Autor Tema: Gdje pušiti?  (Posjeta: 23403 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #15 : Travanj 13, 2010, 02:37:04 poslijepodne »
Nisam tražila moralnu, niti zdravstvenu, a niti Vladino objašnjenje za i protiv pušenja u zatvorenim prostorima, nego NAZIV kafića gdje se smije pušiti cigareta, duhan, lula

Pa nisam ja tebi ni odgovarao.  8)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #16 : Travanj 13, 2010, 02:40:44 poslijepodne »
komu got smeta dim, nek nejde v bertiju

Zakaj mi?

Ajmo ovak; kome se dimi - nek dimi ispred bertije, kak je to u cijelom svijetu i Europi koji imaju iste odredbe o zabrani pušenja. Zakaj bi mi morali biti nekaj posebno?

Bertije nisu otprte kao pušionice, već kao točionice kave i inih pića. Tak da ne bi rekel kak je pljuga nekakva ekskluziva i moram... ona je samo umišljena popratna pojava za likove koji nemaju muda i snage prestati trovati sebe i druge.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #17 : Travanj 13, 2010, 04:31:27 poslijepodne »
Nisam tražila moralnu, niti zdravstvenu, a niti Vladino objašnjenje za i protiv pušenja u zatvorenim prostorima, nego NAZIV kafića gdje se smije pušiti cigareta, duhan, lula bez da mi netko želi naplatiti kaznu i bez da me gledaju kao građanina drugog reda.

Pridružujem se onome kaj je Sleđ već napisao i dodajem: Kaj se žališ? Pa nemreš navek dobiti kaj tražiš. A ja valjda smijem komentirat neki post ovdje bez da ti ispunjavam želju za odgovorom, ili?  8)

A glede tvog pitanja - odgovoril bi ti rada da znam, ali - već naslućuješ zakaj ne znam: ta problematika iz perspektive jednog pušača me ne interesira. Kao što većinu pušača problematika jednog nepušača do sada nije uopće interesirala. Još mi niko nepoznati u birtiji nije prišao i pitao dal mi smeta njegovo pušenje.

Trs

  • Gost
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #18 : Travanj 13, 2010, 06:02:42 poslijepodne »
To smrdi život, živi ljudi, za razliku od onih slastičarnica i butika gdje sve miriše umjetno (brrrr!).

Niti život, niti ljudi... to smrdi smrt. I njezin "miris" je isto umjetno stvoren, i te cigarete su isto umjetni proizvod kao i ti parfemi, iako u slastičani ipak ima prirodnijih mirisa nego u smrdljivoj zapušenoj birtiji...

Meni za život i njegov doživljaj ne treba boemština najgore vrste.

No svakako pozdravljam odluku da prestaneš pušiti, iako me zanima - zašto...?

Sva naša razmišljanja, razlozi za i protiv, sve je to relativno, sve proizlazi iz naših iskustava. Prekrasni mirisi iz slastičarnice meni se gade, to su danas isto kemikalije, samo druge vrste. Smrad duhana i smrti iz birtije mi je sad, od kad sam nepušač, isto odbojan ali mi je draži od smrada iz slastičarnice. Draži su mi i oni grdi, prokleti, zmazani pušači, prostaci i pijanci iz birtije od onih lepih, trezvenih, ušminkanih (i možda ušmrkanih) likova koji mi pokušavaju prodati labudova pod bubrege dok ližu viljuškicu od kolačića ili žličicu od sladoleda (da nebu zabune, i ja volim sladoled iz zdjelice, ali mi smrdi gamad).
Ta bagra smrdljiva pušačka draža mi je od anđela Milinovića. Zašto?!
Zašto sam postao nepušač? (Nisam prestao pušiti nego sam postao nepušač!)
Zato! (Valjda mogu imati i neke svoje tajne. Zašto bi cijeli svijet morao znati sve moje intimne stvari?!)
Bolje je istaknuti one moguće, već poznate, razloge: opasno narušeno zdravlje, opasno narušena atmosfera u obitelji, opasno narušena financijska konstrukcija, opasno narušeni živci zbog nemogućnosti istovremenog pjevanja narodnjaka, pušenja i opijanja, iznenada otkrivena ljubav prema krem šnitama, šam pitama, koka koli, "izvorskoj ledenoj", špotanje nekog mladog, poštovanog menedžera... He, he! Ili kombinacija svega toga ili barem nečega. Ili nešto sasvim devedeset deveto ili milijunto! Uopće nije bitno za komunikaciju na forumu.   

