Autor Tema: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima  (Posjeta: 22741 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #15 : Ožujak 02, 2010, 11:50:41 prijepodne »
Nisam se iznenadila, čak mi je zabavno kako si predvidiv.

Dakle, stalno čujem pitanje: Koliko imaš prijetelja na fejsu?

No meni nije zabavno kako ti ne znaš - ajmo tako reći - dalje od nosa.

To što stalno čuješ pitanje koliko ima tko prijatelja na Fejsu, znači samo da si okružena ljudima koji su tamo iz pomodnih razloga, razloga kompleksa, ljudima koji misle da taj broj ljudi (koji su u krugu povlaštenijih za gledanje u tvoj profil) znači da i oni sami više vrijede ako nanižu 5000 "prijatelja" u kratkom roku, iako to nije nikakav problem nakupiti u kratkom roku.... koliko je od toga kvaliteta, drugo je pitanje....

Taj pojam koji se tamo rabi - "friends" - je takav kakav je, i nikako ga ne treba shvaćati doslovno, već isključivo kao opisni pojam u nedostatku boljeg. Ja imam dva prijatelja u životu, i 250+ na Facebooku, no niti jedan od ta dva iz real-lifea nije na Facebooku.

Ogroman broj "prijatelja" na Facebooku poznajem i osobno, a veliki broj njih su mi i potencijalno pravi prijatelji; uspostavljamo kontakte, upoznajemo se, povećavamo osobno zadovoljstvo upoznavanjem novih ljudi i mogućnosti da jednog dana, kada nekoga i uživo upoznam (ili se međusobno ugostimo negdje na drugom kraju Hrvatske, Europe ili svijeta!, što je i velika praktična korist i zadovoljstvo!), a to su sve stvari koje ti nikakav forum ovoga tipa donijeti ne može.

Sa druge strane, sa mojim fotkama se "naslađuje" samo onaj kojega imam u krugu prijatelja, jer se razine pristupa tuđim podacima mogu mijenjati i podešavati toliko da o nekome nemaš praktički - ništa, pogotovo ako isti i promijeni ime pod kojim će biti vidljiv u tražilicama (kao i ovdje). Tek odobravanjem pristupa, taj stranac može vidjeti neke stvari, a i onda samo ako mu dozvoliš, jer osim za osobe, i za svaku svoju datoteku možeš određivati razinu dostupnosti, do toga da imaš svoj foto-album kojega možeš vidjeti jedino - ti sama! Tako da se dobrim dijelom vidljivosti može odlično manipulirati, ukupno gledano - bolje si skrivena negoli kad odeš na plac, izađeš u šetnju ili se raširiš po plaži.

Znači, onaj tko pita koliko tko ima frendova na Fejsu - nije ništa drugo doli kompleksaš koji misli da taj broj znači indeks popularnosti, obožavanja ili dobrote. A velik je broj takvih, pogotovo među starijom populacijom na Fejsu, koji time kompenziraju svoju sve veću usamljenost, i među djecom, koja su neizgrađene osobe bez sustava prave vrijednosti. Školska djeca su mi normalna da svaki ima 300-500 frendova - pa ako pozna samo par usporednih razreda u školi, plus ekipu iz zgrade i kvarta, to je već par stotina ljudi!!

Tako da - kao i u svemu - nemoj apriori pljuvati po stvarima koje ti je ocrnio netko tko je gori od tebe za razumijevanje tih "novotarija"...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #16 : Ožujak 02, 2010, 12:49:49 poslijepodne »
...

Baš mi je drago kaj si joj ti odgovorio. Bar ne moram ja. Jer me također zasvrbjelo odgovoriti na ono o ljudima koji pitaju o broju frendova na fb. A meni se čini da si ti to dost dobro objasnio.  :)

I upravo zato mi je drago kaj se ne inatiš kak si nagovijestio.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #17 : Ožujak 02, 2010, 10:55:25 poslijepodne »
... Nije mi potrebna tipkovnica za upoznavanje i druženje. ...

A kak onda zoveš ovo kaj tu delaš?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #18 : Ožujak 03, 2010, 08:21:14 prijepodne »
... Nije mi potrebna tipkovnica za upoznavanje i druženje. ...

A kak onda zoveš ovo kaj tu delaš?

Bravo Bob!!


Čitam ovo i ne razumijem ? Znači profil ili nik na ovom forumu može,ali profil na faceu ne može?
Kaj policija čita sam facebook i one profile,a ovi ovdje razgovori ih ne trebaju zanimati ?
Halo!!          Kaj 2+2 nisu 4 ?


