Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302285 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #750 : Rujan 28, 2012, 06:47:27 poslijepodne »
Kao što smo i predvidjeli krenulo je, dakle, predviđeni linč protiv roditelja, ravnatelja i djece koji su u Kninu odlučili bojkotirati projekciju filma "Posljednji let Petra Ginza" i predavanja Branka Lustiga o holokaustu, za što je kriv ponajprije Lustig, koji je, podsjetimo, na predavanju u Zadru rekao učenicima da Bog ne postoji, nakon čega je rekao da ON ne vjeruje u Boga, što su dvije različite stvari. Iskreno rečeno, Lustig se uopće nije trebao upuštati u svoje teorije o Bogu, tako nešto je nedopustivo u školi, posebno u osnovnim školama, samo vjeroučitelji na vjeronauku mogu govoriti o postojanju Boga, vjeronauk je izborni predmet.

Zamislite kakav bi kaos nastao u našem školstvu kada bi svaki predavač pokušao nametnuti svoj svjetonazor onima kojima predaje. Pokušajte zamisliti situaciju u kojoj bi jedan sat studentima predavanje imao Ivo Goldstein, i uvjeravao ih kako je njegov svjetonazor, njegovo uvjerenje jedino ispravno, a drugi sat tim istim studetima sve to govorio profesor Jurčević, što bismo mi imali? Kakvi bi to fakulteti bili?

U Zadru je reagirala jedna djevojčica koja je Lustigu rekla da ju je film uvrijedio zbog jednog prizora u filmu. Naime, radi se o prizoru kada  jedan dječak prije svoje smrti u Auschwitzu, pogleda u crkvu i zapita se kako je moguće da je ona tako veličanstvena izvana, a u njoj sjede ljudi koji su u stanju pokrenuti križarske ratove, što gotovo ravno fašizmu. S obzirom kako bismo mogli isto reći, ako bismo generalizirali, kakvi ljudi idu u džamiju a stanju su ubiti tisuće nedužnih ljudi u terorističkim napadima, nadalje. Slično bi mogli reći i za sinagogu, kakvi to ljudi idu u sinagogu dok s druge strane pametnim raketama ubijaju palestinsku djecu. Dakle, u sva ova tri slučaja, jedan iz filma i dva koja nisu, radi se o, da se tako izrazimo, gluposti, nedopustivo je da se koriste u filmovima s obzirom kako se zbog takvih prispodoba može razviti ekstremizam neslućenih razmjera. Ako krivicu treba individulaizirati, zašto to ne vrijedi za Crkvu?

Dvije su osnovne škole u Kninu bojkotirale predavanje proslavljenog hrvatskog oskarovca i producenta Branka Lustiga, OŠ Franje Tuđmana ravnateljice Slavice Šimić i OŠ Domovinske zahvalnosti s ravnateljem Antom Prnjkom. Ravnatelji su se našli na udaru, zajedno s roditeljima, i to je tek početak.  Ravnatelji, ponovimo, nisu odgovorni zbog ničega, baš zbog ničega, naime, oni nisu dali preporuku da se ne ide na predavanje Branka Lustiga te da se predavanje bojkotira, štoviše, preporučili su učenicima da ide tko želi s obzirom kako je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta temeljem mišljenja Agencije za odgoj i obrazovanje dalo neobvezujuću preporuku za film. Dobro ste pročitali, NEOBVEZUJUĆU.

Reagirao je i hrvatski Grof Dracula, Davor Gjenero, koji je u svom fašističkom uletu prije godinu dana, dakle, kada su branitelji na Trgu bana Jelačića prosvjedovali protiv drakonskih presuda generalima Markaču i Gotovini, branitelje na Trgu nazvao vampirima, među braniteljima je bilo i stopostotnih invalida Domovinskog rata. Zamislite da tako nešto u Velikoj Britaniji kaže za veterane Drugog svjetskog rata, dakle, antifašističke borce koji su iznijeli pobjedu nad fašizmom na svojim plećima, nema šanse da bi se takav analitičar nakon toga pojavio u bilo kojim relevantnijm medijima. Nažalost, medijska mafija u Hrvatskoj je prešutjela fašizam Davora Gjenera, koji se sada uključio u linč roditelja zbog opravdane ljutnje s obzirom na ono što se događalo u Zadru. U čitavu kampanju protiv roditelja i djece iz Knina uključio se također i Ivo Goldstein. Ne treba podsjećati na Goldsteinove budalaštine kada je u pitanju odnos prema komunističkom režimu.

