Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302178 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #585 : Veljača 16, 2012, 11:15:51 prijepodne »
Bobe čitaj pažljivo.

Cijena mirovne misije u Afganistanu je otprilike jednaka tome što država izdvaja za Crkvu.
Problem je samo u percepciji da je Crkva bogata a da rat u Afganistanu ne košta Hrvatsku skoro ništa.
Realnost je nažalost drugačija.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #586 : Veljača 16, 2012, 11:45:52 prijepodne »
... si se malo popravil s odgovorom ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #587 : Veljača 16, 2012, 01:42:39 poslijepodne »
... si se malo popravil s odgovorom ...
Ali samo malo. Još uvijek je to vrlo nejasno i neprecizno izjavljeno. Baš ko da nekaj namjerno izvrće, a sam ne zna kaj oće reć.

Po ovoj njegovoj novoj izjavi ispada da ta čitava misija - kaj znači da to vrijedi za sve države koje sudjeluju u njoj (!!!), košta kolko država (pretpostavljamo da se radi o Hrvatskoj, ali u toj zadnjoj izjavi ni to nije precizno izraženo) izdvaja za Crkvu. Sad pak nije izjavil o kojem se periodu radi. Godišnje? Odkad traje misija?

Bilaj, niš nisi skužil na kaj ti se veli. Prestani ignorirati na kaj ti se skreće pažnja inače se nebuš niš mogel popraviti. Takvo ponašanje ti ispada jako uobraženo.

I onda još ideš meni ide pričati da ja idem pažljivije čitati. Pa to je već bezobrazno.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #588 : Veljača 16, 2012, 02:16:04 poslijepodne »
Pa ljudi nemojmo uspoređivati kruške i jabuke.
Pa malo zdrave logike kada uspoređujemo. Uspoređujmo usporedive brojeve a ne da se pravite blesavi.

Iznos novaca koji se potroši u godinu dana (odsnosno unutar jednog proračuna da ne ispadne da se sada pravite od kojeg do kojeg datuma) od strane Vlade Republike Hrvaske.

Usporedimo koliko je u tom proračunu predviđeno (u ovoj ili potrošeno u prošloj godini) za troškove Crkve i koliko je predviđeno (u ovoj ili potrošeno u prošloj godini) za rat u Afganistanu. Brojke su podjednake i usporedive.

To je nešto što se podrazumijeva- a ja ne znam kako netko može pomisliti išta drugačije.
Ja stvarno ne znam kako ti to uspoređuješ davanja Crvki u RH za period od jedne godine sa ukupnom troškom rata svih država za cijelio vrijeme trajanja rata u Afganistanu.

Stvarno kruške i jabuke.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #589 : Veljača 16, 2012, 04:21:58 poslijepodne »

Ja stvarno ne znam kako ti to uspoređuješ davanja Crvki u RH za period od jedne godine sa ukupnom troškom rata svih država za cijelio vrijeme trajanja rata u Afganistanu.
Ja? Ne ja, upravo ti to delaš! Pročitaj si još jednom te svoje izjave. Stvarno debilno zvuče kad ih se čita. Ko da piše neko malo dijete.

I na to sam ti htio ukazati. Moraš malo paziti kaj pišeš, jer niko ti nemre čitati misli i znati kaj ti podrazumijevaš. Ja se ni ne želim mučiti pitanjem "kaj je sad taj tip htio time reći?", nego želim pročitati kaj si htio reć. I zato se nemaš kaj izvlačiti da ja brkam kruške i jabuke. Ja te bar nebum išel napadati i tvrditi da lažeš da Crkva Hrvatsku tolko košta. To prepuštam takvima kao što si ti.

Uglavnom, te prve dvije izjave su ti bile napisane stvarno blesavo napisane, nadam se da si sad to shvatio.

Ili bi ti rađe bilo da tvrdim da lažeš i da to kaj si izjavio nije istina? Odluči.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #590 : Veljača 16, 2012, 04:25:00 poslijepodne »
Podaci za 2008. godinu ...

