Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 300977 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #930 : Studeni 14, 2014, 06:04:09 poslijepodne »
Je li znaš kojeg se to novca Crkva odrekla??
Znaš li koje je to novce Bozanić otpisao Milanoviću?

... zanimljiva pitanja ...  hajde, kad si toliko pametan, reci nam ti, kojih se to novaca crkva odrekla i odakle im ti novci ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #931 : Studeni 15, 2014, 11:07:44 prijepodne »
TI NOVCI SU DUGOVI DRŽAVE PREMA CRKVI ZA KORIŠTENJE CRKVENIH NEKRETNINA, OBJEKATA, ZEMLJIŠTA, OSOBLJA PO USTANOVAMA KOJE PRIZNAJE HRVATSKA, EDUKATIVNIH, ODGOJNIH I AKADEMSKIH INSTITUCIJA ITD ITD.

TE NOVCI SU CRKVENI, POŠTENO ZARAĐENI NAJMOM I USLUGAMA, I NEKA IH DRŽAVA PLATI.

JA ZNAM DA BI TI NAJRADIJE ONAKO KAKO TVOJA PARTIJA I JE NAVIKLA - NACIONALIZIRATI, OTETI, UKRASTI, POSVOJITI - JER JE DOKAZANO, I PRIJE 50 GODINA I DANAS, DA NE ZNAJU NIŠTA STVORITI I NAPRAVITI. KAO NITI TI. ZATO TI I JESU BLISKI.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #932 : Studeni 16, 2014, 07:21:21 poslijepodne »
Sledgehammer ...

TE NOVCI SU CRKVENI, POŠTENO ZARAĐENI NAJMOM I USLUGAMA, I NEKA IH DRŽAVA PLATI.

