Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302139 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička crkva se više ne treba zvati «kršćanskom»!
« Odgovori #435 : Lipanj 09, 2011, 11:39:12 prijepodne »


http://www.christus-oder-kirche.de/krist-ili-crkva/dokumentacija/index.php

Kakav je ovo huškački pamflet da je to strašno. To je upravo ono što se naziva govorom mržnje i takve bi ljude trebalo liječiti.
Tko zna zašto su razvili takvu patološku mržnju prema crkvi.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #436 : Lipanj 09, 2011, 12:14:52 poslijepodne »
Pronašao sam neke podatke i imena, možda se to već spominjalo, ali spomenut ću opet. Radi se o popisu ljudi koji su proglašeni vješticama te su spaljeni na lomači na prostoru Turopolja ... 

43. Kos Celica, Kata, spaljena u
Turopolju, 1733
44. Cumber Cvetko, Barbara, spaljena
u Turopolju, 1733
45. Mužek Krapac, Barbara, spaljena u
Turopolju, 1733
46. Rudinović, Barbara, spaljena u
Turopolju, 1733
47. Bogdan Fumić, Barbara, spaljena u
Turopolju, 1733
48. Vuković, Ladešić, Barbara,
spaljena u Turopolju, 1733
49. Mehanović, Barbara, spaljena u
Turopolju, 1733
50. Korenika, Margareta, spaljena u
Turopolju, 1733
51. Brigljević, Katarina, spaljena u
Turopolju, 1733
52. Šipušić Ledar, Dora, spaljena u
Turopolju, 1733
53. Cigetic, Barbara, spaljena u
Turopolju, 1733
54. Košković, Margareta, spaljena u
Turopolju, 1733
55. Hagić, Magdalena, spaljena u
Turopolju, 1733
56. Mikinka, Jelena, spaljena u
Turopolju, 1734
57. Narcić, Dora, spaljena u Turopolju,
1734
58. Kalopanjka, Margareta, spaljena u
Turopolju, 1734
59. Novak, Ana, spaljena u Turopolju,
1734
60. Vogiček, Barbara, spaljena u
Turopolju, 1734
61. Klenovac, Margareta, spaljena u
Turopolju, 1734
62. Funjak, Barbara, spaljena u
Turopolju, 1734
63. Kos, Jelena, spaljena u Turopolju,
1734
64. Mudić Trumbetas, Dora, spaljena u
Turopolju, 1734
65. Vucić, Margareta, spaljena u
Turopolju, 1734
66. Miloš Kiseljak, Margareta, spaljena
u Turopolju, 1734
67. Jurinić, Jelena, spaljena u Turopolju,
1734

http://datoteke.david-udruga.hr/Razmisli%20br.8.PDF
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #437 : Lipanj 09, 2011, 12:34:04 poslijepodne »
http://datoteke.david-udruga.hr/Razmisli%20br.8.PDF

A jesi pogledao cijeli dokument.
Ovo je komedija apsurda. Tamo osuđuje sve one koji ubijaju životinje za jelo. Bome neki radikalni vegetarijanci.

A kak vidim cilj udruge david je isključivo napadanje Crkve.
I to ne vjerskih zajednica nego isključivo Crkve.
« Zadnja izmjena: Lipanj 09, 2011, 12:40:47 poslijepodne Bilaj »

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #438 : Lipanj 09, 2011, 12:56:20 poslijepodne »
http://datoteke.david-udruga.hr/Razmisli%20br.8.PDF

A jesi pogledao cijeli dokument.
Ovo je komedija apsurda. Tamo osuđuje sve one koji ubijaju životinje za jelo. Bome neki radikalni vegetarijanci.

A kak vidim cilj udruge david je isključivo napadanje Crkve.
I to ne vjerskih zajednica nego isključivo Crkve.


Vjerska zajednica ili crkva ?  Ti sigurno  znaš da u Hrvatskoj djeluju 42 crkve, odnosno, vjerske zajednice ?

Prema Ustavu Republike Hrvatske (čl. 41. Ustava) sve vjerska zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države. Vjerske zajednice slobodne su, u skladu sa Zakonom, javno obavljati vjerske obrede, osnivati škole, učilišta, druge zavode, socijalne i dobrotvorne ustanove te upravljati njima, a u svojoj djelatnosti uživaju zaštitu i pomoć države. Isto tako člankom 40. Ustava jamči se sloboda savjesti i vjeroispovijedi i slobodno javno očitovanje vjere ili drugog uvjerenja

  p. s. Brigljević, Šipušić, Leder, Trumbetaš, Novak ... Meni to liči na domaća prezimena, iz Turopolja, a tebi na životinje ???
« Zadnja izmjena: Lipanj 09, 2011, 12:58:18 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #439 : Lipanj 09, 2011, 12:59:22 poslijepodne »
... Sad nekome smeta i to što pokušavam saznati koliko je ljudi bilo na hipodromu na misi ?

