Anketa

Hoće li nam u Turopolju sada biti lakše?

Da, naravno
5 (31.3%)
Ufff... još teže
7 (43.8%)
Mislim da ipak hoće, sad su se grupirali
3 (18.8%)
Ne znam
1 (6.3%)

Ukupno Glasova: 10

Glasanje završeno: Lipanj 03, 2010, 10:19:26 poslijepodne

Autor Tema: Laku noć VG - 2. čin  (Posjeta: 89297 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Laku noć VG - 2. čin
« : Svibanj 14, 2010, 10:19:27 poslijepodne »

...Jadranka Kosor već sutra će s predsjednicom DC-a Vesnom Škare Ožbolt potpisati Sporazum o zajedničkoj suradnji kojim se uspostavlja politička suradnja između HDZ-a i DC-a.
...
Biti će zanimljivo vidjeti što će to značiti za Gradsko vijeće.

Vesna Škare Ožbolt raskinula goričku koaliciju u GV.

I što sad? Obistinio se drugi čin predstave nazvane "Laku noć VG" koju sam počela gledati još tamo u 6 mj prošle godine.

Kako se ponašati prema izdajicama? Zašto su joj vjerovali?
Tko snosi krivicu? Nije mi do sad bilo važno to pitanje, međutim od večeras itekako.

Hvala na mailu koji sam maloprije dobila  ;) .

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #1 : Svibanj 14, 2010, 10:32:37 poslijepodne »
Citat:
Kako se ponašati prema izdajicama?

He..he..pravo pitanje je  "čijim"???

acer1

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #2 : Svibanj 14, 2010, 11:04:28 poslijepodne »
Evo gospodo nakon ove vijesti ne bi želio biti zloban, ali činjenica je da DC je upravo onakav kakvim sam ga opisoa u svojim postovima.
I moj zadnji post u jednoj drugoj temi koji govori o lošoj političkoj procjeni, ide u pravcu rješavanja rejtinga stranaka ljevice. Nažalost nitko nije obratio pozornost na činjenicu da je SDP kao vodeća snaga ljevice doslovno dao skoro 50% mjesta u GV HSLS i DC, a isti taj DC uredno nekoliko godina unazad i to još od 2001 do danas doslovno radi od ozbiljnih političkih stranaka u VG redikule koji se nadaju njihovoj podršci. Stvar je jednostavna samo je treba nazvati pravim imenom, a to je da se stranke ljevice treba okupit na ljevici bez DC-a, i HSLS-a nek idu HDZ-u. Ako se oni priklone HDZ-u, rejting HDZ-a može privremeno porasti za određeni postotak, ali dugoročno gledano to je dobro za SDP i HNS koji ostaju usamljeni na ljevici. Ljevica sama po sebi u VG ima podršku oko 35 - 40% građana VG što je u konačnici dovoljno za vladanje u VG. Toliko imaju i sada lia s tim da su 5 mandata poklonili DC-u i HSLS-u. HSLS je dobio dva mandata izmeđuostalog i zbog rodbinskih veza bivšeg predsjednika loko HSLS-a s predsjednicom SDP-a VFK pa se sklopila koalicija protiv koje je bila i središnjica HSLS-a.
Znači ako bi se bez obzira na sve dosadašnje poteze DC-a pogledalo dugoročno jedini je realni put k stabilnoj vlasti u VG, vrlo brz i medijski dobro popraćen otklon od politike umiljavanja DC-u i HSLS-u. Matematika je jednostavna otklon od njih bez priklanjanja HNS-u, te pripremiti samostalnu priču. Koalicija HNS- SDP samo na nivou mjesnih ogranaka i gradskih četvrti. Ovom matematikom vlast je ziher. Sve stranke centra i desnice ugura se u krilo HDZ-a i samom tim se slabi njihov utjecaj u VG politici.
S jedne strane imamo stabilnu vlast ljevice a s druge čušpajz,  e to bi trebalo gradit kao neku budućnost, jer je jedina realna opcija.
« Zadnja izmjena: Svibanj 14, 2010, 11:09:57 poslijepodne acer1 »

JosipJoža

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #3 : Svibanj 15, 2010, 12:27:25 prijepodne »
Brdekizacija se ponovno nastavlja, upravilu uvijek kad je HDZ potrebno u Velikoj Gorici.
Da Brdekizacija, Brdek je dobio peneze, što dobiva VŠO i ostatak stranke od 5 ljudi?
Nije dobil kofer s penezima, ali isto dobiva peneze, samo rentano u budućnosti.
Ovo su primjeri zbog kojih se ljudima gadi politika, međutim to treba nazvati imenom i prezimenom, izdaja vjerodostojnosti, morala, etike, povjerenja birača, zbog osobnih intersa, nisam siguran da su građani glasovali za DC u koalciji da bi naknadno svoj glas poklonili HDZ-u, možda imamo manjkavost u zakonu da se u ovakvim slučajevima ubuduće ponavljaju izbori, ne bi bilo loše razmisliti i o tome, kako bilo da bilo ovakav čin nema moralni legitimet, niti legimititet građana.

