Autor Tema: TZ - gdje je zastoj?  (Posjeta: 24091 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
TZ - gdje je zastoj?
« : Prosinac 13, 2009, 08:11:58 poslijepodne »
Primjer 1:

Dok se na jugu Afrike birala Miss svijeta, u Varaždinu se, na najveselijem i najbučnijem mjestu u gradu, varaždinskom placu, birala - najkumica!

Popularni varaždinski plac zasigurno je najveselije i najbučnije mjesto u gradu. Posebnim ga čini i dodjeljivanje jedne titule. Naime, Varaždinci su drugu godinu zaredom birali Najkumicu placa. Umjesto lente i krune, omiljene piljarice dobile su pregaču.

Osim što na ovaj način odaju počast kumicama, izbor je prigoda i da se sve više Varaždinaca preseli iz trgovačkih centara i namirnice kupi na tržnici.

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=56426&tx_ttnews%5BbackPid%5D=38&cHash=5760346c0a


Primjer 2:



http://www.soho.hr/images/teecoll/


Nisam niti slutila da postoje takve krasne ljetne majce sa crtarijama Zagreba.

Mi u TZ imamo jednu vrstu, boja crna (osim ako nisu dodali još koju boju?) i sa jednim motivom. Motiv je zaista prekrasan.



Nazvala sam ga vedute Turopolja, i već ste sigurno svi vidjeli tu majcu, ali ne vidim prepreku da se ne naprave još mnoge sličice s motivima Turopolja poput ovih zagrebačkih. ::)
« Zadnja izmjena: Prosinac 13, 2009, 08:28:42 poslijepodne plemenitašica »

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: TZ - gdje je zastoj?
« Odgovori #1 : Prosinac 14, 2009, 09:21:28 prijepodne »
uz neinventivnost ide i nebriga za grad i okolicu. turistička zajednica ne čini ništa kvalitetno da animira veći broj građana koji bi sudjelovali na lokalnim manifestacijama, a sudjelovanje većeg broja "domaćih" ljudi je ono što svaku manifestaciju čini i velikom i privlačnom i za ljude iz drugih krajeva (potencijalne turiste). zakaj se majice s logom velike gorice ne prodaju po popularnim cijenama na božićnom sajmu? zakaj na božićnom sajmu nema štanda turističke zajednice gdje bi se za 5 kuna mogla popiti kupica kuhanog vina i majica za 15 ili 20 kuna? turističku zajednicu očito treba preustrojiti tako da bude djelotvorna u promeciji našega grada i kraja, ali ta djelatnost mora donositi i opipljive financijske rezultate. zadnji loš primjer iz kojeg nismo naučili ništa je bio gastro s danima jabuka. posjetitelja malo, a biznis loš. jedino je planuo pečeni vol (10 kn porcija) no većina kupaca je voletinu odnesla doma i na gastro se više nisu ni vraćali. ako je potrebno, neka grad plati vodstvu turističke zajednice šestomjesečni tečaj kod varaždinaca. morti se nekaj navčiju. 
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

JosipJoža

  • Gost
Odg: TZ - gdje je zastoj?
« Odgovori #2 : Prosinac 14, 2009, 09:33:13 prijepodne »
zadnji loš primjer iz kojeg nismo naučili ništa je bio gastro s danima jabuka. posjetitelja malo, a biznis loš. jedino je planuo pečeni vol (10 kn porcija) no većina kupaca je voletinu odnesla doma i na gastro se više nisu ni vraćali. ako je potrebno, neka grad plati vodstvu turističke zajednice šestomjesečni tečaj kod varaždinaca. morti se nekaj navčiju.  

gospon domovinesin,

očito je voletina u ovom našem lijepom Gradu i Turopolju postala in, vjerojatno sve zbog goveda Tur koje se i te kako promoviralo na Gastru.
A što se tiče Varaždinaca imamo mi " Varaždinaca " i ovdje u Turopolju, ne trebamo mi ići u Varaždin samo treba posluhnuti, čuti, dati kreativnim ljudima šansu, ne gledajući stranačke majice, koje su očito popularnije za božićni sajam od majica Grada i Turopolja.
Jednom prilikom napisa da je duh Grada počeo odumirati, pokazao je i Dan Grada potvrdu ove teze. Zašto? Živjeli!