Uostalom neka čita,to im je posao kao i nama nešto drugo,toga smo svi svjesni. Ali vidim da ljudi imaju predrasude ,a da to ne žele priznati sebi. Meni ili nama ste do sada svi to priznali. Barem sam ja to isčitao iz ovih postova. Svatko je do sada u svojim postovima jako lijepo opisao sam sebe,naveo sve o sebi baš kao i na faceu. Dajte ljudi pogledajte samo teme koje su do sada otvorene i kaj je o njima sve napisano.

Svega toga ima i na tim servisima ,čak i manje nego ovdje.
Ne treba biti stručnjak da doneseš sud o svakom profilu ili niku,a postupak za saznati tko se nalazi iza toga uopće nije težak,samo ako te to zanima.
Naravno mene osobno to ne smeta i ne smatram to nikakvim vrhunskim tajnama. Zar vi svi doista mislite da ste sakriveni i da se ne zna tko je iza kojeg nika?

Glupost!

Imao sam prilike upoznate osobe s kojima sam počeo dopisivanje na jednom servisu i družimo se i danas virtualno i osobno kad se ukaže prilika. Ovo iznosim kao pozitivno iskustvo,svjestan da uvijek postoji i ono negativno i loše.
Naravno to ne znači da imam nešto protiv onih ili vas koji ste se izjasnili da ste protiv toga.
To poštujem i nemam zato negativan stav prema bilo kome.

Ali dajte najte,rekla bi jedna naša zajednička znanica. Samo si poglećte kaj smo sve tu nadrobili o sebi svaki sam ,i ne treba nam facebook.

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #19 : Ožujak 03, 2010, 08:46:03 prijepodne »
... Nije mi potrebna tipkovnica za upoznavanje i druženje. ...

A kak onda zoveš ovo kaj tu delaš?

Razgovara, komenitira, razmjenjuje mišljenje, druži se, ali se ne upoznaje.
Ipak skriva svoj idenitet, netko više netko manje.

.......Znači profil ili nik na ovom forumu može,ali profil na faceu ne može?
Kaj policija čita sam facebook i one profile,a ovi ovdje razgovori ih ne trebaju zanimati ?

Zašto? Kam bi policja došla da čita sve forume? Pa to ne stignu niti admini na forumima.  :)

Na forumu, istina, nadrobili smo neki više, neki manje stvašta, ali svojih razmišljanja ili komentara, bez direktnog otkrivanja identiteta. A sad, policija može istraživati, naravno, ali mora istraživati, na fejsu im je sve na pladnju. Foruma ima more, fejs je jedan.
No, nije bitna policija, meni su više zastrašujući oni neki drugi.

Svatko je do sada u svojim postovima jako lijepo opisao sam sebe,naveo sve o sebi baš kao i na faceu. Dajte ljudi pogledajte samo teme koje su do sada otvorene i kaj je o njima sve napisano.

Mislim da ste malo krivo posložili forum u usporedbi s fejsom.
Na fejsu se koristi ime i prezime (načelno, što opet nije uvjetovano), koriste se imena i prezimena „prijatelja“ (može i bez navodnika) koriste se slika govori više od 1000 riječi.

Uz to, nikako ne zanimariti, vrlo je diskutabilno što je tko napisao na forumu i stoji li iza toga istina ili čisto provociranje onog nekog u nekoj od tema.

Ne koristim fejs, bila sam nekoliko puta na nekim imenima i vdijeh tamo mnoštvo sličica (naravno ono što je dozvoljeno kak veli Sledge) i tih ljudi i njihovih prijatelja, ovisno što tko želi prikazati.

Nemam poriv biti član fejsa, rado bih i dijete sačuvala od tih modernih napasti, no ne znam kako ću dugo. No, moja prijateljica ima djevojčicu (sad već i djevojku) koja prijateljuje sa svojim vršnjacima (da li) čak i u Japanu, i sad već drugu godinu ide na japanski da bi što bolje razgovarala. Nije baš sve tako crno.
« Zadnja izmjena: Ožujak 03, 2010, 08:47:46 prijepodne plemenitašica »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #20 : Ožujak 03, 2010, 10:11:36 prijepodne »
"No, nije bitna policija, meni su više zastrašujući oni neki drugi."
Da ovih nekih drugih se i ja užasavam i zbog toga kontroliram djecu koliko mogu.

