Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302246 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #720 : Rujan 02, 2012, 02:02:29 poslijepodne »
... morti je i Crkva tabu tema o kojoj se ne smije pisati na ovom forumu, odnosno izražavati svoje mišljenje ?
Nije niti jedna tema tabu, niti ne bu, bar ne dok sam ja moderator. Pitanje je samo kak i kaj pišeš, a ne na kojoj temi pišeš.

Dapače, Crkva je IMHO posebno podložna kritikama.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #721 : Rujan 02, 2012, 04:43:58 poslijepodne »
... a možda da se uvede da svaki dan poslije škole idu do popa na ispovijed ?    :'(


Kaj ste mislili pod tim "pokuistiniti naslovi" ?

Mogu ti odgovoriti samo kad budem razmel pitanje.

Ovo ,oprosti ne znam pročitati.


Znam ,znam, brzina!

Najbolje  ili najgore od svega kaj radi Index i masu senzacionalističkih medija ili novinara je upravo to; napiše se nekaj kaj je blizu istine ili samo dio toga, a ostalo je konstrukcija na temelju, kaj bi moglo biti ili kaj bi bilo kad bi bilo?
To sa najbolje vidi u nastavku teksta gdje piše: kaj bu nat reklo ministarstvo prosvjete. Znaći informacija koju plasiraju nije provjerena, a nije jer tada bi dobili odgovor i nema više mjesta za bombastične naslove. Bolje im je ovako , napisati poluistinu ili nekaj kaj se može i ne mora provjeriti , a narod bu ionak sve progutal.
Pa to vidiš sam po sebi! Kak si to odmah postal, kao da je to od ne znam kakve važnosti? No dobro svatko ima svoja sitna zadovoljstva, time se rukovode i na Indexu.
A sad dali budu išli na pričest predlažem da ti malo čučiš iza ćoška i da nam javiš kad se to bude dogodilo.
Drugo pazi javno te opominjem , ne kao moderator!!
Ne laži!!
Upravo si ti i tvoji postovi i toleriranje tvojih podmuklih uvreda koje su tolerirane, najprije u dobroj namjeri, primjer da se kaj se mene , a mislim i Sledgehammera  ( ovo je moja možda pre slobodna procjena ) može pisati o svemu pa i o crkvi. To kaj ja , a i neki drugi imaju malo drugačije mišljenje o tome, na tvoju žalost- vidim da te to smeta, to se vidi . Nije ti niti jedan post sa tom temom obrisan i zato pazi!!!! Ne laži i  tak bombastično upozoravaš druge, kao da nisi svima dobro poznat na forumu.
Sami ti slobodno piši i komentiraj, kad buš trebal kavu pomoć oko crkve , slobodno pošalji PP za pomoć.  Radi ti pomognem, jer to je u kršćanskom duhu, pomagati i voljeti bližnjega. Mene toga nije sram!



A tiiiiiiiiiiii s kim bankarišššššššššššš??     :)))
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #722 : Rujan 02, 2012, 05:28:41 poslijepodne »
Mlačanin, neki su prije rata gledali i kontrolirali tko ide u crkvu, a danas neki gledaju i kontroliraju tko ne ide. Kad sam Vam postavil pitanje (citirajući Vas) o poluistinitim naslovima raspisali ste se na dugačko i široko ... i niš niste rekli. 

Imate priloženu fotografiju ili sami pročitatajte na ovoj adresi : http://os-absimic-zg.skole.hr/

Tekst pisanja Indexa nisam preuređivao ni skračivao, a što Ministarstvo prosvjete misli o tome ... bumo čuli i čitali.

... Osnovno obrazovanje je obavezno, ne sjećam se da negdje piše i da je katolička indoktrinacija dio osnovnog obveznog obrazovanja.

Za kraj ću citirati američkog novinara i satirilčara Henryja L. Menckena :"Religija je načelno suprostavljena svemu onome prema čemu gajim poštovanje - hrabrost, bistrini misli, poštenju, iskrenosti a iznad svega ljubav k istini."