Činjenica je da je ovim potezom zaboden nož u leđa najviše SDP-u, koji je u koaliciji poklonio DC bjanko 3 vijećnička mjesta u GV, DC vraća na ovakav način, ovom novom trgovinom sa HDZ iz osobnih interesa.

VŠO je pokazala svoj legitimet, svoju vjerodostojnost, na predsjedničkim izborima osvojila je jedva 2% i shvatila da je politički mrtva ukoliko ne iztrguje dobro sa HDZ-om, koji je naravno ovu situaciju jedva dočekao jer Šukeru i ekipi je jako stalo do ovoga u Velikoj Gorici, neće mu biti problem uopće zadovoljiti apetite VŠO za neku od lista za Sabor na sljedećim parlametntarnim izborima a ne bi me iznenadilo da je se već sada odmah ubaci negdje na državnoj razini. To je naprosto HDZ, kakvog znamo već 20 godina.


Sva ponašanja VŠO su i upućivala na ovakav završetak i moglo se i očekivati, bilo je samo pitanje trenutka kad će se dogoditi.
Svijet nije propao s tim ali Velika Gorica sada dolazi zaista u jedan veliki kolaps, današnja najava na portalu Grada o kolapsu se obistinila jer će Grad sada tek ući u kolaps totalne vlasti Šimunovića, Vidovića, Hubka, Šukera a dragi moji Turopoljke i Turopoljci Vi vrlo dobro znadete što to znači za Grad i napredovanje Grada.

GV je bilo i moglo biti korektiv gore nabrojanoj gospodi, međutim sada su sve odluke u njihovim rukama, novci su u njihovim rukama a ZNA SE što to znači. Laku noć VG.


plemenitashica

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #4 : Svibanj 15, 2010, 01:10:38 prijepodne »
VŠO je pokazala svoj legitimet, svoju vjerodostojnost, na predsjedničkim izborima osvojila je jedva 2% i shvatila da je politički mrtva ukoliko ne iztrguje dobro sa HDZ-om,



Zna li netko što članovi DC misle o ovoj situaciji?

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #5 : Svibanj 15, 2010, 01:43:21 prijepodne »
Mislim da je to sve vise manje odraz politike koju vodi SDP, nista drugo! Kako siju tako i zanju... sve vise manje losa zetva.

Offline Ocelot

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 30
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #6 : Svibanj 15, 2010, 01:44:05 prijepodne »
slijedi velika pomrčina na goričkoj političkoj sceni, još jedan slučaj Brdek, i tak unedogled.........
do kada pitam se?? al dobro to je ipak hdz, opaki igrači, cijela država je u kolapsu a oni kupuju vijeće.... pitam se di je kraj besramnosti???  ??? ???

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #7 : Svibanj 15, 2010, 07:27:06 prijepodne »
Politika kao plutajuća mina
Ja sam u politici od 1990.godine. Povijesno razdoblje stvaranja i obrane zemlje proživjela sam kao savjetnica za odnose s javnošću i savjetnica za politička pitanja Predsjednika Republike Hrvatske.
Nikada nisam bila radikal, nisam se svrstavala u ničije političke tabore i nisam se voljela klanjati nikome. U politici prezirem sluzave, ponizne i klimajuće političke profile, a diletantizam u politici mi beskrajno smeta.


Ovo je napisala Ožboltica 17.04 2010. na svom blogu.

Šta reći,osim što nemogu zamisliti profil ljudi koji bi joj dao glas,njoj ili bilo kome iz DC-a.


Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #8 : Svibanj 15, 2010, 09:30:54 prijepodne »

Citat:
nemogu zamisliti profil ljudi koji bi joj dao glas,njoj ili bilo kome iz DC-a

Dok je bila s vama onda je bilo ok????..ne govori li ovo upravo o vama kakvi ste???....da ste zapravo vi ti sluzavi, ponizni i klimajući politički profili......VŠO je to na sreću na vrijeme spoznala i prepoznala, maknula se od takvih..btw u 10:30 h stavlja se potpis koji će i službeno ovjekovječiti rastavu.....
« Zadnja izmjena: Svibanj 15, 2010, 09:34:03 prijepodne Muha »

sused

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #9 : Svibanj 15, 2010, 09:39:44 prijepodne »
Koje je značajne projekte napravila koalicijska vlast u prošlom mandatu?  ja neznam ništa posebno osim ritualnih radova krpanje cesta, šišanje trave i sl. dajte mi objasnite kao biraću...

Znam samo da su 15 dana prije isteka mandata potpisali ugovor o gradnji dvorane koji je sud proglasio protuzakonitim.

Molim vas da me razuvijerite zašto je DC trebao i dalje biti u koaliciji ???


Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #10 : Svibanj 15, 2010, 09:57:44 prijepodne »
E Muha ,s menom nije bila niti nikad nebu.Više to govori o tebi,jer si kao i ona,skup sa skupinom kojoj pripadaš.
Ako su građani dali glas koaliciji u kojoj je bio DC,sasvim sigurno ga nisu dali hadezeu,nego baš suprotno.A gospođa,ak ju tak možemo nazvati je te građane prevarila i pokrala,u korist svojeg vlastitog profita.Sva sreća ,sad je konačno politički mrtva ,tj .njena stranka kao što je i hss nakon izbora kad je svoje birače prevario i poklonio glasove hdzu i izgubio članstvo.

Sve to govori o ljigavosti i nemoralnosti politike,te onih uključujuči i tebe, koji su godinu dana radili na scenariju da prevare glasače.No eto,uspjeli su ,a sad budu mogli nesmetano krasti i ostverivati svoju vlastitu korist,a ne građana Velike Gorice,kao što to radi HDZ svo vrijeme Hrvatske države u Hrvatskoj.


LOPOV JE NAVEK LOPOV!!!!!!!!

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #11 : Svibanj 15, 2010, 10:03:21 prijepodne »
Citat:
slijedi velika pomrčina na goričkoj političkoj sceni

he..he..ima i druga strana priče sinek samo kaj ti to tvoji pajdaši koji vode priču nisu po običaju obznanili...zašto=????...kaj misliš da su isti sjedili i čekali skrštenih ruku....??..he..he..nevinašca...mož mislit?????????..nesposobni su, naime nisu uspjeli više mjesečnim pritiscima pridobiti neke vijećnike na kontra strani........točnije druga strana je uspjela pobijediti u političkom šahu i to je jedina istina....

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #12 : Svibanj 15, 2010, 10:13:46 prijepodne »
Koje je značajne projekte napravila koalicijska vlast u prošlom mandatu?  ja neznam ništa posebno osim ritualnih radova krpanje cesta, šišanje trave i sl. dajte mi objasnite kao biraću...

Znam samo da su 15 dana prije isteka mandata potpisali ugovor o gradnji dvorane koji je sud proglasio protuzakonitim.

Molim vas da me razuvijerite zašto je DC trebao i dalje biti u koaliciji ???

A odradili su neke važne i korisne stvari, poput sređivanja upisa vlasništva stanova, izradili prostorne planove, iako im je i u njima promakla rupa s golf terenima na Ključić Brdu...
U principu, sve to što kažeš je OK, ali zašto je onda DC ipak proveo u toj koaliciji skoro godinu dana? Čemu toliko kasno paljenje?

Doduše, službeno, koalicija u VG još nije razvrgnuta, a kako se sjednice GV moraju održavati najmanje svaka tri mjeseca, stanje u GV lako može stajati zamrznuto do kolovoza, možda u nadi da će do onda doći do neke vruće jeseni koja će rezultirati prijevremenim izborima. Koji se vjerojatno neće dogoditi. Ali se će se zato dogoditi ponovne smjene direktora, ponovno čuđenje i zgražanje, što su ovi prije njih napravili. Najmanje na korist građanima.

Meni će biti zanimljivo vidjeti kako će sad Vesna i Ante, Tom i Jerry goričkog gradskog vijeća, odjednom početi nalaziti zajednički jezik i međusobno se podržavati.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

sused

  • Gost
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #13 : Svibanj 15, 2010, 10:21:07 prijepodne »
Za upis vlasništva stanova zaslužan je upravo DC

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Laku noć VG - 2. čin
« Odgovori #14 : Svibanj 15, 2010, 10:32:13 prijepodne »
Ali ga Alen i ti pitas glupavo, cemu je provela godinu dana u koaliciji? Pa usla je u koaliciju sa njima nadajuci se da ce se tu nesto odraditi, napraviti i da se moze nesto dogovoriti. A i to mislim da nije takvi problem, jer se radilo koliko su znali, uglavnom se politiziralo, to znaju... Sto ju je izbacilo iz takta i udaljilo iz koalicije, po mome misljenju to su ljudi koji vode ostale stranke koalicije (mislim na koaliciju u kojoj je do sada bila). Muha ih je vec sve dobro opisao kakva je to ekipa, sa njima zivjeti i raditi, ma daj nemoj molim te... To moze samo njih ovdje par zaludjenih djelom i likom VFK i GBR... ostali koji ikoliko misle svojim mozgom, bjeze od njih glavom bez obzira. Tako i VŠO pobjeze..
No na sve to netreba tako bas crno gledati, kao nastupiti ce mrak u Gorici, sada je i Gradonacelnik i Vijece Gorice ista koalicija... pa neka se pokazu ako su do sada bili opstruirani i kada nece raditi kako spada izvolite ih kritizirati. Jos 3 godine ce brzo proci, svojim djelima sve nas moraju uvjeriti da su dobri ili nedjelima da su losi.