Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302239 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #690 : Svibanj 27, 2012, 07:55:47 poslijepodne »
... što je onda po tebi demokracija ?  Ako ne dozvoljavaš ljudima da evociraju uspomene na njima ljepše vrijeme ? Nekada sam išao u crkvu i vjeronauk i nitko, čitaj NITKO me nije ni pratio ni kontrolirao, išao sam svojevoljno i to s veseljem. Glumio sam u predstavama, pjevao u crkvenom zboru i sve je bilo ok, na mjestu.  Bio sam pionir i omladinac i mogu ti reči da mi je ostalo u lijepom sječanju. Ovo danas zoveš demokracijom ? Po čemu ? Vjeronauk je ubačen u nastavni plan i program, jer će djeci kao trebati kod upisa na fakultet ? Daj nemoj biti smiješan. Znam, sad ćeš reći da ne moraju klinci ići na vjeronauk, neka slušaju etiku. Popovi pokušavaju čak i raspored slagati, da nedaj Bože, nw bi vjeronauk bio zadnje sate pa bi lkinci kidali s nastave.  Pišeš o dvoličnom društvu, to je istina, dvoličnost je naša svakodnevnica, po cijele dane lažu i kradu, prostače i kurvaju se, a u nedjelju sjede u prvim redovima, među klincima (znam ih par, osobno). Da, dvolično je društvo i malo je onih koji imaju petlje reči i popovima a i ostalima da rade svoj posao i neka se ne petljaju u ono gdje im nije mjesto. Hoćeš primjer ? Umjetna oplodnja. A usput, pun mi je kufer i onih uvlakača i poltrona koji radi nekoga ili bolje rečeno nečega u stanju su puno toga napraviti.




... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #691 : Svibanj 27, 2012, 08:09:45 poslijepodne »
Župnika Svete Marije ubio je nožem 1990. godine Božidar Babić Prošlo dvadeset godina od mučkog ubojstva Antuna Grahovara Veličina župnika Antuna Grahovara mjeri se s kršćanskim mučenicima koji su svoj život darivali za Krista od samih početaka kršćanstva - rekao je biskup sisački Vlado Košić
 
Veličina našeg župnika Antuna Grahovara, mučenika, koji je bio ubijen i poginuo, prije svega zato jer je bio katolički svećenik, mjeri se s kršćanskim mučenicima koji su svoj život darivali za Krista od samih početaka kršćanstva. Tako u našem Sisku imamo mučenika, svetog Kvirina biskupa. Od njega pa do župnika Antuna Grahovara postoji konstanta - a to je: oni koji govore istinu, a ta je istina ljubav prema svim ljudima, oni su progonjeni i mučeni, rekao je biskup sisački Vlado Košić, na obilježavanju 20. godišnjice ubojstva Antuna Grahovara, župnika sisačke Svete Marije u Sisku.
Grahovar je ubijen 9. studenoga 1990. godine u župnom stanu s više uboda nožem, od kojih je jedan završio u župnikovu srcu. Ubio ga je Božidar Babić, kasnije će se utvrditi istragom.
Ukrao je automobil
Ubojstvo je počinjeno u petak navečer, a tijelo nesretnog Antuna pronađeno je u nedjelju. Ta dva dana bila su dovoljna da ubojica pobjegne u Italiju. Božidar Babić dolijao je u travnju 2001. kada su ga, temeljem Interpolove tjeralice, uhitili talijanski karabinjeri, te ga ubrzo izručili Hrvatskoj. Suđenje je počelo u veljači 2002. i vrlo brzo završilo, s obzirom na to da su otisci prstiju Božidara Babića nađeni i u župnom uredu, te u ukradenom župnikovu automobilu koji je nađen nakon ubojstva u Šibeniku, gdje je Babić i stanovao. Osuđen je na 15 godina zatvora.
Zatekao ga je u provali
Iako se župnik Grahovar navodi kod lokalnog klera kao prva žrtva Domovinskog rata, suđenje i dokazi pokazali su da to nije bilo tako. Doduše, ubojstvo katoličkog svećenika u osvit rata odigralo je svoju ulogu u napetim vremenima, te izazvalo strah, ali je istraga kasnije pokazala da je ubojica, Božidar Babić, u biti serijski provalnik, specijaliziran za župne objekte. Ovaj put nešto je krenulo krivo, te je Babić izbo nožem Grahovara, koji ga je možda iznenadio pri krađi, te pobjegao u Italiju zbog počinjenog zločina. A župnik je iskrvario tik do svoje crkve.
 
http://www.vecernji.hr/regije/proslo-dvadeset-godina-muckog-ubojstva-antuna-grahovara-clanak-214161
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #692 : Svibanj 27, 2012, 08:11:17 poslijepodne »
http://dubrovacki.hr/clanak/39040/zasto-se-dogodilo-ubojstvo-u-banicima
POVIJEST SUKOBA DON IVICE SINANOVIĆA I MARKA KRALJEVIĆA
Zašto se dogodilo ubojstvo u Banićima?
Svećenik don Ivica Sinanović koji se noćas u svojoj kući u Banićima sukobio i pod još nerazjašnjenim okolnostima ubio predsjednika Mjesnog odbora Marka Kraljevića, u studenom 2011. za Dubrovački vjesnik dao je intervju kojemu je povod bio upravo sukob s Kraljevićem. Župnik je, osim svojim izgledom i činjenicom da je biker, pažnju javnosti privlačio otvorenim kritiziranjem zbog čega je imao problema i u svojoj prijašnjoj župi, u Dubravci u Konavlima. Tekst koji je objavljen u studenom 2011. u Dubrovačkom vjesniku prenosimo u cijelosti.
'Tri obitelji otjerale su velečasnog don Ivicu Sinanovića, dobrom velečasnom ubili psa metkom u glavu usred crkvenog dvorišta', stajalo je u uvodu pisma redakciji Dubrovačkog vjesnika. Tragom pisma došli smo do zanimljive priče o ovom svećeniku koji se već na prvi pogled ne uklapa u tradicionalnu sliku koju narod obično ima o jednom župniku. Ovaj je četrdesetdvogodišnjak, naime, biker i član Moto kluba 'Dvije rote', ima dugu kosu, nosi motorističku odjeću i ni po čemu ne biste pomislili da pred vama stoji svećenik. Zadnjih godinu dana župnik je Župe sv. Marije Magdalene u Banićima, gdje od pojedinaca od samog početka svoje službe, kako kaže, doživljava neugodnosti. Možda je malo reći neugodnosti, s obzirom da je netko nepoznat njegovog psa ljubimca lišio života metkom u glavu, što nakon razgovora s biskupom nije prijavio policiji jer se, kako kaže, 'nisu željeli kompromitirati'.

'NISAM PODOBAN!'

- U Banićima sam želio riješiti problem manjka grobnih mjesta za petnaestak obitelji i proširiti mjesno groblje, ali su se Mjesni odbor i Općina tome usprotivili. Mještani su trebali samo platiti iskop i pravljenje grobnica, što bi ih koštalo oko 15-ak tisuća kuna – kaže don Ivica. – Ali Mjesni odbor tužio me i policija je izlazila dva-tri puta. Kad je policija vidjela da je sve u redu, nisu više dolazili. Općina je ljudima prodavala grobna mjesta za 35 do 40 tisuća kuna, a kod mene bi bilo puno jeftinije pa se postavilo pitanje 'odakle meni to pravo' – kaže don Ivica Sinanović. Uspjeli su u svom naumu jer su radovi zaustavljeni, dodaje. No, nezadovoljni pojedinci i dalje žele njegov odlazak.
- Kad su me tužili biskupu, otišao sam na razgovor u Biskupiju i za to vrijeme ubili su mi ljubimca na kućnom pragu. Na autu su mi ostavili poruku da je to 'upozorenje pred kaznu', psovali me, prijetili smrću... – kaže don Ivica – Gađali su me kamenom prije svete mise – priča o ovim nevjerojatnim, nasilničkim metodama protiv njega. - Pokušavaju me ukloniti jer im smetam, a svi ti koji su me tužili biskupu nikad se nisu predstavili imenom i prezimenom, što je jako žalosno. A ništa loše nisam učinio – ističe i dodaje da ga je otac biskup ostavio u Banićima mada to znači njegovo 'kaljenje s takvim ljudima'.