Zanimljivo kako je kampanju protiv djece i roditelja iz Knina pokrenuo manji medijski kartel, čija je glavna batina u Hrvatskoj Večernji list, dakle, nije to učinio Jutarnji list, oni će nastaviti kampanju i dokusuriti nesretnu djecu i roditelje iz kraljevskog grada koji je tijekom divljanja velikosrpskog fašizma bio četiri godine pod okupacijom.

Zašto i kako to hrvatski mediji rade? Naime, uz pojedine političare, tajkune, hrvatske građane opljačkali su, ili su barem pokrivali tu pljačku, i vlasnici pojedinih medija, onih najvećih dakako, zapravo dio je to onog establishmenta od 20 posto koi već dvadeset godina doslovno zajebava, harači i maltretira hrvatske građane. Dakle, to je čak pogrešno dijeliti na više kartela, radi se skoro o jednom kartelu čiji se protagonisti samo formalno ne podnose, dok su tajno, što se vidjelo u ne tako davnoj prošlost, vrlo složni kada treba zajednički zavući ruke u naše džepove. Uzmite jedan dio političara, uzmite jedan dio tajkunske oligarhije te uzmite jedan dio medija, bez čega pljačka većih razmjera ne bi bila moguća, i dobili ste oligarhiju koja nam dere kožu godinama.

http://tinolovka-news.com/vijesti-hrvatska/31815-slucaj-lustig-medijski-linc-protiv-djece-roditelja-i-ravnatelja-iz-knina-vec-je-poceo

... ovi se još pitaju kako bi to bilo ... (podebljani tekst) ... to se i sad događa ... da djeca u školi na prvom satu uče Darwinovu teoriju, a nakon toga na vjeronauku kak bi rekli ... samting komplitli diferent ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #751 : Listopad 01, 2012, 05:39:36 poslijepodne »
Ne znam da djeca uče Darwinovu teoriju, a ako je i uče, uče je baš tako - kao TEORIJU, znači ne kao činjenicu.

Kao drugo, Lustig jede govna, jer je on Židov - pa je maltene nemoguće da nije vjernik, a njegov život i šanse u samom Hollywoodu bile bi manje od nule da se tamo razbacivao teorijama kako Bog ne postoji, pa čak i izjavama tipa da on "ne vjeruje"...

Poznata je činjenica da Hollywoodom u potpunosti šefuju i rukovode Židovi, i to ne samo u pogledu filmske, nego (još i više) i u TV-produkciji (posvetite pažnju mnogim serijama, osobito scenaristima, producentima, režiserima i nemalom broju top-glumaca), pa ćete znati o čemu govorim. Biti Židov je pola posla u dobivanju angažmana, a slične stvari su potvrdile i mnoge zvijezde u svojim izjavama, iako najčešće "off-the-record" tipa, jer izlaganje židovskoj nesnošljivosti znači biti nezaposlen u američkoj kinematografiji.. Tko su George Lucas, Steven Spielberg, Cecil De MIlle i još nebrojeno najbogatijih i najpoznatijih režisera?? SVI su Židovi! To im je, osim profesije, zajednička "sitnica"...

Naravno, to je nepisani kriterij, o tome se ne govori, jer tamo nikakvo optuživanje Židova ne dolazi u obzir - Židovi su uvijek i jedino žrtve, u tolikoj mjeri da već dugo i debelo idu na qrac svima koji imalo misle svojom glavom, a i bivši predsjednik Carter je znam izreći takve izjave, optužujući Židove za posesivno i isključivo predstavljanje žrtve i debelih zloupotreba i komercijalizacije tog statusa, ultimativno se ponašaju kao da nitko i nikada nije stradavao i bio žrtva, jedino su Židovi žrtve u cjelokupnoj povijesti... nitko nikada nije ginuo osim njih... c'mon!!

