Autor Tema: Odabir laptopa  (Posjeta: 28496 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #45 : Siječanj 08, 2011, 11:16:03 prijepodne »
A kak objašnjavaš činjenicu da netko tko proba mac vrlo rijetko se vrati natrag na windowse?

Zašto svatko tko ima MAC-a ima i PC?
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #46 : Siječanj 08, 2011, 12:31:00 poslijepodne »
A kak objašnjavaš činjenicu da netko tko proba mac vrlo rijetko se vrati natrag na windowse?

Zašto svatko tko ima MAC-a ima i PC?

Nema. Večina macovaca koje ja poznajem nema pc.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #47 : Siječanj 08, 2011, 12:45:21 poslijepodne »
Win je bolji jer je lakse ukrasti igre za njih, a i ostale programe.

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #48 : Siječanj 08, 2011, 01:49:35 poslijepodne »
Win je bolji jer je lakse ukrasti igre za njih, a i ostale programe.

Puni torrenti i rapidshare software-a za mac kao i za win, znaci argument otpada. Argument protiv mac-a je recimo nedostatak igrica za njega, tu ga win šiju svjetlosnim godinama. Isto kao i autocad koji se tek ne dugo prvi put pojavio u mac izdanju pa ako ga trebaš koristiti zaboravi mac, bar za sad.

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #49 : Siječanj 08, 2011, 01:52:12 poslijepodne »
Što je sa programerskim alatima?
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #50 : Siječanj 08, 2011, 09:07:40 poslijepodne »
Mene malo muči to   dali laptop može  izdržati da cijeli dan bude upaljen? 
Dali se   pregrijava?
Mislila sam kupit običnu  kantu, ali  na kraju za  1500 kn više imam laptop,koje mogu nositi  sa sobom  i  ne moram nositi knjige iz knjižnice nego si mogu tamo napisati seminar ili  prezentaciju.
A  opet ga mislim koristiti i doma, znači za sve ,baš sve,i neznam dali to uopće bude izdržalo par godina  sa takvim tempom korištenja.
To mi se više ono čini da je za neke poslovne ljude, i za par sati  na dan korištenje.

Molim mišljenja

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #51 : Siječanj 08, 2011, 09:09:33 poslijepodne »
Kaj se apple-a tiče upravo je os to kaj ga uzdiže iznad ostaloga. Unix u pozadini bez ponekad tromih X-a, dobro i ergonomski osmišljena radna okolina, postojanje gro aplikacija za razne poslove, ne znam kaj je tu neupotrebljivo i preskupo. 29 dolara je punonofci? Koliko koštaju najjeftiniji windowsi? Kaj s njima dobiješ? Kaj dobiješ s max OS-om? Si probal?

OSX je stvarno smiješno jeftin naspram Windowsa, a ako uzimaš Family pack onda OS i brdo programa dobiješ za smiješnu cijenu. Ono što je skupo je hardware i zbog toga nije pristupačan prosječnom džepu. Malo je povoljnije uzeti rabljena računalo što se u pravilu više isplati kod Mac računala jer ih korisnici više maze i paze nego korisnici PC računala pa je puno veća vjerojatnost da će rabljeno računalo biti skoro pa besprijekorno.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #52 : Siječanj 08, 2011, 09:12:42 poslijepodne »
Što je sa programerskim alatima?

Gdje, na OSX-u? Xcode je besplatan i to je glavni razvojni alat (za OSX i iOS). Kako je ispod UNIX (BSD) jezgra onda se mogu koristiti i svi alati koji su inače dostupni na tim platformama.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #53 : Siječanj 08, 2011, 09:15:12 poslijepodne »
Mene malo muči to   dali laptop može  izdržati da cijeli dan bude upaljen? 
Dali se   pregrijava?

Ako je kvalitetan laptop onda nema problema da radi cijeli dan. Neki od njih se griju malo više pa je nužno da se omogući odvod topline (stalak za laptop i da se ne zaklanjanju dijelovi koji služe za provjetravanje). Ako ga držiš u krilu ili u bliskom kontaktu s tijelom veća je vjerojatnost da ćeš ti prije dobiti opekline nego što će on riknuti.

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #54 : Siječanj 08, 2011, 09:58:38 poslijepodne »
Što je sa programerskim alatima?
Xcode je odličan alat i dođe free uz OS. Za basic je realbasic odličan izbor. gcc dolazi isto uz os s ostalim alatima za one koji vole komandnolinijske alate. Net beans, eclipse...

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #55 : Siječanj 08, 2011, 11:53:01 poslijepodne »
Xcode nije ni do koljena Visual studiu.
Što se mene osobno tiče Apple je samo preplaćen hardware s lošim Os-om i ništa više.
Windoze rules
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #56 : Siječanj 09, 2011, 08:51:19 prijepodne »
Xcode nije ni do koljena Visual studiu.
Što se mene osobno tiče Apple je samo preplaćen hardware s lošim Os-om i ništa više.
Windoze rules

Još jedan komu su stavili oglavnik  ;D
To je ono kaj se zaprežnomu kojnu dene da ne vidi ni levo ni desno dok vleče kola.
Sigurno si isprogramiral puno stvari u Xcodeu i kompetentan si tvrditi da nije VS-u ni do koljena.