STRIPTIZETE U DOMU KULTURE

Problemi ovog svećenika i hrvatskog branitelja, koji očito nema dlake na jeziku, započeli su u Župi Dubravka (Mrcine) u Konavlima, gdje se također sukobio s pojedincima. Prije dolaska u Župu Banići, službu je obnašao u Blatu, u Korčuli i na Pelješcu, a zaređen je u Dubrovniku 2004. godine. Don Ivica Sinanović premješten je u Baniće s mjesta župnika u Dubravci gdje su nemili događaji svojevremeno kulminirali čak i njegovim privođenjem. Zbog vrijeđanja policijskog službenika sud ga je kaznio plaćanjem globe. Sve je počelo zbog, kako kaže don Ivica, 'razuzdanih zabava u Domu kulture koji zovu 'Skandal', kamo su dovodili striptizete iz Trebinja i Crne Gore koje su se bavile i nemoralnim radnjama'. U publici je često bilo puno maloljetnika, zbog čega se don Ivica, kako kaže, sukobio s policijom koja 'ništa nije poduzimala kako bi rastjerala nemoral iz Mrcina' nego ga je, dapače, 'i poticala'.
- Sve se to događalo nasuprot crkve – kaže don Ivica. – Mladež se trovala, a ja sam nekima stao na žulj, zbog čega su me napali i potjerali, upravo pet obitelji. I tamo su mi prijetili smrću – priča don Ivica. – Preseljen sam, ali je problem u Mrcinama ostao isti. U Domu kulture još uvijek je noćni klub znakovitog imena 'Skandal' gdje se i dalje dovode striptizete, a maloljetnici ih gledaju – kaže don Ivica te dodaje kako su 'mještani čak pisali peticiju za njegov ostanak, a od njih 430, 415 je bilo za to da ostane'. Danas imaju novog župnika koji više ne živi u Dubravci, nego u Pločicama, daleko od 'Skandala', ističe. Prozvani članovi KUD-a 'Napredak Dubravka' kažu tek kako se u Domu kulture 'organiziraju tradicionalne zabave', a da su sa svećenikom imali problema zbog otuđenih keramičkih pločica. Prijavili su ga Državnom odvjetništvu u Dubrovniku, koje je utvrdilo da je svećenik počinio kazneno djelo samovlasti. Udruga će za otuđene keramičke pločice tražiti obeštećenje.

Predsjednik Mjesnog odbora Banića Marko Kraljević, pak, proziva ga za nepravilnosti prilikom proširenja groblja koje je napravio 'na svoju ruku' i protiv prostornog plana.

- Svećenik je počeo raditi groblje bez suglasnosti crkvenog odbora koje je prethodno raspustio u cilju da nikome ne mora polagati račune. Po prostornom planu ono tamo ne može biti. Prijavio sam ga policiji i intervenirao kod biskupa koji mu je naredio da sve vrati u prvobitno stanje – istaknuo je Kraljević. Što se tiče likvidacije svećenikova psa, kaže da 'ne zna tko je to učinio'.
- Već su počeli pričati da sam ja, ali sam u to doba bio u Kalosu. Svećenik je 'malo na svoju ruku' i ima oružje, tako da po selu pričaju da je to možda i sam napravio. Ukida nam svece i zavjete, sipa mržnju s oltara pa je crkva, koja je nekada bila prepuna vjernika, ostala prazna – kaže Kraljević. Najavio je da će se za dvadesetak dana okupiti zbor građana kako bi se ljudi izjasnili jesu li za to da svećenik ostane u selu ili ne.
 
