Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302281 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #555 : Prosinac 11, 2011, 10:12:52 poslijepodne »
Ljudi idu nedjeljom u trgovačke centre jer im standard i ne dozvoljava da idu na neki kvalitetniji (čitaj: skuplji) sadržaj.

Čudno je kako se za taj rad nedjeljom zalažu baš najviše oni kojima su gupci puno Europe i kak tam je i kak mi tam pripadamo - jedino kaj pritom zaborave da tamo nedjeljom ne radi nikakav dućan i nikakva trgovina. A to je vrlo "nedemokratsko" ponašanje od te kapitalističke, nedemokratske gamadi...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #556 : Prosinac 12, 2011, 08:08:41 prijepodne »
Dok god toliko građana hrli nedjeljom u trgovinu, trgovine će biti otvorene nedjeljom.
Ajmo to pogledati s druge strane i tko je za to jednako kriv?
Prestanimo ići nedjeljom u trgovinu, kad trgovine buudu prazne zatvoriti će ih sami bez ikakvih zakona.

Sve je to posljedica uređene države!
Tamo gdje se uvijek i stalno vodi briga o čovjeku kao pojedincu, o vrijednostima koje se stvaraju i poštuju kroz generacije , o obitelji kao temelju društva, a time i same nacije , nije najvažnija stvar da trgovine rade i nedjeljom.
Uostalom po svemu se povodimo za tim divnim zapadnim demokratskim primjerom. Ako se ne varam nitko ne odlazi u kupovine nedjeljom i na dane nacionalnih praznika u Austriji ili Italiji, Njemačkoj.
Oni poštuju svoje vrijednosti. Bez obzira na sve u odnosu na nas to su uređene države gdje mnoge stvari ( ne sve ) imaju svoje mjesto i zna se red
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
CastroTitska Crlena – pr(d)met sprdne
« Odgovori #557 : Prosinac 15, 2011, 10:38:23 poslijepodne »
CastroTitska Crlena – pr(d)met sprdne

Naslov bi mogel biti i:
Kasta titska crlena, .....  /  (eS-)Ka-Broz*ička Crlena, ....

Citat:
DA KOREANCIMA zaista ne nedostaje mašte kada treba "zakuhati situaciju" i stvoriti povod za iskazivanje neprijateljstva prema susjedu, pokazuje i najnoviji primjer u kojem je Sjeverna Koreja južnjake upozorila "da će biti neočekivanih posljedica" ukoliko se ovi drznu upaliti lampice na tornju u obliku Božićnog drvca u blizini njihove granice.

http://www.forumgorica.com/obitelj-i-drustvo/katolicka-crkva-predmet-sprdnje/msg40094/#msg40094

Vukusi su različiti.
Neki imaju rad betlehemsku zvezdu, a nekem je pak mileša crlena petokraka (poput one na zastave Severne Koreje).

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Kult (s)ličnosti:
Tito (bez neverne drugarice Jovanke rođ. Budisavljević) v Severne Koreje, 1977.

* * * * * * *

Grudi se istok i zapad...
V SFRJ nekem je, vuz med, teklo i mleko...
Titska drugarica  (titseki = ciceki)
(v karikaturopolu: Tituš puši kubanke blizu Jovanke)

http://www.subotica.com/files/news/1/1/5/4115/4115-4115-tito-karikatura.jpg


* * * * * * *

Na pevčov (kokotov) kukuriku:
budi se istok i zapad, budi se sever i jug (i na Korejskomu poluotoku)

Tito u S.Koreji, 01:16

Tito u S.Koreji

Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Katolička cirkva – predmet vandalskoga sprdajna
« Odgovori #558 : Prosinac 21, 2011, 11:07:37 poslijepodne »

Za-boka miloga....

