Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302268 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #330 : Travanj 04, 2011, 09:49:17 prijepodne »
Kak recimo nekome smeta kaj ja ili ostali idu u crvu, podržavaju je,a mene recimo ne smeta kaj drugi ne vjeruju i ne idu u tu istu crkvu. Odnosno idu ali samo prigodno. Ali to me zaista ne smeta.

Baš lijepo da te ne smeta. Kakav bi ti uopće bil vjernik da si napisal da te to smeta? Zar je to uopće potrebno napisati? Zar se to ne podrazumijeva samo po sebi?

Brkaš kritiku prema nekim postupcima crkve sa kritikom prema vejrnicima koji idu redovito u crkvu. To ni isto.

Osim toga - kome smeta kaj ti ili ostali idete u crkvu? To ja ovdje nisam nigdje videl. Baš me zanima tko to tvrdi? Ili si to tek tak napisal jer nisi imal kaj drugog napisati? Onak... ajmo nekaj napisati kaj zvuči pametno?


Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #331 : Travanj 04, 2011, 10:07:43 prijepodne »
A zakaj je uopće tema o Crkvi najposjećenija i najviše se komentira, ...
Pa očito da ljudima nije svejedno gdje se troši njihov novac i kad im se od nekih forumaša daju argumenti tipa "pa to nije dragi kamen", ili "pa to nije bil novi auto", ili "pa to nije novac poreznih obveznika". Čovjek se češe gdje ga svrbi, tako i narod. A ignoriranje glasa naroda ni dobro. I još kad se dajeju takvi argumenti na koje si čovjek pomisli "pa kaj me oni smatraju za debila", onda itekako svrbi. I kaj se onda čudiš?

Da je sve ok kaj crkva dela, i da nema prostora za kritike, onda ne bi bilo tolko postova.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #332 : Travanj 04, 2011, 10:11:30 prijepodne »
Zanimljivo, čak i u vrijeme Tita nije se ovako javno napadalo ! (Iako to ne znaći da se nije vršila represija ).

Tu niko ne napada. Ovo je kritika i diskusija. Razlika između onda i sada je, između ostalog, kaj sada crkva ima love ko blata pa se sve više udaljava od naroda. Prije se je više morala truditi oko ljudi kad ju već vlada nije podržavala.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #333 : Travanj 04, 2011, 10:18:50 prijepodne »
Onda sam pogriješio, jer netko je pisal cijelo vrijeme o poludragom kamenu. Idem pročitat odozada sad.
I? Jesi pročital odozada?
Citat:
A što se tiče Oniksa opet se govori možda. Nije možda nego sigurno. Tamo nema poludragog kamenja.
Si bil tam i dal taj "materijal" na probu? Na čemu se temelji tvoje "sigurno"? Na člancima iz crkvenih novina? Ili večernjeg? Kak moreš biti tak siguran? Kome si sklon vjerovati? Ja nis siguran ni u jedno a ni u drugo, zato ja niš ne tvrdim ko ti. Do maloprije ti je bilo sigurno da je crkva svu lovu za to dobila iz Italije. A jel tebi i to i dalje sigurno? Kolko vrijedi to tvoje "sigurno", pitam se sad?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #334 : Travanj 04, 2011, 10:27:44 prijepodne »
Bob, već sam naveo relaciju. Kam bi ti da se usmjeri novac:
a) Na izgradnju nikad završenog stadiona u Maksimiru
b) Na izgradnju i održavanje svih crkava i svečenika

Govorimo o otprilike jednakom novcu kaj je otišlo iz Gradske blagajne (a) ili Državne (b)

Nemoj mene pitati, nebuš bil zadovoljan odgovorom. A maksimirski stadion bi i tak trebalo zrušiti i sagraditi nekaj novog i funkcionalnijeg. Mada sad nije vrijeme ni za rasipavanje novcima za crkve, a ni za rasipavanje novcima za stadione, bilo rukometne ili nogometne. Još da je neka sportska dvorana za Goricu, ali stadion nikako.

Ali zakaj mi ti ovdje daješ samo a ili b? Takvo pitanje je za mene izbor tipa žderi govna ili umri. Kaj je to stvarno izbor? Ko da sam u komunističkoj demokraciji. Nemoj ići u tom smjeru.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #335 : Travanj 04, 2011, 11:06:54 prijepodne »
Si bil tam i dal taj "materijal" na probu?
Jesu li svi ti novinari testirali ili samo napisali poludragi onix.

Citat:
Na čemu se temelji tvoje "sigurno"?

Izjavi aritekata Nenada Fabijanića koji navodi da je Crni onix poludragi kamen.
Izjavi njegovoj izjavi da se nije koristio Crni onix. (http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/118286/Novi-biskupski-dvori-kostaju-16-5-milijuna-eura.html) Govorio sam ti da i pogledaš na www.hrt.hr snimljeni dnevnik.

Slici
Tu se vidi boja različita od crne.

I malo zdrave pameti.
Što je vjerovatnije
- Poludragi kamen da se može naći rezan na metre kvadratne
- Sve fotografije photoshopirane i prilozi montirani da se crni onix prikazuje u svijetlim bojama
- Moje oči ne razlikuju crnu boju od ostalih.
- Ahitekt laže i nitko ne želi reć da laže

Ili se novinar zeznuo (slućajno ili namjerno) i napisao poludragi kamen onix umjesto samo onix.

Citat:
Kolko vrijedi to tvoje "sigurno", pitam se sad?
Poprilično recimo 99.9999%.
Koliko je tvoje sigurno da je to poludragi kamen?

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #336 : Travanj 04, 2011, 11:09:48 prijepodne »
Ali zakaj mi ti ovdje daješ samo a ili b?

Zato da se dobiju omjeri tih veličina.
S jedne strane se napada jedna velika organizacija i njeni pripadnici a s druge strane očigledan lopovluk se skoro pa tolerira.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #337 : Travanj 04, 2011, 12:15:29 poslijepodne »
...
Zar je i za ovo kriva crkva?
...
Blago onima koji imajum uši da čuju.

Mlačanin, brkaš neke stvari. Ovdje se kritiziraju neki postupci crkve, a ti u smislu obrane ideš  Kam bi ti radije da se usmjeri novac poreznih obveznika?

Ne Bobe, ne brkam ništa. Ti si samo to tako tumačiš. Ali to je tvoje pravo, a ja zaključujem da ti to tako doživljavaš. I dobro.

Nemam ja ništa protiv kritike, pa radilo se to i o samoj crkvi. A to sam ovdje već i napisao. Ja se protivim načinu na koji se to ovdje radi i pokušava napraviti. Crkvu se pokušava prikazati na jedan skroz neprimjeren način, a to ne želim objašnjavati, to se može isčitati iz samih kritika.
Ne brkam crkvu i politiku, ali povlačim paralelu , usporedbe radi ,ništa više. Ali sam jako uvjeren da se barem za sada jedno ne može odvojiti od drugoga.
I na koncu dobrobit jednoga nije moguća bez drugoga. Dakle novci iz proračuna se moraju pametno ulagati. Ono što je dano za narod, a dano je crkvi, vidimo kako je uloženo. Neki se sa time ne slažu i kritiziraju napravljeno.
Ono kaj je dano za narod u proračun – politiku, vidimo kako je (m)uloženo. Mnogi se sa time ne slažu, ali niti ne kritiziraju, barem ne na ovom forumu.
Zato ja to malo uspoređujem.

Naglašavam, čeznem za stabilnom , prosperitetnom hrvatskom u svakom pogledu. Žalim kaj moram reći da takovo stanje ne vidim ni u daljoj budućnosti, na moju veliku žalost.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #338 : Travanj 04, 2011, 01:28:11 poslijepodne »
A ignoriranje glasa naroda ni dobro. I još kad se dajeju takvi argumenti na koje si čovjek pomisli "pa kaj me oni smatraju za debila", onda itekako svrbi. I kaj se onda čudiš?

Da je sve ok kaj crkva dela, i da nema prostora za kritike, onda ne bi bilo tolko postova.

Glasa naroda? Otkad su to mediji glas naroda? Mediji su glas svojih vlasnika i zaštitnici njihovih interesa.

Vlasnici medija u Hrvatskoj nemaju baš nikakve veze sa hrvatskom narodom. Kad se krene pratiti vlasništvo hrvatskih medija, redoviti se završi na velikim stranim fondovima i zakladama koje su povezane sa inozemnim krupnim kapitalom i vladama stranih zemalja.


Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #339 : Travanj 04, 2011, 01:35:13 poslijepodne »
Glasa naroda? Otkad su to mediji glas naroda? Mediji su glas svojih vlasnika i zaštitnici njihovih interesa.