Mene više zanima povod, dapače tvoja intencija sa tim podatkom - iako je to svakome ovdje jasno...

Jer je čudno - iako niti to nikoga ovdje ne čudi - što je takav podatak tako jebeno prestrašno užasno jako bitan nekome tko nije ni vjernik, niti bi mu taj podatak išta realno značio...

To je odgovor i tebi i Bobu - nije stvar smije li se nekaj pitati - mislim da to nikome ne smeta. Ali smetaju podmukle i niske namjere iza toga, koje se pravdaju grbavo-nevinim "pa valjda smijem pitati".

Podmukle i niske namjere?

Alaj ga ti serkaš i serkaš. I nemreš stati! Si dobil proljev?

Ti poznaješ nečije namjere? Već si više puta ovdje na forumu dokazal da nemaš pojma, samo se javno kurčiš da znaš. I sad ideš tvrditi da znaš moje namjere? Namjere!

Ti kao prvo nešto pretpostavljaš jer (polazeći očito od sebe) svugdje vidiš neku zlobu, zlu namjeru. Ali pošto si to ti, za tebe vrijedi sljedeća jednadžba: "moja pretpostavka" = "činjenica". Ne veli se bezveze da je pretpostavka majka svih zajeba. A ti si se već tolko puta zajebo, da bi već i onom zadnjem retardiranom idiotu, bilo posve jasno da te dvije stvari nisu iste. Ali tebi ne, tolko si zadrt i pun sebe da to nikada ne bu došlo do tvojih moždanih vijuga. Baš mi te je žal.   :(

No možda ipak... ne gubim nadu da možda ipak kod tebe nekaj i dojde do tvog mozga. U nadi je spas. Možda ti se samo trebaju dovoljno često te elementarne stvari objašnjavati. Ne znam... Možda... ::)

Nego, reci, kakve ja još imam namjere danas? Bum pil pivicu ili bum si delal milkshake od jagoda?

Da čujem, jer ja još ne znam, nemrem se odlučiti, ali ti sigurno znaš.   :P


Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #440 : Lipanj 09, 2011, 01:17:38 poslijepodne »
Vjerska zajednica ili crkva ?  
Čitaj što piše. Ne piše crkva nego Crkva i pritom se iz tekstova uvijek odnosi isključivo na Rimokatoličku Crvku, a i podrazumijeva se ako se kaže u hrvatskoj Crkva da se odnosi na Rimokatoličku (ukoliko nije drugačije navedeno).

Citat:
  p. s. Brigljević, Šipušić, Leder, Trumbetaš, Novak ... Meni to liči na domaća prezimena, iz Turopolja, a tebi na životinje ???

Jesi li pročitao cijeli dokument. Očito nisi. Da jesi vidio bi pročitao npr prvu rečenicu: "Za predstojeći će Božić mnoge nevine životinje završiti na lomači naših osjetila"
ili blagdanski stol nazivaju "krvoproliće nad životinjama"

Da se malo spuste na zemlji ne bi bilo loše.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #441 : Lipanj 09, 2011, 01:37:02 poslijepodne »
... veliš, ako ti GPS sa nebesa ne navede druččije ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #442 : Lipanj 09, 2011, 01:44:49 poslijepodne »
Podmukle i niske namjere?

Ti poznaješ nečije namjere? Već si više puta ovdje na forumu dokazal da nemaš pojma, samo se javno kurčiš da znaš. I sad ideš tvrditi da znaš moje namjere? Namjere!

Da, ja poznajem TVOJE NAMJERE, plitke pokvarene dvolične namjere, koje se svode na to da samo pljuješ po vjeri i Crkvi dok ti jednjak ne iscuri, i nemreš to sakriti sve da serewš unedogled kak su tvoje namjere dobre i demokratske. A nisu, i to kuži svatko, a ne samo ja.

I svatko koga smeta i vjera i Crkva nek je proklet - iako tebe to ne smeta, jer u to i ne vjeruješ. I ti i ostala zlonamjerna smeća, i tu na forumu i svugdje uokolo...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #443 : Lipanj 09, 2011, 03:01:48 poslijepodne »
Podmukle i niske namjere?

Ti poznaješ nečije namjere? Već si više puta ovdje na forumu dokazal da nemaš pojma, samo se javno kurčiš da znaš. I sad ideš tvrditi da znaš moje namjere? Namjere!

Da, ja poznajem TVOJE NAMJERE, plitke pokvarene dvolične namjere, koje se svode na to da samo pljuješ po vjeri i Crkvi dok ti jednjak ne iscuri, i nemreš to sakriti sve da serewš unedogled kak su tvoje namjere dobre i demokratske. A nisu, i to kuži svatko, a ne samo ja.