... U svezi vašeg upita koji se odnosi na financijske troškove sudjelovanja OS RH u
misiji ISAF u Afganistanu navodimo slijedeće:

U 2007. godini za mirovnu misiju ISAF utrošeno je oko 160 milijuna kuna, a za 2008.
godinu planirano je za istu svrhu oko 250 milijuna kuna, Navedeno povećanje troškova
za ovu godinu logičan je slijed povećanja broja pripadnika OS RH u ovoj godini do
300 pripadnika, sukladno Odluci Hrvatskog sabora iz 2006. godine.

http://antinato.bloger.hr/post/troskovi-hrvatske-misije-u-afganistanu/705301.aspx

Dinamika proračunskih isplata pokazuje snažnu korelaciju između perioda vladavine HDZ-a i visine sredstava. Startalo se tako 1999. s isplatom teškom 190 milijuna kuna, da bi od 2000. do 2003., za vrijeme SDP-ove koalicijske vlade, iznos bio smanjen na 160 milijuna kuna godišnje. No s povratkom HDZ-a Ive Sanadera na vlast, iznos se vrlo brzo udvostručio. Već 2004. narastao je za 50 posto, na 246,14 milijuna kuna, 2005. se povećao na 261,78 milijuna kuna, a 2006. na 297 milijuna kuna, da bi se 2007. i 2008. stabilizirao na 320 milijuna kuna. Recesijske 2009. isplata je smanjena na 283 milijuna kuna, a 2010. na 266,5 milijuna kuna, dok je u ovogodišnjem proračunu predviđeno 245 milijuna kuna. Iako je smanjenje iznosa 2009. bilo predstavljeno kao odricanje i recesijsko solidariziranje Crkve, istina je da je tada istekao desetogodišnji period isplate dodatka za mirovine...

http://www.novossti.com/2011/04/crkva-pojela-sredstva-za-izgradnju-5-000-stanova/

Znam da će se sad neki očenašeki pobuniti da to nisu pravi podavi, da izvor podataka nije u redu, da osoba koja ih prezentira (ja) nije u redu itd.   

... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #591 : Veljača 16, 2012, 04:38:20 poslijepodne »
http://www.novossti.com/2011/04/crkva-pojela-sredstva-za-izgradnju-5-000-stanova/

Znam da će se sad neki očenašeki pobuniti da to nisu pravi podavi, da izvor podataka nije u redu, da osoba koja ih prezentira (ja) nije u redu itd.

Tko o čemu, četnici o Katoličkoj crkvi. A kokodakavac je tu da nam prenese četničke stavove.

Usput, koliko stanova je pojelo financiranje tog četničkog glasila? Koliko stanova su pojele kojekakve udruge bez članstva?

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #592 : Veljača 16, 2012, 04:44:22 poslijepodne »
Uglavnom, te prve dvije izjave su ti bile napisane stvarno blesavo napisane, nadam se da si sad to shvatio.

Ha čuj, ja sam samo pretpostavio da bez suvišnih i detaljnih podataka svatko može izvući logični zaključak.

Sada ću valjda detaljnije ti napisati:

Troškovi mirovnih misija po nacrtu državnog proračuna što ga je vlada Zorana Milanovića objavila na stranicama www.vlada.hr objavila u veljači 2012 kao piše na dokumentu:
http://www.vlada.hr/hr/content/download/194985/2849799/file/8%20.%20-%201.1.pdf

Trošak mirovnih misija:
A545037 TROŠKOVI MIROVNIH MISIJA  (vojska)
Potrošeno iz državnog proračuna za 2011 godinu: 329.876.827
Prijedlog u državnom proračunu za 2012 godinu: 327.300.000
K553087 MIROVNE MISIJE (policija)
Potrošeno iz državnog proračuna za 2011 godinu: 5.943.000
Prijedlog u državnom proračunu za 2012 godinu: 6.410.000

To je ono što se vidi s ove dvije stavke u proračunu (sam afganistan je negdje oko 245 miliona kuna).

