Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302239 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #795 : Studeni 02, 2012, 06:15:28 poslijepodne »
Kao i obično, opet tvoja konstrukcija!


Nema ovdje govora mržnje, osim ako ne računam tebe. A to bi i mogao, jer zapravo ti doista mrziš sve ono kaj se mrzilo u doba komunizma.


Nitko ne spominje zabrane ili pokapanje osim tebe. Proćitaj post!...da se drže običaja kao katolici.


Agnostik ne vjeruje u ništa, ili ni sam ne zna u kaj vjeruje. Ja sam napisao ono u kaj vjeruju vjernici, katolici. Ako si se našao prozvan, ne brini nisi mi bio ni u peti. Uostalom ,ti si onako poklopac svakom loncu.


 Vrijeme je da odrasteš, a kad postaneš veliki dečko, e onda se možemo razgovarati.




Do tada , doviđenja….
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #796 : Studeni 02, 2012, 06:25:02 poslijepodne »
Zaista ne vidim razloga da recimo oni koji ne vjeruju ili se drže nevjernicima ili su agnostici, da se na taj dan drže običaja koji je svojstven vjernicima.
Jer to njima ionako ništa ne znači, ništa im ne predstavlja, a mislim da nije važno da ih se vidi,kad im to ionako nije važno, ili možda ipak je ?
Ti voliš nekaj tvrditi kaj zapravo samo možeš pretpostaviti. A zaboravljaš da je pretpostavka majka svih zajeba.

Jel si možeš zamisliti da postoji nešto kao tradicija? Ili misliš da pravo na Božić imaju samo katolici?

Ja isto ne vidim ijedan razlog zakaj bi ijedna lipa poreza koji plaćaju agnostici ili nevjernici išla Crkvi. Na žalost država tu ne dela razliku i uzima od svih i katoličkoj Crkvi daje jedan dio.

S druge strane - možda bi i trebalo napraviti groblje samo za katolike. Tak da se takvi ko ti više ne bi morali zgražati kad vide da ovi svi ne-katolici dolaze upalit svijeću i malo prisjetit se svojih umrlih. Tolko o toleranciji takvih katolika kojima ne paše kad ovi drugačiji idu zapalit svijeću svojim umrlim bližnjim.

Ili bi tebi možda bilo draže da se zakonski zabrani ulazak svih ne-katolika na sve te katoličke praznike na groblje? Ajd reci? Podsjećaš me na one neke zakone u Americi koji su dijelili bijelce od crnaca. Da li bi ti odgovaralo da se malo vratimo u prošlost i slične zakone uvedemo za katolike i ne-katolike? Mislim - nek se vidi, jel ti to bolje odgovara?

Ti očito ne shvaćaš da se ljudi trebaju približavati jedan drugome, a ne dijeliti i udaljavati se kako ti to sugeriraš. I to neovisno o vjeri, boji kože i političkoj opredijeljenosti. Kad to naučiš onda buš korak dalje i sposobniji razumijeti. Ali ja tebi nem rekel da "možemo razgovarati kad postaneš veliki dečko" jer bi mi onda s pravom mogel reć da sam umišljen i pun sebe.
« Zadnja izmjena: Studeni 02, 2012, 06:40:53 poslijepodne BobRock »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #797 : Studeni 02, 2012, 08:42:29 poslijepodne »
Uredno sam pokušao objasniti dva dana koje su vremenom, politika i političari , skroz iskvarili i napravili nakaradu od toga. Da ,slažem se da je tradicija ta koja se udomačila u svemu. I ta je tradicija baš zajeb o kome ti Bobe voliš govoriti, meni. Tradicija je i molitva!
Tradicija je i puno tga drugoga, oćemu ni ti , a ni ostali ne volite da Vam se govori, ma kaj govori, ne smije se ni spomenuti.
Ovdje se gospodo ne radi o nićemu kaj bi meni bilo drago ili kaj bi ja htio. Ne stavljajte mi u usta ono kaj bi Vi htjeli da govorim. Ne dijelim nikoga i ne želim to. Otvoreno, bez fige u džepu iznosim svoj stav.
Ja se Bobe, pokušavam približiti, ako je moguće ili ako  je potrebno, no sve se shvati krivo. Ne trebaš držati štangu nikome, a odgovor nije tebi namijenjen, pročitaj!
Uostalom važno je ono kaj je napisano u prvom dijelu posta. I nema tu nikakve zle namjere.
Zle namjere ste napisali Vas dvojica, ako smijem podsjetiti.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #798 : Studeni 02, 2012, 09:18:53 poslijepodne »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #799 : Studeni 03, 2012, 01:35:48 prijepodne »
Zle namjere ste napisali Vas dvojica, ako smijem podsjetiti.
Varaš se, grdno se varaš!

