Svakidašnje teme > Odgoj i obrazovanje

Zdravstveni odgoj u školama

<< < (3/73) > >>

Mlačanin:

--- Citat: koko-vg - Prosinac 08, 2012, 06:11:35 poslijepodne ---
--- Citat: Mlačanin - Prosinac 08, 2012, 03:29:27 poslijepodne ---Tvoja teorija je u redu, madavidim da nisi ni pročitao spomenuti zdravstveni odgoj!
 Daj najprije pročitaj cijeli tekst o ZO i tada možemo diskutirati.

--- Kraj citata ---

Mlačanin, tvrdite da ja NISAM pročitao zdravstveni odgoj. Sad se vraćam na onu opasku koju sam napisao da nemate pojma o planu i programu već samo trkeljate i prenosite (u ovom slučaju PASTORALA MLADIH i NADBISKUPIJA). Vi priznajete samo ono što vele popovi i nema šanse da se nekaj može dogoditi a da popovi to ne blagoslove. Podsjećate me na konja kojem su stavili one (da se sad mogu sjetiti kak se to zove) "štitnike" koji sprečavaju da konj pogledava lijevo-desno, već samo ravno, odnosno, kam mu gazda naredi. Vama bi savjetovao da pročitate tekstove o ovoj temi, ali iz  nekih  drugi izvora, možda onda budemo spremni za dijalog.

--- Kraj citata ---

Kak ne navodiš ništa da bi potkrijepil svoje tvrdnje, osim vrijeđanja, kada ti ponestanu argumenti, ili ne znaš kaj dalje, sa tobom ne vrijedi raspravljati.



koko-vg:
Mlačanin, da nisam možda vas uvrijedio jer sam napisao da nemate pojma o nastavnom planu i programu po kojem bi djeca trebala učiti na satovima zdravstvenog odgoja ?  Po vama bi očito bilo najbolje da za sve škole ravnatelji budu popovi, a vjeronauk da zauzima pola rasporeda. Kakve argumente hoćete ? Kako vi pišete, ja nisam čitao zdravstveni odgoj, naravno da nisam čitao, čak ni ne znam kak to zamišljate da "čitam zdravstveni odgoj "?   ... ali imam više veze s literaturom i materijom koja će se predavati na tim satovima, isto kao što se vi više kužite u crkvena pitanja i popravljanje bojlera. Je li vam sada što jasnije ili smatrate i to uvredom ?   

a o argumentima koje spominjete ... spremni ste podastrijeti i argumente o tezama koje vi zastupate ?   


fala lepa i laku noć !

Mlačanin:
Zašto sam protiv uvođenja Zdravstvenog odgoja:


“Roditelji su dužni odgajati, uzdržavati i školovati djecu te imaju pravo i slobodu da samostalno odlučuju o odgoju djece”.
Hrvatski Ustav – čl. 63
Kao roditelj imam zakonsko pravo u odlučivanju, bez prisile!!!


Uobičajena procedura uvođenja nekog programa u škole:
1.  Izradba programa
2.  Recenzija programa od strane neutralnog stručnog povjerenstva
3.  Javna rasprava
4.  Edukacija nastavnika
5.  Uvođenje programa
Zašto ministar inzistira ipak na uvođenju programa? Na pitanje , zašto nema barem dvije verzije, lakonski odgovara; „Nema dvije matematike, pa ne treba ni dva Zdravstvena odgoja“!?
Izostala javna rasprava?
Nema mišljenja od neutralnih stručnjaka?
Edukacija nastavnika??? A gdje su zdravstveni radnici, stručne osobe – liječnici…..??
Nasuprot svemu gospodin ministar jednim potpisom započinje preodgoj naše djece.
Preodgoj??
Potezi MZOS-a (Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta):
● kurikulum je izrađen i objavljen tek 28.9.2012., dakle mjesec dana nakon što je uveden (!?), i nakon što su sve škole bianco donijele plan i program rada škole za ovu godinu – bez uvida u program zdravstvenog odgoja
● program je iz ruku autora direktno ušao u škole – nije postojalo neutralno stručno ocjenjivanje programa
● nije postojala javna rasprava o sadržaju programa

kuntakinte:
PROSVJED IGRAČAKA ZBOG NASILNOG UVOĐENJA ZDRAVSTVENOG ODGOJA U ŠKOLE
 Građanska inicijativa mladih pod nazivom „Nepomireni“, dana 05.12.2012. provela je humanitarnu akciju u obliku mirnog prosvjeda u 25 hrvatskih gradova.
http://velika-gorica.org/hrvatska/hrvatska/prosvjed-igraaka-zbog-nasilnog-uvoenja-zdravstvenog-odgoja-u-kole


SEX revolucija i novi “ZDRAVSTVENI ODGOJ” - VIDEO!
 Film (uznemirujućeg sadržaja) o Dr. Kensey-u; homoseksualcu i pedofilu koji je godinama (sam i sa suradnicima) zlostavljao nekoliko stotina djece na ”znanstveno utemeljen” način, osnovao Institut za proučavanja spolnosti koji je umnogome utjecao na rasplamsavanje sex-revolucije 60-tih i uvođenje sexualnog odgoja u američke škole, prenosi nam "zdravsteniodgoj.com".

Zašto je to bitno za nas?
 Naš poznati sexolog, dr. Aleksandar Štulhofer, (nije otac, nije oženjen) kao jedan od autora našeg zdravstvenog odgoja, školovao se na tom tzv. institutu, pokretač je katedre za seksologiju na zagrebačkom Filozofskom fakultetu, a danas ne nezakonit način želi urušiti i naše, ionako vrijednosno poljuljno HR društvo...
http://velika-gorica.org/hrvatska/hrvatska/sex-revolucija-i-novi-zdravstveni-odgoj-video

Sledgehammer:
Zdravstveni odgoj u kojemu se nameći nedokazane dogme po principu "demokratskog prava" su zadnje što nam treba, i samo zato što neki pederi i slični bolesnici oba spola i dvospola imaju pravo izreći da su pederi, sada bi trebali sa time kao "pozitivnim postignućem" trovati i djecu?? To ne dolazi u obzir!

Hrvatska je zemlja tradicije i katoličke kulture i nasljeđa (to se nekima ovdje neće sviđati, ali to je činjenica - nisu nikakvi crveni banditi i mundiri stvarali ovu zemlju i održali kulturu i sve ostalo kroz povijest, nego je to činila upravo crkva), a svećenici nisu baš oni koji nemaju što reći na tu temu, jer odnos dvoje ljudi se temelji ne samo na nutra-van fizionomiji (o kojoj, pretpostavljivo, svećenici nemaju ili ne bi trebali imati iskustva pričati), no ljubav i odnosi se baziraju još više na emotivnim i emocionalnim elementima, te kvalitetnim i pozitivnim momentima (Ljubav, povjerenje, predanje, odgovornost itd itd), a tu svakako crkva ima što za reći.

Pa ako treba reći i da homoseksualizam NIJE normalna stvar - neka kažu, jer je i to i demokratski i u redu. Svakako je demokratskije nego da nam debela manjina nameće svoje vizije i ucjenjuje zemlju sa svojim nastranostima, za koje je njagore što ih otvoreno i ne žele izreći, nego svoje želje i ežljice zamataju u lažni celofan nekih opravdanijih potreba ili mogućnosti. U ime političkog pritiska traže da im se prizna ono što 95% svijeta ne priznaje, ali mi bi trebali, i njima je demokracija ako 90% ljudi mora plesati kako tih 10% kaže.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju