Autor Tema: "Bože, hvala ti za ove naše hrvatske lopove!"  (Posjeta: 2734 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
"Bože, hvala ti za ove naše hrvatske lopove!"
« : Kolovoz 31, 2010, 10:28:29 poslijepodne »
Svećeniku puna usta ustaštva: "Bože, hvala ti za ove naše hrvatske lopove!"

"GODINE 1941. Hrvatsku su stvorili Hrvati s našim poglavnikom i ustašama. Četnici su nas htjeli poubijati, da nas nema. Tito i partizani su im u tome pomagali. Zato četnici i jesu poubijali naše ljude na današnji dan prije 68 godina", dio je propovijedi don Ivana Turića u kojoj taj svećenik neskriveno veliča ustaštvo. Don Ivan misnu je propovijed držao povodom otkrivanja spomenika žrtvama četničkog pokolja u biokovskom selu Rašćani.

U svojoj je nadahnutoj propovijedi Antu Pavelića nazvao dobročiniteljem hrvatskog naroda, a Tita i partizane najvećim progoniteljima Hrvata.

"Neki govore o privatizaciji i lopovluku. A ja kažem Bože, hvala ti za ove naše hrvatske lopove. Jer bilo je gore kad je sve išlo lopovima u Beograd. Imamo danas sve, naš narod, našu zemlju, našu državu. Kome se ne sviđa, neka se gubi iz nje. Kad smo došli do današnje države, generali su poslani u Haag i udaralo se po Franji Tuđmanu", održao je lekciju don Ivan, piše Makarska kronika.

Nije štedio ni predsjednika Ivu Josipovića. "Josipović kaže da je partizanska kapa lijepa, a ja mu poručujem da je ljepša ustaška. Meni danas pletu tu kapu. Manje je zločina počinjeno pod ustaškom nego pod partizanskom kapom", "podučavao" je svećenik, da bi se na kraju ipak malo umirio zaključivši kako je bilo zločina i na ustaškoj i na partizanskoj i na četničkoj strani, sjetivši se da je kršćanski opraštati pa moli Boga da im svima oprosti.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/sveceniku-puna-usta-ustastva-boze-hvala-ti-za-ove-nase-hrvatske-lopove/509919.aspx


znam da bu opet Index kriv kaj neki pop veliča ustaštvo, jel tak Mlačanin ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: "Bože, hvala ti za ove naše hrvatske lopove!"
« Odgovori #1 : Kolovoz 31, 2010, 11:12:27 poslijepodne »
znam da bu opet Index kriv kaj neki pop veliča ustaštvo, jel tak Mlačanin ?

Možda bi trebao znati malo više od samog prenošenja stvari s index-a.
Dali si možda upozant kako je to selo prošlo u WW2. Dali znaš koliko je ljudi tamo poginulo.
Dali znaš što su Ustaše napravili tom selu, a što su npravili četnici i talijani, a što partizani.
Očito ne želiš znati.

U WW II sve je puno dosta lokalnih prilika. Ustaše u Rašćanima nisu napravili skoro ništa.
Četnici su napravili pokolj u selu a pri tome su im zdušno pomagali Talijani.
Komunisti pak nisu dopustili da se otvoreno kaže da su četnici izvršili pokolj u selu i da se to obilježi. A da ironija bude veća, baš je don Čondić bio partizanski pristalica.
Pa tko je za njih konkretno najmanje zlo.

Stoga onom tko se samo hvata rijeći bez konteksta nemam kaj više reći.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: "Bože, hvala ti za ove naše hrvatske lopove!"
« Odgovori #2 : Rujan 01, 2010, 08:00:39 prijepodne »

[/quote]
 Ustaše u Rašćanima nisu napravili skoro ništa.  Četnici su napravili pokolj u selu a pri tome su im zdušno pomagali Talijani.

[/quote]

Ne cjepidlači ... sve to se događalo prije 68 godina.  Ubijali su i jedni i drugi. Koliko znam, zakonom je zabranjeno veličanje i ustaštva, četništva i nacizma. Sad još samo fali da se najde kakav deda i počne kukati kak je bilo ruskom frontu ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: "Bože, hvala ti za ove naše hrvatske lopove!"
« Odgovori #3 : Rujan 01, 2010, 08:29:26 prijepodne »


"Neki govore o privatizaciji i lopovluku. A ja kažem Bože, hvala ti za ove naše hrvatske lopove. Jer bilo je gore kad je sve išlo lopovima u Beograd. Imamo danas sve, naš narod, našu zemlju, našu državu. Kome se ne sviđa, neka se gubi iz nje. Kad smo došli do današnje države, generali su poslani u Haag i udaralo se po Franji Tuđmanu", održao je lekciju don Ivan, piše Makarska kronika.



Bilaj, koji kontekst, osim psihičkog oboljenja, nalaziš za ovaj dio teksta?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: "Bože, hvala ti za ove naše hrvatske lopove!"
« Odgovori #4 : Rujan 01, 2010, 08:44:00 prijepodne »
Velecasni se malo pogubio, mora da ga neko iznerviral...

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: "Bože, hvala ti za ove naše hrvatske lopove!"
« Odgovori #5 : Rujan 01, 2010, 10:09:13 prijepodne »
Ne znam zašto meni upućuješ ovo pitanje?

Zar ja pišem o ustaštvu?
 
Ili je to zato što se radi o svećeniku?

Pa nisam je njegov advokat. Ili ti imaš dojam da ja branim sve što ima veze sa crkvom. Daj budi malo određeniji.

Ja se svojeg opredjeljenja kao katolik ne sramim, ni slučajno ponosan sam na svoj odabir po pitanju vjere i Boga. I odgovoran sam za sebe i svoje postupke.

Mogu komentirati i komentiram što mislim o tome,što mislim o pitanju vjere i sličnim stvarima.
To što spomenuti svećenik govori u svom nagovoru i veliča ustaštvo ,samo je njegova stvar.

Ja mogu reći da ne podržavam bilo koji oblik tako ikonografije.
A Indeks,pa oni rade svoj posao i nastoje pod svaku cijenu biti zanimljivi.

No dobro reci ti kaj te muči ili zanima pa da malo nastavimo sa razgovorom.

Pozdrav!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: "Bože, hvala ti za ove naše hrvatske lopove!"
« Odgovori #6 : Rujan 01, 2010, 02:58:16 poslijepodne »
Ne cjepidlači ... sve to se događalo prije 68 godina.  Ubijali su i jedni i drugi. Koliko znam, zakonom je zabranjeno veličanje i ustaštva, četništva i nacizma.

Pričamo o konkretnim stvarima. U samim Rašćanima ubijali su četnici a talijani su omogučili ta ubijanja, a komunisti su zabranili javno prozivanje četnike za pokolj.

Ako govorimo o obilježavanju pokolja onda moramo govoriti o konkretnim stvarima a da je to bilo prije ohoho godina.

Uostalom zašto ako se ne smije veličati četništvo, visoka hrvatska politika obilježava četnički dernek. Dali si to osudio.

@ Goričanka - o ovom dijelu se potpuno slažem. Mi smo goli i bosi - nažalost.