Ocjenjuješ moje namjere zlim samo zato jer ti se ne sviđa kaj sam napisao. Da si slobodan u razmišljanju, i da si malo porazmisliš kaj si TI napisal da sam ja tebi tak odgovoril, da bar malo posumnjaš u smisao toga na kaj ti se skreće pažnja, možda bi i mogao shvatiti da postoje i druga tumačenja toga kaj sam napisal, a ne samo "zle namjere".

Po meni je jedan od problema kaj ti niti malo ne pokušavaš posumnjati i još jednom provjeriti  to kaj si napisal i da li se to može drugačije shvatiti nego kak si ti to možda mislio dok si pisao. Nisi u stanju kritički osvrnut se na vlastite riječi. Šteta. Šteta jer je to jedan od poduslova da se čovjek uči iz grešaka.

Ja tebi nigdje nisam prebacivao zle namjere. Ja te neke tvoje ispade više vidim kao nedostatak sposobnosti razumijevanja, konzervatizam, ali nikako zle namjere. No međutim, ti sad meni ideš prebacivati zle namjere. Zar je to u duhu vjere u dobro? Razmisli si malo o tome. Razmisli si malo o tome kaj pišeš i kaj ti drugima prebacuješ i kaj to govori o tebi.

Za mene to je način na koji je funkcionirala vjera kad se ljude u ime Boga spaljivalo na lomači. Na žalost ta vremena u nekim glavama još uvijek nisu skroz nestala.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #800 : Studeni 03, 2012, 05:10:48 poslijepodne »
1.11 Svi sveti – „Sesvete“, dan i ime za taj dan, koje se  godinama udomaćilo u našim krajevima kada  se na vidljiv i poseban način sjećamo i obilježavamo spomen na naše vjerne mrtve. 1.11. i 2.11 su dva dana koja su međusobno povezana ali se svaki od njih ipak razlikuje po svojem smislu.
Na dan „Svih Svetih“  (1.11)vjernici mole „sve svete“ za njihov zagovor kod Boga, a na taj se dan služe mise upravu na tu nakanu i glavnina obreda služi se u crkvi, prisustvo na Sv. Misama. Taj dan nije dan za odlazak na groblje i nije povezan sa mrtvima. Naprotiv taj se dan odnosi na sve žive vjernike i na njihovu molitvu koja se upućuje  svim svetima.

 Na „Dušni dan ( 2.11. ) vjernici odlaze na groblje i na poseban se način prisjećamo svojih mrtvih. Na obredima  u crkvi se moli za naše pokojnike , da im naše molitve budu na pomoći, da se što prije pridruže „Svim svetima“ 

Običaj koji se danas prakticira nastaje pod utjecajem komunizma ,Poznato je da se nikakva svetkovina ili samo spomen crkvenih obilježja , nije mogla samo tako održati. Uvijek se pravi izvorni naziv morao izokrenuti i prilagoditi tadašnjim vlastima. Iz toga proizlazi naziv „dan mrtvih“, koji nema nikakve osnove. Tako se i dan 1.11, dan Svih svetih, pretvorio u „Sesvete“.

Tek se '91 ponovno stvari počinju polako vračati na svoje mjesto. I važno je spomenuti da vjernici odaju spomen „Svim svetima“ i „Vjernim mrtvima“.

Zaista ne vidim razloga da recimo oni koji ne vjeruju ili se drže nevjernicima ili su agnostici, da se na taj dan drže običaja koji je svojstven vjernicima.Jer to njima ionako ništa ne znači, ništa im ne predstavlja, a mislim da nije važno da ih se vidi,kad im to ionako nije važno, ili možda ipak je ?




Hajde sada mi Bobe molim te objasni  kaj je tu krivo?


Vjernici vjeruju u "Sve svete" nevjernici i agnostici ne vjeruju. Ili ti misliš suprotno?


Ili misliš da je to istima ipak važno, da ih se vidi ,iz običaja ili iz tradicije?