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #57 : Siječanj 09, 2011, 09:13:34 prijepodne »
Spoofy, iz iskustva ti govorim.
Sorry možda ti nije sjelo najbolje na želudac ali je tako

evo pogledaj:

http://keithelder.net/blog/archive/2007/10/31/visual-studio-for-windows-vs-xcode-for-mac-os-x.aspx
« Zadnja izmjena: Siječanj 09, 2011, 09:24:39 prijepodne Mile car »
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #58 : Siječanj 09, 2011, 10:21:55 prijepodne »
Negdo je nekaj pobrkal ... Odabir računala ili odabir programa ? Otprite novu temu pa razvlačite kak žvakaču i razbacujte se pojmovima i šiframa, a da vam ne bude dosadno, pozovite si i onoga iz menze, on je tu doma.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odabir laptopa
« Odgovori #59 : Siječanj 09, 2011, 12:36:48 poslijepodne »
Neupotrebljivo znači da ni ti, ni ja nezna više od 5 korisnika imenom i prezimenom Mac-a.

To je tumačenje pojma "neupotrebljiv"??

Oprosti, frajeru, ali ti si taj koji je očito plaćen bezveze, tj. onaj koji te plaća je još gluplji od tebe, pa uživate zajedno, iako oboje nemate baš puno pojma.

Za tvoje znanje ja bih ti davao uplatnicu, a ne plaću.

I kad si toliko pametan daj mi reci koji su to alati koje Apple distribuira besplatno.

Ja sam rekao za te alate - kada već mene pitaš?  ??? ??? ???

Kako da ti sad idem pričati "po čemu" kad neznaš ni koja je platforma kojeg OS-a i slično.

Imaš pravo - tebe ću pitati.

Imam iMac 3 27" doma. Plus PC  - "normalan". Plus laptopi Toshiba Qosmio, Asus Eee i Lenovo. Plus što sam u računalstvu skoro 20 godina, primarno u grafičkom i web-dizajnu. Plus što imam i završene neke tečajeve, EDCL diplome, nekakva programiranja i nekakve još druge stvari iza sebe.

No bahatu budalu ne smeta što to ne zna - jer kada se ide vrijeđati, to ionako nije bitno! Bitno je jedino da si ti nešto naučio (jesi li??) i ti da nešto radiš - svi ostali su budale i neznalice naspram tebe, zato jer si našao neznalicu koja te plaća za ništa, pa misliš kako si odjednom bogom dan.

Tako da si se već bespovratno deklasirao i iskompromitirao sa stvarima i nekim navodima u temi, kojom samo potvrđuješ ono kaj sam rekao - ti si umišljena neznalica, koja misli da mu nitko nije ravan zato jer ima posao za koji nije stručan, ali je za njega dovoljno dobro plaćen. Jedina utjeha u svemu tome je što takovih ima puno u ovoj zemlji - i nasretao sam se istih i u servisima, i u korisničkim podrškama, i u kojekakvim IT odjelima, nagledao se "inženjera" (markulin, ovo se ne odnosi na tebe, pa nemoj ni reagirati!) i ekipa po AOP-ima i sličnim odjelima koji i nemaju blage veze sa onim što rade i za što su plaćeni... ljudi koji imaju velike plaće, a iako rade u održavanju računala, ni nakon deset godina ne znaju sastaviti elemente na matičnoj ploči. Ne znaju ni defragmentirati registry - no znaju obarati milijunske rekorde na Spideru - iako je dostići jedan milijun na njemu respektabilan "posao" od maltene par mjeseci... Glavno da je plaćica sjela na vrijeme...

A ja, neznalica i glupan, čekam jedno stručno objašnjenje od tebe glede "koja je platforma kojeg OS-a", a može i "slično"...  >:D >:D >:D Pa pomozi meni...  ::) ::) ::)

Kako sam svojedobno bio i u ekipi koja je testirala Vistu (i dva mjeseca prije njezine svjetske promocije sam već imao zaključak kako to SMEĆE nikada neće vidjeti moje računalo!), recimo da poznajem određene stvari, ljude i sisteme...

Ja više nisam direktno u tome, sada sam čisti amaterski korisnik, no još uvijek znam dovoljno da mi kojekakvi samozvani znalci tvog kalibra ne mogu prodavati bahate fore kada i kako im se sviđa...

Činjenica je da je OS-X stabilniji od WIN7, ali ako si samo jednom pokrenuo Mac znao bi o čemu ti pričam. Uostalom što nemaš instaliran OS-X na svojoj Toshibi?