kako je ono išla poslovica ... vojska o skračenju, a kurve o poštenju ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #933 : Studeni 17, 2014, 10:44:36 prijepodne »
Ne pašu ti činjenice, pa izmišljaš gluposti, no to je tvoj problem.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #934 : Prosinac 27, 2014, 06:15:25 poslijepodne »
Nastup don Damira Stojića u božićnoj noći u šatoru branitelja u Savskoj ulici uzburkao je duhove ovih mirnih blagdanskih dana, jer su njegovu propovijed, zbog “objave novoga rata”, mnogi doživjeli kao novo raspirivanje mržnje. Zbog toga smo razgovarali s don Damirom dan nakon Božića.
Vašu je propovijed dio javnosti doživio kao govor i raspirivanje mržnje, pa je u tihoj božićnoj noći nastala prava bura reakcija?
Bura reakcija bila je zbog toga što nije bilo vijesti tih dana i sve je to pretjerano. Tko god je slušao moju cijelu propovijed, mogao je dobiti bibijsko razmatranje evanđeoskog teksta, ali i aplikaciju evanđeoskog teksta, što je moja dužnost kao propovjednika.
Gdje ste našli tu poveznicu s ratom?
Sam evanđeoski tekst koristi vojni žargon. Car August traži popis zbog poreza i kontrolu stanonvnika. Govori se o vojsci anđela… Pojam duhovnog boja vrlo je prisutan u Svetom Pismu, poput poslanice Efežanima. Mi se u misi sjećamo prvog Božića, a tada nije bila „tiha noć“, jer je odmah nakon Kristova rođenja uslijedio progon i ubojstva. I to političkom voljom, jer jedan kralj provodi teror! To možemo ignorirati, ali to je činjenica. Propovijedati o Božiću i to izostaviti, naprosto je nemoguće. Taj prvi Božić danas se ponavlja, jer kršćani i ljudi dobre volje pod pritiskom, kao kad je Herod išao u svoj ubilački pohod. Ne mogu nevidjeti tu paralelu s pobačajem.
Kako?
Stojim iza svojih riječi iz propovijedi i ne vidim razliku između onoga što je radio Herod i što se danas događa po pitanju pobačaja, jer je pobačaj hladnokrvno ubojstvo nevina djeteta. Herod bi bio oduševljen današnjom tehnologijom, jer je više higijenski i neprimjetno. I poveznica je u tome što je Marija nosila Isusa devet mjeseci, Bog je ušao u brak, ušao u obitelj i naglasio sam da su brak i obitelj mjesto Božje objave, a oni su danas napadnuti. Kao i sam život, jer je Bog život, a ne ideja. Pa sam papa Franjo u „Urbi et torbi“ spominje pobačaj.
Sad još tvrdite da je i papa na vašoj strani?
On je rekao da se sjetimo djece koja su ubijena u utrobi svoje majke. Mene su na internetskim forumima optužili da kvarim idilu Božića, ali ja sam dužan kao svećenik upozoriti na takve stvari, baš kao što je i papa upozorio.
Niste li pretjerali kad ste rekli da se novi rat ogleda u tome da liječnici iz Srbije dolaze ubijati djecu u Hrvatsku?
Nisam spomenuo Srbiju, nego preko Dunava.
A tko nam preko Dunava, nego Srbija?!
Može doći i Rumunj, koji mora prijeći preko Dunava.
Ali ta informacija nije točna?
Dobio sam je od kolege svećenika, kojemu ne želim reći ime. Ne bih je znao da mi je nije on rekao, pa ako lažem ja, onda laže i on.
Vinkovačka bolnica to je demantirala?
Bogu hvala i nadam se da to nije istina. Rekao sam u propovijedi da prenosim ono što sam čuo. Činjenica je da su prije 20 godina agresori prelazili preko Dunava ubijati. Činjenica da nam liječnici odlaze, mnogi su liječnici uložili priziv savjesti… Ne radi se tu o Srbiji, ona je tu najmanje bitna, već to može biti bilo koji liječnik, Hrvat, Albanac, Rumunj ili Bugarin. Kako mi kao Hrvati reagiramo da bi liječnik izvana dolazio obavljati tu uslugu? To bi se zataškalo. Nisam to izmislio.
Ali i da je istina, to nije novi rat?
Ne znam koji drugi pojam koristiti. Možda genocid.
Genocid???
Radi se o ubijanju djece! Ne želim ublažiti tu činjenicu. Biblija rabi riječ rat, a Isus je naš otkupitelj (Heb. go’el) „ratni specijalac“ i Biblija je puna ratnog žargona. Crkva ne odustaje od toga rječnika. Radi se o duhovnom boju, što je za mene gore od stvarnoga rata. Preda mnom su bili branitelji i kad god netko od njih digne ruku na sebe, za njihovu obitelj rat još traje. Ili kad netko nagazi na minu, rat traje. Obiteljima koje nisu našle najmilije, rat još uvijek traje. Volio bih da nije došlo do rata, ali ne možemo zažmiriti danas. Oni su žrtve rata, sa svojim duhovnim i duševnim žrtvama. Ne možemo zažmiriti i reći da ta vrsta rata nije gotova.
Zašto ste braniteljima, uopće, propovijedali o pobačaju, a ne o njihovim problemima?
Ako poslušate cijelu propovijed, jasno je da sam dotaknuo puno tema. Pobačaj je samo jedna od tema.
I nekim braniteljima, koji su bili, ondje ta propovijed nije odgovarala?
Propovjednik je dužan govoriti istinu, a ne ono što ljudi žele čuti. Za mene, kao svećenika, pobačaj je najveći problem hrvatskog društva. Ne mora se svatko slagati s time, ali za mene je najveći problem što ne poštujemo život koji je najranjiviji. Dižem svoj glas u njegovu zaštitu i Božić je za to najbolja prilika.
Kako riješiti to pitanje zaštite života?
Senzibiliziranjem srca i mentaliteta, da se rađa kultura života, ali i zakonskim putem. Osobno sam za potpunu zabranu pobačaja, osim ako je ugrožen život majke. Ne bih nikada bio za zakonsko sankcioniranje žene, jer u pobačaju su dvije žrtve: dijete i žena, ali sam za sankcioniranje liječnika koji to čine. Ne znam kako bi netko tko je katolik mislio drukčije.
Zašto ne okrenete stvar: kad katolici, koji su većina u Hrvatskoj, ne bi išli na pobačaje, ne bi ni liječnici imali što raditi?
Naravno. Ali je nužan zakon.
Nije li za vjernike Božji zakon obvezatniji od civilnog?
Božji zakon je jači, ali civilni zakon također odgaja ljude.
Pa Crkva je trebala odgojiti kršćane, znači li da to nije učinjeno?
Crkva je odgajala, ona odgaja i ona će odgajati savjest vjernika. Taj posao nikad nije dovršen.
Kako to da ste uopće, kao studentski kapelan, služili misu braniteljima?
Poslan sam. Nisam se sam nametnuo, već sam dobio dekret Nadbiskupskog duhovnog stola. Branitelji su poslali molbu za misu, a čini mi se da su tražili baš mene.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/bogu-hvala-ako-nije-istina-da-u-vinkovcima-stranci-rade-pobacaj-rekao-sam-sto-sam-cuo-981270

 ... tko ovdje izmišlja ?   tko je zreo za liječenje ?   

... netko bi na odgovoril ovak: Ne pašu ti činjenice, pa izmišljaš gluposti, no to je tvoj problem.
« Zadnja izmjena: Prosinac 27, 2014, 06:17:11 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #935 : Prosinac 28, 2014, 01:05:45 poslijepodne »
Izmišlja on jer mu je rečleno da ne kaže na što je točno mislio, no mislio je dobro i točno kada je optužio i rekao sve što je rekao... izgovor je našao u rimskim odnosima, no propovijed se odnosi na sadašnje vrijeme, gdje pojedine bolnice unajmljuju srpske ginekologe da dolaze raditi pobačaje, što je nonsens i zabranjena praksa, dapače protivna hrvatskim zakonima.

BTW, nije posao Crkve da odgaja ljude, već roditelja i kumova koji se na to obvežu na činu krštenja. Odgovornost za odgoj je isključivo na roditelju/staratelju.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #936 : Prosinac 28, 2014, 01:36:23 poslijepodne »

BTW, nije posao Crkve da odgaja ljude, već roditelja i kumova koji se na to obvežu na činu krštenja. Odgovornost za odgoj je isključivo na roditelju/staratelju.

Sledge, "Tko ima oči neka vidi...Tko ima uši neka čuje....."
Zaludu je gluhom govoriti i slijepom  zrnje bacati.

Plan 21 je bio između ostalog, pokušati uništiti jedinu zajednicu - obitelj, koja se od postanka svijeta i ljudi smatra onim svjetlom koje tamu razdire, ma kako svjetlo malo bilo.

Uostalom , tebi to nije nepoznanica, a rezultate svih nastojanja kroz povijest , možemo mi prosuditi, a naše zauzetosti za tu svetinju, obitelji kao zajednicu muža , žene i djece svakako će prosuđivati naši nasljednici.
A današnji blagdan Svete obitelji samo je potvrda univerzalne vrijednosti koja nadilazi sve politike, vladare, diktature i društvena uređenja koja su izum ljudi bez ljubavi za bližnjega.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #937 : Prosinac 29, 2014, 11:41:56 prijepodne »
POBAČAJI: Kako je masakrirana propovijed don Damira Stojića iz braniteljskog šatora?

Misa polnocka kod branitelja u Savskoj 251214   

PONOVO IZ ŠATORA   

Da imamo hrvatsku državnu televiziju, a ne super jugoslavensku TV postaju, mi bismo iz tog šatora imali brojne reportaže u kojima bi se zabilježili oni odsječci ljudske duše kakvi se rijetko gdje mogu uhvatiti.

Istrgnuti pola rečenice iz jednog nastupa i onda tu polovicu rečenice trančirati do besvijesti, a pritom ništa ne pitati onoga koga upravo zabijate na križ, klasična je medijska poslastica koju hrvatski mediji rabe već godinama. S obzirom na to gdje je govorio i što je govorio, potpuno ista “kazna” je stigla i don Damira Stojića glede njegove propovijed u braniteljskom šatoru za Božićnu noć.