A dodano stavak:
A545008 MEĐUNARODNA SURADNJA
Potrošeno iz državnog proračuna za 2011 godinu: 57.881.000
Prijedlog u državnom proračunu za 2012 godinu: 63.500.000

A Crkva:

A539026 MEĐUNARODNI SPORAZUM - SVETA
STOLICA I RH
Potrošeno iz državnog proračuna za 2011 godinu: 245.000.000
Prijedlog u državnom proračunu za 2012 godinu:  245.000.000


_______________________________________________________


Rat u Afganistanu je nešto na čem Hrvatska može štedjeti ali nekim to nije u cilju nego im je najveća ušteda na Crkvi.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #593 : Veljača 16, 2012, 04:46:06 poslijepodne »
Bobe
Jel ti sada dovoljno detalno ili ti je i dalje blesavo?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #594 : Veljača 16, 2012, 06:06:20 poslijepodne »
Bobe
Jel ti sada dovoljno detalno ili ti je i dalje blesavo?
Viš kak ti mene baš ne želiš razumjeti. Glede toga imaš jake sličnosti sa Sleđem.

Ja nisam sumnjao u brojke ili u to da se podjednako troši i u i tam. Samo sam ti htio skrenuti pažnju da su ti i prva i druga izjava bile krive. Krive ak se uzmeju onak kak su napisane. Vidjelo se iz aviona da uspoređuješ kruške i jabuke. Ak se čovjek ide promišljati kaj je pisac zapravo htio reć, onda bi se nekak moglo smisliti kaj je pisac htio reć. Ali ono kaj je pisac htio reć nije nikako bilo napisano. Kak to nemreš shvatiti?

Ak bih ja samo čitao kaj je bilo napisano, onak, držati se izjave ko pijani plota, onda bih ti mogao, kao što i ti imaš običaj delati, reći da lažeš. Jel shvaćaš? Opet se izmrdavaš ko i na jednoj starijoj temi (neću reč koju jer ne želim opet počet novu diskusiju). Izvrćeš i izvlačiš, kak i tu, tak i tam. Ali nisi u pravu. Shvati da si u prvoj, ali i u drugoj izjavi griješio, krivo si se izrazio. Dovoljno krivo da bi ti čovjek mogao reći da lažeš. Ajde budi odrastao čovjek i bar priznaj.

Mislim - od drugih očekuješ da priznaju da su pogriješili, ak ne priznaju tvrdiš da lažu, i to im poslije toga neprestano prebacuješ, a ti upravo tvrdoglavo dokazuješ da nisi ništa bolji. Nisi. Shvati da nisi.

Mislim - ja bar mislim da si se samo krivo izrazio, i da nisi htio napisati onu budalaštinu, ja vjerujem da nisi glup, ali ak se tak tvrdo držiš onog kaj si bil napisal, onda bi mogao i u to posumnjati.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #595 : Veljača 16, 2012, 08:34:38 poslijepodne »
ulysses ... tak se moreš s ženom  doma razgovarati (naravno, ako ti dozvoli) ...


Bilaj ... ovaj link koji si naveo ...  spominje se cifra za sve misije (ne samo Afganistan) ,kako si naveo u svom ranije napisanom postu.           
  Hrvatska inače sudjeluje u 15 od 17 misija UN-a ...

http://www.setimes.com/cocoon/setimes/xhtml/hr/features/setimes/features/2008/05/19/feature-01


a ako koga zanima ugovor sa Svetom stolicom, more ga pročitati ....

http://www.adacta.org/zona/ugov_vatikan.htm
« Zadnja izmjena: Veljača 16, 2012, 08:56:57 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #596 : Veljača 16, 2012, 08:50:37 poslijepodne »
ulysses ... tak se moreš s ženom  doma razgovarati (naravno, ako ti dozvoli) ...



koko-vg a zakaj ne s mužem? ;D

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #597 : Veljača 16, 2012, 09:02:06 poslijepodne »
Jaguar ... ne bih ulazio u sklonosti nekih na ovom forumu ...... to je njihova provatna stvar ....

Još malo komentar o ugovoru s Vatikanom (2009. godina)......