Kaj je to "boemština najgore vrste"'
Meni za život i njegov doživljaj ne treba pederluk i lopovluk najgore vrste (a to je vezano za ove koje sam gore spomenul u vezi lizanja žličica i viljuškica). Dakle, tebi se gadi boemština a meni pederluk u celofanu. Mogli bi raspravljati što je što, a kad dođemo do konsenzusa, o tome što je gore, za mene, za tebe, za Goricu, za Hrvatsku, za svemir i okolicu. NHF, VHF, UHF!  :)


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #19 : Travanj 13, 2010, 06:25:41 poslijepodne »
Kaj je to "boemština najgore vrste"'
Meni za život i njegov doživljaj ne treba pederluk i lopovluk najgore vrste (a to je vezano za ove koje sam gore spomenul u vezi lizanja žličica i viljuškica). Dakle, tebi se gadi boemština a meni pederluk u celofanu. Mogli bi raspravljati što je što, a kad dođemo do konsenzusa, o tome što je gore, za mene, za tebe, za Goricu, za Hrvatsku, za svemir i okolicu. NHF, VHF, UHF!  :)

Gle, ne volim tako plitke relativizacije svega i svačega.

Ako pričamo o cigaretama i zabrani pušenja, onda me nemoj klati sa mirisima slastičarne, celofanom i sličnim maloumnim usporedbama.

Pa ako podrazumijevamo "boemštinu" kao nekakav "život" (štogod to značilo), onda je za opis tog života upotrijebljen najgori primjer, jer da bih ja uživao u bilo kojem segmentu života, ne treba mi pljuga, ne treba mi alkohol, ne trebaju mi cajke, lomljenje čaša i proklinjanje sudbine. I u tom kontekstu sam rekao da cigareta ne predstavlja nikakav "život", niti u kojem smislu, ne samo doslovno zdravstvenom...

Kao drugo, ukoliko ne znaš argumentirano raspravljati o nečemu bez da se ne pozivaš na druge neparalelne negativnosti da bi dao argumentaciju (koja to i nije) sebi, onda ne znam kaj imam za razgovarati pod tim okolnostima... jer pravdanja tipa "kradem jer kradu i drugi", "cigaretni dim je pravi miris naspram kremšnita napravljenih od genetski modificiranog brašna" i slične bedastoće bez temelja su potpuno gubljenje vremena, kao i znak da argumenata za svoje stavove - nemaš!

BTW, i meni se gadi pederluk u celofanu, no to ne znači da ću zbog toga odobravati da me nekakav pušač jebe u zrak mozak zato jer trenutno ima i većih problema u Hrvatskoj i svijetu... jer između tih dviju stvari i ne postoji paralela, pa mi je nejasno zbog čega pribjegavaš služiti se takvim "usporedbama"...?

I ništa nije relativno, osim situacija iz viceva: ti se nagneš, ja ti ga stavim u dupe. I ti i ja imamo kurac u guzici. No ja sam u relativno boljem položaju... eto, to je jedina relativnost; ostalo su činjenice koje ti se mogu ili ne trebaju sviđati.
« Zadnja izmjena: Travanj 13, 2010, 06:28:55 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Trs

  • Gost
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #20 : Travanj 13, 2010, 08:14:13 poslijepodne »
Kaj je to "boemština najgore vrste"'
Meni za život i njegov doživljaj ne treba pederluk i lopovluk najgore vrste (a to je vezano za ove koje sam gore spomenul u vezi lizanja žličica i viljuškica). Dakle, tebi se gadi boemština a meni pederluk u celofanu. Mogli bi raspravljati što je što, a kad dođemo do konsenzusa, o tome što je gore, za mene, za tebe, za Goricu, za Hrvatsku, za svemir i okolicu. NHF, VHF, UHF!  :)

Gle, ne volim tako plitke relativizacije svega i svačega.

Ako pričamo o cigaretama i zabrani pušenja, onda me nemoj klati sa mirisima slastičarne, celofanom i sličnim maloumnim usporedbama.

Pa ako podrazumijevamo "boemštinu" kao nekakav "život" (štogod to značilo), onda je za opis tog života upotrijebljen najgori primjer, jer da bih ja uživao u bilo kojem segmentu života, ne treba mi pljuga, ne treba mi alkohol, ne trebaju mi cajke, lomljenje čaša i proklinjanje sudbine. I u tom kontekstu sam rekao da cigareta ne predstavlja nikakav "život", niti u kojem smislu, ne samo doslovno zdravstvenom...

