Autor Tema: Kome Hrvati vjeruju?  (Posjeta: 3489 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Kome Hrvati vjeruju?
« : Ožujak 16, 2011, 09:19:27 poslijepodne »
Kome Hrvati vjeruju? Crkvi sve manje, no dramatično je poraslo povjerenje u novine.

Sociolog Duško Sekulić na Nacionalnom vijeću za praćenje korupcije u Saboru iznio je svoje istraživanje o percepciji korupcije i povjerenju građana u hrvatske institucije. Prema njegovim rezultatima, od 2004. godine do danas građani su izgubili povjerenje u Crkvu , a sve više vjeruju tisku. Sekulić je istraživanje o percepciji korupcije radio u suradnji s Josipom Kregarom u razdoblju od 2004. godine do 2010. godine i to prvenstveno na državnim službenicima a vezano za povjerenje u državni sistem. Istraživanja su sažeta i u knjizi 'Korupcija i povjerenje' u izdanju Centra za demokraciju i pravo Miko Tripalo i Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Kada se usporedi 2004. i 2010. godina, percepcija korupcije je, prema Sekuliću, dvostruko veća: '2004. godine 22 posto građana mislilo je da su svi državni službenici uključeni u korupciju, a 2010. to misli dvostruko više građana', rekao je Sekulić.

 
Kaže da je 2004. godine najveće povjerenje građana imala Crkva , zatim vojska i policija, dok se danas taj redoslijed izmjenio s time da su vojska i policija zadržali jednako povjerenje, a Crkva je pala na treće mjesto i izgubila povjerenje 22,7 posto građana.

'Najveći dobitnik je tisak. Ljudi su dramatično povećali povjerenje u novine, a Crkva, Sabor i Vlada su najveći gubitnici. Sabor je pao s devetog na 11. mjesto, a Vlada sa sedmog na 10. mjesto na ljestvici povjerenja građana', kaže Sekulić.

http://www.jutarnji.hr/crkva-izgubila-povjerenje-gradana--novine-na-najvecem-dobitku/931986/

... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kome Hrvati vjeruju?
« Odgovori #1 : Ožujak 17, 2011, 07:41:55 prijepodne »
Novinama ipak najmanje vjerujem. Da bi prodali novine, prodaju čak i dušu, a tu više nema vjere u istinu.
Naravno , mislim da još uvijek nisu svi takvi.
Novine ipak kupujem i čitam, što ne znači da u sve kaj piše i vjerujem.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Kome Hrvati vjeruju?
« Odgovori #2 : Ožujak 17, 2011, 07:50:34 prijepodne »
Novinama ni ne treba sve vjerovati, nego kadkada treba isčitati i između redaka.
Međutim činjenica je da su ovi rezultati produkt jedne hrvatske realnosti danas.
Ako uzmemo u obzir činjenicu da su novine otvorile uglavnom sve afere, pokrenule borbu protiv korupcije, prisilile vlast na borbu protiv korupcije a građani su toga svjesni, koliko god premijerka hvalila samu sebe u borbi protiv korupcije, a u situaciji kada su ljudi bez posla i na rubu gladi, naravno da će početi više vjerovati novinama.
S druge strane imamo Crkvu koja je kroz svoju liberalizaciju i nesnalaženje u novim uvjetima, te pojedinim svećenicima koji predstavljaju institut Crkve i koji su njen reprezentativni predstavnici, koji čine pogreške zbog kojih građane udaljavaju od Crkve ali ne i vjere sveukupni rezultati mene uopće ne iznenađuju, oni su i očekivani i realni za današnje doba u kojem živimo.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Kome Hrvati vjeruju?
« Odgovori #3 : Ožujak 17, 2011, 08:06:08 prijepodne »
Izdvajanje isključivo negativnih vijesti o nekoj zajednici, tipičan je obrazac ponašanja osoba koje potiču na mržnju ili nasilje prema toj zajednici.