Vidim da se ipak svi po malo u nećem slažemo ,ali Slage je najviše u pravu kad kaže da se na tim servisima puno stvari može sakriti ili dozvoliti.
 a glede policije,pa oni uvijek i moraju analizirati,a ako ih zanimaju forumi opet to urade na svoj naćin.

Želim naglasiti da to ne može biti razlog dali netko stvara profil ili ne.

Polazim od toga da je to stvar volje ili želje i da tu predrasude nemaju mjesta.
Na kraju ako se prenajedeš sladoleda posle ti je muka,tako je i sa tim stvarima. Sve treba dozirati u razumnik granicama .
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #21 : Ožujak 03, 2010, 10:54:32 prijepodne »
Razgovara, komenitira, razmjenjuje mišljenje, druži se, ali se ne upoznaje.
Ipak skriva svoj idenitet, netko više netko manje.

Upoznaje se na forumu više nego kaj misliš. Čak više čitajući između redaka nego ono napisano. I druži se, naravno da se druži, ak diskutira na forumu onda se druži sa virtualnim likom. Tak da portovo argumentiranje pada skroz u vodu.

A sad k tebi.
Kaj misliš da je to veliki korak za policiju da ti nađe identitet ak budu smatrali da je potrebno?

Citat:
Zašto? Kam bi policja došla da čita sve forume? Pa to ne stignu niti admini na forumima.  :)

Ni ne moraju baš oni sve čitati. Ali ak bu nekaj sumnjivo onda bu se neko našel da im dojavi. Uvijek se nađe neki takav. Na to trebaš ti kao pisac uvijek računati.

Citat:
Nemam poriv biti član fejsa, rado bih i dijete sačuvala od tih modernih napasti, no ne znam kako ću dugo.

Ma mož' ti čuvat dijete od fejsa, od mobitela, od PCja, pa čak i od televizora. To sve guta vrijeme i upitno je kolko je dobro, ali pitam se kolko će onda to dijete biti u toku i kolko će moći normalno komunicirati sa svojim vršnjacima ak nema iskustva u tim temema. Nemoj da ti dijete u očima vršnjaka ispadne ko "seljak" koji pojma o pojmu nema i iz tog raloga bude isključen iz društva. To može imati psihičke posljedice na dijete. Dalje da ne govorim.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #22 : Ožujak 03, 2010, 11:01:55 prijepodne »

Ma mož' ti čuvat dijete od fejsa, od mobitela, od PCja, pa čak i od televizora. To sve guta vrijeme i upitno je kolko je dobro, ali pitam se kolko će onda to dijete biti u toku i kolko će moći normalno komunicirati sa svojim vršnjacima ak nema iskustva u tim temema. Nemoj da ti dijete u očima vršnjaka ispadne ko "seljak" koji pojma o pojmu nema i iz tog raloga bude isključen iz društva. To može imati psihičke posljedice na dijete. Dalje da ne govorim.



Bobe, koliko ti imaš godina i imaš li klinca?

Bilaj

  • Gost
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #23 : Ožujak 03, 2010, 11:08:51 prijepodne »
Na kraju ako se prenajedeš sladoleda posle ti je muka,tako je i sa tim stvarima.
To mi se nije još nigdar dogodilo.  ::)
Nemreš se prejesti sladoleda.

Inaće zgodna je ta statistika facebook-a. Ne tako davno je bilo objavljeno istraživanje da je čak 750,000 ljudi iz hrvatske na facebook-u.
Uračunaj da je negdje 550,000 priključaka broadband,  pa ispada da su skoro sva djeca na tom facebook-u.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #24 : Ožujak 03, 2010, 11:42:25 prijepodne »
Vidim da se ipak svi po malo u nećem slažemo .....

Da. To je pohvalno. Iako imamo ili nemamo svi svoje lice na fejsu.

A sad k tebi.

Kam bi vi k meni išli?  ;)  Ionak su mi se neki previše približili.

Na to trebaš ti kao pisac uvijek računati.

Računam. Stvarno. Već sam to nekoliko puta napisala, držim se one rečenice koju je moj admin na blogu napisal: „Prvo blogersko pravilo: Na blogu pišite samo ono što bi bez ustručavanja mogli reći svakoj osobi na koju naiđete kad izađete iz kuće ili stana.“
A policija, samo neka istražuje ako time sprječava kriminal i ako time štite i čuvaju građane.

Nemoj da ti dijete u očima vršnjaka ispadne ko "seljak" koji pojma o pojmu nema i iz tog raloga bude isključen iz društva.

