Autor Tema: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima  (Posjeta: 22752 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #30 : Ožujak 04, 2010, 10:48:45 prijepodne »
Inače koliko je meni poznato svi telefonski razgovori i internet aktivnosti su pohranjene o 6 mjeseci do 2 godina po nekoj europskoj praksi.

i to je za slučaj da nisi ništa sumljiv. Ako si sumljiv onda te informaicje su pohranjenje puno duže.
« Zadnja izmjena: Ožujak 04, 2010, 12:05:47 poslijepodne Bilaj »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #31 : Ožujak 04, 2010, 11:40:39 prijepodne »
Tako je, Bilaj...  :D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #32 : Ožujak 04, 2010, 07:56:30 poslijepodne »
Inače koliko je meni poznato svi telefonski razgovori i internet aktivnosti su pohranjene o 6 mjeseci do 2 godina po nekoj europskoj praksi.

Nema teorije da naši provideri pohranjuju sve internet aktivnosti. To bi značilo da trebaju čuvati i spremati sav promet svih korisnika. Jeste li svjesni koliko je to podataka? Broj korisnika ADSL-a kod nas * prosječni podatkovni paket daje promet od 5000 TB iliti 5000 diskova od 1TB mjesečno. 60000 diskova godišnje. Hm...?

Logiraju se osnovne stvari koje se mogu logirati, ali ne puno više od toga. Osim u slučaju da je netko pod nadzorom, ali to je onda druga priča.

A nadzoru se može izmaći na relativno jednostavan način uz pomoć SSL-a (sloj koji omogućava da informacija enkriptirana putuje od pošiljatelja do primatelja), mailove možete enkriptirati uz pomoć PGP-a...to nisu neprobojne zaštite, ali su dovoljne da u 99% slučajeva  spriječite da vaše podatke netko po putu prisluškuje.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #33 : Ožujak 04, 2010, 10:24:26 poslijepodne »
Nema teorije da naši provideri pohranjuju sve internet aktivnosti.

to nisu neprobojne zaštite, ali su dovoljne da u 99% slučajeva  spriječite da vaše podatke netko po putu prisluškuje.

Pa tko je rekao da POHRANJUJU??? Oni samo KONTROLIRAJU apsolutno sav promet, a pohranjuju interesantno.

Te zaštite su dovoljne za mene ili za tebe, ne i za onoga tko je provider sa specijalnom aparaturom na kablu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #34 : Ožujak 05, 2010, 08:43:45 prijepodne »
Pa tko je rekao da POHRANJUJU??? Oni samo KONTROLIRAJU apsolutno sav promet, a pohranjuju interesantno.

Citat: Bilaj
Inače koliko je meni poznato svi telefonski razgovori i internet aktivnosti su pohranjene o 6 mjeseci do 2 godina po nekoj europskoj praksi.

Što piše u podebljanom dijelu?

Meni se čini da kontroliraju ono što im je jednostavno za kontrolirati, ali priroda TCP/IP protokola je takva da je relativno teško na jednostavan način kontrolirati sav promet jer kad se neki podatak proslijedi da putuje po Internetu onda se on razbija na manje dijelove i onda ti dijelovi nezavisno putuju do odredišta pri čemu se može dogoditi da putuju i različitim rutama.

Lako je kontrolirati promet ako je kontrolor jako blizu pošiljatelja ili primatelja, nemoguće ako je na sredini.

Specijalna aparatura na kablu? Ne postoji poznati uređaj koji može u realnom vremenu dekriptirati PGP.

2003. je policija u Italiji zaplijenila uređaje Crvenih brigada, niti njihova policija niti FBI nisu uspjeli dekriptirati datoteke spremljene na njima koje su bile nekriptirane PGP-om. I još ima cijeli niz primjera u kojima je policija zaplijenila računala s enkriptiranim dokumentima pa ih nije uspjela dekriptirati. A oni su sigurno imali puno više vremena nego što bi to imao neki uređaj na nekoj žici.


Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #35 : Ožujak 05, 2010, 10:25:39 prijepodne »
Eto ... moj informatičko - nepismeni mozak još uvijek ne pronalazi barem 1 dobar razlog da si na fejsu napravim profil.
Pa kad bi se našla dobra dušica koja bi mi ukazala na njega ...