Rasisti (bijelci) zatrpavaju forume vijestima o zločinima koje su počinili crnci, islamofobi pišu o zločinima koje su počinili muslimani, o kamenovanjima žena i sl, homofobi o raširenosti AIDS-a među homoseksualnom populacijom. Velikosrpskim šovinistima su uvijek bili omiljena tema Vatikan i Crkva u Hrvata...

 

 

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kome Hrvati vjeruju?
« Odgovori #4 : Ožujak 17, 2011, 08:44:49 prijepodne »
... a gdje si ti našao velikosrpske šoviniste u ovom članku ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Kome Hrvati vjeruju?
« Odgovori #5 : Ožujak 17, 2011, 09:32:09 prijepodne »
Ja sam se osvrnuo na forume, a ne na članak. To je valjda jasno svakom osim tebi.

Jaguar

  • Gost
Odg: Kome Hrvati vjeruju?
« Odgovori #6 : Ožujak 17, 2011, 09:51:26 prijepodne »
... a gdje si ti našao velikosrpske šoviniste u ovom članku ?

Koji li je ovdje napitak po srijedi? ;D Nešto opako, od čega se pojavljuju duhovi prošlosti. 8)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kome Hrvati vjeruju?
« Odgovori #7 : Ožujak 17, 2011, 11:03:29 prijepodne »
Novinama ipak najmanje vjerujem. Da bi prodali novine, prodaju čak i dušu, a tu više nema vjere u istinu.

Potpisujem.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kome Hrvati vjeruju?
« Odgovori #8 : Ožujak 17, 2011, 11:11:18 prijepodne »
Novinari mogu samostalno istraživati i pokušavati u svom istraživanju i dalje. Ipak i dalje tvrdim da im to istraživanje napreduje uz dobrano davanje potrebnih informacija. I tu opet dolazimo na početak.
Sve što želim da se zna , dozna se uz malu pomoć, naravno usmjeri se ili se dobro plati novinaru da to napiše.
Ljudi nije tajna koliko novinari , koji odgovaraju režimu, dobivaju to plaćeno.

Postoje takovi novinari i novine , zato i govorim da im ne vjerujem i ne postoji baš puno razloga za to, barem za sada.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kome Hrvati vjeruju?
« Odgovori #9 : Ožujak 17, 2011, 11:49:42 prijepodne »
Ja sam se osvrnuo na forume, a ne na članak. To je valjda jasno svakom osim tebi.

... blago onda svima kaj kuže, sad još samo počni spominjati crne, zelene i žute vragove i zazivati Francekovog duha.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

amarkulin

  • Gost
Odg: Kome Hrvati vjeruju?
« Odgovori #10 : Ožujak 17, 2011, 11:52:13 prijepodne »
Da nije bilo novina i novinara za većinu afera u nas ne bi se nikad saznalo. Kao što je Nacional imao ogromnu ulogu u rušenju Tuđmanovog režima, Glasnik Turopolja u raskrinkavanju brdekizacije Gorice, tako je Index razotkrio HAC i druge afere.

Naravno da se svi novinari ne bave takvim poslom - nema ni potrebe. A malo tko ima i hrabrosti za to, jer se tu gubi glava (Pukanić).

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kome Hrvati vjeruju?
« Odgovori #11 : Ožujak 18, 2011, 09:12:35 poslijepodne »
građane udaljavaju od Crkve ali ne i vjere

Jagi,ovo si potrefil kak još nigdo,saka čast. d d d
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kome Hrvati vjeruju?
« Odgovori #12 : Ožujak 27, 2011, 11:01:27 prijepodne »
Dragi moji čitatelji, kada ćete pri kraju ove godine birati nove sabornike, birajte samo one koje ne misle svojom glavom jer samo tako mogu zastupati naše mišljenje.
http://www.zagrebancija.com/hr-fokus/birajte-one-sabornike-koji-ne-misle-svojom-glavom_310335
wwwg tablice