Da je Lustig zanijekao svoje židovsko uvjerenje (jer su i kod Židova vjera i država jedno te isto), sumnjam da bi on bio producent ičega, pa i najjeftinijih reklama, a kamoli prosemitske spike tipa "Schindlerova lista"... Židovi nigdje i nikada ne smiju biti prikazivani kao išta drugo osim žrtvi. To je isto nepisano pravilo. Zato su mi i takve izjave Lustiga samo preseravanje njegovog napuhanog ega, frustracija zbog izostanka oduševljavanjem njegovom židovskom spikom i diktiranim žrtvoslovljem Židova, koje u Americi može prodavati milijunima, a ovdje ne može ni maloj kino-dvorani.
« Zadnja izmjena: Listopad 01, 2012, 05:45:27 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #752 : Listopad 01, 2012, 06:24:10 poslijepodne »
... i tvoje pisanje ide nekome na onu star, pa opet ništa.

Da, djeca na biologiji uče kao teoriju, a drugi sat na vjeronauku, sve same činjenice ...  :D
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

kruno

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #753 : Listopad 01, 2012, 07:15:52 poslijepodne »
Tko su George Lucas, Steven Spielberg, Cecil De MIlle i još nebrojeno najbogatijih i najpoznatijih režisera?? SVI su Židovi! To im je, osim profesije, zajednička "sitnica"...

A gdje ti je Emir Kusturica ?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #754 : Listopad 01, 2012, 08:09:49 poslijepodne »
 Ne vidim nikakav razlog da bi se morala napuniti dvorana samo zato kaj je to bil Lustig.
Da on je svjetska marka, ali očito to nije kod nas. I kada je to shvatio, postao je razočaran!
A vidim da ima i drugih koji nisu židovi, nisu nigdje poznati , a ne poznaje ih ni njihovo susjedstvo i zato imaju velike komplekse. Usto su pretpostavljam još i „golobradi“ pa se ljute zbog razočarenja jedne veličine………
 
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #755 : Listopad 02, 2012, 05:04:03 poslijepodne »
Kao prvo on nije tvrdio da Bog ne postoji. Pitam se zakaj se to drugačije (krivo) prenosi, koja se namjera skriva iza takve "pogreške"? Jel to razumno?

Kao drugo - ne mora se napuniti dvorana jer je to neki Lustig, ali zar to nije simbolično da nakon njegove izjave nije došel skoro niko? Zakaj se neki prave da to uopće nema veze jedno s drugim?

Ne znam kaj se ovdje ljudi prave mutavi, ali očito je kad neko dirne u temu Bog, da onda nekima razum šljaka u šparnom modusu. Zar te dvije teme stvarno nemreju zajedno? Kad pogledamo kaj se sve danas događa u svijetu, meni to zgleda da te dvije teme teško mogu u ijednoj religiji zajedno, ne samo u katoličkoj. Zakaj je to tak?

Ili smatrate da to ide zajedno?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #756 : Listopad 03, 2012, 01:42:00 poslijepodne »
Bojkot filma zbog Lustigovih uvjerenja je nedemokratski!

"Organizirani bojkot filma o holokaustu zbog svjetonazora gospodina Lustiga nedemokratski je i štetan postupak. S jedne strane, on govori o demokratskom deficitu našeg društva, nespremnog da prihvati legitiman svjetonazor pojedinca i njegova religijska uvjerenja. Takav postupak, posebno jer je riječ o manipulaciji djecom, nije primjeren demokratskom društvu...."

Bravo precednik! Baš je to lijepo rek'o, ko s prstom u oko.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #757 : Listopad 03, 2012, 02:07:54 poslijepodne »
 Logor nije napravio Bog. Logorom nije upravljao Bog i ljudima ne upravlja Bog. To su istine.
Gospodin Lustig može čekati Boga i očekivati  ……  „ čuda da se dese“……….
To može biti njegovo objašnjenje zašto ne vjeruje u Boga.   On ga očito doživljava ili bi želio doživljavati na način koji njemu odgovara. Zato i snima filmove i želi ljudima preko filma , vjerujem to i objasniti.
Zašto je onda razočaran ako netko ne želi gledati ili slušati objašnjenja pojedinca, sa kojima se ne slaže?!
A predsjednik isto ne razumije, vjerujem sam sebe.
 Mislim da smo svi mi kao narod , davno osudili svaku vrstu genocida, sa koje god strane on dolazio. Zbog čega onda gospodin Lustig nije zadovoljan sa nama kao narodom? Zašto on očekuje da on kao nevjernik, treba nas da mu dolazimo i slušamo njegova predavanja,koja su suprotna mišljenju i stavu pojedinca katolika.