Kao drugo, ukoliko ne znaš argumentirano raspravljati o nečemu bez da se ne pozivaš na druge neparalelne negativnosti da bi dao argumentaciju (koja to i nije) sebi, onda ne znam kaj imam za razgovarati pod tim okolnostima... jer pravdanja tipa "kradem jer kradu i drugi", "cigaretni dim je pravi miris naspram kremšnita napravljenih od genetski modificiranog brašna" i slične bedastoće bez temelja su potpuno gubljenje vremena, kao i znak da argumenata za svoje stavove - nemaš!

BTW, i meni se gadi pederluk u celofanu, no to ne znači da ću zbog toga odobravati da me nekakav pušač jebe u zrak mozak zato jer trenutno ima i većih problema u Hrvatskoj i svijetu... jer između tih dviju stvari i ne postoji paralela, pa mi je nejasno zbog čega pribjegavaš služiti se takvim "usporedbama"...?

I ništa nije relativno, osim situacija iz viceva: ti se nagneš, ja ti ga stavim u dupe. I ti i ja imamo kurac u guzici. No ja sam u relativno boljem položaju... eto, to je jedina relativnost; ostalo su činjenice koje ti se mogu ili ne trebaju sviđati.

Čitaj pažljivo jer stvarno nemam volje zbog tebe se mučiti sa šnitama tvojih bisera na koje bih u šnitama odgovarao. Bez veze sam se mučio i s ovim dugačkim odgovorom, ali to je zbog ostalih forumaša.
Dakle, o svemu što si mi napisao, tu dolje imaš odgovor.

Gle, stvarno me uopće ne zanima je li ti išta voliš ili ne ("ja ne volim plitke relativizacije, bla, bla..."). Zašto bi mene zanimalo to što su za tebe plitke relativizacije nešto što je meni od životne važnosti?! Meni su svakakve  tvoje usporedbe oduvijek maloumne ali nikad to nisam spominjao jer imam u životu drugih preokupacija, i ljepših i dražih, od svađa s nekim tamo tobom koji, eto, prezire boeme a prostači na sve strane kao zadnji gnjus jer misli da je to cool. Znam da ti je čudno, kako to da netko poštuje boeme a ne želi biti vulgaran u javnosti. I neka ti je, i dobro je da ti bude ponešto čudno, da ti život ne bude monoton.
I stvarno se neću s tobom natezati o plitkoći relativizacija. Naći ćeš ti već pacijente sa svog odjela s kojima ćeš o tome.
To što tebi ljepše miriše slastičarnica a meni ljudi, to je moj i tvoj problem, nije zajednički (ako nam je uopće problem) i ne znači da te time koljem. O maloumnosti neću, to spada u tvoju slastičarnicu.
Stvarno mi je zadnja stvar koja me u životu zanima ono što tebi treba da bi ti uživao u životu, u bilo kojem njegovom segmentu. Je li to pljuga, cajke, proklinjanje, lomljenje čaša – ili najogavnije vulgarnosti na forumu. I u kakvom je kontekstu tebi cigareta sa svime time. Ja sam se, lepi moj, odrekao cigarete na način da sam postao nepušač, a ako sam time postao malo netolerantniji prema lizačima viličica iz slastičarnica (i onima koji se, kažeš, saginju itd), jer mi smrde više od duhana, zašto si se ti odmah osjetio pogođenim?!

Nisam ja uopće želio s tobom argumentirano raspravljati, što mi ti spočitavaš (kud bih baš tebe odabrao, he, he!) naročito o nečemu što tebi izgleda kao "neparalelne negativnosti". Samo ti kradi (jer kradu i drugi, bla, bla...), "tipa kremšnita, cigareta, la, la, la..." ali nemoj meni imputirati takve ogavnosti. Ja ne kradem, ne saginjem se takvima niti se takvi meni saginju.

Svoje prostote morat ćeš dijeliti s onima koji imaju volje s tobom raspravljati. Pa se vi saginjite jedan drugom i stavljajte si kako vam, kada i kamo paše i raspravljajte, negdje gdje ne smrdi po duhanu, tko je u relativno boljem položaju (pašu ti. izgleda, i drugi mirisi, ne samo iz slastičarnice). I raspravljajte između uzdaha o tim većim problemima kojih ima u Hrvatskoj.
Družim se i s boemima, ali boemi su prema tebi Gospoda s velikim G.

Unaprijed obznanjujem: na tvoju sreću, neću odgovarati na tvoja prostačenja koja slijede. Nisam tražio diskusiju s tobom, počeo si prostačiti bez povoda. Howgh!

(Uspio sam, izgleda, objasniti sve bez i jedne prostote, iako sam nepušač. Dobro je.)



