Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302246 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #375 : Lipanj 01, 2011, 05:44:54 poslijepodne »
Isti takav efekt ima izjava Crkve u Glasu koncila.

Problem je kaj to nije izjava "Crkve", već osobna izjava pojedinca, jer to nije službeni stav Crkve.
Dobro, kolko znam Glas Koncila nisu službene crkvene novine, pa se zbog toga s tobom slažem, da je to tada, kad je izjava bila napravljena, to bila samo izjava pojedinca.

Ali svejedno, Crkva se je mogla distancirati od te izjave, reći da je to samo izjava jednog pojedinca. Međutim bilo je sasvim obrnuto, oni su tu izjavu tumačili i branili. Znači Crkva ne samo da se nije distancirala, nego se je kroz to tumačenje i identificirala s tom izjavom. Da je ostala šutjeti bila bi neutralna, to bi se onda još možda i moglo tumačiti kao izjava pojedinca.
Mada... kao svećenik jedne Crkve... dal imaš svoje "privatno" mišljenje...? Hm... Svećenik nije samo profesija... Dobro, o tom smo već pričali i o tom se može puno diskutirati, ali nećemo sada.
Citat:
I ja mogu izreći brdo toga, no to nije službeni stav MUP-a, zar ne?

Slažem se.

No međutim, da ti ideš privatno prek novina delati neke izjave o MUPu, ili sa perspektive MUPa, i da te se u novinama navodi kao djelatnika MUPa (sitnica koja stvara bitnu razliku), jel bi to i dalje bilo privatno i nevažno? Pa još da usput recimo privatno za sebe izjaviš da mrziš crnce, ili pedere, ili muslimane, ili možda dalmatince, jel bi to i dalje bilo bez konzekvencija sa strane tvojeg poslodavca? Ako ne bi bila bar jedna službena izjava od tvog poslodavca da se distancira od tvoje izjave, onda se stvara dojam da tvoj poslodavac nema ništa protiv tih tvojih izjava, pa da se čak i slaže. Bar bi ja imao takav dojam. A ja sumnjam da sam jedini koji bi dobio takav dojam.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #376 : Lipanj 01, 2011, 05:59:23 poslijepodne »
Ali svejedno, Crkva se je mogla distancirati od te izjave, reći da je to samo izjava jednog pojedinca.

Da to Crkva radi inače i uvijek, pola zaposlenih u Hrvatskoj bi radilo na poslovima PR-a na crkvenoj strani...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #377 : Lipanj 02, 2011, 10:09:00 prijepodne »
Ovo izgleda da nije spin nego da je ipak Milanović prvo rekao da neće doć pa da će doč.

http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=377

U 3. dnevniku je bio glasnogovornik Biskupske konferencije i on kaže da je poslan poziv Milanoviću, ali da je tajnica iz SDP-a javila da neće doći telefonom.
A i namjera da ne dođe je iz toga da se trebao akreditirati do 10.5. a nije.

Sam Milanović je rekao da nije rekao da neće doći - upravo tim riječima.

Pa bi to značilo da je u krajnjem slučaju ignorirao poziv odnosno odbio, pa je sada rekao da ipak bi išao u HNK.
Ovo ispada da je SDPov spin koji je valjda potaknuo ostalu oporbu da se ne pojavi pa sada ipak se predomislio Milanović da se pojavi.

Ovo je dobro došlo Kosorici ali izgleda da je u sve ovo maslo zakuhao sam Milanović.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #378 : Lipanj 02, 2011, 10:30:29 prijepodne »
ovako piše večernji: http://www.vecernji.hr/vijesti/glasnogovornik-hbk-milanovic-je-prvo-odbio-doci-susret-papom-clanak-295308

Predsjednik SDP-a Zoran Milanović ipak je odbio odazvati se na poziv Hrvatske biskupske konferencije i njegova je tajnica iz Sabora javila da on neće doći na svečano primanje u Hrvatsko narodno kazalište. Također, nije dobio "cirkularno pismo", kao što je rekao na konferenciji za novinare jučer, nego naslovljeno na njega osobno. Rekao je to Zvonimir Ancić, glasnogovornik HBK, u Dnevniku 3 Hrvatske televizije.

- HBK je uputio svim uzvanicima pozvanima u HNK pozive ponaosob, imenom i prezimenom. Isto tako je gospodinu Milanoviću uručen taj poziv, nekoliko dana nakon toga nazvala je tajnica iz njegova ureda u Saboru i rekla da gospodin Milanović neće doći na taj susret - pojasno je Ancić, dodavši da do sinoć u HBK još nisu dobili potvrdu da će Zoran Milanović doći na susret s Papom, premda je on izričito tvrdio na konferenciji za novinare da će biti u HNK.

Međutim, za ulazak u HNK potrebna je akreditacija za sve pozvane, a Milanović nije poslao svoje podatke, što najbolje govori da je još prije odlučio da neće ići na susret s Papom i da se zbog pritiska javnosti i u stranci odlučio jučer promijeniti mišljenje.

- Rok za akreditiranje bio je do 10. svibnja. Oni koji su željeli doći su se akreditirali. Dobrodošli su svi koji su pozvani - rekao je Ancić i ponovio da su svima pozivi poslani imenom i prezimenom i svi su dobili jasne upute i jasan poziv da dođu.

Prema našim informacijama, akreditacija za predsjednika SDP-a trebala bi biti gotova danas, bez obzira na to što su prošli svi službeni rokovi za akreditiranje.

Na pitanje zašto nije pozvan bivši predsjednik Stjepan Mesić, koji je prvi uputio poziv papi Benediktu XVI. da posjeti Hrvatsku, glasnogovornik Ancić je rekao da je "jedan od kriterija bio da se ne zove bivše državne dužnosnike, ni bivše predsjednike vlada Republike Hrvatske, pa ni bivšeg predsjednika RH".

Premda ga je osobno na susret s Papom zvao apostolski nuncij, predsjednik Mesić odlučio je da neće ići u HNK.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #379 : Lipanj 02, 2011, 10:45:36 prijepodne »
@Bilaj
I kaj sad od toga delaš dramu? Kaj ti imaš od toga? Kaj ti to treba? S kojom motivacijom to sad pišeš?
Ti kao da isto imaš namjeru samo diskreditirati neke osobe, u ovom slučaju Milanovića i Mesića.
Kaj ni dost kaj to dnevnik razvlači ko kaugumu? Bezveze. Čisti tračevi.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #380 : Lipanj 02, 2011, 12:25:11 poslijepodne »
I kaj sad od toga delaš dramu?

To nam je naš premjer sljedećih 4 godine. Pa naravno da je sve bitno.
Milanović je bitan - ili ti zaista misliš da budući premjer hrvatske nije bitna osoba.

Za mene je Milanović bitan i bitno je kakav će biti odnos Crkve i Države.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #381 : Lipanj 02, 2011, 01:04:50 poslijepodne »
Jedan komentar:


I zato, kolikogod Milanovićevi kritičari 's lijeva' ovih dana bili gorljivi i razočarani činjenicom što 'njihova uzdanica' Papi nije rekla NE (kritičari 's desna' bili bi, dakako, s takvim potezom još i zadovoljniji), dobro je što se čelnik SDP-a nije navukao na taj sirenski zov. Jedna je,naime, stvar iz pozicije neke nevladine udruge prosvjedovati protiv Papinoga dolaska, a sasvim druga s pozicije najjače oporbene stranke, u kojoj ima i za koju glasa i popriličan broj katolika, bez ikakva valjanog razloga i suvislog obrazloženja odbiti susret s njihovim vjerskim poglavarom. Da o političkoj i diplomatskoj razini jednog takvog neprimjerenog poteza - jer se po nepisanoj diplomatskoj praksi poziv na susret s Papom, barem ne u zapadnome svijetu, jednostavno ne odbija - i ne govorimo.

Zbog svega toga možda i nije najvažnije je li aktualni 'slučaju Milanović' plod činjenice da se čelnik SDP-a malo zanio, pa onda ipak predomislio, ali mu to sad nije zgodno priznati, ili mu stvarno, kako tvrdi, netko pokušava smjestiti. Najvažnije je da cijelu tu stvar napokon možemo staviti ad acta, pa na miru vidjeti i čuti što nam to Papa – jer o njegovom se posjetu zapravo radi - ovih dana želi poručiti.

http://www.tportal.hr/komentari/komentatori/131296/Milanovic-ipak-izbjegao-sirenski-zov.html

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #382 : Lipanj 02, 2011, 07:24:34 poslijepodne »
To nam je naš premjer sljedećih 4 godine. Pa naravno da je sve bitno.
Milanović je bitan - ili ti zaista misliš da budući premjer hrvatske nije bitna osoba.

Milanović, koji ne zna reći mišljenje o bilo čemu i koji ne zna zauzeti nikakvo stajalište, već nakon što svi kažu svoje on se javi s izjavom, kao general poslije bitke, ne ostavlja nikakvo mjesto nadi da bi mogao biti dobar premijer.

A ovo oko susreta s Papom samo pokazuje da ne zna da li bi piškio ili kakio.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #383 : Lipanj 02, 2011, 08:23:47 poslijepodne »
To nam je naš premjer sljedećih 4 godine. Pa naravno da je sve bitno.
Milanović je bitan - ili ti zaista misliš da budući premjer hrvatske nije bitna osoba.

Milanović, koji ne zna reći mišljenje o bilo čemu i koji ne zna zauzeti nikakvo stajalište, već nakon što svi kažu svoje on se javi s izjavom, kao general poslije bitke, ne ostavlja nikakvo mjesto nadi da bi mogao biti dobar premijer.

A ovo oko susreta s Papom samo pokazuje da ne zna da li bi piškio ili kakio.

Točno konstatirano i dijagnosticirano.

Treba još samo nadodati da uz sve koji su bili nedaj nam Bože sad još i takovog premijera.
« Zadnja izmjena: Lipanj 02, 2011, 08:25:44 poslijepodne Vegi »

Jaguar

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #384 : Lipanj 02, 2011, 10:16:45 poslijepodne »
I kaj sad od toga delaš dramu?

To nam je naš premjer sljedećih 4 godine. Pa naravno da je sve bitno.
Milanović je bitan - ili ti zaista misliš da budući premjer hrvatske nije bitna osoba.

Za mene je Milanović bitan i bitno je kakav će biti odnos Crkve i Države.

Meni je sinoć u Devniku 3 taj glasnogovornik bio kao prvo nevjerodostojan, njegove izjave u najmanju ruku su pomalo čudno i neznam zašto imam osjećaj da je lagao ili nije govorio istinu, uz to je bio vrlo bahat u pogledu nekih osoba iz oporbe općenito i sve više dolazim do zaključka da je Mesić sa svojom izjavom glede HBK bio i u pravu.
Složili se Vi ili ne ali nastup tog glasnogovornika mi u najmanju ruku pomalo smrdi, na neistine, laži i podmetanja, te bahato pokazivanje naklonjenosti HBK desnici, što je nedopustivo jer za HBK sve političke stranke moraju biti jednake. Takav dojam mi taj glasnogovornik nije ostavio nažalost.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #385 : Lipanj 02, 2011, 10:21:39 poslijepodne »
Točno konstatirano i dijagnosticirano.

Treba još samo nadodati da uz sve koji su bili nedaj nam Bože sad još i takovog premijera.

Odlično rečeno, taj Milanović je sam najveći neprijatelj i nama, i sebi, i SDP-u, i Hrvatskoj.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #386 : Lipanj 02, 2011, 10:23:09 poslijepodne »
što je nedopustivo jer za HBK sve političke stranke moraju biti jednake.

O čemu laprdaš?? ZAŠTO bi morale sve biti jednake?? O čemu briješ??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #387 : Lipanj 02, 2011, 11:49:26 poslijepodne »
Milanović, koji ne zna reći mišljenje o bilo čemu i koji ne zna zauzeti nikakvo stajalište, već nakon što svi kažu svoje on se javi s izjavom, kao general poslije bitke, ne ostavlja nikakvo mjesto nadi da bi mogao biti dobar premijer.
A ovo oko susreta s Papom samo pokazuje da ne zna da li bi piškio ili kakio.

Moglo bi biti i gorje,precednik Milanović.
Ali bi lepo nastavil niz...
wwwg tablice

amarkulin

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #388 : Lipanj 03, 2011, 09:49:33 prijepodne »
@Bilaj
I kaj sad od toga delaš dramu? Kaj ti imaš od toga? Kaj ti to treba? S kojom motivacijom to sad pišeš?
Ti kao da isto imaš namjeru samo diskreditirati neke osobe, u ovom slučaju Milanovića i Mesića.
Kaj ni dost kaj to dnevnik razvlači ko kaugumu? Bezveze. Čisti tračevi.

Nije to samo trač. Ipak je papa i poglavar države Vatikan. I kad "budući zamjenik premijera" veli da se neće naći s papom jer ide na tenis u roland garos, onda se ja stvarno pitam jel ti ljudi ikaj misle prije nego kaj daju jeziku vjetra...  :-[

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #389 : Lipanj 03, 2011, 10:16:54 prijepodne »
Meni je sinoć u Devniku 3 taj glasnogovornik bio kao prvo nevjerodostojan, njegove izjave u najmanju ruku su pomalo čudno i neznam zašto imam osjećaj da je lagao ili nije govorio istinu, uz to je bio vrlo bahat u pogledu nekih osoba iz oporbe općenito i sve više dolazim do zaključka da je Mesić sa svojom izjavom glede HBK bio i u pravu.
Složili se Vi ili ne ali nastup tog glasnogovornika mi u najmanju ruku pomalo smrdi, na neistine, laži i podmetanja, te bahato pokazivanje naklonjenosti HBK desnici, što je nedopustivo jer za HBK sve političke stranke moraju biti jednake. Takav dojam mi taj glasnogovornik nije ostavio nažalost.

Pa HBK ima gaf što nije pozvala Mesića jer unatoč svim ratovima i obrušavanje mesića na HBK ipak možda morala pozvati i bivšeg predsjednika. Ali bome da je imala razloga reć da ne dođe - je.
Ali bome i imala razloga da ga pozove jer je Mesić bio kod Pape.

Ali za glasnogovornika meni djeluje skroz uvjerljivo. Milanović možda može reći da je tajnica krivo nešto protumačila ili da su u HBK nešto krivo protumačili tajničine rijeći, ali činjenica da se nije akreditirao ipak govori da si je milanović sam skuhao namjerno ili nenamjerno ovu kašu.

Ali nije Milanović tak loš. Dobro je mu je ipak netko rekao da otiđe i bude sa papom. Ekstremni ljevičari ču mu zamjeriti to ali nadam se da je takvih puno manje od onih kojima je njegov dolazak ili nedolazak indiferentno pitanje i onih kojima je bitno da se budući premjer sastane s papom.