 Ali on želi da mu se svaki osobno pokloni , svojim dolaskom i da opet prizna da su samo oni Židovi ,jedini narod koji je doživio genocid. Ja mislim da nisu!
Uostalom dali gospodina Branka L zanima moj svjetlonazor, vjersko opredjeljenje ili uvjerenje? Vjerujem da ne. I ja to ne doživljavam kao problem.
Ako je to njemu problem, neka potraži savjet psihijatra, pa barem on to zna ,kak se to rješava u Americi. Ili je on svoje frustracije želio izlijati pred djecom u Kninu…..besplatno?
I zakaj sad od toga delati dramu?
 Daj narodu kruha i igara, bilo je geslo Cezara!!
Na predavanje su mogli doći njegovi istomišljenici ili ateisti  ili oni koji ne znaju kam bi se svrstali ,poput predsjednika Josipovića. Koji je sam izjavio da ne zna kam spada, u kaj da vjeruje ili ne vjeruje.
 
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #758 : Listopad 03, 2012, 02:21:08 poslijepodne »
"Organizirani bojkot filma o holokaustu zbog svjetonazora gospodina Lustiga nedemokratski je i štetan postupak.

A sigurno bi bio demokratski da se ljude silom dovede da slušaju njegova židovsko-kvaziagnostička preseravanja. Siliti nekoga da bude tamo reda rtadi bi bio jebeno veliki čin demokratske osvještenosti društva... El presidente, po čemu je to štetan postupak? Bit će ljudi kažnjeni, onako kako si kao komunist i navikao, zato jer ne slijede tvoje svijetle primjere puteva revolucije?

Jebeš američki Ustav koji kaže da "svatko ima pravo biti predsjednik" - jer to nije istina. Jedino je naš Ustav potuno oživotvorio tu demokratsku maksimu - jer samo kod nas AMA BAŠ SVATKO može biti predsjednik, što se i vidi iz priloženoga...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #759 : Listopad 03, 2012, 10:06:03 poslijepodne »
Je, sad bu mi ZAMP rekel kaj ja moram delati i misliti, i kaj bi bilo naaaajbole za me.
"Zabraniću ove crtane filmove..."  :D
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #760 : Listopad 04, 2012, 10:23:21 poslijepodne »
Logor nije napravio Bog. Logorom nije upravljao Bog i ljudima ne upravlja Bog. To su istine.
Gospodin Lustig može čekati Boga i očekivati  ……  „ čuda da se dese“……….
To može biti njegovo objašnjenje zašto ne vjeruje u Boga.   On ga očito doživljava ili bi želio doživljavati na način koji njemu odgovara. Zato i snima filmove i želi ljudima preko filma , vjerujem to i objasniti.
Zašto je onda razočaran ako netko ne želi gledati ili slušati objašnjenja pojedinca, sa kojima se ne slaže?!
A predsjednik isto ne razumije, vjerujem sam sebe.
 Mislim da smo svi mi kao narod , davno osudili svaku vrstu genocida, sa koje god strane on dolazio. Zbog čega onda gospodin Lustig nije zadovoljan sa nama kao narodom? Zašto on očekuje da on kao nevjernik, treba nas da mu dolazimo i slušamo njegova predavanja,koja su suprotna mišljenju i stavu pojedinca katolika.

