Anketa

Dali je cazmatransova linija za Zadar i vir dobra?

Dobra
7 (70%)
Losa
3 (30%)

Ukupno Glasova: 9

Autor Tema: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE  (Posjeta: 72368 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #15 : Lipanj 29, 2010, 06:45:24 poslijepodne »
To su sve svejedno prevelike cijene prijevoza po osobi.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline willy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #16 : Lipanj 29, 2010, 06:52:49 poslijepodne »
Cijenim tvoje mišljenje svako ima pravo iskazati svoje mišljenje.
Meni je ova cijena super. Jedina stvar od svega je sto je velika Gorica povezana s morem
to mi je najbitnije od svega.
Putujte iz velike Gorice za Zadar i vir svaki dan u 01:00 sati sa zetovog kolodvora u velikoj Gorici .jedan smjer za Zadar 98 kn, jeftinije nego prošle godine.Lipo je za malo para otic na more !!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #17 : Lipanj 29, 2010, 09:19:55 poslijepodne »
Ne govorimo o subjektivnom dojmu, govorim o objektivnoj činjenici da je cijena prijevoza debelo prenapuhana.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline willy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #18 : Lipanj 29, 2010, 09:47:25 poslijepodne »
kad misliš da je prenapuhana evo i cijene vlaka:
zagreb glavni kolodvor - zadar
vlak:
jedan smjer - 166,00 kn
povratna - 266,00 kn
s plavim kartonom do 26 godina mladi
jedan smjer - 116.70 kn
povratna -233.40 kn
plus trošak iz velike gorice zetom do kolodvora ili autom.
objektivno mislim da nikakva cijena nije prenapuhana.
Putujte iz velike Gorice za Zadar i vir svaki dan u 01:00 sati sa zetovog kolodvora u velikoj Gorici .jedan smjer za Zadar 98 kn, jeftinije nego prošle godine.Lipo je za malo para otic na more !!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #19 : Lipanj 29, 2010, 10:44:55 poslijepodne »
Uspoređuješ sa krivim stvarima, jerbo nemoj uspoređivati lopova sa lopovom, nego sa zdravim razumom - računaj koliki je realan trošak jednog putnika u autobusu... za te novce ja natankam auto i odvezem petero ljudi do mora, a nekakav realitet je da je prijevoz busem jeftiniji i ekonomičniji...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline willy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #20 : Lipanj 29, 2010, 11:42:22 poslijepodne »
Uspoređuješ sa krivim stvarima, jerbo nemoj uspoređivati lopova sa lopovom, nego sa zdravim razumom - računaj koliki je realan trošak jednog putnika u autobusu... za te novce ja natankam auto i odvezem petero ljudi do mora, a nekakav realitet je da je prijevoz busem jeftiniji i ekonomičniji...
O tvojoj kulturi netreba trošiti Rijeci nikog nije ljepo nazivati lopovom .ako ti smatras da se tebi neisplati ići autobusom ili vlakom na more to je tvoja stvar .a nemozes nas koji koristimo prijevoz autobusom ili vlakom smatrati budalama. Uostalom racunica koliko košta autom do Zadra ima na prvoj strani. Tako da svako može vidjeti sto mu se isplati .mislim da nikome nije problem izracunati svoje troškove jer mi smo ipak pametniji od tebe. Niko te nevrijeda ali zato si ti tu da podbadas druge samo izvoli i slobodno ti bilo. S ovim stobom zavrsavam.
« Zadnja izmjena: Lipanj 29, 2010, 11:45:17 poslijepodne willy »
Putujte iz velike Gorice za Zadar i vir svaki dan u 01:00 sati sa zetovog kolodvora u velikoj Gorici .jedan smjer za Zadar 98 kn, jeftinije nego prošle godine.Lipo je za malo para otic na more !!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #21 : Lipanj 30, 2010, 08:34:03 prijepodne »
O tvojoj kulturi netreba trošiti Rijeci

O čemu ti briješ?? Kakvoj kulturi?? Ja sam samo skrenuo pozornostna činjenice, koje - ako te iste smetaju ili vrijeđaju - to je tvoj problem. Očito nisi spreman ili u mogućnosti reazgovarati o činjenicama, a to što nemaš auto - i opet je tvoj problem, no to ne znači da je uspluga koju koristiš - povoljna!! A to je jedino sa čime se ja tu želim baviti...

nikog nije ljepo nazivati lopovom .ako ti smatras da se tebi neisplati ići autobusom ili vlakom na more to je tvoja stvar .a nemozes nas koji koristimo prijevoz autobusom ili vlakom smatrati budalama. Uostalom racunica koliko košta autom do Zadra ima na prvoj strani. Tako da svako može vidjeti sto mu se isplati .