Vu Zaboku su vandali potrli jaslice spred Crkve Svete Jelene Križarice

Piše Nenad K., dana 11.12.11

Prošle noči su vandali potrli jaslice tere su postavljene pred Crkvu Svete Jelene Križarice vu Zaboku. Jaslice je napravil Aleksandar Šandor Pavišić teri veli da nije tak velika šteta kaj se tiče penez. Jedino je vu duše bol tera bu teške vun zišla.

Župnik Marijan Culjak prosi počinitelje da se dojdeju pomoliti i zaiskati oprost za napravljeni grijeh jer Bog se vidi.

Policija je napravila očevid i išče počinitelje

Zvir:
11. 12. 2011. | Tema: črna kronika, duhovnost i vjera | zabočki kraj, Zaboka
http://trnac.net/2011/12/11/vu-zaboku-su-vandali-potrli-jaslice-spred-crkve-svete-jelene-krizarice/

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Otkriveni počinitelji teri su razbili jaslice vu Zaboku

Piše Nenad K., dana 13.12.11

Kak sme doznali z dobro obavještenih izvora, službeniki policije su  otkrili gdo je počinil vandalski čin i vništil jaslice pred zabočku crkvu. Se skup su predali Državnomu advokatu na daljnji postupak. Detaljno izvješće bu čim več toga doznamo.

Zvir:
13. 12. 2011. | Tema: črna kronika | zabočki kraj, Zaboka
http://trnac.net/2011/12/13/otkriveni-pocinitelji-teri-su-razbili-jaslice-vu-zaboku/
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #559 : Siječanj 14, 2012, 04:50:20 poslijepodne »
VOJNI ordinarij, biskup Juraj Jezerinac, je tijekom mise u Karlovcu povodom 20 godina hrvatske neovisnosti kazao kako su za Domovinski rat bili krivi ateisti.

"Pjesnik Matoš je rekao, teško duši u kojoj Bog ne prebiva. I ovaj rat agresorski bio je posljedica ateizacije, bezboštva i odbijanja Boga", kazao je na misi Jezerinac te je dodao kako se s druge strane nalazi križ koji je snažna poruka ljubavi.

Jezerinac je na misi u Karlovcu rekao i da su svi vjernici pozvani graditi i čuvati ranjenu i bolesnu Hrvatsku. "Neka vas Božja riječ osposobi, pročisti, prosvijetli i vodi tako da svatko od nas uloži samoga sebe i doprinese boljitku naše domovine, neka sve građane obuzme radost i ponos što danas žive i što su pozvani graditi Hrvatsku, koja je, istina ranjena, bolesna", kazao je Jezerinac i dodao da je Hrvatska "naša mati". Upozorio je vjernike da ne smiju državu "varati ni obmanjivati, pljačkati i siromašiti".

http://www.index.hr/vijesti/clanak/jezerinac-za-domovinski-rat-su-krivi-ateisti/593658.aspx

Kaj treba još nekaj dodati ovom članku ?

A prethodnih 20 godina se smjelo pljačkati, varati i osiromašivati ?


« Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2012, 04:53:27 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #560 : Siječanj 14, 2012, 06:38:46 poslijepodne »
Glupost.

Kao prvo, zaključak da su za rat krivi ateisti je glup i činjenično netočan, jer je proces ateizacije nešto sasvim deseto od osoba ateista. No to može izjednačiti samo potpuni analfabet za te stvari.

Kao drugo, nitko nije rekao da se je smjelo - jer je biskupovo obraćanje usmjereno na sadašnjost i budućnost, bez analize i osvrta na prošlost. Pa je i to poistovjećivanje promašeno.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #561 : Siječanj 15, 2012, 11:50:43 prijepodne »
 Još jedno tendenciozno pisanje protiv crkve, namjerno izvlačenje iz konteksta i tumačenje kako trenutno odgovara medijima,  uz dodvoravanje  na najnižem nivou. Zar mi kao narod doista moramo stalno sami sebi uvijek pljuvati sami sebi u usta? Zar se uvijek i u svemu treba vidjeti samo crno i bijelo, zar nema nigdje sredine?