A kaj se poreza tiče, udrugu "David" ne podržavam , a ista ipak dobiva novce koji se meni oduzimaju. I nikome ništa. Ovo navodim kao promjer.


Dakle da zaključim ; napisao sam objašnjenje i komentar koji nikoga ne može uvrijediti, ako se spomenuti drže svojih uvjerenje. Ili jesi ili nisi.


Ja sad dalje ne razglabam dali netko želi biti jedno i drugo, to me ne zanima!


Ali tvoji komentari i komentari od koko-vg, vode u sasvim drugom smjeru.


Bitno je da ste vas dvojica u pravu i da jedino vaše mišljenje mora biti ispravno. I sad sam ja kriv za sva zla , hajde malo uspori molim te. Već smo davno zaključili da nas dvojica, jer se ovdje radi , sada o nama dvojici, imamo sasvim suprotne poglede i mišljenja, barem u vezi crkve i vjere.


Nemoj mi lijepiti etikete koje nemaju veze sa postom, nemoj me imenovati inkvizitorom. Ako hočeš razgovarati o vjeri, o duhu vjere, o tome kaj ja sve mislim o tome može. Otvori temu pa možemo razglabati.
Ali nemojte Čućati u "treju" i čekati kaj bum napisal o crkvi. jer kaj god da napišem , vama dvojici se to odmah ne sviđa. Odmah vidite "herezu ".
Sad ste stvarno pretjerali.


Zakaj su moji postovi tako problematični? Ako ti ne odgovaraju, zaobiđi ih. Barem je to lako.
Pa daj si pogledaj malo na forumu tko posta  sve protiv crkve? Tko je uvijek anti protivan u komentarima.
Sve se vidi, samo kad se hoće.
 
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #801 : Studeni 03, 2012, 07:12:20 poslijepodne »
Poznato je da se nikakva svetkovina ili samo spomen crkvenih obilježja , nije mogla samo tako održati. Uvijek se pravi izvorni naziv morao izokrenuti i prilagoditi tadašnjim vlastima. Iz toga proizlazi naziv „dan mrtvih“, koji nema nikakve osnove. Tako se i dan 1.11, dan Svih svetih, pretvorio u „Sesvete“.

Tek se '91 ponovno stvari počinju polako vračati na svoje mjesto. I važno je spomenuti da vjernici odaju spomen „Svim svetima“ i „Vjernim mrtvima“.
Dakle da zaključim ; napisao sam objašnjenje i komentar koji nikoga ne može uvrijediti, ako se spomenuti drže svojih uvjerenje. Ili jesi ili nisi.
Ja sad dalje ne razglabam dali netko želi biti jedno i drugo, to me ne zanima!
Ali tvoji komentari i komentari od koko-vg, vode u sasvim drugom smjeru.

Odgovorio sam vam što mislim o postu kojeg ste napisali. Vi ili netko od vama nadređenih će mi zabraniti da odlazim na grob svog oca, kojeg obilazim redovito, svaki tjedan ??? Ili će se naći kakav "genijalac" da mi određuje kad mogu ići na groblje a kad ne ??? 

Kad komentirate nazive, recite mi kako to da se npr. Blagdan velike Gospe stalno tako zove ili su "komunisti" i njemu promjenili ime ili datum održavanja ?  Naziv "sesvete" od "svi sveti" ili "sisvete" promjenili su također komunisti po svojoj želji ?

A kao zaključak, složili se vi s time ili ne ... zašto mrzite i ne podnosite nikog tko ima drukčije mišljenje od vas ?   