Ja nikoga ne smatram budalom - prije te žalim jer si prisiljen koristiti nešto tako loše i skupo. No ti n iti to ne shvaćaš i ne prihvaćaš. Činjenica je da je cijena tog prijevoza prenapuhana (nikada nije bilo da je ići busem skuplje - i to debelo skuplje!! - od vožnje svojim autom), kao što je i činjenica da mnogi prijevoznici koriste situaciju da je potražnja veća od ponude, i na tome debelo deru ljude. No ti to ne shvaćaš, no da imaš svoj auto, a time i izbora - možda bi ti neke stvari bile jasnije.

mislim da nikome nije problem izracunati svoje troškove jer mi smo ipak pametniji od tebe. Niko te nevrijeda ali zato si ti tu da podbadas druge samo izvoli i slobodno ti bilo. S ovim stobom zavrsavam.

Možda jeste pametniji (bahate li izjave, ali dobro...), no meni matematika ipak ide bolje nego tebi. Barem je to očito.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline willy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #22 : Srpanj 01, 2010, 02:50:28 poslijepodne »
Vremenska prognoza za more slijedite ovaj link
http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam&param=Hrvatska&code=14428
Putujte iz velike Gorice za Zadar i vir svaki dan u 01:00 sati sa zetovog kolodvora u velikoj Gorici .jedan smjer za Zadar 98 kn, jeftinije nego prošle godine.Lipo je za malo para otic na more !!

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #23 : Srpanj 02, 2010, 05:45:25 poslijepodne »
Uspoređuješ sa krivim stvarima, jerbo nemoj uspoređivati lopova sa lopovom, nego sa zdravim razumom - računaj koliki je realan trošak jednog putnika u autobusu... za te novce ja natankam auto i odvezem petero ljudi do mora, a nekakav realitet je da je prijevoz busem jeftiniji i ekonomičniji...

...willy  izračun - za dizelaša tam i nazad + autoput = 226,00 x 2  = 452,00 KN...

...  sleđ  ;) izračun -  žena, dece 3 i ja = 5 x 172,00 = 860 KN...

...ipak je jeftinije autom...ak' vas je puno... ak' soliraš k'o willy onda bus...

 :D  :D  :D   :D   :D   :D   :D   :D
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...

Offline willy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #24 : Srpanj 02, 2010, 07:23:59 poslijepodne »
Upravo tako svako zna za sebe kako mu je najbolje.
Tko ima peteroclanu ili cetveroclano obitelj da će ići autom ko ima malu djecu a treba ići malo dalje od kolodvora da će ići autom. Može se takodjer ustedjeti da se ide starom cestom da se neplaca auto put. Svako i ima da si izabere sto mu je najbolje nekom možda neispada najpovoljnije autobusom pa izabere ići autobusom na more isto tako se odnosi ko ode s autom na more. Tako možemo isto pričati o odlasku u Zagreb autom ili autobusom.
Moje je da pokazem da linija ima iz velike Gorice na more. Da mi studenti može direktno otići na more bez odlaska u Zagreb na kolodvor .dok ovo pišem uzimam ruksak vreću za spavanje i večeras na more. Napokon će biti ljepo vrijeme.
Putujte iz velike Gorice za Zadar i vir svaki dan u 01:00 sati sa zetovog kolodvora u velikoj Gorici .jedan smjer za Zadar 98 kn, jeftinije nego prošle godine.Lipo je za malo para otic na more !!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #25 : Srpanj 02, 2010, 08:42:32 poslijepodne »
...willy  izračun - za dizelaša tam i nazad + autoput = 226,00 x 2  = 452,00 KN...

Kakvog to dizelaša - ideš traktorom??

Sa Passatom starim 16 godina sa punim tankom (70 litara) do MUnchena i natrag, skoro do Zagreba (tankali u Zagorju za svaki slučaj), prosjek cca 5,5 litara. Noviji i oni bez V8 troše isto toliko, znači da mi je do do Zadra (330 kilometara) dosta cca 150 kuna. Autoput me košta 27 kuna - od Gornje Ploče do Zadra II, ostatak puta mi je bezveze trošiti lovu na autoput, kada se po Lici vozim maltene isto kao i po autocesti, cca 130 kuna. Naravno, praktični vozači znaju da se po staroj cesti troši manje goriva negoli po autocesti, jer vožnja velikim brzinama diže potrošnju u visoke sfere...