Učim svoje dijete da je najvažnija osobnost, vlastiti stav, a nikako povodljivost, i da ako misli drugačije neka bude sebi dosljedna bez obzira kaj mnogi njeni kolege mislili o njoj i o tom njenom trenutnom načelu, čak taman i da je pokušaju ponekad izolirati i smijati joj se, jer je to u životu neminovno.
Uvijek će se naći neka grupa ljudi bez stava i svojeg mišljenja koja se šlepa uz nekog glasnijeg i koja će joj stvarati probleme i kak vi velite proglasiti je „seljakom“.
Bolje da se kali sad na neobaveznim bedastoćama, nego kasnije kad ne imanje stava, sramežljivost ili još gore strah od takvih grupa ili pojedinaca izazove zatvaranje u sebe, i na kraju nemoć.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #25 : Ožujak 03, 2010, 03:25:48 poslijepodne »
Nemam niti ja profil na fejsu.
Naravno da ga neću niti imati.
Nekako mi to liči na mentalnu poštapalicu onih kojima nešto nedostaje u životu pa time pokrpavaju.
Poznanike nalazim u sportskim klubovima, hobi-klubovima, diskotekama, udrugama, društvima i sl.
Kasnije se neki od njih s vremenom pretvore u prijatelje.
Ovisno o tome kako se pokažemo jedni prema drugima.
Nije mi potrebna tipkovnica za upoznavanje i druženje. A i zdravije je te kreativnije gibanjem.

Pa što onda radiš ovdje??

To što tebi nešto liči - meni liči da ti imaš strah od nepoznatog, ili strah od neusporedivo većeg broja mogućnosti komunikacije od ovog foruma koji ima samo jednu. A postoji i pojam koji opisuje takve jude...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #26 : Ožujak 03, 2010, 03:33:38 poslijepodne »
Kak ovo zovem?
Ovo zovem forum. A vjerujem da nisam sam u tome.
Mjesto gdje razmjenjuješ mišljenja, informacije i iskustva vezano uz neku temu.
Možda od foruma i možemo imati kakve koristi zbog navedenog.
Ovdje imaš nick ali ne profil.
A ti, ako još do sada nisi uvidio neke elementarne razlike između fejsa te ovog (i drugih) foruma, onda ti niti ja ne mogu u tome pomoći.
Ne zato što ne želim nego zato što nisam kompetentan.
Ali imaju tete i stričeki koji jesu.
Država ih ovlastila.
 :)

A možda si ti otkrio tu meni neku nepoznatu dimenziju fejsa.
Pa hajde plemeniti čovječe .... prosvijetli me ... i sve nas izgubljene u mračnom tunelu koji besciljno bauljamo ne shvaćajući koju grešku činimo.

Sorry, ali.... lupetaš stvari o kojima nemaš baš previše veze, ako imaš uopće.

Ovdje isto imaš profil (koji postoji iza tvojeg nicka), kojega kultura nalaže popuniti, a što ti nisi napravio. Znači, neke razlike i nema, jedino što na Facebooku profil može biti vrlo multimedijalan, dok ovdje ne. Principijelno, razlike nema.

Drugim riječima, slušao si dojmove nekoga svojeg frenda, isto informatički polupismenog kao i ti, koji te je savjetovao sa svoje ustrašene točke gledišta i potreba, pa si to popio od njega.

BTW, što si htio reći o nekim kompetencijama i stričekima i tetama koji to jesu - o čemu se radi u konkretnom slučaju??

Jer ako si mislio da si ovako "nevidljiv" i nitko ne zna tko si, onda si naivniji negoli oni iz Hlebina, još dok su isti i bili naivni...
« Zadnja izmjena: Ožujak 03, 2010, 03:35:26 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #27 : Ožujak 03, 2010, 03:46:38 poslijepodne »
Razgovara, komenitira, razmjenjuje mišljenje, druži se, ali se ne upoznaje. Ipak skriva svoj idenitet, netko više netko manje.

TI si iz Hlebina?

Zašto? Kam bi policja došla da čita sve forume? Pa to ne stignu niti admini na forumima.  :)

Pitam bezveze - ti si definitivno iz Hlebina, i to sa završenim najjačim razredom naive.

Na forumu, istina, nadrobili smo neki više, neki manje stvašta, ali svojih razmišljanja ili komentara, bez direktnog otkrivanja identiteta. A sad, policija može istraživati, naravno, ali mora istraživati, na fejsu im je sve na pladnju. Foruma ima more, fejs je jedan.

Ak te mogu nekaj zamoliti.... daj se nemoj više tak sramotiti, to kaj si nadrobila teško da bi i preusmjereni tok rijeke Save uspio odnesti... nemoj više tak direktno pokazivati kako o internetu, ali pravom internetu znaš manje od "nemam pojma"... sorry!