Ne znam zakaj očekuješ da ti neko ovdje navodi razloge zakaj da ti ideš nekaj delat. Ti si u svom postu
...
argumentirao protiv fejsa s argumentima koji nisu bili ok. Sad su ovdje neki članovi te tvoje argumente opovrgnuli i to je to. Kraj. Niko te ne nagovara da komuniciraš (se družiš i upoznaješ druge) osim prek foruma još i prek fejsa.

Osim toga, ti ne želiš samo da ti neko da razlog "za" fejs, ti bi i štel da to bude dobar razlog. Samo kaj nisi odma konkretiziral kaj je za tebe dobar razlog, to je sad problem. Ovak ti moreš na svaki razlog pljuvat i dati sa tvoje osobne perspektive nekaj protiv. Ili jednostavno izmisliti nekaj protiv samo da dokažeš da si ti u pravu i da nema dobrog razloga.

Evo, ja ču ti ko prvi reči jedan razlog zakaj da nejdeš na fejs: ždere vreme i nemaš puno kaj od toga. Ak imaš sreće, možeš i imati nekaj od toga, ali to ti je tak i kod upoznavanja pravih realnih ljudi. Neki ti samo gube vrijeme, a s nekima bi htio što češće provoditi vrijeme. Sve stvar ukusa.

Ali ak se očeš družiti na malo širi način nego ovdje na forumu, to sve malo isprobat, vidit, pa da možeš imati osnovano mišljenje o tome, a ne samo neke predodžbe tipa "pričam ti priču", onda odi na fejs. Ali uopće ne vidim razloga da te neko sad ide nagovarat na to. Tvoj slobodan izbor.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #36 : Ožujak 05, 2010, 06:24:08 poslijepodne »
E Bobe, Bobe.... tebe očito pere neka paranoja iz prošlosti.
Na osnovu čega zaključuješ da me "pere" (citiram tvoj šarmantni izraz hehe) neka paranoja?
Citat:
Nije mi bio razlog ikoga ili išto "pljuvati" (citiram tvoj šarmantni izraz hehe) nego sam DOISTA želio da mi netko pruži kakav dobar razlog za biti na fejsu. Ne znam zakaj je to tebe na takav način steplo.
Ne pratiš baš najbolje napisano. Ja nigdje nis napisal da si ti na nekaj pljuval, nego sam samo prikazao da bi mogao po svakom razlogu pljuvat. Govoril sam samo o mogućnosti koja postoji dok got se značenje onog "dobar" ne definira.
Citat:
Možda kroz taj dati argument uvidim kako griješim ... možda mi se približi neka meni nepoznata dimenzija ... možda kaskam za današnjicom ... možda ... možda ... i još xy možda....
E da si to odma tak pital, vjerujem da bi ti ne samo jedan član ovdje napisal kaj on misli da su prednosti i nedostaci. Samo kaj si ti počel odma "pljuvati" (pod navodnicima) po fejsu sa nekim neosnovanim argumentima. Tak da je prva reakcija bila takva kakva je bila. Ali drago mi je kaj uopće uzimaš u obzir tu mogućnost da griješiš. Izgleda da za tebe još ima nade.  ;)   :D
Citat:
Napravio si cijelu hektičnu disertaciju na ničemu i na osnovu ničega.
Nema potrebe za takvim negativnim stavom.
Daj malo relax.
Nit je to bila disertacija, nit imam negativni stav. Ja sam skroz relax, ne boj se ti niš za mene. Znam se ja brinuti za sebe.
Citat:
Ajde, ipak si se na kraju uspio malo skulirati i realno napisati nešto probavljivo.
Vidiš da nije teško.
Ak je neko ovdje sad negativan onda si to upravo ti. Meni veliš da sam se ipak uspio malo skulirati, uspio napisati nekaj probavljivo? Sram te bilo. To stvarno zvuči umišljeno, onak odozgora, ko neki tatica. Nemoj reći da se tak ponašaš prema svima? To ni lepo. Toga bi se trebal IMHO odučiti.
Citat:
Naravno da na meni odnosno mojem mentalnom sklopu ostaje hoću li se priključiti toj koloniji ili ne. No to je sada već druga tema i nećemo o njoj.
Ipak je u ovoj temi riječ samo o žandarima i fejsu a ovi komentari su tek uzgred, ponukani komentarima prethodnika koji su iznijeli svoja mišljenja o fejsu.
A ako baš toliko smetaju mogu ih u konačnici i izbrisati jer su ionako 99% ovdje samo dokona laprdanja i pucnji u prazno. Osobito pojedinaca koji se ne mogu pomiriti s time da netko ima svoje mišljenje i stav. Zato nije niti čudno što masa ljudi se ne učlanjuje na forum jer se ne žele prepucavati upravo s tim lajavcima kojima baš takvi ne odgovaraju.
Ono što jedino smatram korisno na ovome forumu su informacije o događajima te vicevi i fotke.
Ostalo je sve .... kao što rekoh.
Ti imaš dost negativan stav. Jel ti se tu na forumu nekaj dogodilo da si postal tak negativan? Ili si uvijek takav? Čim koristiš takve izraze ko "laprdanje", "prepucavanje", "lajavci", "skulirati", "nešto probavljivo" time na očigled sviju demonstriraš taj svoj negativan stav. Ja smatram da bi upravo ti trebao malo relaxirati i malo se opustiti. Budi malo pozitivniji. Koristi ljepše - pozitivnije riječi i ne izvlači niš iz konteksta nego pozorno čitaj i napiši svoje mišljenje. Tolko od mene.
Citat:
No ok, ne želim više o ovome trkeljati jer je već zglajzalo off topic i za mene je ta tema završena.
Može i tak.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #37 : Ožujak 05, 2010, 09:06:24 poslijepodne »
Što piše u podebljanom dijelu?