 -----------------------------------------------------
I na kraju umjesto bilo kakovih drugih komentara:

Samo se svećenike može napadati po noći u njihovoj kući… I nipošto se ne smiju braniti…
Jer svećenik je sigurno kriv… A ako i nije, nema veze – svećenik je…
 
Onog svećenika je napao u njegovoj kući čovjek koji je grobove htio naplaćivati po 40 000 kuna ( a svećenik se zalagao za 15 000 kuna).
Čovjek je napao svećenika pod utjecajem alkohola.
Na „konačni obračun sa svećenikom“ su ga nagovorili prijatelji sa kojima je sjedio u društvu (i pio)…
 
« Zadnja izmjena: Svibanj 27, 2012, 08:15:00 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #693 : Svibanj 28, 2012, 06:33:11 prijepodne »
... Braniš tog svećenika kao da ti je brat rođeni. Nemoj izvrtati ono što su ti drugi napisali o tom slučaju. Napisao sam ti u jednom od prethodnih postova ("Čovjek se branio, i obranio, a da li je moralo završiti ubojstvom ?") Cijelo vrijeme se postavljaš kao crkveni advokat. Čim netko spomene crkvu eto tebe ... Tko je napisao da je svećenik automatski kriv samo zato što je svećenik i da ga se zbog toga može napadati ?  I na kraju umjesto bilo kakvog komentara napišeš , da oprostiš, glupost, a kad ti se veli da tu i tam planeš bez veze, onda nisam u pravu.

Sorry

I na kraju umjesto bilo kakovih drugih komentara:
Samo se svećenike može napadati po noći u njihovoj kući… I nipošto se ne smiju braniti…
Jer svećenik je sigurno kriv… A ako i nije, nema veze – svećenik je…

Onog svećenika je napao u njegovoj kući čovjek koji je grobove htio naplaćivati po 40 000 kuna ( a svećenik se zalagao za 15 000 kuna).
Čovjek je napao svećenika pod utjecajem alkohola.
Na „konačni obračun sa svećenikom“ su ga nagovorili prijatelji sa kojima je sjedio u društvu (i pio)…
 
« Zadnja izmjena: Svibanj 28, 2012, 06:36:04 prijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #694 : Svibanj 28, 2012, 11:55:51 prijepodne »
Popovi pokušavaju čak i raspored slagati, da nedaj Bože, nw bi vjeronauk bio zadnje sate pa bi lkinci kidali s nastave. 

Eto ga opet se laži ponavljaju.
Rasprava je bila u vezi jednakosti svih predmeta u nastavi a to znaći da vjerunauk može biti bilo kada u nastavi kao što to može biti i bilo koji drugi predmet.

Inzistiranjem da može predmet biti samo prvi ili zadnji sat se krši jednakost svih predmeta.

Ali naravno opet će se širiti laži.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #695 : Svibanj 28, 2012, 12:17:48 poslijepodne »
 Gledaj koko-vg, sa tobom se više ne isplati raspravljati jer si ti totalno nevjerodostojan!

Izvrćeš stvari i radiš kako tebi odgovara,a stalno podmećeš kukavičje jaje drugima. Bio sam i previše pristojan i uviđavan,a ti to koristiš bezobrazno i licemjerno.

Jer na kraju tvrdim da si ti licemjer ,a drugima pokušavaš popovati.

Reci ti meni dali si nakon što se rodilo dijete, to isto dijete krstio?

Dali si možda vjenčan u crkvi i dali si možda primio i obavio sve sakramente?

Ili nemaš niti jedan sakrament i ne ideš u crkvu nikako?

Nakon odgovora možemo dalje raspravljati.