Možda da tu i tamo, umjesto piskaranja frustracija na sto strana, proučiš malo neke aspekte sigurnosti na internetu, pakete podataka koje daješ svakim logiranjem, ovlastima i mogućnostima i legalnih i ilegalnih igrača da o tebi doznaju sve, pa i više od toga, a doznat ćeš i načine kako to napraviti, kako se to radi, tko to ustvari ČITA (jer ne čitaju LJUDI, nego programi, koji selekcioniraju potencijalno zanimljive stvari, i od tako pročitanih milijun redaka teksta izdvoje se, na temelju zadanih pojmova, tek nekoliko redaka koje plasira određena osoba, određeno računalo i na određene teme...), tako da nemoj pričati gluposti i zanositi se da onaj tko želi znati tko je bilo što napisao to stvarno i ne zna, na bilo kojoj nacionalnoj mreži i internetu općenito...

Mislim da ste malo krivo posložili forum u usporedbi s fejsom.
Na fejsu se koristi ime i prezime (načelno, što opet nije uvjetovano), koriste se imena i prezimena „prijatelja“ (može i bez navodnika) koriste se slika govori više od 1000 riječi.

Bože dragi, kak neki mogu prodavati svoje neznanje 1001% uvjereni kak su u pravu...

Nemam poriv biti član fejsa, rado bih i dijete sačuvala od tih modernih napasti, no ne znam kako ću dugo. No, moja prijateljica ima djevojčicu (sad već i djevojku) koja prijateljuje sa svojim vršnjacima (da li) čak i u Japanu, i sad već drugu godinu ide na japanski da bi što bolje razgovarala. Nije baš sve tako crno.

Zašto bi dijete čuvala od bilo čega, kada to ionako ne možeš? To je utopija nerazumnih roditelja.

Ti svoje dijete ne možeš sačuvati od ničega na način kako to ti zamišljaš; zlo će uvijek doći do njega, ne treba ga tražiti.

Dijete treba učiti kako to zlo prepoznati, kako se postaviti, kako raspoznati dobro od lošeg i iskreno od neiskrenog. To ga trebaš učiti.

Sve ostalo je samo nabijanje kompleksa djetetu.
« Zadnja izmjena: Ožujak 03, 2010, 03:55:32 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #28 : Ožujak 03, 2010, 04:18:39 poslijepodne »
Dobar je ovaj naš Sleđ, da ga nemamo morali bi ga izmisliti.  :D
Malo je oštar u svom načinu komuniciranja, ali kaj možeš, niko nije perfektan.

Bobe, koliko ti imaš godina i imaš li klinca?

A jel? Da ti još otkrijem i moj broj cipela. Kaj se raspituješ za nekaj kaj ti i tak nebum rekel. Pa mi smo ovdje (skoro) svi inkognito. Ajd ti meni reci kak se zoveš i gdje radiš, kaj veliš na to?
Konkretno reci kaj si zapravo štela reč, a nemoj ovak okolo - naokolo. Kaj imaš na duši?

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Policija koristi Facebook za borbu protiv kriminala i komunikaciju s građanima
« Odgovori #29 : Ožujak 04, 2010, 10:29:08 prijepodne »

Tako da - kao i u svemu - nemoj apriori pljuvati po stvarima koje ti je ocrnio netko tko je gori od tebe za razumijevanje tih "novotarija"...

A zašto misliš da pljujem? Što sam rekla da si to zaključio?

To što nemam tamo profil otvoren, ne znači da imam nešto protiv. Dapače, upravo suprotno.
Baš ni najmanje mi ne smeta Facebook u životu, ali mi nimalo ne ne nedostaje to što tamo nisam aktivna.
Ja ne kužim zašto bi takav moj stav nekome bio problem i čime ja to pljujem po fejsu.

A kaj se tiče skrivanja identiteta, mislim da na netu potpune privatnosti nema.
Forum funkcionira na način da su članovi pod nickom, ali daleko da su ti nickovi neka zaštita identiteta.
Mnogi ovdje znaju tko sam, a svakome od vas stalnih članova mogu reći svoje ime i prezime na pp ako vas to zanima.
Nemam s tim problema, niti mi je cilj skrivati se, jer za to nemam razloga.
Iako mislim da je za same rasprave na forumima nebitno kak se tko zove.
Čak ti nickovi ohrabre ljude da budu iskreniji u diskusijama.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....