« Zadnja izmjena: Rujan 02, 2012, 05:38:01 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #723 : Rujan 02, 2012, 06:29:05 poslijepodne »
Mlačanin, neki su prije rata gledali i kontrolirali tko ide u crkvu, a danas neki gledaju i kontroliraju tko ne ide. Kad sam Vam postavil pitanje (citirajući Vas) o poluistinitim naslovima raspisali ste se na dugačko i široko ... i niš niste rekli. 

Imate priloženu fotografiju ili sami pročitatajte na ovoj adresi : http://os-absimic-zg.skole.hr/

Tekst pisanja Indexa nisam preuređivao ni skračivao, a što Ministarstvo prosvjete misli o tome ... bumo čuli i čitali.

... Osnovno obrazovanje je obavezno, ne sjećam se da negdje piše i da je katolička indoktrinacija dio osnovnog obveznog obrazovanja.

Za kraj ću citirati američkog novinara i satirilčara Henryja L. Menckena :"Religija je načelno suprostavljena svemu onome prema čemu gajim poštovanje - hrabrost, bistrini misli, poštenju, iskrenosti a iznad svega ljubav k istini."






Žal mi je kaj ne razmeš! Iskreno.

Oprosti više ti nebum ništa pisal.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #724 : Rujan 02, 2012, 07:28:09 poslijepodne »
Žal mi je kaj ne razmeš! Iskreno.
Ni ja te nis baš razmel. Iskreno.

Ti si nekak podložan spontanim pisanjem, kaj je u biti poželjno, ali to kod tebe nema uvijek strukture, tak da je ponekad teško razumijeti kaj je pisac time htio reći.   :)

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #725 : Rujan 02, 2012, 08:32:08 poslijepodne »
... bome ni ja nisam razmel koga to Bob Rock ne razme, mene ili Mlačanina, ali, nema veze ...


Čuli ste za Epikurov paradoks ... ?   Problem zla kakvim ga je postulirao filozof Epikur govori sljedeće:

... Ako je Bog voljan spriječiti zlo, a nije to sposoban učiniti, tada nije svemoguć ...
... Ako je sposoban, ali nije voljan, tada je zloban ...
... Ako je sposoban i voljan, odakle onda potjeće zlo ?
... Ako nije sposoban ni voljan, zbog čega ga zvati Bogom ?

Znam da se s ovime puno njih neće složiti, ne pada mi na pamet da ih uvjeravam suprotno, zato ne pokušavajte ni vi mene.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #726 : Rujan 02, 2012, 09:17:21 poslijepodne »
... bome ni ja nisam razmel koga to Bob Rock ne razme, mene ili Mlačanina, ali, nema veze ...
Pitanje za 100 bodova: ak citiram Mlačanina, i delam izjavu u drugom licu jednine, kome onda ta izjava može biti usmjerena?

A inače nemaš problema sa shvaćanjem?

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #727 : Rujan 02, 2012, 09:22:04 poslijepodne »
UČENICI Osnovne škole Antuna Branka Šimića iz zagrebačke Dubrave prvi dan škole dijelom će provesti kod svećenika na blagoslovu.
...
Ova vest kak da je z 1941.
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #728 : Rujan 02, 2012, 09:38:21 poslijepodne »
BobRock, daj molim te, drugi put kad buš DELAL izjavu, bez obzira u kojem licu jednine ili množine, napiši konkretno na koga misliš. Vjerujem da se ne buš izmoril od toliko delanja ... :D   (ne dijelim bodove !)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #729 : Rujan 04, 2012, 02:15:38 poslijepodne »
Ekonomska znanost uglavnom se slaže kako je nacionalno gospodarstvo u recesiji onda kad je u dva uzastopna kvartala konjunkturna stopa rasta niža nego u istom periodu prethodne godine, mada ima i onih koji ekonomskom stagnacijom smatraju i isti gospodarski performans, računajući u negativni trend već i nultu stopu rasta. Neke novije teorije, međutim, radikalno napuštaju opće prihvaćene parametre, definirajući recesiju kao neusklađenost subjekata nacionalne ekonomije s Duhom Svetim.
 