Bio sam na Božić u braniteljskom šatoru i pozorno odslušao njegovu propovijed. Tamo sam osim nekih njegovih kritičnih riječi koje su završile na naslovnicama novina čuo i zamijetio čitav niz dojmljivih detalja o kojima nitko slova nije zabilježio. O braniteljskom šatoru i svemu što se tamo događa, o emocijama koje tamo doslovno rukama možemo obujmiti, o dramama tih ljudi, o tamošnjoj neopisivoj solidarnosti kakve danas nigdje u

Masakrirana propovijed

uistinu je neobično da se u braniteljskom šatoru na svetu Božićnu noć najveći dio i najglasniji dio propovijedi posveti pobačaju, no uzmemo li u obzir da se ta tema nikada i nigdje ne otvara, najmanje u medijima, na taj detalj valja gledati kao na vapaj jednog svećenika koji faktički iz očaja, na božićnu noć progovara o tom problemu jer se realno nema gdje i nema kada progovoriti javno i pred tv kamerama o problemu koji godišnje odnosi nekoliko desetaka tisuća života.

zemlji nema, o njihovom ponosu i dostojanstvu, o svemu tome sramno hrvatsko novinarstvo općenito govoreći nije napisalo dvije kartice poštenog teksta. Da smo normalan narod s normalnim medijima, iz tog šatora bi se crpili materijali i materijali za razne i brojne sociološke studije jer je taj šator pravi rudnik za takav posao. Da imamo hrvatsku državnu televiziju, a ne super jugoslavensku tv postaju, mi bismo iz tog šatora imali brojne reportaže u kojima bi se zabilježili oni odsječci ljudske duše kakvi se rijetko gdje mogu uhvatiti.

S obzirom na to da živimo gdje živimo i da imamo od medija što imamo, za njih je božićna propovijed don Damira Stojića u Savskoj ulici bila prava poslastica i nije čudno da su ga medijski masakrirali. Da, uistinu je neobično da se u braniteljskom šatoru na svetu Božićnu noć najveći dio i najglasniji dio propovijedi posveti pobačaju, no uzmemo li u obzir da se ta tema nikada i nigdje ne otvara, najmanje u medijima, na taj detalj valja gledati kao na vapaj jednog svećenika koji faktički iz očaja, na božićnu noć progovara o tom problemu jer se realno nema gdje i nema kada progovoriti javno i pred tv kamerama o problemu koji godišnje odnosi nekoliko desetaka tisuća života. I kad don Damir Stojić uspoređuje Heroda i biblijska masovna ubojstva djece po nalogu jednog diktatora i kad pita koja je razlika između današnjeg vremena, dakle današnjih Heroda i onog biblijskog Heroda, on niti laže niti vrijeđa! On pokušava potaknuti društvenu savjest! I kad ga pitaju je li baš ta noć idealno mjesto za tu temu on stoički odgovara: “Na meni je da govorim istinu, a ne ono što se nekome sviđa ili ne sviđa” i posve je u pravu.

Problem pobačaja je toliko netaknut, o tom problemu se ne vode javne rasprave niti televizijski okrugli stolovi, o broju ubijene djece ne znamo ništa, nagađa se da se radi o

Kakva raskošna dvoličnost i zamjena teza!

Kad se zakonska rješenja ne diraju, jedan svećenik je na Božićnu noć stao pred katolike i upro prstom u problem i u našu uspavanu savjest premda se radi o „problemu” koji se mjeri desetcima tisuća ubijene djece. Ali pogledajte tu zamjenu teza: nije problem 30 tisuća ubijene djece godišnje, nego je problem diskrecije i taktičnost da se u divne Božićne dane progovara o nečemu neprikladnom. Kakva raskošna dvoličnost i zamjena teza!

30 tisuća pobačaja godišnje u Hrvatskoj, tako da je zapravo jedan svećenik odlučio „ukrasti” klasičnu Božićnu noć da krikne, da vikne, da upozori, da nas svakog uzme za ramena i protrese, a sve u želji da progovori o „problemu” o kojem niti razmišljamo niti ga rješavamo. O “problemu” od kojeg samo okrećemo glavu! Jer, kad se zakonska rješenja ne diraju, jedan svećenik je na Božićnu noć stao pred katolike i upro prstom u problem i u našu uspavanu savjest premda se radi o „problemu” koji se mjeri desetcima tisuća ubijene djece. Ali pogledajte tu zamjenu teza: nije problem 30 tisuća ubijene djece godišnje, nego je problem diskrecije i taktičnost da se u divne Božićne dane progovara o nečemu neprikladnom. Kakva raskošna dvoličnost i zamjena teza! Jer, niti jedan od onih medija koji su ovih dana razapeli don Damira Stojića neće za tjedan, dva ili pet organizirati tribinu i posvetiti dvije stranice svojih novina ili jedan sat svog programa da se skupe stručnjaci i progovore o problemu pobačaja! Kao kad se u Vukovaru kaže da nije prikladno na dan Sjećanja progovarati o vukovarskim problemima! A onda se opet cijelu godinu o Vukovaru i njegovim problemima nikako i nikada i ne govori. Iritantna, provokativna, medijska i ljudska podvala, to je jedina definicija takvom pristupu problemima ovoga društva! Jer, naravno da je u najmanju ruku neobično da se na Božićnu noć progovara o pobačaju, pogotovo na onakav način.