Kada crkva govori o miru, suživotu, jednakosti i ljubavi među ljudima, tada se takvi članci ne komentiraju! Naravno nisu zanimljivi žutoj i senzacionalističkoj štampi. Ako taj divni, nepristrani portal Indeks, objavi takvu vijest, velika je vjerojatnost da će time posječenost biti vrlo mala, a zarad proporcionalna još manja. Dakle, treba tražiti ali i slagati udarne naslove, posložiti vijest tako da ima malo istine,ali treba ju prilagoditi publici koja će ju rado konzumirati.

A sve što ima veze sa crkvom je zanimljivo i rado se koristi, posebno kad se malo „ uredi, dotjera“.

Crkva kroz cijelu godinu govori o mnogim temama,koje su posebno važne za obitelj, svakog čovjeka,bogatog i siromaha, osoba na položaju i radnika u tvornici. Svake se nedjelja izriće molitva maltene za svaku skupinu ljudi ili osoba u javnom životu. Ali o tome se ne piše, to nije zanimljivo. Tko još želi o tome čitati ili slušati? Ali zato se uvijek pokušava pronaći neki izgovor, aha vidi ih opet su napravili to i to, ne rade kako bi trebali, misle samo na sebe i tome slično.

Ali se zato crkva uvijek u vrijeme izbora , pokušava „ koristiti“ od strane političara ,da svećenstvo potakne narod na glasanje za pojedine opcije, da se političari poredaju u prvim redovima u crkvi da ih narod bolje vidi.
Pa zar u ostalim danima u godini nema svetih misa, zar tada nije zanimljivo vidjeti ostali puk, koji se tu nalazi gotovo cijelu godinu? Da, zaboravio sam, nisu zanimljivi.
Ne zagovaram da se moramo slijepo i bezglavo pokoravati svemu, ali budimo malo objektivni, probajmo razlučiti dobronamjernu kritiku i senzacionalizam radi profita, mržnju od razuma.  Ne trebaš biti vjernik, a da budeš dobar čovjek, nisi slijep zato što ideš u crkvu ili ne vrijediš ništa ako ne ideš u crkvu.

Mi vjernici, vjerujemo da smo stvoreni na sliku i priliku Božju, ali to ne znači da smo nepogrešivi, bez grijeha, ma samo smo slabi ljudi kao i svi ostali. Ne prozivamo ( barem ne bi trebali) one koji ne misle kao i mi, ne reagiramo ako nam se ti isti ponekad pridruže u crkvi ili Misnom slavlju. Svjesni smo da nam je život bio i ostao pod stalnim povećalom i da nas se gleda posebnim očima.
Ne smatramo da smo najbolji i da smo jedini u pravu, ali znamo isto tako , da to sve istovremeno boli i bode oči našim  „ dušebrižnicima“ koji nam žele nešto dokazati, dok sami kroz život idu očiju zatvorenih , slijedeći tamu koja nema budućnosti. Svaki novi dan donosi novo svjetlo , svjetlo života! Tko želi neka vidi, tko želi neka sluša!
Rastjerajte tamu duša svojih, barem jednom.
 [font=]I ne zaboravite, nikad nije rečeno da je svijet bez grijeha, ali uvijek postoji novi dan, dan za novi i bolji poćetak[/font]
« Zadnja izmjena: Siječanj 15, 2012, 11:54:45 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #562 : Siječanj 17, 2012, 09:11:00 prijepodne »
Protagora odgovara jezerincu:

UDRUGA Protagora reagirala je na izjavu vojnog ordinarija Jurija Jezerinca na misi u Karlovcu povodom 20 godina priznanja Hrvatske da je Domovinski rat bio posljedica "ateizacije, bezboštva i odbijanja Boga" te tvrde kako je to zamjena teza, jer je u povijesti Crkva organizirano provodila progone, a ne ateisti.

