Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302281 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #390 : Lipanj 03, 2011, 11:02:44 prijepodne »
Nije to samo trač. Ipak je papa i poglavar države Vatikan. I kad "budući zamjenik premijera" veli da se neće naći s papom jer ide na tenis u roland garos, onda se ja stvarno pitam jel ti ljudi ikaj misle prije nego kaj daju jeziku vjetra...  :-[
Je, postoji nešto kao politička odgovornost, slažem se. No međutim, on je samo "potencijalni budući premijer", a nikako budući premijer, ili čak premijer. Tako da bi mogao, ali i ne bi morao imati tu neku političku odgovornost. S tim da će onda on kao premijer odlučivati (u naše ime) s kojom ćemo državom imati kakve odnose, a tu je i Vatikan kao država. Tako da je to opet u njegovoj ruci. No to je sve kajbibilokadbibilo.

Tak da - možda je nekaj i mislio, ali očito drugačije nego moje kolege forumaši.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #391 : Lipanj 03, 2011, 11:18:02 prijepodne »
Nego, našao sam interesantan članak:

Najutjecajniji svjetski intelektualci: Uhitite papu Ratzingera!

Zanimljiv članak. Ponajviše me se je dojmio sljedeći dio:


Shvaćate li ideju jednakosti pred zakonom?

Usprkos Dawkinsovoj i Hitchensovoj inicijativi, Papa je i dalje na slobodi, kao što ćemo ovog vikenda svjedočiti i u Zagrebu. No, njihov naum je ipak ostvaren. O pedofiliji u Katoličkoj crkvi priča se više i glasnije nego ikada. Malo tko još misli da je Papa nepogrešiv, ili da je iznad zakona.

Upravo to je Dawkins prošle godine i predvidio: "Uvjeren sam da ćemo podići razinu javne svijesti do te točke gdje će britanskoj vladi biti neugodno zbog Papinog posjeta". Kolumnist Guardiana George Monbiot, koji je podržao inicijativu, možda je i najbolje protumačio njenu poantu: "Zamislite Papu kako iščekuje suđenje u britanskom zatvoru i počet ćete shvaćati implikacije radikalne ideje koja nikada do sada nije primijenjena: ideje jednakosti pred zakonom".


Mada mi ni sljedeći dio nije nezanimljiv, iako bi to većini trebale biti već dobro poznate informacije:


Ratzinger godinama prikrivao pedofiliju

Zločin za kojeg Dawkins i Hitchens terete Papu je sustavno prikrivane pedofilije i seksualnog zlostavljanja djece od strane svećenstva. Poznata je činjenica da je Ratzinger godinama bio prefekt Kongregacije za doktrinu vjere, koja bi trebala služiti kao svojevrsna crkvena "unutarnja kontrola" u lovu na svećenike pedofile. No, umjesto da zlostavljače djece izvede pred lice pravde, aktualni je Papa njihove zločine prikrivao.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #392 : Lipanj 03, 2011, 11:32:00 prijepodne »
Nego, našao sam interesantan članak:


Tipično senzacionalističko smeće za ovce koje čitaju Index. Ali zorno pokazuje koliko ljudi živi u ovoj državi, koji bi sutra opet progonili vjernike i zatvarali svećenstvo.

Jedino je pitanje do koje mjere takve ekstremiste treba tolerirati?

Jaguar

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #393 : Lipanj 03, 2011, 11:42:42 prijepodne »

Pa HBK ima gaf što nije pozvala Mesića jer unatoč svim ratovima i obrušavanje mesića na HBK ipak možda morala pozvati i bivšeg predsjednika. Ali bome da je imala razloga reć da ne dođe - je.
Ali bome i imala razloga da ga pozove jer je Mesić bio kod Pape.


Upravo ovo što ste napisali je dovoljan razlog da ga se trebalo pozvati kao bivšeg predsjednika RH(10 godina) i obzirom da je kakav god bio i kako god ga gledali bio kod pape i on sam pozvao papu da dođe u Hrvatsku.

Stoga nije dobro da HBK politizira oko toga i radi podjele, bilo koje vrste a tu dolazimo i do odgovora forumašu Sledgehammeru
HBK i Crkva imaju odgovornost nad hrvatskim narodom u duhovnom i moralnom smislu, prva ne bi trebala raditi podjele, trebala bi imati odtklon od poltičkih stranaka ili ti prema svima imati jednaki status, što očito nije tako.

Dosta je podjela u hrvatskom narodu isprovocirano samim političkim strankama, nemora još u tome sudjelovati Crkva i HBK.
S tog aspekta bi za HBK sve političke stranke trebale biti jednake i imati jednak status, jer na koncu one su sve i hrvatske kao što je i HBK.
Ili su neki kolege forumaši i dalje za podjele na velike i male hrvate?
Ili će meni zato što podržavam lijevu opciju spočitavati da sam manji hrvat i katolik od njih? Malo morgen.
Uvjeren sam da sam i veći Hrvat i veći katolik od takvih. Amen.
« Zadnja izmjena: Lipanj 03, 2011, 11:45:56 prijepodne Jaguar »

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #394 : Lipanj 03, 2011, 11:50:35 prijepodne »
Upravo ovo što ste napisali je dovoljan razlog da ga se trebalo pozvati kao bivšeg predsjednika RH(10 godina) i obzirom da je kakav god bio i kako god ga gledali bio kod pape i on sam pozvao papu da dođe u Hrvatsku.

Doduše trebalo bi reć da se htio postaviti iznad pape i htio je on smjenjivati biskupe.  :D
Zato je i bio ko Pape a i zato ga biskupi ignoriraju.

Citat:
S tog aspekta bi za HBK sve političke stranke trebale biti jednake i imati jednak status, jer na koncu one su sve i hrvatske kao što je i HBK.

Ali HBK je sve stranke tretirala jednako ?!
Koga nije tretirala jednako?

Jaguar

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #395 : Lipanj 03, 2011, 11:54:51 prijepodne »
Upravo ovo što ste napisali je dovoljan razlog da ga se trebalo pozvati kao bivšeg predsjednika RH(10 godina) i obzirom da je kakav god bio i kako god ga gledali bio kod pape i on sam pozvao papu da dođe u Hrvatsku.

Doduše trebalo bi reć da se htio postaviti iznad pape i htio je on smjenjivati biskupe.  :D
Zato je i bio ko Pape a i zato ga biskupi ignoriraju.

Citat:
S tog aspekta bi za HBK sve političke stranke trebale biti jednake i imati jednak status, jer na koncu one su sve i hrvatske kao što je i HBK.

Ali HBK je sve stranke tretirala jednako ?!
Koga nije tretirala jednako?

Kako god, jasno mi je da ni Mesić nije janjašce ali sama funkcija i kao bivšeg 10-godišnjeg predjsednika RH bi trebala biti obvezujuća za HBK da ga pozove, pokaže minimum pristojnosti i tolerantnosti, kako se Crkva i HBK i predstavljaju.
« Zadnja izmjena: Lipanj 03, 2011, 11:57:21 prijepodne Jaguar »

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #396 : Lipanj 03, 2011, 12:10:56 poslijepodne »
Tipično senzacionalističko smeće za ovce koje čitaju Index.
A jel? Sad sam ja ovca za tebe? Očemo se sad direktno vrijeđati? I to samo zato jer sam prenio jedan članak? Tolko o tvojoj toleranciji.
Citat:
Ali zorno pokazuje koliko ljudi živi u ovoj državi, koji bi sutra opet progonili vjernike i zatvarali svećenstvo.
Pričaš gluposti. Progonili bi se svi koji dokazano krše zakon. Zakaj bi jedni imali pred zakonom više prava nego drugi?
Citat:
Jedino je pitanje do koje mjere takve ekstremiste treba tolerirati?
A kaj ti to toleriraš? Tebi je argumentirana kritika neke osobe ekstremizam. Kaj je to za tebe tolerancija?

Nego, da te pitam, ak takve kritičare ne bi trebalo tolerirati, kak ti sugeriraš, kaj bi onda trebalo delati s takvima? Inkvizicija? Pa onda spaljivanje? Ili kaj? Možda bi kamenovanje bilo po tvom ukusu?

Ti si ovdje zadnji koji može pričati o toleranciji.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #397 : Lipanj 03, 2011, 12:19:07 poslijepodne »
Kako god, jasno mi je da ni Mesić nije janjašce ali sama funkcija i kao bivšeg 10-godišnjeg predjsednika RH bi trebala biti obvezujuća za HBK da ga pozove, pokaže minimum pristojnosti i tolerantnosti, kako se Crkva i HBK i predstavljaju.