Trs

  • Gost
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #21 : Travanj 13, 2010, 09:52:12 poslijepodne »
Za sve forumaše, obrazloženje gornjeg posta:

U odgovoru na moj bezazleni post kojim njega nisam vrijeđao, čovjek mi je napisao da:
1.plitko relativiziram,
2.pravim maloumne usporedbe,
3.ne znam argumentirano raspravljati,
4.pišem bedastoće, itd,
5.počeo je prostačiti što mu nekakav pušač radi u mozak,
6.počeo me je spominjati u nekakvim vulgarnim homoseksualnim situacijama i konotacijama od kojih mi se riga.

I to je to.


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #22 : Travanj 13, 2010, 10:01:58 poslijepodne »
Zašto bi mene zanimalo to što su za tebe plitke relativizacije nešto što je meni od životne važnosti?!

Kaj ti je to od životne važnosti, molim?? Baš me zanima... miris pljuge koji poistovjećuješ sa mirisom ljudi (WTF??)?

Daj mi nekaj kaj je od životne važnosti, baš me zanima što podrazumijevaš pod tak važnom etiketom...

Meni su svakakve  tvoje usporedbe oduvijek maloumne ali nikad to nisam spominjao jer imam u životu drugih preokupacija, i ljepših i dražih, od svađa s nekim tamo tobom koji, eto, prezire boeme

Ti fakat voliš tu riječ...  ::) ::) ::)

To što tebi ljepše miriše slastičarnica a meni ljudi,

Pa naravno da mi ljepše miriše slastičarnica nego ljudi; da idemo ispitivati javno mnijenje, osim čuđenja na glupo pitanje, budi sigurna da bi 99,99% ljudi reklo da im slastičarnica sigurno bolje miriši od ljudi, koji mahom smrde, čak iako to ne žele, no to je prirodna realnost.

nemoj meni imputirati takve ogavnosti.

Čuj, ja ne znam kaj su za tebe ogavnosti, no mirišanje ljudi meni je odvratno, tebi očito ne, što me asocira da imaš tko-zna-kakve sklonosti...  ???

Družim se i s boemima, ali boemi su prema tebi Gospoda s velikim G.

Kaj su to "boemi"?? Čuo si za tu riječ, sviđa ti se, još samo da znaš i kaj predstavlja...

==============================================

Da ti pomognem: Boem je umjetnik koji svoj način života ni u najmanjoj mjeri ne podređuje stjecanju materijalnih dobara, koji vodi nesređen i neuredan život.

I vjeruj mi da takvi nikada i nisu bili gospoda, jer gospodu odlikuje red i kultura, a ne preziranje takvih odlika. Tako da sam i vrlo skeptičan da ih kod nas uopće ima, a kamoli da ih ima toliko da se ti sa njima družiš "u brojnim jatima", pogotovo umjetnika, i to još onih koji odabiru klošarenje kao stil života - neuredni, smrdljivi i prljavi sigurno nisu bilo kakva želja i pozitiva u životu... davno su prošla vremena Tina Ujevića i njegovih životnih načela.

Sve mi se čini da ti ne poznaješ niti jednog pravog boema.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #23 : Travanj 13, 2010, 10:10:38 poslijepodne »
Za sve forumaše, obrazloženje gornjeg posta:

Trs prodaje maglu i poistovjećuje stvari koje nemaju veze jedna s drugom, te relativizira zakonske odredbe i potrebu zdravijeg i čišćeg života u javnim prostorima za sve nas sa stvarima koje nemaju veze sa time, čime posredno aludira i da su naša htijenja za zdravijom sredinom i životom bezvezna i neopravdana. A nisu. Zato i pribjegava omalovažavanju nepušača kroz neprihvatljive usporedbe, na što sam ja reagirao, a on nije odgovorio. Sada se želi prikazati kao žrtva glumeći kako je jako oštećen - on, boemčina, kulturnjak, čovjek kojem finoća izvire iz svake pore, koji ne razumije pojmove koje sam opisao, i kojem su moje prostote - kojima su boemi inače potpuno neskloni - teška povreda duševnog blagostanja u njegovoj ulozi junferice koja ništa od svega toga nije nikada čula, vidjela i izrekla... c'mon, Trs, potegni vodu... gimme a break! Budi to što jesi, nemoj glumatati ono kaj nisi, i imaš poštovanje. Pretvaranjem ga nećeš imati nikada. Barem ne od mene.

I to je to.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline sanjicaa

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 4
  • Karma: +0/-0
Odg: Gdje pušiti?
« Odgovori #24 : Travanj 20, 2023, 02:41:38 poslijepodne »
nećemo nigdje, bacit ćemo cigare, sacuvati zdravlje i disati svjež zrak svakodnevno... pritom, uštediti koliko novaca mjesečno pa možemo na neki izlet svaki mjesec :)