Autor Tema: Plesnjak u Velikoj Gorici  (Posjeta: 7214 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Plesnjak u Velikoj Gorici
« : Ožujak 09, 2010, 02:05:49 prijepodne »
Muzikaši, gazde ugostitelji i svi ostali zainteresirani,

Ima li igdje u okolici Gorice restoran ili kaj već ,gdje 40+ godišnjaci mogu doći na plesnjak,popiti malo, naplesati se, a da svira stara zabavna hr plesna muzika u kojoj jednostavno nema mjesta dindili-dindili šugavim narodnjačko cajkatorskim zvucima.?
Otvaram ovu temu kako bi eventualno prikupili saznanja o zainteresiranima ( a ja itekako jesam i moja bolja polovica) . Možda shvatite da ukoliko želite povratiti "zlatnu" klijentelu iz 80-90 i se (potrošnju i legendarni promet) kaj s tim ide, znači vratite i stil zabave na koju je ta "zlatna " klijentela i navikla i to bez hebenih sveprisutnih cajkatora.

Eto sve sam rekel, fala Bogu, generacija sam koja je obilježila , označila, doživjela i proživjela sve i svašta, a sad samo proživljava, ali ni to ni to greda, tolko love se ima, ali, još žalosnije je da , kad i odlučim negdje izći, malo se isplesati i spizdit par sto kuna, moram proživljavati sve te cajkatorske pizdarije .Ono malo vremena kad odlučim izači u te vaše birtije, a nekad poznate plesne stanice, ostanem posramljen ko pes, razočaran cajkatorskom muzikom , kao nezaobilaznim repertoarom muzičara vaših birtija. Šteta, nekad su zagrepčanci hodili u Goricu  ( Park) na plesnjak, a sad dok vam tisuće zagrepčanci spavaju u gradu i neznaju di bi se zbavili vi drmate cajke i čudite se zakaj su vam birtije prazne.

Organizirajte plesnjake sa zabavnom muzikom....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Plesnjak u Velikoj Gorici
« Odgovori #1 : Ožujak 09, 2010, 09:29:55 prijepodne »
Vidim po ovom postu da nisam jedini koji pokušava pronaći zabavu primjerenu godinama i glazbi koja nas je oduševljavala.

Priznajem da sam pokušavao i sam nešto učiniti po tom pitanju u svojem mjestu ali nisam naišao na razumijevanje ugostitelja. Oni u svojim lokalima puštaju glazbu koja privlači samo mlađu populaciju,a sada po novome pripremaju čak i strip -tiz,samo da privuku mlade.

Od nove godine ,a i od zadnjeg koncerta grupe Peri Deri stalno mi se mota po glavi ideja da probam organizirati plesne večeri uz glazbu sa kompa i uz neformalno druženje nekih 4-5 sati uz glazbu za ples. To bi trebale biti pjesme sa domaće zabavne scene,mahom evergreen domaći i strani,ali po izboru publike.

Bilo bi zanimljivo pokušati ovu ideju provesti u djelo ,možda bi bilo zainteresiranih za ovakvo druženje ,recimo jednom ili dva puta mjesečno?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Plesnjak u Velikoj Gorici
« Odgovori #2 : Ožujak 09, 2010, 10:31:25 prijepodne »
Ne znam kak si to zamislio, organizirati zabavu ili kajveć, al čisto sumnjam da je to provedivo i da bi ti itko došao na takve privat party čage u garaži uz komp.

Postoje već u Gorici ugostiteljski objekti, postoje i grupe koje sviraju...samo njima je draža cajkatorska klijentela nego zabavna plesna, a ko će znat valjda više zarade ili je to u ovom podneblju "normalan" muzički izričaj.


« Zadnja izmjena: Ožujak 09, 2010, 10:37:50 prijepodne Vegi »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Plesnjak u Velikoj Gorici
« Odgovori #3 : Ožujak 09, 2010, 11:38:59 prijepodne »
Ne znam kak si to zamislio, organizirati zabavu ili kajveć, al čisto sumnjam da je to provedivo i da bi ti itko došao na takve privat party čage u garaži uz komp.

Postoje već u Gorici ugostiteljski objekti, postoje i grupe koje sviraju...samo njima je draža cajkatorska klijentela nego zabavna plesna, a ko će znat valjda više zarade ili je to u ovom podneblju "normalan" muzički izričaj.




samo želim reći da nas "mući" isti problem.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Plesnjak u Velikoj Gorici
« Odgovori #4 : Ožujak 09, 2010, 12:20:38 poslijepodne »
Naravno da je više zarade na cajkama gdje alkohol redovito teče u potocima, nego na plesnjaku na kojeg dođu obiteljski ljudi koji žele zaplesati, eventualno popiti butelju vina i doći doma trijezni kako bi ujutro mogli na posao ili se baviti svojom djecom.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

shaka zulu

  • Gost
Odg: Plesnjak u Velikoj Gorici
« Odgovori #5 : Ožujak 09, 2010, 08:30:28 poslijepodne »
Jel vi slušate RVG?Tam puščaju se osim...mada...
A znaju imati i to kaj vi iščete,i stareše,pri Medanoviču.Jenput je bila i Neda Ukraden a navodno se pripravla i Ana Bekuta il tak nekaj.
Prije je znalo biti po stupe obešeno na A5 paperu nekaj "Druženje uz ples i glazbu" samo kaj nis bi zaintereseran za čitati ni "biti".Mislim da to ni profitabilno kaj vi povedate a više ni narodnjaki nemreju napuniti restorane.
Kriza...Kriza...

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Plesnjak u Velikoj Gorici
« Odgovori #6 : Ožujak 09, 2010, 08:43:22 poslijepodne »
Kaj je bilo bilo je. Kak zgledi, mi smo svoje odtancali.

A glech dole na reklame Dzhej je se rasprodal v Toronte.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Plesnjak u Velikoj Gorici
« Odgovori #7 : Ožujak 10, 2010, 08:00:10 prijepodne »
Jel vi slušate RVG?Tam puščaju se osim...mada...
A znaju imati i to kaj vi iščete,i stareše,pri Medanoviču.Jenput je bila i Neda Ukraden a navodno se pripravla i Ana Bekuta il tak nekaj.
Prije je znalo biti po stupe obešeno na A5 paperu nekaj "Druženje uz ples i glazbu" samo kaj nis bi zaintereseran za čitati ni "biti".Mislim da to ni profitabilno kaj vi povedate a više ni narodnjaki nemreju napuniti restorane.
Kriza...Kriza...


Kod Medanoviča je ponekad i dobro,ali na žalost sve se završi sa narodnjakimami cajkama.
Izgleda da nema sastava koji to ne želi svirati,a naravno svi na kraju to i traže????
Siguran sam da bi ipak mogli pokušati svirati barem jednom sve osim cajki i narodnjaka,ali za to treba imati volju. Nakon par puta i publika bi se nato naučila
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Plesnjak u Velikoj Gorici
« Odgovori #8 : Ožujak 10, 2010, 09:08:24 prijepodne »
Izgleda svi imamo ista iskustva. Taman kad si čovek pomisli super sviraju i kad ti noge "krenu" onda puknu po cajkam i rastežu onu harmoniku do poda.
Kak Muzh veli, zgleda smo mi svoje odtancali.