Sve drugo ne dolazi u obzir.

Gubiti vrijeme se ne isplati!

« Zadnja izmjena: Svibanj 28, 2012, 12:20:09 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #696 : Svibanj 28, 2012, 12:26:34 poslijepodne »
Kako ti znaš da pere mozak, ako nisi svake nedjelje u crkvi. Ako si u crkvi svake nedjelje tada bi zaključak bio siguran sam sasvim drugačiji.
Tvrdiš da nejdem svake Nedjelje u Crkvu. Pamti, da je pretpostavka majka svih zajeba, ali ovaj put si čak i pogodil. Meni je dost ono malo puta kad idem u Crkvu da vidim kaj se tam priča i da iz tog razloga uzmem sebi za pravo izvući zaključak o tome, i to nazvati kak ja hoću. A ti se uopće ne moraš slagati s mojim mišljenjem. S tim da sam ovaj put namjerno malo pretjerao u izboru izraza "pranje mozga" da provociram diskusiju.

I još bih htio napomenuti da se u osnovi u Crkvi ne priča loše, dapače! I ja znam biti pod dojmom toga kaj nam svećenik ispriča i još neko vrijeme posle meše o tome razmišljati.

Problem je samo kaj ima takvih nekih "istupa" ili "iznimaka" koji skroz na skroz pokvare cijeli dojam i, oćeš - nećeš, time stvore neko drugačije (lošije) mišljenje o tom svećeniku i tome kaj on tam reprezentira.
Citat:
Drugo, i naši političari bi nam trebali biti pozitivan primjer,zar ne bi ?
...
Jel to primjer koji bi trebalo slijediti.
Opet ti isto. Kaj sad oćeš svojim primjerom pokazati da svećenik smije griješiti jer i političari griješe? Zar jedno može biti opravdanje za drugo? Pa kaj se ti vodiš direktivom "oko za oko, zub za zub"? Pa kaj se na zlo treba zlom odgovarati? Nekak mi se čini da baš i ne slušaš pažljivo kaj ti svećenik u Crkvi govori. Razmisli si malo o tome.
Citat:
Zar nas oni imaju prava voditi i upravljati državom? Zar su sposobni za to, zar to nije još gore?
Prava da, ali dal su sposobni... to sam sebi odgovori. Sad moraš ispaštati za to kaj si se godinama dao manipulirati - među ostalima i od svećenika - i glasal za HDZ. Sami ste si krivi i vjerovali svećenicima kad su vas puntali da glasate za HDZ. Ne velim da su ovi drugi bolji, ali baš ti za koje ste glasali su nas zajebali do daske, pa si ti sad misli ko je svemu tome kriv.
Citat:
Ali kad nam ovi donose zakon tu si više ne možemo pomoći, postanemo siromasi po njihovoj volji.
Zar su oni vjerodostojni.
Jebajga, narod je glasal za te koji su nas zajebali, i sad je vrijeme kajanja, pokore. I da se uči iz grešaka.
Citat:
I da , svećenici su ljudi koji se imaju pravo braniti, imaju pravo na pogreške u životu i niti ti niti ja, niti bilo tko drugi, ne možemo od njih tražiti savršenstvo! jer čovjek nije savršen i ne može biti!
Niko nije savršen, ali ak onaj koji ti govori kak se moraš ponašati, ako se taj čovjek ne drži toga kaj meni govori da se moram držati, onda je taj čovjek skroz izgubil vjerodostojnost, onda mi taj više nikada, ali baš nikada više nema prava govoriti kak da se ja ponašam. Definitivno!
Citat:
Zato ne možemo imati dvojaka mjerila.
Upravo to, ali još i više. Ako svećenik nekaj sjebe, onda ga se mora kazniti sa svom oštrinom zakona kao da i nije svećenik. I svaki hvalospjev o njegovim bivšim dobrim djelima je nepotreban i pristran.
Citat:
I ne zamjeri na primjedbi, ne vjerujem da tebi netko svaku nedjelju pere mozak!?
To smo već na početku apsolvirali.
To si nebum dopustil dok god imam svoj mozak koji mogu slobodno koristiti.
Citat:
Samo si malo previše ljut.
Nis, vjeruj mi, ja sam više razočaran načinom kak neki misle i argumentiraju. I kak si dozvoljavaju biti zaskjepljeni umjesto da koriste više svoj mozak.
Citat:
Nemoj baš tak, nekak ti sve ne vjerujem
:)
Sve? Sve kaj sam napisal ili kak? Ima kaj konkretno? Ak mi baš ništ ne vjeruješ onda nemamo više osnove za ikakvu daljnju diskusiju.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #697 : Svibanj 28, 2012, 12:40:06 poslijepodne »
Bobe daj si ruku sa Koko-vg i gotova prića.
Po ovoj temi kak veli i Sledgehammer ne vrijedi gubiti vrijeme.