Naravno da je još neobičnije da se o tome govori u braniteljskom šatoru. Sve je to i neobično i neprikladno, možda i netaktično, neprimjereno u konvencionalnom smislu riječi, ali i don Damiru Stojiću i Crkvi je jasno da se ovaj narod i ova nacija oglušila o zastrašujuću činjenicu da se kod nas ubija, doslovno ubija, nekoliko desetaka tisuća djece godišnje, da je savjest ovog naroda na tu temu zakopčana, da mediji sa gnušanjem progovaraju o toj temi ne dopuštajući ozbiljne rasprave te su i Crkva i jedan svećenik odlučili kriknuti, povikati i probuditi uspavanu Hrvatsku. Ne otvori li se u sljedećih nekoliko mjeseci bilo kakva relevantna rasprava o temi o kojoj je nužno razgovarati, Crkvi neće preostati ništa drugo negoli ponovo kriknuti i tako sve dok ih se ne bude čulo.

Autor: Tihomir Dujmović/dnevno.hr

http://croative.net/?p=25648
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #938 : Prosinac 29, 2014, 11:56:19 prijepodne »
jedan bosanski hrvat , prije 15tak godina rekao mi je jednu istinu u koju ja onda nisam povjerovao..

sve galgote koje su hrvati imali u svojoj povjesti, a pogotovu ovu 90tih , to su i zasluzili.

rezultati jucerasnjih izbora to i potvrdjuju..


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #939 : Prosinac 29, 2014, 12:03:42 poslijepodne »
Istina.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #940 : Siječanj 02, 2015, 03:40:31 poslijepodne »

Uzoriti Kardinale, poslije ovog , razaslajte proglas za dobrobit sviju nas, nase djece, buducnosti ove zemlje, svim biskupijama , zupama, sa naputkom, decidirano , za koga glasati 11.1.2015.


http://www.vecernji.hr/predsjednicki-izbori2014/stazic-se-obrusio-na-kolindu-glas-za-nju-glas-je-za-ivu-sanadera-982203

http://www.vecernji.hr/hrvatska/pusic-kao-i-puno-puta-do-sada-koristila-sam-taj-avion-jer-to-je-moj-posao-982169

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #941 : Veljača 03, 2015, 09:23:52 poslijepodne »
Svećenik otuđio milijune za zabave s prostitutkama

Kaj je to sad već normalno? Sve se manje ljudi interesira kad čita tak nekaj. Kaj je stvarno normalno da svećenici krše granice? Još kad otuđe novce svoje Crkve, baš me briga, ali kad se iživljavaju kao pedofili...

Kad bu tome neko stal na kraj? Pa nisu svi drugi oko njih slijepi? Zakaj se o tome šuti? Zakaj se niš ne dela?

Jel se uopće može kaj napraviti kad su u situaciji da se nemreju ponašat onak kak im je priroda to dala? Zar to nije sistemska greška? Zar ne treba nekaj mijenjati na sistemu?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #942 : Veljača 04, 2015, 08:35:18 prijepodne »
Ako nisi vjernik, ne tiče te se kako interni crkveni sustav funkcionira.

Sustav je dobar, bez problema radi stoljećima - problem je uvijek čovjek koji poklekne, zaboravi što je obećao i kome se zarekao. Čovjek je slab, to nas uči i Sveto Pismo, a kada netko iz crkvenog sustava pogriješi - pa gdje je problem, i za njega je nadležan civilni građanski sud, pa neka institucije rade svoj posao, kako bi to volio reći Štef Burduš. Ako je ukrao - ima suda, ima kazni. Ako je prekršio obećanje Majci Crkvi - o tome će brinuti Crkva, to se tebe ne tiče. Kada budeš objasnio 99,9% pedofila koji žive izvan crkvenog sustava, onda ćžeš lako i ovo, bez snebivanja.