Kada se sve komprimira u cache, može se spremiti. Ostalo je samo pitanje memorijskih resursa, u koje ne treba sumnjati.

Meni se čini da kontroliraju ono što im je jednostavno za kontrolirati, ali priroda TCP/IP protokola je takva da je relativno teško na jednostavan način kontrolirati sav promet jer kad se neki podatak proslijedi da putuje po Internetu onda se on razbija na manje dijelove i onda ti dijelovi nezavisno putuju do odredišta pri čemu se može dogoditi da putuju i različitim rutama.

Lako je kontrolirati promet ako je kontrolor jako blizu pošiljatelja ili primatelja, nemoguće ako je na sredini.

A apsolutno moguće ako si na kablovima koji dolaze ili odlaze preko providerskih servera.

Specijalna aparatura na kablu? Ne postoji poznati uređaj koji može u realnom vremenu dekriptirati PGP.

Tko veli da mora biti u realnom vremenu??

I koliko podataka ide internetom kriptiranim sa PGP?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #38 : Ožujak 05, 2010, 09:14:20 poslijepodne »
nego sam DOISTA želio da mi netko pruži kakav dobar razlog za biti na fejsu.

Pa kaj ti bilo kakvu net-akciju ovog tipa smatraš ozbiljnom?

Ono što jedino smatram korisno na ovome forumu su informacije o događajima te vicevi i fotke.
Ostalo je sve .... kao što rekoh.

Jučer mi se putem Facebooka javio čovjek sa kojim sam zajedno maturirao prije 25 godina. Nismo se odonda čuli, a ni vidjeli. Nismo slavili niti jednu godišnjicu mature do sada, pa sam pomislio kako bi bilo dobro pronaći ljude, a onda mi se isti dan javio taj čovjek - koja koincidencija! Srdačno smo se popričali, razmijenili telefone, odmah me nazvao, a danas sam i nabavio u tajništvu srednje škole sve podatke ljudi iz nekadašnjeg razreda.

To njegovo pronalaženje mene ne bi bilo moguće bez Facebooka, jer se osim imena i prezimena, od podataka u nekakvom imeniku, sve ostalo promijenilo, a ljudi sa istim imenom i prezimenom kao i ja ima u Hrvatskoj ukupno 24-ro. Mnogih drugih ima i puno više.

Tako da je ta tebi bezvrijedna net-akcija za mene vrlo ozbiljna, i vrlo korisna. No ti to ionako ne kužiš, ti si sam sebi dovoljan.

A ono zadnje što si rekao je samo još jedan dobar razlog da na forumu ne bude baš svatko.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #39 : Ožujak 05, 2010, 09:53:35 poslijepodne »
Specijalna aparatura na kablu? Ne postoji poznati uređaj koji može u realnom vremenu dekriptirati PGP.

Tko veli da mora biti u realnom vremenu??
I koliko podataka ide internetom kriptiranim sa PGP?

Na moje spominjanje PGP-a ti si rekao...

Citat: Sledgehammer
Te zaštite su dovoljne za mene ili za tebe, ne i za onoga tko je provider sa specijalnom aparaturom na kablu.