Zahtjev za reviziju ugovora s Vatikanom: Crkva u 10 godina dobila pet milijardi kuna!
„Hrvatskoj prijeti daljnje rezanje plaća, najavljuje se debakl turističke sezone, rast kamata na kredite, otkazi, a sindikati prijete nemirima. Dok se jednima krešu plaće, drugi neometeno primaju dotacije iz proračuna, a u čemu prednjači Katolička crkva. Međudržavnim ugovorom iz 1998. godine, kojeg je inicirao Franjo Tuđman, Katolička crkva je u nekim segmentima postavljena iznad zakona: ne plaćaju porez na milodare i milostinju, crkvu se mora obavijestiti kada se neki od svećenika uhiti, nameće se obveza lokalnoj samoupravi da u urbanističkim planovima predviđa mjesta za crkve, zapovijeda se gradovima da izdvajaju novac kad im to predloži biskup! Katolička crkva je samo u 2008. godini dobila 382 milijuna kuna iz proračuna, a lokalne zajednice su dale još desetke milijuna kuna, pa se iznos kojeg crkva dobije iz proračuna penje na minimalno pola milijarde kuna godišnje. Također, ispostavilo se da je Vlada u crkvenu blagajnu uplaćivala desetke milijuna kuna na tajnim sjednicama Vlade.
Vratimo se Ugovoru sa Svetom stolicom koji je to sve omogućio. Posebno je zanimljiv članak šesti: “Da bi Katolička Crkva mogla na doličan način nastaviti svoje djelovanje na promicanju općega dobra, RH će joj mjesečno davati iz proračuna iznos koji odgovara dvjema prosječnim bruto plaćama pomnoženim s brojem župa u RH” – stoji u ugovoru koji je potpisan 9. listopada 1998. godine, a potvrdio ga je Sabor. Uz te izdatke navodi se i sljedeća zapovjed: “na preporuku dijecezanskog biskupa državne vlasti svake će godine razmatrati, odobriti i financijski pomagati posebne programe i projekte pravnih osoba Katoličke crkve”.
Crkva iznad zakona
Također, Planovi razvoja gradova i mjesta, na prijedlog dijecezanskog biskupa, “predvidjet će prikladne lokacije za izgradnju novih crkava i crkvenih zgrada potrebnih za bogoslužje i pastoralni rad”. Štoviše, ugovor obvezuje i da lokalna samouprava novčano pomaže crkvi: “Budući da pastoralna središta osiguravaju javnu službu korisnu društvenoj sredini, mjerodavna tijela pridonosit će izgradnji i obnovi crkvenih zgrada prema svojim mogućnostima”. No, ugovor je u članku 15. predvidio i obvezu da se taj dokument modificira, ako se promijeni stanje u državi: “Ako bilo koja od visokih ugovornih Strana bude smatrala da su se bitno promijenile prilike u kojima je sklopljen ovaj Ugovor, tako da ga treba mijenjati, započet će pregovore o njegovoj prilagodbi novim okolnostima”.
Okolnosti su se u državi bitno promijenile, te bi ugovor, drže i poznate odvjetnice Dafinka Večerina i Jadranka Sloković, trebalo što prije mijenjati jer nije u redu, napominju ugledne pravnice, da se na svima štedi, ali ne i na Crkvi.
– Ugovor Države s Vatikanom je potpisan u drugačijim okolnostima i taj članak 15 daje pravo, ali i obvezu Vladi da krene u pregovore s Crkvom kako bi se smanjile dotacije i napravila revizija ugovora i prilagodba sadašnjim prilikama – tj. skoro pa bankrotu države. Vlada je već morala otpočeti pregovore s Crkvom. Neće se sama Crkva ponuditi da joj se ukinu davanja iz proračuna, prvi korak mora napraviti Vlada – kaže Sloković, dok Večerina napominje:
“Svaki se ugovor može mijenjati, a taj članak jasno nalaže Vladi da otpočne pregovore i smanji iznose predviđene Crkvi“. Ustavni sud bi trebao uskoro, saznajemo, ocjenjivati ustavnost tog ugovora, a na koji su prigovor imali i poznati pravnici, kao i nevladini aktivisti. U tome je posebno aktivna Ženska mreža Hrvatske i Bojana Genov.
– Ako je suditi po godišnjim iznosima koji se izdvajaju, Crkva je u proteklih deset godina dobila iz državnog proračuna i lokalne samouprave između četiri i pet milijardi kuna! Toliko će sada u ovom rebalansu i država uštedjeti na radnicima, zdravstvu, gospodarstvu! Zamislite vi koliko je to novca! – kaže Genov, koju smo upitali da li smatra da je došlo vrijeme za promjenu Ugovora.
– Logično je upitati zbog čega je potrebno trošiti toliko na rastrošnu Crkvu. Mada se sve privilegije koje ima Crkva opravdavaju humanitarnim aspektima njezinog rada, to je samo izlika, jer Crkva troši tek 19 posto svojih prihoda na humanitarnu djelatnost. Svi znamo za ‘perverzne’ troškove vojnog ordinarijata, za skupocjene vozne parkove svećenstva, za njihove jacuzije i stil života koji ne odaje duhovnost nego ekstremno izraženu ljubav prema materiji – kaže za ‘Slobodnu’ Genov, koja nam je prokomentirala i navode iz medija po kojima se crkva u recesiji odriče 70 milijuna kuna iz proračuna.
  – Crkva se ničeg nije odrekla, to je neistina! Mjesečno za svaku župu u zemlji izdvajaju se dvije prosječne bruto plaće, i na taj iznos se proteklih godina isplaćivalo još dodatnih 20 posto. Sada se i dalje isplaćuje novac, ali bez tih 20 posto koji su bili namijenjeni rješavanju pitanja mirovinskoga osiguranja članova klera, redovnika i redovnica koji su navršili 65 godina života i čiji status nije bio dotad riješen. Nema nikakvog smanjenja dotacija, jer će Crkva i u nadolazećoj godini dobiti oko 300 milijuna kuna plus dotacije iz lokalnih proračuna...