Smatraju da je Jezerinac svojom izjavom uvrijedio nevjernike te se takva izjava lako može pročitati kao poziv na linč. "Udruga za zaštitu ireligioznih, Protagora nije upoznata niti s jednim zločinačkim pohodom organiziranim ili upravljanim od strane neke organizacije agnostika, ateista i ostalih nevjernika. Ali znamo da je prve progone onih, koji drugačije vjeruju, započela Crkva, a ne ateisti. Naime u 4. stoljeću, nakon proglašenja kršćanstva službenom državnom religijom Rimskog Carstva, pobjednička frakcija kršćana započinje progon, kako drugih frakcija u okviru kršćanstva (npr. gnostika, a kasnije katara i bogumila), tako i pripadnika drugih religija koje pogrdno nazivaju poganima", pišu u otvorenom pismu iz Protagore.

Crkva pokrenula križarske ratove sa 10 milijuna ubijenih

Podsjećaju da je križarske ratove, koji su se vodili od 1095. do 1291. godine, pokrenula Crkva, a ne ateisti te da je u njima ubijeno desetak milijuna ljudi. "Još toliko poubijala je zločinačka Sveta Inkvizicija, a ne ateisti, do 1808. godine,kad ju je Napoleon Bonaparte konačno zabranio. Inkvizicija, a ne ateisti, posebno se sadistički okomila na milijune nevinih žena proglašavajući ih vješticama koje bi, nakon dugotrajnog bolnog i ponižavajućeg mučenja, žive spaljivala na lomači", podsjećaju iz Protagore te dodaju kako je Katolička crkva time "dala neizbrisiv pečat 'europskome kulturnom identitetu' jer takve navade ne poznaje niti jedna druga kultura".

Jezerincu poručuju da je Papa, a ne ateisti, u 16. stoljeću pokrenuo prisilno pokrštavanje američkih urođenika, "koji su izloženi zvjerskim masakrima i genocidu (do početka 17.stoljeća pobijeno je 90 posto stanovnika Meksika i 85 posto stanovnika Perua) te im se 'kršćanstvo = europska kultura' utiskuje u tijelo i u dušu, ne bi li pod svaku cijenu spoznali gospodina, Isusa Krista". Dodaju kako Katolička crkva sve do kraja 20. stoljeća nije imala ništa protiv njihovog zlostavljanja, porobljavanja i ubijanja.

"Hitleru olakšali konačno rješenje židovskog pitanja"

"Vjerski ratovi u Francuskoj, od 1562. do 1590. godine, između katolika i hugenota obilježeni su masakrima hugenota u kojima samoinicijativno sudjeluju i bogobojazni katolici, a ne ateisti, obični građani koji, tri dana i tri noći, po ulicama i trgovima Pariza hvataju i kolju žene i djecu hugenota, u tzv. Bartolomejskoj noći 1572.godine. Za vrijeme tridesetogodišnjeg rata između katolika i protestanata, od 1618. do 1648. g. (kršćani protiv kršćana, a ne ateisti protiv kršćana) koji se vodio na teritoriju današnje Njemačke, usmrćen je svaki treći njezin stanovnik. Posebno okrutno bilo je osvajanje protestantskoga Magdeburga kojeg je vodila katolička koalicija, a ne koalicija ateista. Katolička, a ne ateistička, vojska, u kojoj su sudjelovali i hrvatski vitezovi, izmasakrirala je oko 25.000 od 30.000 stanovnika, nekoliko tjedana silovala djevojčice i žene, a grad je opljačkala i spalila te ga sravnila sa zemljom", podsjećaju Jezerinca iz Protagore.

Dodaju kako je i "izabrani narod" kroz stoljeća bio sustavno na udaru Katoličke crkve, "čime su Hitleru olakšali 'konačno rješenje' 'židovskog pitanja'". "Hans Kueng tvrdi da je 'nacistički antisemitizam, utemeljen na rasi, bio pripremljen rimokatoličkim i protestantskim antijudaizmom utemeljenim na religiji.' Ne na ateizmu", pišu iz Udruge. Smatraju kako je Crkva u 20. stoljeću pokazivala svoj prezir prema ljudskim pravima, prema pravima žena, legalno izabranim predstavnicima naroda, a najviše prema pravima djece "tolerirajući njihovo sustavno fizičko, psihičko i spolno zlostavljanje širom svijeta, prikrivajući i negirajući zločine, te štiteći zločince, a posebno pedofile iz svojih redova".