Pedofila ima i izvan Crkve puno više nego u njoj, no o tome - kao što je već i osnovana pedofilska stranka u Nizozemskoj - nisi pisao ništa negativno. Kakva su to mjerila - ne treba objašnjavati.

Kao i uvijek, koristiš svaku priliku da pljuješ po Crkvi (kao i Koko - ovo je njegova omiljena i maltene monološka tema), no zbog sekularizma države i pojavnih oblika izvan crkve - a ti se referiraš zlonamjerno uvijek na isto - ovdje ostaje samo jedno pitanje:

zašto si licemjer?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #943 : Veljača 05, 2015, 12:02:27 prijepodne »
Fra Petanjak je poruka Vatikana ponajprije Bozaniću – maknite se od moći i politike
...Izbor redovnika na biskupsku funkciju uvijek nagovještava tako nešto. Što potvrđuje i povijest Crkve. Redovništvo u Crkvi u prvim stoljećima nastalo je kao korekcija „dijecezanskom kleru" koji se „ufurao" u kompromise s političkom moći. Sv. Antun pustinjak je osnovao redovnički - monaški „pokret" kao odgovor na krizu Crkve utaljenu s novcem, karijerama i moći (konstantinovska paradigma). Od tada redovništvo uvijek ima „funkciju" gašenja vatre i povratka „izvorima" kada svjetovni kler previše zaplovi i zabludi u seks, politiku i nekretnine. Cijela povijest papinstva svjedoči da su redovnici dobivali moć u Crkvi tek kada bi se Crkva našla u problemima, inače su bili uglavnom marginalizirani. Tipičan primjer je Isusovački red u vrijeme (protu)reformacije. Kada je „grijeh struktura" u Crkvi dosegao razinu da je Luther izgubio živce i napravio shizmu zbog prodaje oprosta. Papa je tada redovnicima (isusovcima) dao neograničenu moć paralelne vlasti. Sv. Ignacije Loyola zato se i zvao „crni papa". Nakon što izvade Crkvu iz gliba teških grijeha, pape i biskupi njihovu moć dokidaju, kao što je „papin car" u austrougarskoj dokinuo Isusovački red kako bi „bozanićevci" i dalje mogli nastaviti petljati s carevima, tj. „Kolindama". Ukratko, kada Crkva da moć redovnicima znači da je u velikim problemima. I ovo papinstvo je, uostalom, nakon 130 godina dano redovniku – isusovcu, papi Franji. Redovnik papa, isusovac, dakle, imenuje redovnika franjevca-kapucina - po svom papinskom imenu (sv. Franje Asiškog). Poruka je sasvim jasna - hrvatski biskupi, maknite se od politike i moći!
...
http://www.dnevno.hr/7dnevno/tema-tjedna/143576-fra-petanjak-je-poruka-vatikana-ponajprije-bozanicu-maknite-se-od-moci-i-politike.html

Ovo bi značilo, teoretski, da smo na putu prema ozdravlenju, defaultu, "0", ravnoteže...
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #944 : Veljača 07, 2015, 12:43:41 poslijepodne »
Ako nisi vjernik, ne thttp://www.forumgorica.com/Smileys/SoLoSMiLeYS1/shocked.gifiče te se kako interni crkveni sustav funkcionira.
Nemreš prestat pisat budalaštine? Znači po tvojem onaj koji ne ide u Crkvu ne smije se interesirat kaj se tam neko zlo događa sa nekom djecom?
Osim toga - novac svih poreznih obveznika ide njima, tak da se svaki porezni obveznik s pravom smije pitati kaj se dela s tim novem.
Citat:
Sustav je dobar, bez problema radi stoljećima
Zajebavaš?
Citat:
a kada netko iz crkvenog sustava pogriješi - pa gdje je problem, i za njega je nadležan civilni građanski sud, pa neka institucije rade svoj posao,
Kad ih Crkva ne bi skrivala i kad bi ih prijavila građanskim institucijama onda bi to bilo u redu. No upravo je to i problem! Kaj to još nisi shvatio?
Citat:
Pedofila ima i izvan Crkve puno više nego u njoj,
Opet zajebavaš?