Revolucionarna teza mogla se čuti u programu Radio Vatikana, koji je oštro i precizno – kako već osjetljivi živac Matere Crkve inače titra na negativne društvene trendove – reagirao na već slavnu demagošku doskočicu hrvatskog premijera Zorana Milanovića, kako se „iz recesije nećemo izvući po Duhu Svetome, već radom i inteligencijom“.
 
Digla se Sveta Stolica na sve četiri noge, pa preko Radio Vatikana obavijestila pučanstvo kako se „vrli predsjednik Vlade grdno vara“. Vara hrvatski premijer cijelu naciju, pa je valjda pitanje trenutka bilo kad će se i sam prevariti.
 
„Pa zašto naši vjernici zdušno mole nego za dar Duha Svetoga političarima i onima koji upravljaju, da se upravo dadnu nadahnjivati onim istim Duhom kojim Bog diše, a to je Dah ljubavi?“, pita se tako neznani ekonomski analitičar Radio Vatikana. „Dajući se voditi tom ljubavlju oni onda pronalaze prava rješenja za opće dobro svih.
 
Tu se valja osobno zauzeti, ne samo za to da ja imam dobru plaću, nego i da mnogi pojedinci ostvare temeljno pravo na rad i zasluženu plaću, da bi tako i obitelj mogla dostojanstveno živjeti, a ne tek preživljavati. Eto tu neće ni ministri ni prvi ministar pobijediti, nego molitelji, da se napokon raširi srce za potrebe naroda koji je za to i ovlastio one kojima je dao glas na izborima. Dok se god oni koji vladaju i oni koji ne vladaju ne usklade s Duhom Svetim, ostat će u recesiji.”
 
Valja ponoviti, za one što će se silno iznenaditi kad za koji tjedan sijede glave iz švedske Kraljevske akademije objave kako je Nobelovu nagradu za ekonomiju dobila hrvatska redakcija Radio Vatikana: „Dok se god oni koji vladaju i oni koji ne vladaju ne usklade s Duhom Svetim, ostat će u recesiji.”
 
Crkva je, kako vidimo, osim uvriježene definicije recesije radikalno napustila i svoj temeljni ekonomski postulat, po kojemu je nacionalno gospodarstvo stabilno sve dok ekonomski subjekti „podaju caru carevo, a Bogu Božje“ – isti dakle onaj zakon kojim „oni koji vladaju“ već dvije hiljade godina drže u pokornosti „one koji ne vladaju“ - odnosno dokle god konjunkturna stopa rasta ima broj papinih crvenih Prada cipela.
 

Iznova pisati Novi zavjet
 Valja, eto, iznova pisati Novi zavjet, pa kad ono kod Mateja farizeji pošalju učenike Isusu da ga pitaju je li dopušteno caru dati porez, a ovaj im odgovori „zašto me iskušavate, licemjeri?, pokažite mi porezni novac!“, da uzme novčanicu od tisuću kuna, pokaže kralja Tomislava i zagrebačku katedralu, upita ih „čija je ovo slika?“, pa objasni: „Podajte dakle caru Božje, a Bogu carevo“.

Ili – jednostavnije - molite se caru, a plaćajte Bogu.

Uskladite se s Duhom Svetim.
 
Vatikanski ekonomski eksperti dobro znaju o čemu govore. Ekonomija Matere Crkve, kako znamo, nadahnuta je „istim Duhom kojim Bog diše, a to je Dah ljubavi“, svi se ekonomski subjekti u Crkvi radosno „daju voditi tom ljubavlju“ i tako vođeni lako „pronalaze prava rješenja za opće dobro svih“: od rimskog pape i kardinalskog zbora do posljednjeg seoskog župnika, svatko je tu „osobno zauzet“ da mnogi pojedinci ostvare jednako temeljno pravo na rad, zasluženu plaću, limuzine, palače, dvorce i ostale za život neophodne nekretnine.
 
