najveći sin hrvatske povijesti"
« Odgovori #42 : Lipanj 12, 2011, 11:59:12 poslijepodne »
Za svaki potez u međunarodnoj politici trebaš imati:
1) politiku
2) obavještajnu zajednicu
3) financije
4) vojsku
Koje od toga je Tuđman imao?

Ja bi postavil jeno retoričko pitajne,kaj od ovoga des imamo il nemamo..?
Kad zajdemo v eez spušili bumo i Državu...
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Da HDZ nije postao ono što je postao...
« Odgovori #43 : Lipanj 25, 2011, 07:28:58 prijepodne »
... Da tog dana, u toj sali nogometnog zonaša, stvari nisu krenule tim putem, da HDZ nije postao ono što je postao, a na čelo te stranke došao kruti general s demodiranim okvirima očala i historiografskim pretenzijama, bi li hrvatska povijest krenula drugim tokom? Da se dogodilo ono što se nije dogodilo a vjerojatno nije ni moglo - jer, naprosto nismo taj i takav narod - bi li u nekom boljem, paralelnom svemiru hrvatsku demokratsku opciju poveli Miko Tripalo ili Savka Dapčević Kučar?

Bismo li, umjesto karikaturalno konzervativne stranke, dobili čvrstu, solidnu građansko liberalnu-desnicu slični onoj u Češkoj ili baltičkim zemljama? Bi li u tom slučaju jedna stvarno demokratska i laička opcija posisala našu provincijsku, frustriranu pučku desnicu i privela je u razumni politički centar, daleko od užasnog utjecaja ustaških nostalgičara i provincijskog svećenstva?

http://www.jutarnji.hr/rat-bi-zavrsio-dvije-godine-ranije--a-30-tisuca-mrtvi-danas-bi-bilo-zivo/955036/

SRETAN VAM DAN DRŽAVNOSTI !
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: "Najveći sin hrvatske povijesti"
« Odgovori #44 : Lipanj 25, 2011, 10:09:23 prijepodne »
Napravio sam autom krug po Gorici ... Prava "slavljenička" atmosfera ...  videl sam čak i 4 - 5 postavljenih zastava ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.