Usput, da vam komentiram i slike iz rubrike "Turopolje u slici"   Ima po Turopolju i drugih sačuvanih starih drvenih kuća i kurija, čardaka i sakralnih objekata, samo se treba malo maknutu van iz Mlake.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #802 : Studeni 05, 2012, 10:45:48 poslijepodne »
Bitno je da ste vas dvojica u pravu i da jedino vaše mišljenje mora biti ispravno. I sad sam ja kriv za sva zla , hajde malo uspori molim te. Već smo davno zaključili da nas dvojica, jer se ovdje radi , sada o nama dvojici, imamo sasvim suprotne poglede i mišljenja, barem u vezi crkve i vjere.
Naj zmišljati. Niko te ne krivi za sva zla. I nemamo sasvim suprotne poglede i mišljenja. U nekim se dijelovima definitivno razilazimo, dok se, a u to sam uvjeren, u puno stvari slažemo. No na forumu di se diskutira više dolaze do izražaja teme di se ljudi ne slaže.
Citat:
Nemoj mi lijepiti etikete koje nemaju veze sa postom, nemoj me imenovati inkvizitorom. Ako hočeš razgovarati o vjeri, o duhu vjere, o tome kaj ja sve mislim o tome može.
Pa to ja i delam. I svraćam ti pažnju na neke stvari koje bubneš, a ti niš, nego ideš me prozivati nevjernikom i "zlim".
Citat:
Otvori temu pa možemo razglabati.
Ali nemojte Čućati u "treju" i čekati kaj bum napisal o crkvi. jer kaj god da napišem , vama dvojici se to odmah ne sviđa. Odmah vidite "herezu ".
Sad ste stvarno pretjerali.
Upravo obrnuto, ti pretjeruješ. Ideš sve više u krajnost i zakopavaš se. Došel bu trenutak kad buš se tolko zakopal da više ne bu nikakvog tumačenja za neke gluposti, zato malo razmisli prije nego kaj ideš pisat tak nekaj. Ili se povući sa nekim tezama dok moreš.
Citat:
Zakaj su moji postovi tako problematični? Ako ti ne odgovaraju, zaobiđi ih. Barem je to lako.
Pitaš zakaj. Evo objasnit ću ti.

Prvo si se ukopal pitajući se zakaj neki ljudi idu na groblje zapaliti svojim bližnjim koju svijeću. Sugeriraš dvoličnost. Sugeriraš i da samo ti i tebi slični imaju razlog ići taj dan na groblje, a drugi nemaju nikakav razlog. Ponašaš se kao da ti, i to baš ti točno znaš ko je nevjernik ili agnostik. Kak ti to moreš znati? Kaj te dela tak sigurnim? Samo zato jer nije baš kao i ti svake Nedjelje u Crkvi? Kaj takva sigurnost u nekaj kaj se u biti nemre znati nije već bahato?
Ja ne bi reko kao koko-vg da je to govor mržnje, ali nije baš ni daleko od toga. Upravo tako si zamišljam da su u srednjem vijeku jedni istomišljenici puntali narod protiv nekih drugih koji su drugačije mislili i kojih se iz tog razloga palilo na lomači. Takav pristup i glasno razmišljanje je početak nečega kaj nikako ne vodi k dobrom. Jel to možeš razumijeti? Aj reci.

Onda si se još dublje ukopal prebacivajući da koko-vg i ja imamo zle namjere. Ja ti samo stavim špigel da vidiš kak to kaj ti ovdje objavljuješ može drugima izgledati - u ovom slučaju meni, a ti to ignoriraš i nas okrivljuješ da imamo zle namjere. Opet samo pokazuješ kam tebe vodi tvoj duh i kam te vodi tvoje razmišljanje. Prebacivajući drugima zle namjere baš ne izgleda da tebe tvoje razmišljanje vodi ka vjeri u dobro. Jesi si to porazmislil?

I sad kao da nemreš drugačije, ukopavaš se do grla jer tražiš da forumaš kojem se ne sviđa tvoje pisanje zaobiđe tvoje postove. Znači da ih ignorira. Ti bi da te se ignorira? Onda zakaj pišeš ovdje javno pred svima kad želiš da te se ignorira? Ja ću ti reči zakaj: jer ti ne želiš da te se ignorira, ti želiš da ti se javljaju samo istomišljenici! Ti ne želiš čut kritiku ili da ti se svraća pažnja na nekaj kaj nemreš obraniti argumentima. Tak obično ljudi reagiraju kad zapravo nemaju niš za reć, nikakav protuargument ili objašnjenje, onda idu drugim putem: prebacuju sugovorniku sve i svašta samo da ga diskvalificiraju (nevjernik, zlonamjernik, itd.).

Tak se ne diskutira. Ak ti ne paše da ti se kaj veli onda nemoj pisati, ili nemoj odgovarati. Takvim napadom na druge ti svoju poziciju i svoje tvrdnje, uopće ne jačaš, sasvim obrnuto. Jel me sad bar malo razumiješ? Jel si se uopće potrudil da me razumiješ? Aj reci.


Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #803 : Siječanj 02, 2013, 05:29:28 poslijepodne »
Gospodo, evo vam teme za razmišljanje ...

Ima hrpu podataka o kojima s kojima možete razbijati glave do mile volje ...

http://m.h-alter.org/vijesti/hrvatska/koliko-nam-kuna-ustvari-pojede-crkva

Znam, javit će se neki i reči da to nije točno, da su to pisali komunisti, srbi, i ne znam samo kakvi protivnici crkve.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #804 : Siječanj 02, 2013, 07:33:45 poslijepodne »
Najlakše se baviti poluistinama. No to je specijalnost "specijalaca".
Ovdje se vide neke stavke , između ostalog i izdvajanja za crkvu. Poznato je da se u pregovorima oko proračuna dogovaralo sa svim korisnicima proračuna oko smanjenih davanja. Poznato je i to za koliko je crkva pristala na dodatna smanjenja.
Nije poznato za koliko su pristali ostali korisnici proračuna?


Kako bilo da bilo, uvijek nekome neke stvari ne odgovaraju ili se prikazuju polovično.


Ina kraju zanimljivo je samo jedno, sad već i dosadno. Kad nema drugoga lupa se po crkvi, busa u prsa ali samo do prve prigode, kada svi postanu "velike Hrvatine", nek susjedi vide , nek se zna.
Zanimljiv je taj folklor našeg naroda. 8) 8)

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #805 : Siječanj 02, 2013, 10:27:49 poslijepodne »
Najlakše se baviti poluistinama.
Poznato je da se u pregovorima oko proračuna dogovaralo sa svim korisnicima proračuna oko smanjenih davanja. Poznato je i to za koliko je crkva pristala na dodatna smanjenja.

Fino ... crkva se zadovoljila sa manjim iznosom koji dobiva godišnje od države. Pa da, svima nam je fino i divno, nikome ništa ne fali, država cvate isto kao i proizvodnja i produktivnost,  biroi za zapošljavanje zjape prazni, a neki se razmeću i bahate u svojoj pobožnosti, poniznosti i siromaštvu.  Barem vi (nadam se) bolje od mene znate što je zapisano u Bibliji. Sve se nešto izokrenulo, popovi se počeli baviti politikom, političari se preokrenuli i pokušavaju biti veći katolici od pape, a stoci sitnog zuba polako je pun kufer svega, i politike i napuhanih popova u bijesnim autima, apartmanima s onyxom i podmitljivih, pokvarenih političara. Držite štangu popovima, bez obzira što rekli, kako se ponašali i što se dogodilo, a meni spočitavate da ne mislim svojom glavom ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #806 : Siječanj 03, 2013, 10:44:07 prijepodne »
Poznato je i to za koliko je crkva pristala na dodatna smanjenja.
Nije poznato za koliko su pristali ostali korisnici proračuna?
Pristala?
A jel bilo izbora?
Jel ti to sad (opet) hvališ Crkvu jer nije dizala pobunu?
To je prije pokazatelj da Crkva i dalje dobiva i više nego kaj treba.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #807 : Siječanj 03, 2013, 12:57:19 poslijepodne »
Citat:
BobRock
Tak se ne diskutira. Ak ti ne paše da ti se kaj veli onda nemoj pisati, ili nemoj odgovarati. Takvim napadom na druge ti svoju poziciju i svoje tvrdnje, uopće ne jačaš, sasvim obrnuto. Jel me sad bar malo razumiješ? Jel si se uopće potrudil da me razumiješ? Aj reci.

A tak se diskutira kao ti, pristrano i jednostrano...he..svašta..Izgubio si kompas prika..Nemaš takta..da imaš znao bi da taktičnost nije vještina od sugovornika praviti neprijatelja ili kao u tvom  slučaju da nekome nešto dokažeš, npr. dokazivanje svojim pajdašima (Koko-Jaguar) tj. drugim riječima novim poslodavcima, time činiš sebi štetu, gubiš vjerodostojnost a po radi ugode u kojoj si se jednokratno našao… Dovoljno je promućkati naravno svojom glavom i vidjeti da ovdje nešto gadno smrdi od sranja kojima si nas počeo bombardirati sučeljavajući se sa Mlačaninom koji je po meni u ovoj raspravi u pravu… prije svega objektivan je, pristojan, korektan i smislen za razliku od tebe.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #808 : Siječanj 03, 2013, 01:01:12 poslijepodne »
Poznato je i to za koliko je crkva pristala na dodatna smanjenja.
Nije poznato za koliko su pristali ostali korisnici proračuna?
Pristala?
A jel bilo izbora?
Jel ti to sad (opet) hvališ Crkvu jer nije dizala pobunu?
To je prije pokazatelj da Crkva i dalje dobiva i više nego kaj treba.