Zašto je, ekonomskom sintaksom pitano, tomu tako? Zato, shvatili ste, jer tu nisu pobijedili ni papa ni biskupi, nego molitelji, „da se napokon raširi srce za potrebe naroda“. Oni koji vladaju i oni koji mole usklađeni su s Duhom Svetim. Zato recesije nema jedino tamo gdje se „rješenja za opće dobro svih“ ne pronalaze „radom i inteligencijom“, nego „po Duhu Svetom“, odnosno tamo gdje se „za potrebe naroda“ usrdno moli: u Crkvi i bankarskom sektoru.
 
Revolucionarna teorija Radio Vatikana, uostalom, empirijski je lako dokaziva: dovoljno je pogledati grafikone i ljestvice najjačih svjetskih gospodarstava. Pri vrhu je, dakako, dobra, stara Skandinavija, gdje ne vjeruju u rad, inteligenciju i slične apstraktne pizdarije, već sjednice vlade počinju Očenašem, župnici blagosiljaju nove tvornice, a državne strategije održivog razvoja razrađuju biskupske konferencije.
 
Lijepo su se s Duhom Svetim uskladili i svi oni pustinjski emirati, kalifati i sultanati: cijelo vrijeme mi, ekonomski idioti, mislili smo da je to do nafte, a to u stvari Duh Sveti lebdi i bdije nad svojom arapskom djecom. Najjači je, pogađate, Daleki Istok, koji je po vatikanskim ekonomskim parametrima već duže vrijeme sasvim lijepo usklađen s Duhom Svetim. Kina, Koreja, Japan, Indonezija i ostali azijski tigrovi uskladili s njim korake i stope gospodarskog rasta, plivaju s Duhom Svetim u recesiji lako i skladno kao na kakvom prvenstvu u sinkroniziranom plivanju.
 
Ne treba se truditi
 Katoličkih zemalja, primijetit ćete, nema na listi najjačih i najkonkurentnijih svjetskih ekonomija, ali to je zato što „oni koji vladaju“ nisu usklađeni s Duhom Svetim kao Kinezi, Korejci, Saudijci ili Šveđani.
 
Suština nove vatikanske ekonomske misli, izlučene iz dvije hiljade godina vlastitog bogatog iskustva, u najkraćemu se svodi na sljedeće: ne treba se truditi.
 
Trudan se, naime, može ostati i po Duhu Svetom.

http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/186186/Default.aspx

... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #730 : Rujan 06, 2012, 07:40:41 prijepodne »
Ovo je odgovor forumašu koko-vg, kako mediji govore i pišu poluistine na kojima grade cijelu priču ili još gore namjrno iskrivljuju istinu i lažu.
Samo se pitam hoće li to koko-vg razumjeti?

Jer sam je izjavil da baš ništa ne razme ( tak je sam napisal).



Priopćenje Nadbiskupskoga duhovnoga stola o medijskim napisima o komuniciranju predsjednika Vlade Milanovića s kardinalom Bozanićem         
PDF      
Ispis      
E-mail      
Srijeda, 05 rujna 2012 12:56   
 
