Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 302394 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #75 : Siječanj 08, 2010, 09:39:13 poslijepodne »
Ja bih prvi rekao da je Crkva pogriješila da su podržali Bandića. Međutim to se nije dogodilo. Sve ostalo su priče (kak veli Bandić). To što je Milanko posjetio Kaptol, a Josipović nije - to nije krivica Crkve.

Da je Bozanić odbio Bandića i to procurilo u medije našlo bi se opet onih koji bi pljuvali po Crkvi. Vjerujte mi da bi. Već vidim neki provokantni i anticrkveni naslov na index.hr.
« Zadnja izmjena: Siječanj 08, 2010, 09:53:39 poslijepodne Tur »

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #76 : Siječanj 08, 2010, 09:46:27 poslijepodne »
To je u redu, ali nemojte nam onda prodavati priču o tome kako nema službene podrške. Ili ima ili nema podrške. Nema trećeg puta.
Službene podrške nema. Čak nisu ni izjavili da "moralno" podržavaju Bandića kao recimo Čačić Kosoricu.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #77 : Siječanj 08, 2010, 09:53:57 poslijepodne »
a ako je Bandić imao potrebu i želju za sastankom Bozanić ga je mogao zamoliti da to obave poslije izbora ........
Točno, to sam i ja napisala.

.... Također smatram da se ukupno ozračje u hrvatskoj katoličkoj crkvi srozalo otkad su se njezini dužnosnici slizali s vlašću. U vrijeme komunizma je bilo više dostojanstva i više vjere i vjerski praznici su stvarno bili vjerski praznici. Za takav moralni pad hrvatskog društva krivi su i crkveni dužnosnici. A kad ste nekoga od njih čuli da skrušeno i pokajno kažu: i mi smo krivi? Ne, oni znaju samo kritizirati narod kao da oni nemaju nikakve veze s tim moralnim padom.

Potpisujem, naročito boldano.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #78 : Siječanj 08, 2010, 09:55:31 poslijepodne »


Samo da najavim da će i ova tema biti zaključana nakon ponoći (izborna šutnja!!!), jer se rasprava u njoj direktno odnosi na jednog od predsjedničkih kandidata.

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #79 : Siječanj 08, 2010, 10:24:13 poslijepodne »
Nemaju oni direktnu vezu s Bogom pa da možemo njihove prosudbe prihvaćati bez razmišljanja.
Dakle ako niste znali vjernici vjeruju da svaki čovjek ima direktno veze s Bogom, a Crkvu je uspostavio sam Isus Krist riječima: "Petre ti si stijena, na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju". Ne znam može li postojati "direktnija" veza. Međutim, Isus je Crkvu dao u ruke ljudima. A ljudi su grešni. Prema tome, očekivati da će Crkva bezgrešno djelovati nije realno. Već sam napisao da čovjek koji s oltara upija sve živo bez da dobro promisli nije ništa drugo nego budala.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #80 : Siječanj 26, 2010, 10:58:33 prijepodne »
Nisam odoljela a da ovaj link ne stavim u ovu temu:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Spektar/tabid/94/articleType/ArticleView/articleId/88776/Default.aspx


Dakle, još nikada nisam pročitala direktniju, konkretniju i istinitiju kritiku crkve, a tim je vrjednija jer dolazi iz usta jednog svećenika koji očito misli svojom glavom, promatra situaciju jasnim očima i i ne dozvoljava da ga crkveni vrh upregne u svoja ofucana huškačka kola.

Svima koji ovo pročitaju bit će posve jasno ono što je nekoliko ljudi ovdje pokušalo objasniti: Crkvi nitko nije kriv za situaciju u kojoj se našla. Sama se dovela u nju svojim idiotskim ponašanjem i neprihvaćanjem realnosti. I ako se itko sprda sa Crkvom, kako to stoji u naslovu teme, onda je to iskuljučivo ona sama i oni koji govore u njezino ime.

Uz to, ovaj je fratar dao savršen opis Hercegovaca i stanja u koje su se ti ljudi doveli. Doista, vrijedi pažljivo pročitati!!!

« Zadnja izmjena: Siječanj 26, 2010, 11:02:25 prijepodne Točkica »

JosipJoža

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #81 : Siječanj 26, 2010, 12:11:56 poslijepodne »
Odlično i realno je fratar opisao i objasnio cijelu sadašnju situaciju u svim segmentima. Točkice hvala za ovaj tekst.