Ti imaš svoj stav koji te vodi u životu,kaj je sasvim slažem . Ja te nemam namjeru preodgajati jer znam da si formirana osoba, a nastavak teme mislim da ne vodi nikud.

Moje životno iskustvo je sasvim drugačije od tvojeg i daje mi za pravo , kaj ti ne moraš odobravati.
 
Nisam tak tvrd u stavovima i prilično sam tolerantan, ali sve postaje gubljenje vremena da ti dokažem da si ti jako imanipuliran.
Hvala na dosadašnjoj diskusiji.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #698 : Svibanj 28, 2012, 12:54:48 poslijepodne »
Upravo to, ali još i više. Ako svećenik nekaj sjebe, onda ga se mora kazniti sa svom oštrinom zakona kao da i nije svećenik.

Ovo je bome dvolično što govoriš.
Tu govoriš da se treba kazniti kao i svakog drugog.
Do sada je isti uhičen u pritvoru i zabranjenu mo je obavljanje svih crkvenih djelatnosti.
Baš sve po zakonu, pravilima i zdravoj logici.

Ali tebi to nije bilo dovoljno nego si tražio da dokazuje svoju nevinost.
Državno odvjetništvo uvijek treba dokazati nečiju krivnju.

Zašto onda tražiš da jedino ovaj svečenik ima drugačiji status i da jedino on mora dokazivati svoju nevinost.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #699 : Svibanj 28, 2012, 12:59:52 poslijepodne »
I malo više kulture ne bi škodilo.

zajeba,
 zajebali
 zajebali

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #700 : Svibanj 28, 2012, 06:24:06 poslijepodne »
Državno odvjetništvo uvijek treba dokazati nečiju krivnju.

Tako je, toliko voljena presumpcija nevinosti...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #701 : Svibanj 28, 2012, 10:33:58 poslijepodne »
Državno odvjetništvo uvijek treba dokazati nečiju krivnju.

Zašto onda tražiš da jedino ovaj svečenik ima drugačiji status i da jedino on mora dokazivati svoju nevinost.
Ponavljaš se. Nije ti dost kaj si to već jenput rekel nego to ponavljaš i baš očeš na silu da ja priznam da sam krivo rekel? Tu istu igru si igral sa drugima, pa si onda išel korak dalje i tvrdil da lažeju. Dok nisi pal u neko čudno stanje i išel non-stop ponavljati da je taj neko, koji se nije prznal da se zeznul, lažljivac. Nekak ti Bog ne da mira dok ne bu po tvom. Pitam se kak se to stručno zove u psihologiji?

Onda evo, da izbjegnemo takvo besmisleno ludiranje, ali i konzekvencije koje bi mogle proizlaziti iz toga: zeznul sam se i krivo se izrazil. Nekak sam očito premalo pazil kaj pišem. Naravno da se mora prvo dokazati da je neko kriv.

Si sad zadovoljan?
Ili te to čak i veseli?