http://david-udruga.hr/razno/2009/06/21/sveta-stolica-vs-republika-hrvatska-i/
« Zadnja izmjena: Veljača 16, 2012, 09:03:53 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #598 : Veljača 29, 2012, 10:58:25 prijepodne »
Shvati da si u prvoj, ali i u drugoj izjavi griješio, krivo si se izrazio. Dovoljno krivo da bi ti čovjek mogao reći da lažeš. 

Sada vidim ovo šta si napisao. Moram ti napisati ponovo BOBE PAŽLIVO ČITAJ! Pa češ onda znati kada je neka izjava istinita a neka lažna.

Ja sam napisao sljedeće:

Sav novac koji se dao Crkvi u prošoj godini je otprilike jednak cijeni rata u Afganistanu.

Ta izjava samo po sebi nije niti istina niti lažna nego se treba uzeti u obzir koliko je to novaca u prvom i drugom slučaju.

Da se to zna onda treba navesti odrednicu tko plača i u kojem vremenskom razdoblju. To ja nisam naveo nego sam pretpostavio da se gleda kontekst razgovora.

To si dobro uočio da ja nisam napisao koje države i koje vremensko razdoblje:
kaj znači da to vrijedi za sve države koje sudjeluju u njoj (!!!), košta kolko država (pretpostavljamo da se radi o Hrvatskoj, ali u toj zadnjoj izjavi ni to nije precizno izraženo) izdvaja za Crkvu. Sad pak nije izjavil o kojem se periodu radi. Godišnje? Odkad traje misija?

U kontekstu prethodnih postova u kojima se govorilo koliko novaca iz proračuna RH za 2012 odlazi na Crkvu, ja sam pretpostavio da se govori o istoj stvari- isto vremensko razdoblje i ista država odnosno proračun.

Ono što si ti napisao Bobe jest:
Ma nije vrag da je Crkva prošle godine dobila tolko love kolko je cijeli rat u Afganistanu koštal? Pa odakle Hrvatskoj državi tolki novac?

Znač ti si pretpostavio da sam ja govorio o cijelom rat u Afganistanu. To je tvoja pretpostavka iz koje si pretpostavio da je izjava lažna.