Trs

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #82 : Siječanj 26, 2010, 01:52:02 poslijepodne »

Fra Petar Jeleč, skidam kapu! Stvarno sam iznenađen i oduševljen što jedan svećenik ovako iskreno govori i o svjetovnim stvarima i o grijesima Crkve. Slažem se s njime u svemu, od prvog do zadnjeg slova ovog intervjua. Zato mu rado prepuštam iznošenje njegovog mišljenja i stavova koji su ujedno i moji.
Da on služi u mojoj crkvi, dolazio bih redovito na misu slušati što kažu Isus i proroci a ne "vjernici" Sanader, Milinović i rodijaci.
Kako kaže jedan komentator: "Ovo mi je očistilo dušu".

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #83 : Siječanj 26, 2010, 03:38:15 poslijepodne »

Fra Petar Jeleč, skidam kapu! Stvarno sam iznenađen i oduševljen što jedan svećenik ovako iskreno govori i o svjetovnim stvarima i o grijesima Crkve. Slažem se s njime u svemu, od prvog do zadnjeg slova ovog intervjua. Zato mu rado prepuštam iznošenje njegovog mišljenja i stavova koji su ujedno i moji.
Da on služi u mojoj crkvi, dolazio bih redovito na misu slušati što kažu Isus i proroci a ne "vjernici" Sanader, Milinović i rodijaci.
Kako kaže jedan komentator: "Ovo mi je očistilo dušu".


Slažem se u potpunosti i potpisujem Vaš komentar. :)

Da, i meni je "Očistilo dušu" :)


Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #84 : Siječanj 26, 2010, 03:56:59 poslijepodne »
Ljudi čuju ono što žele čuti. Recite im ono što žele čuti i reči će vam da ste u pravu, iako možda niste. Sad bi neki ljudi najradije da im se kaže "Josipović je super, Crkva je bezveze" i da još to sve kaže jedan mladi nadobudni fratar, jer bi to opravdalo njihov možda neodlazak u Crkvu, možda pokoji grijeh (jer i Crkva griješi), njihov glas na izborima za one koji promiču abortus i još hrpu stvari. I tako to ide u svijetu.
Govorite ono što svijet želi čuti i biti ćete cijenjeni intelektualac. Recite nešto sa čime se ostali ne slažu i proglastiti će vas luđakom. Mislim da smo svi skupa toliko ludi da smo došli do one točke u kojoj, kada se svi slože oko nečega, možete biti sigurni da je to krivo!

Netko je napisao da bi htio ići na propovijed toga svećenika. Zašto? Slušate li, kao većina ljudi, da dobijete potvrdu za ono što već mislite? Jer kad vam netko kaže nešto što se ne slaže s vašim pogledima na svijet, onda ga popljujete. To rade svi ljudi. Ne svi, ali većina.

Ljudi u ovom trenutku žele čuti da je Crkva nešto loše, a da je SDP i Josipović nešto dobro. To je sva mudrost.

Cijelo vrijeme tvrdite i stavljate nam pred nos da uzdižemo svećenike u visine i da sve što kažu uzimamo zdravo za gotovo. E sad kad je svećenik izrekao nešto što vama odgovara, svira druga pjesma! Uopće ne treba ni pomsliti na to da on možda griješi! Zašto? Zato jer je to ono što želite čuti. NE! PA ON ZNA! ON JE IPAK SVEĆENIK! On "očito misli svojom glavom, promatra situaciju jasnim očima i i ne dozvoljava da ga crkveni vrh upregne u", PAZITE SAD, NI MANJE NI VIŠE NEGO - "svoja ofucana huškačka kola" Ili još bolje: OČISTIO MI JE DUŠU!

Ali kad fratar kaže da nesmijemo nešto raditi, onda je on stara budala! Onda je on kriv zato jer je Hrvatska zaostala, on je spaljivao vještice u povijesti, vodio Križarske ratove, plus još se miješa tamo gdje mu nije mjesto, pa kaj bi mi sad njega slušali i kak bi to kaj on govori bila istina?

Vidite koliko je zapravo točno ono što sam gore napisao.
« Zadnja izmjena: Siječanj 26, 2010, 05:56:06 poslijepodne Tur »

Trs

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #85 : Siječanj 27, 2010, 06:19:54 poslijepodne »
Napisao sam da se slažem s fratrom Petrom Jelečom. Zaista nemam volje niti ambicija prepirkom pokušati uvjeriti cijeli svijet da je on u pravu. Niti da ga ne doživljavam kao mladog, nadobudnog fratra nego kao novu, svježu krv koja Crkvi služi na čast, koja bi, kad bi bilo više takvih, mogla vratiti vjeru onima koji su ju izgubili i povjerenje u Crkvu i poštovanje prema njoj onima koji su ga izgubili. Amen.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #86 : Siječanj 28, 2010, 10:31:00 prijepodne »
Ljudi čuju ono što žele čuti.
...