Potaknuti napisima pojedinih medija na temelju kojih smo s više strana primili upite o navodnim susretima zagrebačkoga nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića s predsjednikom Vlade Republike Hrvatske gospodinom Zoranom Milanovićem te vodeći brigu o našim vjernicima, kao i cjelokupnoj hrvatskoj javnosti, odgovaramo sljedeće:
Od kraja mjeseca lipnja ove godine do danas u medijima se pojavilo više napisa koji žele sugerirati kako postoji neka, od javnosti namjerno skrivana „redovita komunikacija“ predsjednika Vlade Milanovića s kardinalom Bozanićem, u kojoj bi se njih dvojica dogovarali o pojedinim pitanjima odnosa Katoličke Crkve i hrvatskih vlasti. Takova sugestija zapravo želi ostaviti privid kako svaka ozbiljna tema o kojoj progovara Crkva u javnosti gubi na težini, jer se – kako oni tvrde – ionako o svemu njih dvojica dogovaraju.
Na tragu želje za stvaranjem takvog privida pokazatelji su, između ostaloga, i ova tri znakovita napisa koja citiramo iz elektroničkih izdanja dnevnih novina:
1. Dražen Ciglenečki i Irena Frlan u Novome listu 27. lipnja 2012. pišu: „Premijer ima redovitu komunikaciju s kardinalom Bozanićem i dosad su se nekoliko puta sastali, na neutralnom terenu, ni u Banskim dvorima, niti na Kaptolu“, pozivajući se na izvore iz Vlade.
2. Slavica Lukić u Jutarnjemu listu 9. srpnja 2012. piše: „Milanović je, kako neslužbeno doznajemo iz vrha SDP-a, u proteklih pola godine uspostavio frekventnu i korektnu komunikaciju sa zagrebačkim nadbiskupom, kardinalom Josipom Bozanićem (…) Izvor iz vrha SDP-a, naime, tvrdi da Milanović i Bozanić telefonski komuniciraju razmjerno često, katkad i dva puta tjedno.“
3. Ne navodeći više nikakve izvore, nego pišući o tome kao o stvarnoj činjenici, u kontekstu pitanja nedolaska Predsjednika Vlade na misu za Domovinu 25. lipnja ove godine, Darko Pavičić u Večernjemu listu 17. kolovoza 2012. piše: „Poslije se ispostavilo da se on [Milanović] nekoliko puta tjedno (!) telefonski čuje s kardinalom Josipom Bozanićem, pa je zacijelo kardinal bio taj koji je stavio svoj potpis na premijerovu ispričnicu. Dakako, to nitko pojma nije imao, niti se to i od kardinala i od premija uopće očekivalo“.
Svjesni štetnih posljedica namjernoga širenja neistina o učestaloj tajnoj komunikaciji Premijera s Kardinalom, ovime izjavljujemo da se od početka ove godine do danas kardinal Josip Bozanić sastao dva puta s predsjednikom Vlade Zoranom Milanovićem i to u proširenom sastavu. Prvi sastanak održan je u siječnju ove godine na poziv i u organizaciji predsjednika Republike Hrvatske dr. Ive Josipovića na koji se Kardinal odazvao u pratnji pomoćnog biskupa zagrebačkog mons. Ivana Šaška.
Drugi sastanak održan je u travnju ove godine na prijedlog i u organizaciji predsjednika Vlade RH gospodina Zorana Milanovića na kojem su s crkvene strane sudjelovali: predsjednik HBK mons. Marin Srakić, potpredsjednik HBK i predsjednik Komisije za odnose s državom kardinal Josip Bozanić te generalni tajnik HBK mons. Enco Rodinis.
S obzirom na navodnu čestu telefonsku komunikaciju smatramo važnim konstatirati kako je gospodin Milanović dva dana prije proslave Dana državnosti telefonski obavijestio Kardinala da ne će biti prisutan na Misi za Domovinu te je istodobno inicirao da se održi jedan sastanak vezano za pitanja odnosa Crkve i države.
Ne ulazeći u pitanje odluke Predsjednika Vlade RH s obzirom na njegov odnos prema crkvenoj proslavi Dana državnosti, kardinal Bozanić potvrdio je svoju koncilsku otvorenost za dijalog s odgovornima u društvu. Na tragu pak predložene inicijative o sastanku, u prvoj polovici mjeseca srpnja uslijedila su još dva telefonska razgovora u kojima je odgođen inicirani sastanak.
U svjetlu tih činjenica lako se može prosuditi koja je nakana govora o „redovitoj“, „frekventnoj“ komunikaciji koja bi bila „dva puta tjedno“ ili čak „nekoliko puta tjedno“. Štoviše, ta podmetanja postavljaju dublja pitanja: Komu je u interesu prikazati odnose Crkve i Države na takav, neistinit način? Tko je stvorio izmišljenu podlogu za kasnije manipuliranje? Zar je moguće da se nitko iz Vlade Republike Hrvatske, ni iz Socijaldemokratske partije Hrvatske, koje se izrijekom spominju kao izvori, nije oglasio i opovrgnuo te tvrdnje? Ako za te tvrdnje postoje izvori, konkretni ljudi, zašto ih se ne spomene?
Za razliku od ustaljene prakse u europskim zemljama demokratske tradicije u kojima postoji redovita komunikacija između Crkve i institucija vlasti, bilo protokolarne, bilo druge naravi, što nikomu niti smeta niti je neobično, u Hrvatskoj zacijelo za takvu komunikaciju, koja bi istinski koristila društvu, još nisu sazrele prilike. Međutim, prije nego li se i ona uspostavi, treba graditi mostove dijaloga i suradnje u istini i međusobnom uvažavanju za dobro hrvatskoga društva kojemu su vjernici pozvani dati svoj doprinos.
U Zagrebu, 5. rujna 2012.
Nadbiskupski duhovni stol
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #731 : Rujan 06, 2012, 02:33:37 poslijepodne »
Čuli ste za Epikurov paradoks ... ?   Problem zla kakvim ga je postulirao filozof Epikur govori sljedeće:

... Ako je Bog voljan spriječiti zlo, a nije to sposoban učiniti, tada nije svemoguć ...
... Ako je sposoban, ali nije voljan, tada je zloban ...
... Ako je sposoban i voljan, odakle onda potjeće zlo ?
... Ako nije sposoban ni voljan, zbog čega ga zvati Bogom ?

Znam da se s ovime puno njih neće složiti, ne pada mi na pamet da ih uvjeravam suprotno, zato ne pokušavajte ni vi mene.

To je postavljanje priče iz rakursa onoga tko nema pojma o vjeri, ali bi rado držao prodike i pametovao o stvarima za koje je jedino on sam uvjeren da ih zna - iako temeljno nema pojma ni o vjeri, a još manje ju zna protumačiti.

Recimo da prije toga moraš znati da postoji kategorija koja se zove - IZBOR, i koja rezultira svim onim drekom kojem se pura čudi...

Recimo da moraš znati još puno toga, no kako ne barataš ni osnovama, bojim se da je to gubitak vremena.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #732 : Rujan 06, 2012, 03:31:46 poslijepodne »
... Sledgehammer, kak si ti pametan ... sigurno čuješ i kak trava raste, a pure i ono čemu se čude ... dobar ti tek želim.   
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #733 : Rujan 06, 2012, 09:00:49 poslijepodne »
Jesam, pametan sam naspram tebe neusporedivo.

Inače sam sasvim prosječan, priglup čovjek, koji će cijelog života učiti i ulagati u svoje znanje, i svejedno umrijeti glup. No i kao takav sam za tebe genijalac, pa je možda bolje da se zabrineš nad tom činjenicom, i neimanje argumenata za razgovor probati riješiti na kulturan način slijedeći puta.

Možda je krajnje vrijeme da počneš i ulagati u svoje znanje? Za učenje nije nikada prekasno!

Pura se dreku čudi, a ja kada to vidim - sjetim se tebe. I pomislim kako se ti savršeno, sa svojim osebujnim znanjem i visokom razinom inteligencije, uklapaš po pameti između tog šarenog dreka i pure koja u njega bulji - jer je pura inače poznata kao posebno "bistra" životinja...

Vele da nitko nije zadovoljan količinom novca kojeg posjeduje, i nitko nije nezadovoljan svojom pameti - no ti imaš stvarno jakih razloga da budeš nezadovoljan svojom pameti. I da kao takva iznimka potvrdiš tu izreku kao pravilo.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #734 : Rujan 06, 2012, 09:23:28 poslijepodne »
Inače sam sasvim prosječan, priglup čovjek ...

Konačno se slažem s tobom ... samo kaj bi ja dobio opomenu da sam ti to napisao, ali kad to priznaš, nek ti bude ... Nemam namjeru raspravljati s tobom kad ti je na jeziku čas pura čas ono čemu se čudi a sve to u temi o katoličkoj crkvi - predmetu sprdnje
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.