Ako bilo tko ima potrebu da nešto sakrije koristit' će enkripciju. Ako hoće dobru zaštitu koristit' će jači ključ. Trenutno ne postoji računalo na planetu koje može u razumnom vremenu probiti PGP zaštitu. Znači da svaki korisnik računala može svoje podatke zaštititi dovoljno dobro da će policiji preostati samo da ga moli da im da ključ. To policije širom svijeta i rade jer je to skoro jedino što im preostaje (bilo je i presuda koje su odlučile da optuženi nije dužan policiji odati svoj ključ). Ako nadziru nekoga za koga znaju da ima enkriptirane podatke onda će mu pokušati podvaliti nekog trojana ili key loger uz pomoć kojih će pokušati doznati passphrase.

Za koje desetljeće će računala možda biti dovoljno jaka da rasture PGP, ali danas možeš zaboraviti na to. Tako da će se na tvoju tvrdnju Tko veli da mora biti u realnom vremenu svaki matematičar i poznavatelj navedene problematike samo ironično nasmijati.

Poanta je da privatna lica danas imaju jaku zaštitu ako žele zaštititi svoje podatke. Samo što velik broj nas nema potrebu za tim. Ja enkriptiram samo svoje pristupne podatke i pinove Twofish algoritmom 256 bitnim ključem.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #40 : Ožujak 09, 2010, 01:00:17 prijepodne »
Facebook ,... budalaština nad budalaštinom, isforsirana stranica za osobnu prezentaciju onih koji to žele i od toga imaju koristi, ali i nažalost i većine dečurlije i onih starijih al niš pametnijih od dece , koja ponukana s različitih strana misli da je imati fejs profil nekaj bez čega se nemre, a ni sami neznaju kaj bi s njim. Dober primjer za to je moj poznanik koji dolazi k meni i veli da je učiteljica pitala decu ko ima profil na fejsu ....i svi dgli ruke osim njih troje ...i onda doma frka... pa svi imaju , a ja nemam... Programi za međusobno komuniciranje dvoje ili više (istovremeno) korisnika odavno su prisutni i izmišljeni. Ne vidim u čemu je prednost Facebooka u odnosu na ostale mreže, osim  osobne javne propagande onih koji to žele i trebaju, sve drugo je samo propagandno sranje i veličanje tog sranja za one koje mama nije uputila u osnove korištenja interneta prije neg im je uštekala kabel, a pogotovo vezano uz stavke o privatnosti  podataka.

Stoga pamet v glavu jer iza svega kaj na internetu delate stoji vaše ime, ne doslovno ali ipak za one koji trebaju znati jasno, bili pod nickom ili ne...osim ak doma nemate kakvog mačka , pesa ili kakvu drugu živinu , koji je eto slučajno skočil na tipkovnicu i načrčkal se ovo slučajno tak jasno da se baš eto slučajno potrefilo da se se da pročitati...

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #41 : Ožujak 09, 2010, 02:56:29 prijepodne »
da je učiteljica pitala decu ko ima profil na fejsu ....i svi dgli ruke osim njih troje ...i onda doma frka... pa svi imaju , a ja nemam... Programi za međusobno komuniciranje dvoje ili više (istovremeno) korisnika odavno su prisutni i izmišljeni. Ne vidim u čemu je prednost Facebooka u odnosu na ostale mreže

Prednost Facebooka je ta što su 'svi' gore. Ako tražiš bilo koga velika je vjerojatnost da je gore i da je prijavljen svojim imenom i prezimenom.

Vidi ovo: http://www.facebook.com/note.php?note_id=300359669065
Možemo li ignorirati milijun Hrvata na Facebooku?
Aplikacija Životinjskog carstva na Facebooku je samostalno povećala prodaju te čokoladice za 35 posto u mjesec dana

Facebook je sredstvo za komunikaciju, a s obzirom na broj učesnika to može postati vrlo efikasno sredstvo za komunikaciju. A alat je dobar onoliko koliko je dobar onaj tko se njime koristi.

A što se tiče privatnosti na Internetu to je vrlo diskutabilno. CEO Googlea,  Eric Schmidt, je rekao: If you have something that you don't want anyone to know, maybe you shouldn't be doing it in the first place. Sve što pišete na Internetu je izloženo javnosti. Bez obzira na to što je možda neka grupa privatna, zaštićena, uvijek će se naći netko tko će iz nje iznijeti sadržaj u javnost.

Na dnu stranice http://iz.vg servisa piše: Prvo blogersko pravilo: Na blogu pišite samo ono što bi bez ustručavanja mogli reći svakoj osobi na koju naiđete kad izađete iz kuće ili stana..