E to je ona kvaka 22 na koju igra HBK.
On nije vjernik a ni društveni predstavnik određene skupine, a nije ni HNK službeni državni skup.
Tako da je obveza bila da se pojavi npr u uredu predsjednika da ga Josipović pozove, ali u HNK-u nije obveza.

Ha... bilo bi bolje da su ga pozvali ali su se odlučili ignorirati Mesića. A bome se i Mesić obrušio na njih u interview-u.

Jaguar

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #398 : Lipanj 03, 2011, 03:29:04 poslijepodne »
Kako god, jasno mi je da ni Mesić nije janjašce ali sama funkcija i kao bivšeg 10-godišnjeg predjsednika RH bi trebala biti obvezujuća za HBK da ga pozove, pokaže minimum pristojnosti i tolerantnosti, kako se Crkva i HBK i predstavljaju.

E to je ona kvaka 22 na koju igra HBK.
On nije vjernik a ni društveni predstavnik određene skupine, a nije ni HNK službeni državni skup.
Tako da je obveza bila da se pojavi npr u uredu predsjednika da ga Josipović pozove, ali u HNK-u nije obveza.

Ha... bilo bi bolje da su ga pozvali ali su se odlučili ignorirati Mesića. A bome se i Mesić obrušio na njih u interview-u.


dakle da ponovim crvenim i boldanim, Crkva i HBK se odlučila drugačije, onda neka nam se ne predstavlja kao pristojna i tolerantna.
Jer i ona ovim činom pokazuje da je ipak duboko politizirana, iako je Mesić nevjernik i "švalerčina" to ne znači da ga HBK ne bi trebala uvažavati kao dugogodišnjeg predsjednika RH, iako je skup u HNK i nije kao politički/državni, ipak će se tamo naći sve glavonje iz politike, samo ipak HBK draže osobe. I to je ono o čemu ja govorim cijelo vrijeme.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #399 : Lipanj 03, 2011, 05:09:34 poslijepodne »
Niti je Mesiću stalo do Pape niti do Crkve nego samo do cirkusa, samim time u HBK nisu ništa pogriješili što ga nisu zvali. Imali su ga vremena dobro procijeniti svih ovih godina.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #400 : Lipanj 03, 2011, 06:38:31 poslijepodne »
Bravo,majstori!!
Kak ste se lijepo raskokodakali o papi , dijele se savjeti kak bi trebalo, kaj ni dobro.........a malo , malo pa vas se crkva ništa ne tiće , ne treba vam i tome slično.
Sad su se vidim i sljedbenici Harikrišne , raspasli po gradu.
Milina! Sada bu svatko došel na svoje, otvorene su dveri "lova na katolike" jer im u posjet dolazi vrhovno poglavar.
Več je netko ranije  (barem tako mislim) rekao; gospodo ostavite nam naše svetinje na miru!! To Vama ionako ne treba, vi do toga ionako ništa ne dajete. Ostavite nam "naše grijehe" na miru. Zašto mislite da ste tako pametni da trebate dijeliti savjete? Ako se osječate loše zgog dolaska svetog Oca.
, ne pozlilo Vam jaće.Ne brinite brigu tko je trebao, morao  biti pozvan, ionako vas se ne pita za mišljenje, a to Vama ionako malo znaći.Bilo bi bolje ,a možda i korosnije da se brinete o sebi .
Dali ste vi pozvani, dali ste osjetili poziv da dođete tamo gdje će se nalaziti velika večina onih koji nisu dobili poziv,a ipak dolaze.
O tome novine ne trebaju pisati,ne treba se voditi debata. Pa koga bi to i zanimalo, ali političke Veličine o kojima se ovdje debatira su "važne"!
 Kaj god, to je događaj na koji se ide i treba se ići, i bez poziva. Ja recimo nikoga od svih osoba koje znam ,nisam pitao ,dali su pozvani? Mnogi Hrvati znaju i uvijek su znali svoje mjesto i bez poziva , pa vjerujem da će ga znati i sada.

Vidimo se u nedjelju na sv.Misi na Hipodromu,evo ja vas sve lijepo pozivam!!
Uzmite si samo nekja za sjediti i pitke vode.
Pozdrav i vidimo se!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #401 : Lipanj 03, 2011, 07:23:21 poslijepodne »
Nego, da te pitam, ak takve kritičare ne bi trebalo tolerirati, kak ti sugeriraš, kaj bi onda trebalo delati s takvima?