Međutim u ovom slučaju se svećenik priznal da ga je vubil, kaj ne? Time tužitelj ne mora dokazivati da je on kriv. Nit se krivac mora braniti da je nevin. Tak da ni tvoja tvrdnja u kontekstu tog slučaja nije točna.

I još nekaj - ti moreš svoju decu doma učiti kulturi, mene nemoj.

Još da si mi nekak samo skrenul pažnju da koristim ružne izraze, onda još kak-tak, ali odma u kontekst uvlačiti kulturu... To je loš stil i pokazuje da si samo željan konfrontacije. To više veli o tvom karakteru nego tih par loših (priznajem) izraza o mojoj kulturi.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #702 : Svibanj 28, 2012, 10:40:24 poslijepodne »
...da ti dokažem da si ti jako imanipuliran.
Nekak ti to ne uspijeva. Niti malo. Ali vidim da ni moje riječi nikako nemreju doprijeti do tebe. Šteta.
Citat:
Hvala na dosadašnjoj diskusiji.
Drago mi je da se možemo složiti bar u tom jednom - da nastavak ove diskusije nema svrhe.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #703 : Svibanj 29, 2012, 12:59:42 prijepodne »
Prije par dana u Italiji je objavljena knjiga „Njegova Svetost" koja sadržava dosad neviđen broj povjerljivih dokumenata koji govore o korupciji i spletkarenju u Vatikanu, kao i o unutarnjoj neslozi u upravljanju Vatikanskom bankom.
http://www.portal53.hr/vijesti/hrvatska-i-svijet/103-hrvatska-i-svijet/3849-problemi-u-vatikanu-se-gomilaju.html
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #704 : Svibanj 30, 2012, 09:46:43 prijepodne »
Tu istu igru si igral sa drugima, pa si onda išel korak dalje i tvrdil da lažeju. Dok nisi pal u neko čudno stanje i išel non-stop ponavljati da je taj neko, koji se nije prznal da se zeznul, lažljivac.

Misliš ono kada si i ti utfrdio da dotična osoba laže te da ustraje u laži.


Citat:
Međutim u ovom slučaju se svećenik priznal da ga je vubil, kaj ne? Time tužitelj ne mora dokazivati da je on kriv. Nit se krivac mora braniti da je nevin. Tak da ni tvoja tvrdnja u kontekstu tog slučaja nije točna.

U krivu si. Tužitelj mora dokazati krivnju za bilo što za što se otpužuje.
Ali nije u tom problem tvoj pisanja. Napao si da se u ovom slučaju mora poridržavati zakona - aludurajući da se neče pridržavati te dodatno tražio si nešto što nije u redu.

U ovom slučaju ja do sada ne vidim nikakve propuste u postupanju. Ubojica je uhičen i razriješen dužnosti. Baš onako kako treba biti.
Ja ne vidim nikakvog razloga zašto bi se išta u tome govorilo kada su institucije u ovom slučaju postupile kako treba.

Citat:
I još nekaj - ti moreš svoju decu doma učiti kulturi, mene nemoj.
Kada netko psuje po forumu svatko bi ga trebao učiti kulturi.

Citat:
To je loš stil i pokazuje da si samo željan konfrontacije. To više veli o tvom karakteru nego tih par loših (priznajem) izraza o mojoj kulturi.
Konfrotacija bi bilo kada bi izdvojio tvoje izjave gdje prozivaš svečenike da oni trebaju biti uzor a da samo popuju. Te onda to povezati psovanje i tvoju moderatorsku dužnost.

Ali smatram da to nije potrebno nego da češ sam to shaviti kada ti se istaknu psovke u postovima. Ali iz ovog kaj čitam nekak sumljam.

Citat:
To više veli o tvom karakteru nego tih par loših (priznajem) izraza o mojoj kulturi.

Da definitono pozivanje na kulturno ponašanje puno više govori nego psovanje.