Znači, pet osoba plus cucak plus brdo prtljage (koja se u busu isto naplaćuje!) za cca 50-ak eura do Zadra i natrag.

No to sve nije bitno, očito nitko nije shvatio o čemu ja pričam, jer da je - napravio bi kalkulaciju za jednog putnika u busu koji ima 50-56 sjedala, pa mi onda dokazao kako buseri ne deru do bola!!

Hintovi: Bus u linijskom prijevozu ne plaća punu cijenu cestarine, jer ima ugovore i pretplate sa ENC-om. Potrošnja autobusa je cca 20-ak litara diesela, pa i manje, pri maksimalnoj brzini do 100 km/h (koliko se najbrže može voziti zbog limitatora na tahometru i elektronici). Ima tu još par faktora - amortizacija, plaće vozača - no one čine puno manju stavku negoli se izprve pretpostavlja (bus se računa da se amortizira cca 1.000.000 kilometara, plus ako nisu kupljeni novi... a nisu! Bus lako dobiješ u vrlo povoljnim uvjetima, za njega ne vrijede spike kao za osobni privatni auto... na plaće vozača odbitak je po toj jednoj turi cca 300 kuna dnevno). Zbrojite sve prihode - karte, naplatu prtljage - pa zbrojite troškove tog busa na tih 660 kilometara - pa razliku podjelite sa 56 putnika...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline willy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #26 : Srpanj 02, 2010, 10:43:01 poslijepodne »
Minibus od 28 sjedala Trosi od 18 - 20 litara, a bus od 49-57 sjedala troši od 26 litara na dalje odnosi se na novi autobus . Ti pričaš kad je autobus pun nije to izlet da svaki dan u autobusu ima 50 putnika. Ljepo pišeš u teoriji ali nije tako u praksi.
Putujte iz velike Gorice za Zadar i vir svaki dan u 01:00 sati sa zetovog kolodvora u velikoj Gorici .jedan smjer za Zadar 98 kn, jeftinije nego prošle godine.Lipo je za malo para otic na more !!

plemenitashica

  • Gost
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #27 : Srpanj 03, 2010, 12:26:56 prijepodne »
Upravo tako svako zna za sebe kako mu je najbolje.
........ Tako možemo isto pričati o odlasku u Zagreb autom ili autobusom.

Pa logično je da ako ide peteročlana obitelj da je isplativije ići autom.
Ali ako ide jedna ili dvije osobe onda nije.
Naročito nije ako se vraća u istom danu jer svakako treba uključiti dozu umora, pospanosti, nakon vožnje, sunčanja i kupanja i ponovni povratak.

Usput, avinom iz Splita do Plesa postoji povoljna tarifa i za 281 kn po osobi.
E pa nek mi sad netko veli da mu je ljepše 5 sati zavijati Zrmanjom i oko Plitvica nego jedan sat letjeti i k tome za manju lovu.


...dok ovo pišem uzimam ruksak vreću za spavanje i večeras na more. Napokon će biti ljepo vrijeme.

Kaj ti je maldost i biti bez obaveza. Vreča, ruksak, malo love i odoh ja.
Ugodan provod.  :)

Offline willy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #28 : Srpanj 03, 2010, 07:37:32 prijepodne »
Pozdrava s vira . Svaka čast na odgovoru ovo si super rekla za avion.
Zahvaljujem se
Putujte iz velike Gorice za Zadar i vir svaki dan u 01:00 sati sa zetovog kolodvora u velikoj Gorici .jedan smjer za Zadar 98 kn, jeftinije nego prošle godine.Lipo je za malo para otic na more !!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #29 : Srpanj 03, 2010, 11:54:10 prijepodne »
Minibus od 28 sjedala Trosi od 18 - 20 litara, a bus od 49-57 sjedala troši od 26 litara na dalje odnosi se na novi autobus . Ti pričaš kad je autobus pun nije to izlet da svaki dan u autobusu ima 50 putnika. Ljepo pišeš u teoriji ali nije tako u praksi.

Nema veze. Ako bus troši npr. 28 litara, to je pola litre po putniku na 100 km. Do Zadra je to - ajmo biti velikodušni - 2 litre, iliti 15 kuna u gorivu. A to je manje od 10% cijene koju ti plaćaš, iako je gorivo po glavi najjača stavka u cijeloj priči. Već se sada nazire više stotina postotaka marže koju buseri deru po putniku.

Računam da su busevi puni, jer ako vele da uvode i izvanredne linije, znači da je i potražnja takova da su busevi puni.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”