"Hrvatsku olakšali za najmanje 6 milijardi kuna"

"U pedesetak godina 20. stoljeća Katolička crkva, ne ateisti, šest se puta priklonila fašističkim diktatorima, genocidnim režimima, masovnim ubojicama, organizatorima logora smrti, silovateljima i otmičarima djece! Katolička crkva, ne ateisti, stala je na stranu pobunjene vojne oligarhije 1926. u Portugalu, sklopila konkordat s Mussolinijem u Italiji 1929., podržala pobunjenog generala Franca protiv Republike Španjolske 1936., poveselila se uspostavi zločinačke NDH 1941., blagoslovila udar generala Pinocheta protiv Republike Čilea 1973., te prihvatila vojnu huntu Jorgea Videle, uzurpatora vlasti u Republici Argentini 1976. godine", pišu iz Protagore.

Smatraju i da je pogrešno što se tijekom posljednjih 20 godina "hrvatsku naciju" uvjerava da je ne bi bilo bez Katoličke crkve te da biskupi rade u interesu naroda. Upozoravaju da Hrvatska biskupska konferencija ne služi Hrvatskoj već svom poslodavcu Svetoj Stolici, "odnosno samoj sebi", "koristeći sva prava koja proizlaze iz za RH štetnog ugovora sa Svetom stolicom". "Narod gladuje, prekopava po kontejnerima, a HBK raspolaže milijunima i gradi palače od oniksa. Sveta stolica je, kao što se to ovih dana često ponavlja, među prvima priznala Hrvatsku, ali nas to skupo košta. Do sada nas je olakšala za barem 6 milijarde kuna, i svakodnevno uzima dodatni milijun", pišu iz Protagore i dodaju kako ta udruga od države nikada nije uzela ni kune.

"Ako građani RH jednog dana, na referendumu slobodnom voljom odluče prenijeti svoj neotuđivi suverenitet i svoju slobodu na Svetu stolicu, onda će biskupi moći uživati u misionarskoj ulozi preoblikovanja obrazovnog, pravnog i političkog sustava, te manipuliranja vojskom i policijom. Do toga dana oni su ravnopravni građani koji nemaju nikakva prava vrijeđati one koji misle drukčije i koji zbog valjanih razloga ne vjeruju u svetost Katoličke crkve. U 21. stoljeću u Crkvi demokracije nema, nema ravnopravnosti spolova, nema tolerancije na seksualno opredjeljenje pojedinca, a isti takav srednjovjekovni sustav bi hrvatski biskupi očigledno htjeli prenijeti i primijeniti i na Republiku Hrvatsku", zaključuju iz Protagore.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/protagora-odgovara-jezerincu-crkva-je-kroz-povijest-provodila-progone-a-ne-ateisti/594038.aspx

... I opet neki tendenciozno pišu protiv crkve, malo urede i dotjeraju ?   

Ne znam koji dio ... možda onaj o križarskim ratovima, inkviziciji (sjetim se natpisa i popisa spaljivanja vještica na našem terenu ), prisilna pokrštavanja ili ravnopravnosti spolova ? Ali, kaj ćeš, takvi su ljudi, ništa od toga nije istina, sve su to oni izmislili ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #563 : Siječanj 17, 2012, 01:05:47 poslijepodne »
Prvo, glupost je uspoređivati današnje vrijeme i jedan PROCES (što ateizacija je) sa događajima otprije 1000 godina i to smatrati relevantnim...