Zato Bobe čitaj pažljivo. Tvoja tvrdnja u kojoj kažeš da sam napisal "dovoljno krivo da bi ti čovjek mogao reći da lažeš" je pogrešna.
Tvoja tvrdnja je istinita samo sa tvojom pretpostavkom da se radi o različitim državama i različitim vremenskim razdobljima.

To je razlika između istine i laži i kada netko ne specificira precizno svoje mišljenje.

Ajde budi odrastao čovjek i bar priznaj.

Da ja priznajem da nisam naveo točno da se moja izjava odnosi na proračun RH u 2012 nego sam tek naknadno naveo stavke u proračunu koje to potkrepljuju.

Hočeš li ti biti odrastao i priznati da si ti sam pretpostavio da se to odnosi na
cijeli rat u Afganistanu
te da si na  osnovu svojih pretpostavki govorio o istini ili laži.

_____________________________________________________________

A sada kada sam ja inzistirao da koko-vg laže. Tu se ne može govoriti o pretpostavkama nego o njegovim izjavama koje su lažne.

Njegova izjava jest da M1/M115 haubice imaju domet od 57 kilometara te do dokazuje izjavom i linkom gdje unaprijeđena verzija iste sa specijalnim streljivom ima domet samo 30 km.
http://www.forumgorica.com/politika/rat-jos-traje-%28za-neke%29/msg39646/#msg39646

To je razlika između različitih tumačenja izjava i očite laži.
Dali shvačaš razliku između nepreciznih izjava i laži?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #599 : Ožujak 01, 2012, 10:51:53 prijepodne »
Shvati da si u prvoj, ali i u drugoj izjavi griješio, krivo si se izrazio. Dovoljno krivo da bi ti čovjek mogao reći da lažeš. 
Sada vidim ovo šta si napisao. Moram ti napisati ponovo BOBE PAŽLIVO ČITAJ! Pa češ onda znati kada je neka izjava istinita a neka lažna.
A jel?  ???  Bojim se da ideš braniti neobranjivo.
Citat:
Sav novac koji se dao Crkvi u prošoj godini je otprilike jednak cijeni rata u Afganistanu.
Ta izjava samo po sebi nije niti istina niti lažna nego se treba uzeti u obzir koliko je to novaca u prvom i drugom slučaju.
Ta izjava je neistinita! Sad više nemam volje razmišljati si kaj si ti možda mislio. Sad je tome kraj. Sad samo čitam i analiziram kaj si napisao. A usporedil si s jedne strane novac koji je država (koja?) dala crkvi, a s druge strane cijenu rata u Afganistanu. Ja ne znam kolko je rat u Afganistanu koštal, ali tu je svaka država koja je sudjelovala imala velike troškove, a Afganistanu je također nanesena velika šteta, tako da je ta usporedba maloumna.
Citat:
Da se to zna onda treba navesti odrednicu tko plača i u kojem vremenskom razdoblju. To ja nisam naveo nego sam pretpostavio da se gleda kontekst razgovora.
Čitatelj tvog posta nemre znati kaj si ti pretpostavljal, nego može samo čitati kaj si ti napisal. A tu konkretno piše "cijena rata u Afganistanu". Time si konkretno zadal opseg troškova.
Citat:
To si dobro uočio da ja nisam napisao koje države i koje vremensko razdoblje:
kaj znači da to vrijedi za sve države koje sudjeluju u njoj (!!!), košta kolko država (pretpostavljamo da se radi o Hrvatskoj, ali u toj zadnjoj izjavi ni to nije precizno izraženo) izdvaja za Crkvu. Sad pak nije izjavil o kojem se periodu radi. Godišnje? Odkad traje misija?
U kontekstu prethodnih postova u kojima se govorilo koliko novaca iz proračuna RH za 2012 odlazi na Crkvu, ja sam pretpostavio da se govori o istoj stvari- isto vremensko razdoblje i ista država odnosno proračun.
Ma nije vrag da je Crkva prošle godine dobila tolko love kolko je cijeli rat u Afganistanu koštal? Pa odakle Hrvatskoj državi tolki novac?
Znač ti si pretpostavio da sam ja govorio o cijelom rat u Afganistanu. To je tvoja pretpostavka iz koje si pretpostavio da je izjava lažna.
Znači sad je moja greška kaj sam ja pretpostavil da je to kaj si ti napisal istina? O jebote!  :o
Citat:
Zato Bobe čitaj pažljivo. Tvoja tvrdnja u kojoj kažeš da sam napisal "dovoljno krivo da bi ti čovjek mogao reći da lažeš" je pogrešna.
Tvoja tvrdnja je istinita samo sa tvojom pretpostavkom da se radi o različitim državama i različitim vremenskim razdobljima.
To je razlika između istine i laži i kada netko ne specificira precizno svoje mišljenje.
Ti si precizno specificiral opseg troškova, samo kaj sam se ja potrudio tebi "čitati misli" i tražio razlog te blesave usporedbe. I na kraju sam dobro pogodio, a moral sam pogađati, jer ono kaj si napisao - to je bila totalna glupost. Do sada sam to gledao kao "nespretno i nepotpuno se izrazil". Ali kad sad te blesave izjave još ideš i braniti, onda to više neću tolerirati, nego ču tak na to gledati kak napišeš.
Citat:
Ajde budi odrastao čovjek i bar priznaj.
Da ja priznajem da nisam naveo točno da se moja izjava odnosi na proračun RH u 2012 nego sam tek naknadno naveo stavke u proračunu koje to potkrepljuju.
Hočeš li ti biti odrastao i priznati da si ti sam pretpostavio da se to odnosi na
cijeli rat u Afganistanu
te da si na  osnovu svojih pretpostavki govorio o istini ili laži.
Eto vidiš da ne kužiš. Ja nisam pretpostavljal da govoriš o cijelom ratu u Afganistanu. Ja sam to tak doslovno pročital. To nije moja pretpostavka, nego je tvrda činjenica! Pa kaj ni to nemreš shvatiti? Samo se brukaš ovdje pred ljudima.