Ja se također 100% slažem sa svime kaj je taj fratar rekao. Svi mi koji se slažemo sa tim izjavama fratra Jeleča samo čekamo da to neko javno izjavi kaj mi već davno naslućujemo. Meni nisu bile poznate baš sve te izjavljene činjenice, niti ta neka međusobna povezanost tih nekih činjenica, ali mi se sve izjavljeno uklapa u moje osobno viđenje te situacije. A on je to stvarno lijepo i objektivno sročio, bez suvišnih emocija.

I da, želio sam da napokon neko reče ono kaj je već davno trebalo reći. Ali on to nije rekao zato jer sam ja to želio reći, niti sam ja to čuo jer sam to želio čuti. Čuo (pročitao) sam jer je Točkica postala taj link ovdje, i hvala joj na tome. Zato te teorije da mi čujemo kaj oćemo čuti ovde ne pale.

Ja, kao i puno drugih, reagiram na izjave s kojima se slažem, a tako i sa nekima s kojima se ne slažem. Samo to naše reagiranje još ništa, ama baš ništa ne svjedoči o tome da li je ta neka izjava istinita ili nije. Možda više - da li je popularna ili nije, ali to s istinitošću nema nikakve veze.

Osim toga ja baš ne kužim kaj tebi ne paše, Tur, izjave tog fratra, ili naše izjave? Ili obadvoje? Izgleda obadvoje. Koji je tvoj stav? Kaj si ti zapravo tim tvojim postom htio reći? Da si bez-kritični sljedbenik crkve bez obzira kaj ona dela? Ja sam stekao upravo takav dojam.
« Zadnja izmjena: Siječanj 28, 2010, 10:34:21 prijepodne BobRock »

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #87 : Siječanj 28, 2010, 04:09:03 poslijepodne »
Kaj si ti zapravo tim tvojim postom htio reći?
Sve što sam htio reči sam i rekao.

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #88 : Siječanj 28, 2010, 04:12:04 poslijepodne »
Da si bez-kritični sljedbenik crkve bez obzira kaj ona dela? Ja sam stekao upravo takav dojam.
Tvoj problem.  :)

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #89 : Siječanj 28, 2010, 07:13:45 poslijepodne »
Zar vi mislite da ostatak klera ne misli svojom glavom?
Zbog iznošenja mišljenja jednog između njih ,i to onog koji nema puno veze sa katoličkom crkvom,barem u dijelu obnašanja i provođenja službene politike- da se tako izrazim.

Istovremeno to bi značilo da sve ono što kaže premijer države ,svi bi se morali s time složiti. A ne slažu se ,čak štoviše još se jače sukobljavaju s argumentima i bez njih.

Zar nismo tome svakodnevno svjedoci?

Zar nismo tome svjedoci i na ovom forumu,ponekad nam stav nekog odgovara,a ponekad ne?

Mladi fratar ima svoj stav i mišljenje koje još ima vremena promijeniti i uvidjeti svoje eventualne ( a ja mislim očite pogreške u procijeni) ali za to mu treba vremena.

Ispada da branim forumaša Tur-a jer je velika većina protiv njegovog mišljenja,ali njega ne treba braniti on vrlo dobro i hrabro brani svoj stav i ima dobre argumente. Slažem se s njim u mnogo toga  u vezi s ovom temom.
Istina je da je većina sklonija mišljenju mladog fratra što automatski ne znači da je u pravu.
Međutim govori upravo ono što velika većina slušateljstva ili medija želi čuti. Zar nam istu stvar ne rade i političari?
Zar nam je sjećanje na malo prijašnji cirkus od kampanje ishlapilo? Izgleda da je .Današnje kompletno žutilo koje vlada u medijima i očita glad za senzacijama otvaraju vrata spretnima i spletnima.Ništa novo pod kapom nebeskom.

Ali kad mi zatreba bilo koji sakrament odmah smo spremni sagnuti glavu,biti pokorni,a taj isti spomenuti mladi fra Petar Jeleč , nastaviti će i dalje vršiti službu Božju pod upitnikom?
Ali svatko odgovara za svoje grijehe i postupke.
Vjerujem da će na svojim službama imati iste one koje je tako revno kritizirao.

Mislim na kraju da  već samo površni pogled na postavljena pitanja, govori o samom autoru dovoljno i usmjerava nas na ono što se uvijek i stalno čeprka ,novci iz proračuna i centri tajne moći.
Uvijek ponavljane teme koje vabe publiku.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....