To pravilo se može primijeniti na sve aktivnosti na Internetu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #42 : Svibanj 20, 2010, 05:08:32 poslijepodne »

Kad smo već kod te teme, evo jedan zanimljiv prilog o Facebooku. Toplo bih preporučio da se to pogleda, stvarno je zanimljivo. Za neke bu niš novog, mada bi i takvi bi mogli naći koju još nepoznatu informaciju, dok bi neki mogli totalno promijeniti svoj stav prema Facebooku i prema Internetu općenito.

Toplo preporučujem, nećete požaliti.

FACEBOOK je Medo Štedo za obavještajne službe

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #43 : Svibanj 21, 2010, 11:43:27 prijepodne »
Još jedno otkrivanje tople vode na plitak i senzacionalan način, jer svatko tko se imalo razumije u internet i općenito prikupljanje podataka u današnjem svijetu, zna da je ovo bezvezarija koja želi visokoparnim izjavama i utvrđivanjem činjenica nešto promijeniti, samo ni autor ne zna što... najveća pušiona su upravo oni koji misle da će moći nešto promijeniti ako prestanu biti na Facebooku, internetu općenito ili ne znam što dalje...

Sve podatke koje sam dao na Facebooku dao sam svjesno, i nitko od njih neće doznati u mom profilu ništa što ja ne želim da se dozna, a i to su sve podaci koje u svakom trenutko o meni znaju deseci, ako ne i stotine ljudi, što poznati što nepoznati. Hoće li nekome neki od tih podataka služiti za izgradnju nekakvog meni potpuno nevažnog statističkog pregleda, baš me briga. Ako mu to nešto znači, neka mu, ja zato imam besplatno mjesto gdje mogu besplatno prodavati zajebanciju u svim multimedijalnim oblicima.

Da je nekome stalo do privatnosti, onda prije ne bi išao u banke, koje o svakome tko ima bilo kakav račun u bilo kojoj od banaka zna više, i ima puno deblji i iscrpniji dossier od npr. policije i tajnih službi zajedno (iako za to nemaju pokriće u zakonu, za razliku od policije), a sve pod krinkom "želimo unaprijediti naše poslovanje da bi vama bolje služili", i sličnim maloumnim prozirnim spikama za naivce. No to, očito, u ovoj zemlji glupana nikoga ne zanima, to je nešto "normalno", a eto - trebao bih se zabrinjavati zbog toga što netko u Australiji zna moje godine, netko u Kini vidi moj trenutni status "da sam došao iz noćne i da sam krepan od umora" (koji su sve podaci koji uopće i ne moraju biti točni!!), a to što banke imaju podatke koje direktno mogu zagorčavati život vama, obitelji i pritom nekažnjeno činiti kaznena djela na vašu štetu - to ne zanima nikoga!

Ili je riječ o tome da je strah dobar kome ga je Bog dao, pa se ne želi upirati prstom u one o kojima, ajmo reći, "ovisiš"...?? No tada možemo pričati o moralu, o karakteru pojedinca kojemu su bitne nebitne stvari, a bitne - "nebitne", kao i o ulasku u sferu gluposti koja od drveta ne vidi šumu...
« Zadnja izmjena: Svibanj 21, 2010, 11:49:01 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #44 : Svibanj 21, 2010, 12:36:49 poslijepodne »
Još jedno otkrivanje tople vode na plitak i senzacionalan način, jer svatko tko se imalo razumije u internet i općenito prikupljanje podataka u današnjem svijetu, zna da je ovo bezvezarija koja želi visokoparnim izjavama i utvrđivanjem činjenica nešto promijeniti, samo ni autor ne zna što...

Tvoje mišljenje, ali preplitko razmišljaš. Ili preduboko. Autor dobro zna kaj oče promijeniti. Za mene je to samo pokušaj senzibiliziranja društva, da se s privatnih podacima baš tolko ne razbacuje u javnosti. I ništa više.
Citat:
Sve podatke koje sam dao na Facebooku dao sam svjesno, i nitko od njih neće doznati u mom profilu ništa što ja ne želim da se dozna,...

Upravo to bi svi ljudi trebali shvatiti i kao i ti svaku privatnu informaciju o sebi samo svjesno i pod izvjesnom dozom kritike ustupiti javnosti. Jer to se može nakon x godina izvuči i poslije koristiti. I to sigurno ne u skladu s tvojim interesima.