 Ali on želi da mu se svaki osobno pokloni , svojim dolaskom i da opet prizna da su samo oni Židovi ,jedini narod koji je doživio genocid. Ja mislim da nisu!
Uostalom dali gospodina Branka L zanima moj svjetlonazor, vjersko opredjeljenje ili uvjerenje? Vjerujem da ne. I ja to ne doživljavam kao problem.
Ako je to njemu problem, neka potraži savjet psihijatra, pa barem on to zna ,kak se to rješava u Americi. Ili je on svoje frustracije želio izlijati pred djecom u Kninu…..besplatno?
I zakaj sad od toga delati dramu?
 Daj narodu kruha i igara, bilo je geslo Cezara!!
Na predavanje su mogli doći njegovi istomišljenici ili ateisti  ili oni koji ne znaju kam bi se svrstali ,poput predsjednika Josipovića. Koji je sam izjavio da ne zna kam spada, u kaj da vjeruje ili ne vjeruje.
A jel ga i ti nadrobi...
Ak ti sad idem u tvom zadnjem postu svaku tvoju ... "izjavu sumnjive kvalitete" (ne želim se nepristojno izraziti) ovdje komentirati - ne bu ti se svidjelo i rekel buš da sve čupam iz konteksta. Ak općenito velim da je tu puno toga izjavljeno kaj stvarno nema nikakvog smisla, onda buš rekel da prvo obrazložim i ne dajem općenite izjave. Onda daj reci, kak bi ti najbolje pasalo?

Ili očeš da ti ljudi ignoriraju postove? Ali onda pisanje nema nikakvog smisla ak se postovi ne čitaju. Forum je tu da razmijenimo mišljenja i da neko nekaj možda i nauči. Ili ne nauči. A ti, kao i svaki drugi, prihvati da postoji drugačije mišljenje i ne tumači se da je sve istrgnuto iz konteksta. To je jeftino tumačenje kad se nema više nikakvih  argumenata.

Uglavnom, to kaj se ovdje radi "u ime katoličke Crkve" braniš ko da je bezazlenost, a zapravo nije. Nego je baš kak je rekel naš precednik: "nedemokratski je i štetan postupak". Time samo pokazujemo, da nismo ni tolerantni, ni ne znamo kaj je demokracija, a o razumu i pametnoj diskusiji da ni ne govorim.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #761 : Listopad 05, 2012, 07:58:32 prijepodne »
Veliš Bobe da je forum za razmjenu mišljenja.

Ignorirati post ,također je mišljenje. To me ne brine.

Ne branim ja crkvu, to sam već davno jasno napisal.  Ja samo na svoj način komentiram napade na crkvu, a jedan od tih koji bi sjedili na dva stolca si i ti.
Isto tako i Lustig ,po meni priča gluposti i mislim da nisam ništa nadrobil, a sad mu se svi uvlače!
Ako se Lustig deklarira kao Židov onda znači da vjeruje u Jahvu – svoga Boga.
Kako to da se razočarao „našim“ Bogom što nije spasio Židove? Zašto se nije razočarao u svoga Jahvu što je njegov narod ostavio na cjedilu?
 Kako to da se nije zapitao :“Jahve moj, kakvi to ljudi dolaze u ove krasne i bogato urešene sinagoge a iskamatarili su cijeli svijet i više se klanjaju novcu i zlatu nego tebi, jedinom i pravom Bogu?
 Jahve ne postoji, jer da postoji sigurno bi zaštitio Palestince da ne stradaju od Židovske ruke…“
 
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #762 : Listopad 05, 2012, 08:34:04 prijepodne »
Ako se Lustig deklarira kao Židov onda znači da vjeruje u Jahvu – svoga Boga.

... Sad ste prešli na logiku ... zaključujete da su svi Židovi vjernici ?   
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #763 : Listopad 05, 2012, 10:07:50 prijepodne »


... Sad ste prešli na logiku ... zaključujete da su svi Židovi vjernici ?   
Ako se Lustig deklarira kao Židov onda znači da vjeruje u Jahvu – svoga Boga.

... Sad ste prešli na logiku ... zaključujete da su svi Židovi vjernici ?   


A kaj ti misliš, odnosno zaključuješ ?
« Zadnja izmjena: Listopad 05, 2012, 10:11:59 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #764 : Listopad 05, 2012, 01:44:22 poslijepodne »
... Čitam vaše pisanje gdje zaključujete: "ako se deklarira kao Židov, onda znači vjeruje u Jahvu"  ...

zaključak vam je bez bilo kakve osnove.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.