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: TZ - gdje je zastoj?
« Odgovori #3 : Prosinac 14, 2009, 10:34:05 prijepodne »
stranačkih majica i boja se ne moramo bojati. sto nas je više, vele da je veselije. široka rasprava dovodi do rezultata, a jednoumlje do strahovlade. protiv voletine nemam ništa (dapače), ali se mora razmišljati o širim aspektima priredbi koje se organiziraju, te priredbe moraju donositi korist i zadovoljstvo čitavoj zajednici.
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

JosipJoža

  • Gost
Odg: TZ - gdje je zastoj?
« Odgovori #4 : Prosinac 14, 2009, 10:46:30 prijepodne »
stranačkih majica i boja se ne moramo bojati. sto nas je više, vele da je veselije. široka rasprava dovodi do rezultata, a jednoumlje do strahovlade. protiv voletine nemam ništa (dapače), ali se mora razmišljati o širim aspektima priredbi koje se organiziraju, te priredbe moraju donositi korist i zadovoljstvo čitavoj zajednici.

Naravno u potpunosti se slažem sa svim što ste rekli.

plemenitashica

  • Gost
Odg: TZ - gdje je zastoj?
« Odgovori #5 : Prosinac 14, 2009, 11:34:08 prijepodne »
Ja mislim da bi opet trebalo "okriviti" Beusa. Dok je on bio predsjednik (možda i po službenoj dužnosti, ne znam) TZ je preseljena u adekvatan prostor, ponuda je u suvenirnici zaista prekasna, raznovrsna, zacementirali su informativni stup u centru grada sa mnogim značajkama Turopolja, napravili dio dionice buduće pješačke staze Vukomeričkih Gorica itd.

A kak je u onom nedavnom famoznom intervjuu rekla direktorica TZ Velika Gorica Milada Mesarić, „znate kak on (Beus op.plem.) fino priča“ tak je još finije, pametnije, raznoliko i vrlo pozitivno djelovao na turističkom prikazu grada i cijelog Turopolja.

E sad kad je Beus naprasno „nestao“, nema se više niti poticaja, ideje su splasnule jer nema sluha, nema informacija da li se uopće što događa, gradski kulturni i još više zavičajni projekti i priredbe su svedene na Gastro (odrađeno, a bez odjeka) i valjda Fašnik.
Trenutno imamo ponudu bijelih šatora na platou ispred tržnice, lampica na lampici i to je to.

Onaj dio koji sam postavila (a da prije nisam pogledala po forumu) o Muzeju je trebao biti prilog 3. Zavičajni muzej Turopolja nema svoju web stranicu – neoprostivo. Možda bi trebali svaki tjedan virnuti u prizemlje ima li kakav novi postav.

O Lukavec gradu neću ovdje niti govoriti. Taj dio kulturne baštine treba pretvoriti pod hitno u hotel po načelu noćenje s doručkom (sigurno bi bilo puno posjeta). :P :P :P


Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: TZ - gdje je zastoj?
« Odgovori #6 : Prosinac 14, 2009, 12:57:07 poslijepodne »
zakaj se majice s logom velike gorice ne prodaju po popularnim cijenama na božićnom sajmu? 

Ne samo na sajmu već inače. Ja sam kupovao neke suvenire kad su mi bili gosti iz druge države i moram priznati da su te sitnice poprilično skupe i većini ljudi će prvi ulazak u suvenirnicu biti i posljednji.

plemenitashica

  • Gost
Odg: TZ - gdje je zastoj?
« Odgovori #7 : Prosinac 14, 2009, 02:23:33 poslijepodne »
zakaj se majice s logom velike gorice ne prodaju po popularnim cijenama na božićnom sajmu? 

Ne samo na sajmu već inače. Ja sam kupovao neke suvenire kad su mi bili gosti iz druge države i moram priznati da su te sitnice poprilično skupe i većini ljudi će prvi ulazak u suvenirnicu biti i posljednji.

Ja sam kupila prilično suvenira i nosivih detalja u suvenirnici i za sebe i za domaće (hoću reći ne samo za strance) i vrlo često ulazim unutra, naročito kad u zadnji čas moram pribaviti nešto za poneki rođendan, ili poklon kad idem na večeru kod nekih prijatelja.
Ne čini mi se preskupo, iako istina ima skupih stvari.
Ali zašto je ta suvenirnica zatvorena recimo u subotu popodne i u nedjelju?

Ali suvenirnica i nije dio rada TZ, ona je zasebna, samo je u istoj prostoriji.