Ja bum bil dovoljno odrastao da više nebum pozitvno pretpostavljao tvoje nedorečene i krive izjave, kak sam do sada delal, nego bum to tak interpretiral kak si napisal. A glede ovoga primjera si napisal totalno krivo. Uspoređival si miša i slona. Moja je greška u svemu tome bila kaj sam ti htio ukazati na tvoju grešku u nadi da češ shvatiti i nekaj iz toga naučiti. To je bila moja greška, priznajem. Očito si rezistentan na nova saznanja iz vlastitih grešaka.
Citat:
A sada kada sam ja inzistirao da koko-vg laže. Tu se ne može govoriti o pretpostavkama nego o njegovim izjavama koje su lažne.
Njegova izjava jest da M1/M115 haubice imaju domet od 57 kilometara te do dokazuje izjavom i linkom gdje unaprijeđena verzija iste sa specijalnim streljivom ima domet samo 30 km.
http://www.forumgorica.com/politika/rat-jos-traje-%28za-neke%29/msg39646/#msg39646
To je razlika između različitih tumačenja izjava i očite laži.
Dali shvačaš razliku između nepreciznih izjava i laži?
Pošto se ideš opet na tvom baš bedastom i totalno krivom primjeru tumačiti, nemam volje analizirati još i tu vašu prepirku sa tom haubicom. Vaša stvar. Ali znajuči vašu toleranciju, sposobnost preciznog izražavanja, vašu volju čitati "između redaka" i vašu obostranu nepopustljivost, zadrtost i nesposobnost sagledati neku konkretnu situaciju i sa druge strane, uvjeren sam da to ne bi imalo ikakvog smisla.

Ali da li ti shvačaš da je izjava "Sav novac koji se dao Crkvi u prošoj godini je otprilike jednak cijeni rata u Afganistanu." zapravo teška glupost? I prije svega je neistinita izjava?

A tu si izjavu ti dao. Zato ja tebi dokazano mogu reći da izjavljuješ neistinu. A da li je to laž?

Eto, to bi bil domaći zadatak za tebe: jel ima razlike između neistine i laži?

To mi je zadnji pokušaj da te nekaj naučim. Ak to ne uspije više neću.