Kao prvo, Toshiba je došla i kupljena u vrijeme kada OS-X nije bio niti na jednom drugom stroju osim Maca. Došla je sa svojim WinXP SP1 OS-om, i ja sam sa njom - hardverski - itekako zadovoljan. I znam više od 5 ljudi koji će ti isto potvrditi za Toshibu, znam više od 5 ljudi koji će ti reći da je HP smeće, znam više od 5 ljudi koji koriste Mac.

Bi volio da znaš zašto SVI profesionalci u grafičkim i ostalim zahtjevnim djelatnostima koriste Mac, a ne Windowse?

Da ti pomognem; zato jer ljudi koji cijene svoj posao, znaju ga raditi i ne žele ga izgubiti - nemaju volje i želje igrati se i riskirati sa time kroz instalaciju i korištenje Windowsa, koji jedino što znaju je da trebaju neograničeno puno resursa da bi servisirali svoja mišja kina, 3D slikice i ikonice za malu djecu i bezbrojne besmislene izbornike - uz stabilnost jednog padavičara - i to i je odličan sustav za onoga koga i ne zanima rad, nego zajebancija na računalu... a ako želim to - kupit ću si onda pravu konzolu, i znam da niti jedan PC nije i neće tome biti niti blizu...

ako imalo pratiš svijet IT-a znaš da je na oko 86% svih računala proizvedenih, instalitana neka od verzija windows-a. ili to nije vodstvo?

Je. Tržišni vodstvo. Isto tako je najpopularniji format video-kazeta bio VHS - iako su i Beta, i Sistem 2000 bili neusporedivo bolji, pametniji, kvalitetniji, kompaktniji, brži... a sličnih primjera da je pobijedio najlošiji, a ne najbolji sustav - ima u svijetu tehnologije koliko hoćeš...

Koliko ti poznaš korisnika OS-X-a ? više od 5?

Da. Puno više od 5. A i ti bi ih poznavao da se znaš služiti time, i da ti Mac stvarno treba za posao. Kao i da ga uopće - imaš...

Sldge kako da ti sad ja pričam o alatima kad nisi napisao ni jedna redak koda u nijednom alatu, ne poznaš ali baš ni jedan programski jezik, web poznaješ toliko što pregledavaš preglednikom.

Bahatosti, koja nikada nije imala pokriće u pameti, vidim imaš u izobilju.

Pa ti mene poznaješ bolje nego ja sam sebe poznam - svaka ti čast!

Sad znam (i ja i ostali) i tko je "Vidoviti Milan"... mogao si taj nick i ovdje imati. Iste fore, ista uvjerljivost, isto znanje...

Ja i ti možemo što se tiče IT-a pričati o slikama Severine i Alex Grdić kako su dobre u web galeriji, to je nivo na kojem bi se sporazumjeli oko IT-a sve drugo je tvoja dobra volja za potrošnjom viška riječi, i dokzivanjem tvoje elokvencije drugim forumašima.

Takvu pamet ja postavljam na zahodu. A ti ju na ramenima nosiš svijetom. Kako da ti se čovjek ne divi?? To je tako "cool"...

Evo ako baš želiš primjer je Visual Studio 2010. Malo proguglaj i vidi što uopće znači alat to ti je na engleskom tuls (ne znam kako se piše), ali lakše je za izgovorit.

Oooo, produhovljen si? "Tuls", veliš? Budem si zapisao, nemrem zapamtiti...

Kako da tebi čovjek objasni što su alati kad postaviš takvo pitanje, evo i onda bi ja tebi postavio pitanje da mi navedeš alat od Aplle-a?

Nemam pojma. Kao niti ti o engleskom jeziku. Aplle, veliš?

Osim što se to ne piše tako, moram ti reći da to nije samo izdavačka kuća od Beatlesa, ima još jedan tvrtka koja se tako zove, i ne bavi se voćem, ti Forrest Gumpu forumske inteligencije...

Drugi puta bar pogledaj na taj "svoj" nepostojeći Mac, pa prepiši. Veliki programer koji ispisuje milijune redova koda, a nema pojma o engleskom jeziku, je jedna vrlo vjerojatna stvar...  :P ::)

"Guglati" je kolokvijalni izraz za korištenje google-ovog servisa za pretraživanje bespuća internet prostranstava. da se ne zajebeš i da mi kažeš po čemu je to guglanje bolje od binganja ;)

I to si copy-paste sa Googlea?

Sviđa ti se riječ" guglati"? Zvučna je, zar ne? Sa njom ispadaš jako važan, i jako pametan, zar ne? I tvojoj ekipi se to sviđa, pa ju ti koristiš što je češće moguće, jer "binganje" zvuči kao jeftina igrica kauboja i Indijanaca... ja se zato mučim sa "ol-d-vebanjem", jer mi je "pogodak" previše običan, previše hrvatski... i nemam ekipu gdje se mogu praviti važan, na čemu ti skoro i zavidim...
« Zadnja izmjena: Siječanj 09, 2011, 12:43:25 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”