Trebalo bi ih pitati za moralno i karakterno pravo da upravo oni, Britanci, prozivaju ikoga na ovom svijetu.

Nacija koja je najveći zločinac u povijesti, koja je zatrla cijele civilizacije, koja je opljačkala pola zemaljske kugle, koja je porobila i iskorištavala (a i danas to čini ucjenama i političkim pritiscima) cijele zemlje i narode - pitanje je koliko oni moralno i svakako drugačije imaju pravo ikoga prozivati, a da prvo sebe ne pospu sa nekoliko japanera pepela po bahatim glavama... njih jebe zapovjedna odgovornost Pape, no direktni zločuinci su im dragi - jer su isti možda istog mentaliteta kao i oni, a najbolji zadnji primjer je sam Mladić, kojega u milosti drže britanske tajne službe, i sama Britanija koja nije na Srbiju vršila nikakve pritiske oko izručenja dviju najvećih živućih zločinaca kraja 20.-og stoljeća, dok je na svaki najmanji mig Hrvatskoj blokirala pregovore i postavljala nemoguće uvjete...

Takve šugavce možda stvarno i treba tretirati inkvizicijski - i u tom slučaju je inkvizicija nešto dobro naspram njih...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #402 : Lipanj 03, 2011, 11:16:08 poslijepodne »
dakle da ponovim crvenim i boldanim, Crkva i HBK se odlučila drugačije, onda neka nam se ne predstavlja kao pristojna i tolerantna.

Dali je to tolerancija.
Osoba koja je svim silama ratovala protiv biskupa- a sada se traži da ga se pozove na crkvenu audijenciju. To nema veze sa tolerancijom.
To je u skladu s onim ako te ošamare onda okreni i drugi obraz da te opet ošamare.

E sada dali je HBK trebala okrenuti opet obraz da mesić šamara...
Ipak je odlučila ignorirati i obazirati se na Mesića.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #403 : Lipanj 03, 2011, 11:45:34 poslijepodne »
Trebalo bi ih pitati za moralno i karakterno pravo da upravo oni, Britanci, prozivaju ikoga na ovom svijetu.

Pitali bi Britance kao naciju? Možda bi se i složil s tobom da sam bolje upoznat s tim njihovim zločinima, mada ti ovo sve kaj si nabrojal i vjerujem.

Ali ta dva tipa to nisu izjavili kao predstavnici vlade ili nacije, ili neki iz kraljevske familije, nego kao privatne osobe. Baš kak si ti naveo u svom primjeru zadnji put. Tako da ja to ne vidim ko ti. To su jednostavno jedan biolog i jedan novinar. Osim toga niti ja ne vidim pravo da oni nekoga tuže, ali ako im je bil cilj "podići razinu javne svijesti" kao što su naveli, onda im je to i uspjelo. I na kaj imaju pravo! I ne samo pravo, nego i obavezu! Imati neki talent i ne koristiti ga je jedan od grijehova.

Osim toga meni je drago da se otvoreno govori o svemu, pa nek si onda svako stvori svoje mišljenje. Nek se i kod nas podigne razina svijesti. Ja nemam niš protiv da drugi imaju drugačije mišljenje, ja im to ne branim, niti imam prava na to. Pa čak neka ga i argumentirano iznose u javnosti. Ali nemojte to ni vi braniti onima koji imaju drugo mišljenje.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #404 : Lipanj 04, 2011, 07:49:27 prijepodne »
Možda bi se i složil s tobom da sam bolje upoznat s tim njihovim zločinima

Kako sam si i mislio - voliš raspravljati o stvarima o kojima mnogo toga ne znaš... markirao si povijest? Ili nemaš mentalnih sposobnosti pitati se i rastumačiti si kako to da je engleski jezik toliko raširen? Kako to Britanija ima ingerencije nad komadima kopna desetke tisuća kilometara od vlastita ozemlja? Kako je nastala moderna Australija, i što su prošli Aboridžini? Jesi li čuo za Gandhija i protiv koga se i zašto on borio? Jesi li čuo za priču o nastanku Kanade? Jesi li...

Ali ta dva tipa to nisu izjavili kao predstavnici vlade ili nacije, ili neki iz kraljevske familije, nego kao privatne osobe.

Pa i ne trebaju nastupati kao službeni predstavnici Britanije - ali te se njuške skrivaju, i daju sami sebi legitimitet i uvjerenje kako oni govore "istinu", pozivanjem na svoju stručnost i na etiketu kako su to najutjecajniji intelektualci današnjice... znači, ako je netko jedan običan biolog, kako ti veliš (a nije baš običan, tip se bavi evolucijom, i Crkva mu je u tome direktan oponent!), onda neka se bavi evolucijom, a ne stvarima koje ne razumije i nije stručan u njima. Jer inače ne kužim što će mu predstavljanje kao znanstvenika dok poziva na ubojstvo ili uhićenje Svetog Oca?

To je demokracija? To je znanost? To je biti intelektualac? To je biti pošten ili pametan??

Neka poziva svoje sunarodnjake koji i danas teroriziraju pola svijeta, neka proziva Kraljicu koja je blagoslivljala ubojstva po Indiji i zemljama Trećeg svijeta, kao i općenito svugdje gdje Britanija ima interes... Neka njih proziva - oni su puno direktnije povezani sa tim zločinima nego Papa sa pedofilskim svećenicima negdje u Americi...

To su jednostavno jedan biolog i jedan novinar.

To su dvojica dvoličnih šupaka koji napadaju one koji se ne brane. Neka napadne nekoga sebi bližega, npr. britansku kraljicu ili britansku Vladu. A-ha... i mislio sam; za to trebaju MUDA! I ugrožavanje vlastite egzistencije... a-ha, sad sam skužio... oprosti, malo sam "naivan"...

ako im je bil cilj "podići razinu javne svijesti" kao što su naveli, onda im je to i uspjelo. I na kaj imaju pravo!

Ništa oni nisu postigli, jer se o skandalima pričalo i isti su istraživani i procesuirani i puno prije negoli su se oni smislili pametovati.

I ne samo pravo, nego i obavezu! Imati neki talent i ne koristiti ga je jedan od grijehova.

Naravno - onako nekako "moralno" gledano, jer to službeno nije nigdje grijeh, pa niti u Crkvi.

No ako već imaju talente, neka razotkrivaju direktnije i opasnije zločine kojima su okruženi u svojoj divnoj zemlji (rasizam, terorizam, kriminal, bespravnost, ksenofobija, policijska država). Sve te zločine mogu bar dokazati, dok Papi ne mogu dokazati ništa. Mogu mu samo lijepiti etikete i ispadati budale. Kojima vjeruju isto takvi kakvi su i sami.

Ali nemojte to ni vi braniti onima koji imaju drugo mišljenje.

A gdje si vidio da itko ikome išta brani??

ja sam govorio o moralnoj komponenti - oprosti, ali ako to ne razumiješ, onda ne znam kaj se uopće javljaš u diskusiju u kojoj ne kužiš osnovnu stvar... ili je kužiš kada se slažeš sa ta dva debila, no u obrnutom slučaju (da isti princip kojim napadaju vrijedi i za obranu Pape!) očito ne kužiš, i u tome je tvoja i njihova dvoličnost...

Dok oni prešućuju brdo sranja u svojoj zemlji, to je u redu, tu "nemaju" nikakvu obvezu progovoriti. No ako se radi o Papi (kojeg bahati Anglikanci mrze i zato jer im je višestoljetni projekt "Anglikanske crkve" gotov i maltene propao do kraja...), onda je srati iz svih oružja dozvoljeno i poželjno, a i slađe i sigurnije - jer se napadnuti ne brani. To, naravno, "nije" nikakva dvoličnost, to je valjda "znanost"...

Papa osobno nije počinio nikakav zločin, no njega se proziva zbog MORALNE odgovornosti - obzirom da on NEMA ovlasti da ignorira ili opstruira civilne kaznene zakone, pa time nije ništa niti MOGAO zataškavati, on nema vlast da ikoga zaštiti od kaznenog progona!. Znači, ništa on nije zataškavao, jer se to i NE MOŽE.

Nikakav Papa ne može spriječiti da oštećenik kaznenim djelom ode na policiju i prijavi kazneno djelo i nezakonite radnje. I sama Crkva nema ingerencije nad civilnim zakonima, i sama potpada pod njih. Prema tome - o kakvom zataškavanju drami i lupeta određena grupacija ljudi?

Ili je možda riječ o tome da se služe pojmovima kojima sami ne znaju značenje?

BTW, kada si već boldao, daj mi pojasni što su to oni "argumentirali" i sa čime??
« Zadnja izmjena: Lipanj 04, 2011, 07:58:33 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”