Očito je ta opskurna udruga zaboravila da prije 1000 godina i "nisu postojali" ateisti, a Križarski ratovi su pokrenuti zbog teritorijalnih pretenzija (nadzora na Jeruzalemom kao svetim gradom), i nije ga pokretala Crkva, nego kralj i plemstvo, jer Crkva niti tada nije imala moć pokretanja ratova, kao niti vođenja istih. To što je to netko želio napraviti i za korist Crkve, stvar je velikog diplomatskog utjecaja i postignuća Crkve, no reći da je Crkva pokretala ratove i vodila ih je glupost - niti ih je pokretala, niti ih je vodila, niti je u njima rukovodila.

Svakako, netko tko je mentalno u 11. stoljeću svakako nije relevantan sugovornik, nego samo zlonamjerno glupan koji uopće i nije shvatio o čemu je biskup govorio, no čini mu se samo spominjanje ateizma dobra prilika da ide pljuvati po Crkvi DANAS (jer se biskupov govor i odnosio na današnja vremena i situaciju, ne na povijesna naklapanja...).
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #564 : Siječanj 17, 2012, 06:42:53 poslijepodne »
Prvo, glupost je uspoređivati današnje vrijeme i jedan PROCES (što ateizacija je) sa događajima otprije 1000 godina i to smatrati relevantnim...

Očito je ta opskurna udruga zaboravila da prije 1000 godina i "nisu postojali" ateisti, a Križarski ratovi su pokrenuti zbog teritorijalnih pretenzija (nadzora na Jeruzalemom kao svetim gradom), i nije ga pokretala Crkva, nego kralj i plemstvo, jer Crkva niti tada nije imala moć pokretanja ratova, kao niti vođenja istih. To što je to netko želio napraviti i za korist Crkve, stvar je velikog diplomatskog utjecaja i postignuća Crkve, no reći da je Crkva pokretala ratove i vodila ih je glupost - niti ih je pokretala, niti ih je vodila, niti je u njima rukovodila.

Svakako, netko tko je mentalno u 11. stoljeću svakako nije relevantan sugovornik, nego samo zlonamjerno glupan koji uopće i nije shvatio o čemu je biskup govorio, no čini mu se samo spominjanje ateizma dobra prilika da ide pljuvati po Crkvi DANAS (jer se biskupov govor i odnosio na današnja vremena i situaciju, ne na povijesna naklapanja...).

Molim te Sledgehammer, nemoj tako misliti,a kamo li pisati.  :o  To je huljenje.. >:D ......živiš u prošlosti.....
Daj se čovjeće malo otrijezni, pa zar ne osječaš ni trunčicu strahopoštovanja? :o

 :o :o :o     :) :) :) :)
Nije lijepo da se ovako rugam,ali doista više ne nalazim rijeći, na moju žalost .
Ne ne želim nikoga vrijeđati posebno zato kaj ima drugačije mišljenje, ali ovo ne zaslužuje komentar..
« Zadnja izmjena: Siječanj 17, 2012, 06:45:11 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #565 : Siječanj 17, 2012, 07:22:01 poslijepodne »
Tko živi u prošlosti - ja, ili oni kojima je za današnje stanje relevantno događanje otprije 1000 godina??  >:D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #566 : Siječanj 17, 2012, 09:49:00 poslijepodne »
Vojni ordinarij svoju je istinu u priopćenju branio svjesno lažući. To dokazuju snimke novinara Jutarnjeg. Naime, preslušavanjem snimke i čitanjem njegove propovijedi na webu nedvojbeno je da je falsificirao ono što je pričao u karlovačkoj crkvi.