I svatko koga smeta i vjera i Crkva nek je proklet - iako tebe to ne smeta, jer u to i ne vjeruješ. I ti i ostala zlonamjerna smeća, i tu na forumu i svugdje uokolo...

Aha! Zlonamjerno smeće?

E, sad je i više nego očito da ti nisi samo tup ko top, jer očite stvari ne kužiš, nego si stvarno istinski pokvaren, zao i pun mržnje. Zato ti sada ovdje pred svima govorim da si ti možda vjernik na papiru, ali ti u sebi nemaš baš nikakve vjere, a kamoli Boga. Ti možda vjeruješ u tu instituciju zvanu Crkva, koja ima i više nego sumnjivu pozadinu, ali definitivno ne vjeruješ u Boga, jer da imalo vjeruješ u Boga ne bi sve ljude ovdje vrijeđao, omalovažavao, i sad na kraju još i javno proklinjao. Ti si definitivno nevjernik. Netko ko je pun mržnje ko ti očito ne shvaća ono najosnovnije.

Žao mi te je.  :(

amarkulin

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #444 : Lipanj 09, 2011, 03:41:36 poslijepodne »
Ajd, već sam mislio da to nitko ne vidi osim mene...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #445 : Lipanj 09, 2011, 03:56:24 poslijepodne »
Žao mi te je.  :(

To - jesam li ja vjernik i živim li prema Božjim zakonima - ostavi Bogu da sudi, ti svakako nisi pozvan da daješ svoje "mišljenje" u tom smislu.

A ljudski ti velim ono sve kaj sam rekao i iza čega stojim - dvolična smeća koja se skrivaju iza nekakvih naivnih "prava", a u biti imaju namjeru samo jedno - omalovažavati i vrijeđati vjeru i Crkvu - nek se jebu, nek su prokleti, i neka krepaju sa svojim glumatanjem "objektivnih i pravičnih ljudi" (i jesam li ja tu pravi ili krivi vjernik, i opet nije na tebi da sudiš...). Nisu to nikada bili, a njihova zaslijepljenost mržnjom prema svemu vjerskom i Crkvenom mi daje za pravo u mojim osudama takvih osoba, u čemu ste ti i kokot primusi takvog ponašanja. Pa ako sam pogriješio, nek to ide meni na dušu i na ispaštanje pred Bogom - no sve kaj sam ti rekao stoji. I reći ću ti to kolikogod puta bude trebalo.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #446 : Lipanj 09, 2011, 05:44:26 poslijepodne »

To - jesam li ja vjernik i živim li prema Božjim zakonima - ostavi Bogu da sudi, ti svakako nisi pozvan da daješ svoje "mišljenje" u tom smislu.

A ljudski ti velim ono sve kaj sam rekao i iza čega stojim - dvolična smeća koja se skrivaju iza nekakvih naivnih "prava", a u biti imaju namjeru samo jedno - omalovažavati i vrijeđati vjeru i Crkvu - nek se jebu, nek su prokleti, i neka krepaju sa svojim glumatanjem "objektivnih i pravičnih ljudi" (i jesam li ja tu pravi ili krivi vjernik, i opet nije na tebi da sudiš...). Nisu to nikada bili, a njihova zaslijepljenost mržnjom prema svemu vjerskom i Crkvenom mi daje za pravo u mojim osudama takvih osoba, u čemu ste ti i kokot primusi takvog ponašanja. Pa ako sam pogriješio, nek to ide meni na dušu i na ispaštanje pred Bogom - no sve kaj sam ti rekao stoji. I reći ću ti to kolikogod puta bude trebalo.

A ti jesi pozvan da ovdje daješ svoje "mišljenje"? Očito da tako misliš. No mrsko se varaš. Takva u potpunosti subjektivna mišljenja bazirana na netoleranciji, mržnji i vlastitoj uobraženosti nisu ovdje nikome potrebna. Samo još više truju ovo već i tak bolesno ozračje na forumu.

I onda ti meni ideš pametovati kaj sam ja pozvan i kaj mogu i smijem reć? Ti si ovdje zadnji koji se može ovdje javiti i ljudima tumačiti kaj mogu i kaj ne mogu reć. Jer ti nemaš pojma kaj znače riječi tolerancija i poštovanje.

Ljudski mi veliš? Za to treba biti čovjek. Radikalan si primitivac koji pun mržnje pljuje po svemu kaj mu ne paše. I onda meni ideš govoriti o mržnji? Ti?

A ja ću također reći "kolko god puta bu trebalo" kaj ja smatram da se treba reći, pa si ti misli. Sebi uzimaš nekaj za pravo, a meni to pravo uskraćuješ? Svakim novim postom dokazuješ svoju netoleranciju i svoju mržnju, umjesto da se malo sabereš, povučeš ručnu i porazmisliš.