Da pristala i dogovorila i to je objavljeno.

Druga je stvar dali se to nekome sviđa ili ne?

A zašto se sad to treba smatrati hvalom?
Na kraju to je činjenica sa kojom se ovdje živi već dugo godina. Druga je stvar, dali je to nekome izgovor za izražavanje mržnje ili iznošenje svojeg slaganja ili ne slaganja sa trenutnim stanjem ?

Sve je to stvar pogleda na stanje stvari.

Ja i dalje tvrdim , svatko ima mogućnost izbora hoće li biti član crkve ili ne. Za sada jedino nema mogučnost odluke kako će  država regulirati svoj odnos  s crkvom. To je tema na koju je potrošeno mnogo prostora i papira, a uvijek se sve vrti u krug. Tu naše "razmirice" mišljenja za i protiv sigurno ne će puno pridonjeti bilo kakvoj promjeni.

Ja se recimo ne slažem sa mnogim stvarima koje se provode u ovoj državi. Imam li alternativu? Imam, mogu se odseliti negdje drugdje. Tamo opet moram poštivati pravila te države, i na kraju sve počinje ispočetka!?

I kaj da sad radim?

Neke stvari koje ne odgovaraju meni, drugima su u redu. Jedino kaj se možda može, pokušati dogovorom i razgovorom, lobiranjem i drugim legalnim putem pokušati utjecati na promjene, ili se pomiriti sa stanjem kakovo je. Sve je to dug proces,znam, ali zato ne treba mrziti i stvarati takvo ozračje oko sebe ako ti neke stvari ne odgovaraju.
I ja se po nekad ne slažem sa mnogim kompromisima koji se učine, ali ne očekujem da baš mene država pita za mišljenje.

Na koncu konca, mislim da tu ipak nije toliko stvar u davanjima prema crkvi. Ovdje se ipak radi o promišljenim usmjerenim pisanjima o crkvi, uz namjerno skretanje pogleda na marginalne stvari. Ionako svi jedva dočekaju nekaj takvoga i evo ti publike.

Onako usput pada mi na pamet napis iz novina kako je ministar Jakovina i kome prodao svju firmu, kako su podizani krediti i sve redom napisano...........
Ali nema puno interesa za te stvari. I svatko od nas može tako u nedogled nizati napise i kolumne, a vlast šuti dok Sava odnosi sve polako u zaborav.

A ja, ti ili bilo tko bi se trebao zato svađati, vrijeđati,ljutiti??
Zašto i do kada?

Zaključujem, ne smatram da nemaš i ti i drugi pravo na suprotno mišljenje od mojega i da ne trebaš uopće podržavati crkvu kao instituciju, ili biti za nju.
Opet kažem, stvar izbora, a kaj bude netko napravil i odlučil, to je ionako privatna odluka koju treba poštivati.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #809 : Siječanj 03, 2013, 05:44:39 poslijepodne »
A tak se diskutira kao ti, pristrano i jednostrano...he..svašta..Izgubio si kompas prika..Nemaš takta..da imaš znao bi da taktičnost nije vještina od sugovornika praviti neprijatelja ili kao u tvom  slučaju da nekome nešto dokažeš, npr. dokazivanje svojim pajdašima (Koko-Jaguar) tj. drugim riječima novim poslodavcima, time činiš sebi štetu, gubiš vjerodostojnost a po radi ugode u kojoj si se jednokratno našao… Dovoljno je promućkati naravno svojom glavom i vidjeti da ovdje nešto gadno smrdi od sranja kojima si nas počeo bombardirati sučeljavajući se sa Mlačaninom koji je po meni u ovoj raspravi u pravu… prije svega objektivan je, pristojan, korektan i smislen za razliku od tebe.

...  sad se našao pravi, koji je nezavisan i nepristran i korektan, ocjenjivati što je jednostrano i tko je u pravu ...  svojim prijašnjim postovima si dokazao suprotno.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.