KARLOVAC - Bog je u svakome koji ljubi. Ovaj agresorski rat koji je bio - to je posljedica ateizacije, bezboštva i odbijanja Boga - ovu svoju izjavu koju je izrekao tijekom propovijedi u Crkvi Presvetog Trojstva u Karlovcu u subotu, 14 siječnja, služenom povodom 20.godišnjice priznanja Hrvatske, vojni ordinarij, biskup Juraj Jezerinac, kao i još nekoliko političkih poruka izrečenih za oltarom, u današnjem je priopćenju oštro demantirao.

http://www.jutarnji.hr/juraj-jezerinac-uhvacen-u-lazi--biskup-zanijekao-da-je-optuzio-ateiste-za-rat--ali-nije-racunao-na-snimke/1000612/
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #567 : Siječanj 17, 2012, 10:08:19 poslijepodne »
Ja tu ne vidim nikakvo laganje, ali vidim tendenciju pokvarenog novinara da očuva nepostojeći dignitet svojeg isto tako pokvarenog kolege iskrivljenim i zlonamjernim tumačenjem.... upravo je fantastično koliko pokvarenih, zlonamjernih i priglupih ljudi umišlja (i što je najgore - plaćeni su za to!) da budu "savjest javnosti", još se usuđuju zvati "novinarima"!... ako smo u nečemu vodeći u svijetu, onda je to glupost i neinformiranost naših novinara, koji ne ulažu u svoju edukaciju, informacije skidaju i kradu s interneta, neinformirani ulaze u javne debate i započinju članke i razgovore bez da su imalo informirani o materiji, ljudima, poslu i radu kojim se bave, a posebna poslastica im je služiti najplićim i najjadnijim ciljevima svojih gazdi (a tu smo već dobro elaborirali TKO sve plaća naše novinare da šire "istine" svojih ateističkih EU-NWO gazdi...).

Skripte sa novinarskim biserima nigdje nisu tako opširne kao u Hrvatskoj - iako smo medijski mala zemlja, sranja ima valjda više nego u cijelom američkom tisku... uvijek se sjetim novinarke  koja valjda nije imala o čemu pisati, pa se u Večernjaku velevažno primila malo soliti pamet o informatici... dapače, odabrala je temu računalne sigurnosti, i pojašnjenja što sve prijeti našim računalima dok surfamo, pa sam tako doznao i "da je trojanski konj vrsta virusa..."... i odmah sam znao da dalje nema smisla gubiti vrijeme na taj pamfletić... a tako informiranih novinara ima u Hrvatskoj koliko hoćeš.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #568 : Siječanj 17, 2012, 10:19:08 poslijepodne »
Tko živi u prošlosti - ja, ili oni kojima je za današnje stanje relevantno događanje otprije 1000 godina??  >:D

Nisi shvatio, poruka se odnosi na dragog nam forumaša , koko-vg.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #569 : Veljača 08, 2012, 06:21:59 poslijepodne »
zataškavanje slučajeva pedofilije - zločin i po kanonskom pravu

VATIKANSKI državni tužitelj Charles Scicluna danas je na simpozijumu u Rimu prisutne biskupe upozorio kako je zanemarivanje i zataškavanje slučajeva pedofilije protivno kanonskom pravu i crkvenim standardima.

Inzistirao je na tome da ključnu ulogu u borbi protiv pedofilije moraju imati upravo svećenici, koji se s pedofilima u crkvenoj zajednici moraju trajno obračunati. Smatra kako odgovornost leži i na biskupima, koji rutinski svećenike zlostavljače samo prebacuju iz župe u župu, umjesto da ih prijave policiji ili ih adekvatno kazne.

"To je nedopustivo. Crkveni zakoni jasno omogućuju kažnjavanje biskupa koji su neodgovorni ili maliciozni pri obavljanu svojih dužnosti", kazao je Scicluna, naznačivši kako u Crkvi u velikoj mjeri još vlada "zakon šutnje".

"Ne smijemo žrtvama uskratiti mogućnost da se njihov slučaj propisno i pravedno ispita tako što ćemo se skrivati iza nekakvih zakonskih tehnikalija", zaključio je vatikanski tužitelj, prenosi AFP.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vatikanski-tuzitelj-upozorava-biskupe-zataskavanje-pedofilije-je-zlocin-i-po-kanonskom-pravu/598139.aspx

Je li slučajno netko gledao 8. kat, jučer ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.