Jadniče. Stvarno mi te je žal.
Držim ti fige da ti ipak neka terapija pomogne.


Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #447 : Lipanj 09, 2011, 05:50:03 poslijepodne »
Evo jedne zgodne digresije,a za predložak sam iskoristio “navodnu” izjavu Australskog  premijera.,zašto je kasnije ustanovljeno da on to tako nije rekao.
Ali ovo sam ja namjerno malo preradio….eto dopalo mi se.

Ateisti, nevjernici,I svi ini ,a ne vjernici  TREBAJU SE PRILAGODITI.
I to je to, bilo da vam odgovara ili ne. Sit sam toga da se ova nacija zabrinjava da nismo možda uvrijedili neke individue ili njihovu kulturu. Od davnina do dašnjih dana, stalno napadate nas vjernike I spoćitavate nam razne gluposti, izmišljotine I smeta vas sve kaj ime vezu sa vjerum.
Ova je kultura izgrađena tijekom tisuću i više godina muka, truda i pobjeda milijuna muškaraca i žena u potrazi za slobodom. Govorimo pretežno HRVATSKI, a ne španjolski, libanonski, arapski, kineski, japanski, ili bilo koji drugi jezik. Što znači da ukoliko želite biti dio ovog društva, naučite naš jezik! Većina Hrvata  vjeruje u Boga. To nije neka kršćanska desna orijentacija, niti je to politički nametnuto, to je ČINJENICA, jer su ovu naciju, a to se vidi i iz dokumenata, utemeljili muškarci i žene kršćanske vjere, na kršćanskim načelima. Naravno da je u tom slučaju adekvatno da se kršćanska obilježja nalaze na zidovima naših škola. Ako je Bog za vas uvreda, predlažem vam da odaberete drugi dio svijeta za vaš dom, jer je Bog dio naše kulture. Dopustit ćemo vaše vjere i nećemo vas pitati zašto u to vjerujete.
Tražimo od vas da prihvatite našu vjeru i da živite sa nama u harmoniji, mirno i u radosti.
Ovo je NAŠA DOMOVINA, NAŠA ZEMLJA i NAŠ STIL ŽIVOTA i dopustit ćemo i vama da u svemu tome uživate.
Ali, prije svega, ukoliko se ne prestanete žaliti, protestirati i užasavati NAŠOM VJEROM, NAŠOM ČAŠĆU, NAŠOM KRŠĆANSKOM VJEROM, NAŠIM NAČINOM ŽIVOTA, srdačno vam preporučujem da iskoristite drugu veliku slobodu koju imaju Hrvati (Australci), SLOBODA DA NAPUSTITE NAŠU ZEMLJU. Ukoliko ste ovde nesretni, onda OTIĐITE.
Nitko vas nije prinudno ovdje doveo. Već ste vi ovdje rođeni.
Dakle, prihvatite državu koja vam je domovina." :) :) :) :) :)

Ovo nije nikome namjenjeno ,ali mi se dopalo ovako složiti tekst.
Jer mislim da je uvreda i svega ostalog već malo previše.
« Zadnja izmjena: Lipanj 09, 2011, 05:52:37 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #448 : Lipanj 09, 2011, 11:13:16 poslijepodne »
Ovo nije nikome namjenjeno ,ali mi se dopalo ovako složiti tekst.
Jer mislim da je uvreda i svega ostalog već malo previše.

Je, baš si slučajno, bez ikakve namjene ovo složil. I baš nikome namjenjeno, pa to se vidi i iz aviona.
Baš bi me interesiralo kaj ti stvarno misliš o ljudima koji ovo čitaju i kolko cijeniš njihov intelekt? Ne puno, priznaj.

I meni je previše uvrijeda ovdje, tu se u potpunosti slažem s tobom, zato tak reagiram. Ali sraćkaš ga i ti onak pomalo, ili? Ajd bar priznaj, i sve bu ok.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #449 : Lipanj 10, 2011, 07:37:28 prijepodne »
Ovo nije nikome namjenjeno ,ali mi se dopalo ovako složiti tekst.
Jer mislim da je uvreda i svega ostalog već malo previše.

Je, baš si slučajno, bez ikakve namjene ovo složil. I baš nikome namjenjeno, pa to se vidi i iz aviona.
Baš bi me interesiralo kaj ti stvarno misliš o ljudima koji ovo čitaju i kolko cijeniš njihov intelekt? Ne puno, priznaj.

I meni je previše uvrijeda ovdje, tu se u potpunosti slažem s tobom, zato tak reagiram. Ali sraćkaš ga i ti onak pomalo, ili? Ajd bar priznaj, i sve bu ok.

Bum sve bum priznal, ali tek kad platiš kavu. Inaće nikako pod nikakvim mukama me nemreš nagovoriti da popijem dvije kave. :D
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....