Dijelom, a drugim interesom oglašivača.
Zato nikada nitko ne piše pogrdno glede Todorića jer je glavni oglašivač u dnevnim novinama.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #340 : Travanj 04, 2011, 02:18:55 poslijepodne »
Glasa naroda? Otkad su to mediji glas naroda? Mediji su glas svojih vlasnika i zaštitnici njihovih interesa.

Vlasnici medija u Hrvatskoj nemaju baš nikakve veze sa hrvatskom narodom. Kad se krene pratiti vlasništvo hrvatskih medija, redoviti se završi na velikim stranim fondovima i zakladama koje su povezane sa inozemnim krupnim kapitalom i vladama stranih zemalja.

Odlično rečeno. A mislim da sam i objavio temu upravo sa takvim nazivom - tko su vlasnici medija u Hrvatskoj?...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #341 : Travanj 04, 2011, 02:33:17 poslijepodne »
Koliko je tvoje sigurno da je to poludragi kamen?

Opet ti!

Daj malo čitaj sa razumijevanjem i prati ko kaj piše i ne izmišljaj. Kad sam ja tvrdio da je to dragi kamen? Ja nis uvjeren ni u jedno, ali ni u drugo. Nijedna strana ne zvuči baš vjerodostojno. Zato ništa ni ne tvrdim. Ali ti tvrdiš, i zato je na tvojem da svoju tvrdnju obrazložiš. Samo kaj me ni tvoji argumenti ne očaravaju. Previše si subjektivan i nadasve zasljepljen crkvom da bi mogao dati neke vjerodostojne argumente.

Ali i tak nije bitno jel pravi onix, ili lažni, ili imitacija, ili samo tanki sloj onixa, sve je to isti qurac. Pitanje je kolko je novaca potrošeno na to i kolko je od toga novaca iz đepova hrvatskih poreznika? Mada me ni to ne dira, i tak nemam nikakvog utjecaja na to, niti imam kaj s tim. Smeta me samo kad se neki tumače glupostima i tupiju jedno te isto, ko da misle da razgovaraju samo sa bedakima. Ma, meni se više baš i ne da...
« Zadnja izmjena: Travanj 04, 2011, 02:39:24 poslijepodne BobRock »

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #342 : Travanj 04, 2011, 02:44:07 poslijepodne »
Glasa naroda?
Ja sam pod "glas naroda" prvo mislio na ljude koji ovdje na forumima kritiziraju te neke poteze crkve. A kaj štampa dela - iza njih je naravno motivacija da se novine čim bolje prodaju, tako da se to sve treba uzeti sa rezervom. Ali to ne znači automatski da to i ne štima, samo zato jer im je cilj zaraditi, ili jer su vlasnici stranci. Svako nek si za sebe razmisli, možda progugla, podiskutira po forumima, pa nek stvori svoje vlastito mišljenje.

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #343 : Travanj 04, 2011, 02:45:43 poslijepodne »
Da imaš pravo.

Ti sumnjaš da je to poludragi kamen.
koko tvrdi da je to crni onix.

Sorry pomiješal sam vas dvojcu.

Nadam se da si vidio fotografiju i snimke na televiziji gdje se vidi da navedeni nije crni onix. I stvarno ne znam zašto ti nije vjerodostojno da kamen nije crni onix?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #344 : Travanj 04, 2011, 02:54:45 poslijepodne »
Ali zakaj mi ti ovdje daješ samo a ili b?

Zato da se dobiju omjeri tih veličina.
S jedne strane se napada jedna velika organizacija i njeni pripadnici a s druge strane očigledan lopovluk se skoro pa tolerira.

Onda to nije izbor, pa ga niti ne prezentiraj kao takvoga.

A to kaj se tolerira, a kaj ne... Opet si fulal. To kak mi ti to želiš prikazti je u stilu - ak jedni mogu pronevjeriti x miliona, zakaj crkva onda ne bi y miliona.

Daj mi reci, kaj stvarno ideš na taj način argumentirati? Jel vidiš kam to vodi? Ak si ti recim fkral u dućanu kilu kruha i uspio proći nekažnjeno, jel to znači da ja sad mogu krasti jedno pecivo i očekivati da mi niko niš ne veli? Nemreš jednu glupost tumačiti drugom. To nejde. Ak kradeš onda moraš biti kažnjen i to neovisno ko je kolko prije tebe fkral. Tak da je tvoj omjer veličina bezveze.