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: TZ - gdje je zastoj?
« Odgovori #8 : Prosinac 14, 2009, 02:28:36 poslijepodne »
dobro pitanje. naravno, bijah i u drugim gradovima lijepe naše i i tamo su subotom i nedjeljom zatvoreni muzeji i suvenirnice. pa kaj je nama, mi bi obilazili muzej i suvenirnice subotom i nedjeljom. pa valda se zna kad je radni dan i radno vrijeme. lepo dojdite v sredu od 8-10 i od 11-13. dale se to nemre trpeti. kaj se pak cijena dotikavle tu je plemenitašica dobro informerana. ima i skupljih i jeftineših, ali prevladavaju skuplji (i za to je kriv gbr, kao i za današnji snijeg).
« Zadnja izmjena: Prosinac 14, 2009, 02:30:35 poslijepodne domovinesin »
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

plemenitashica

  • Gost
Odg: TZ - gdje je zastoj?
« Odgovori #9 : Prosinac 14, 2009, 02:58:22 poslijepodne »
........(i za to je kriv gbr, kao i za današnji snijeg).

HIhihi, već sam mislim, to napisala - ipak ste vi moj čovek.  ;)

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: TZ - gdje je zastoj?
« Odgovori #10 : Prosinac 14, 2009, 04:23:17 poslijepodne »
On je snijeg poslao, ha!!!

shaka zulu

  • Gost
Odg: TZ - gdje je zastoj?
« Odgovori #11 : Prosinac 15, 2009, 01:35:18 prijepodne »
Kaj ni negdo rekel da se Grb Grada nemre samo tak koristiti.Rekel bi da se to odnosi i na druge grbe...

TZ je preseljena u adekvatan prostor

Dej,prosim te,naj...Prostor na katu,bez parkirališča je adekvaten!?Ja bi predložil još adekvatneji- Vrh vodoturna!!!

napravili dio dionice buduće pješačke staze Vukomeričkih Gorica itd.

Prvi glas...De je to kaj napravleno..?

E sad kad je Beus naprasno „nestao“, nema se više niti poticaja, ideje su splasnule jer nema sluha, nema informacija da li se uopće što događa, gradski kulturni i još više zavičajni projekti i priredbe su svedene na Gastro (odrađeno, a bez odjeka) i valjda Fašnik.
Trenutno imamo ponudu bijelih šatora na platou ispred tržnice, lampica na lampici i to je to.

Do dela Fašnik nek dela i Gastro-mislim da smo došli do točke de to trebaju na se zeti profesionalci.Raspisati za dobe natečaj i zabraniti kojekakvem kumom da je za***avaju javlaju.

O Lukavec gradu neću ovdje niti govoriti. Taj dio kulturne baštine treba pretvoriti pod hitno u hotel po načelu noćenje s doručkom (sigurno bi bilo puno posjeta). :P :P :P

Mene se zgodneje čini motel z fukodromom.

plemenitashica

  • Gost
Odg: TZ - gdje je zastoj?
« Odgovori #12 : Prosinac 16, 2009, 03:39:09 poslijepodne »
TZ je preseljena u adekvatan prostor

Dej,prosim te,naj...Prostor na katu,bez parkirališča je adekvaten!?Ja bi predložil još adekvatneji- Vrh vodoturna!!!
Na kojem prvom katu? To je par štengica, a parkiralište postoji. Tko ga zlorabi, to je drugo pitanje.
Osim toga koga će vraga turistima ili nama građanima parkiralište ako idemo u TZ u CENTRU VG.
Jedino bi možda, ali možda trebalo jače obilježiti ulaz sa Zagrebačke. Prizanjem, nemam u memoriji kako s te strane izgleda obavijest o tur. uredu i suvenirnici.

napravili dio dionice buduće pješačke staze Vukomeričkih Gorica itd.

Prvi glas...De je to kaj napravleno..?
Vidjeh slike, još tamo u proljeće ili rano ljeto. A staza ide nekak prije Kravarskoga pa prema Kozjači, ili možda prema Krušaku, ne znam točno nisam išla niti bila na otvorenju. Možda će netko znati bolje.
To je početak staze koja bi trebala ići skroz prema Peršinovcu ako sam dobro zapamtila.
Našla sam i link: http://www.rvg.hr/index.php?id=1360

O Lukavec gradu neću ovdje niti govoriti. Taj dio kulturne baštine treba pretvoriti pod hitno u hotel po načelu noćenje s doručkom (sigurno bi bilo puno posjeta).

Mene se zgodneje čini motel z fukodromom.
Am je to to, samo u celofanu.  ::)

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: TZ - gdje je zastoj?
« Odgovori #13 : Prosinac 16, 2009, 07:00:16 poslijepodne »
E, a di je zapelo sa tom stazom?

De Loren

  • Gost
Odg: TZ - gdje je zastoj?
« Odgovori #14 : Prosinac 17, 2009, 08:23:54 prijepodne »
... čekaju da završi škola na Kravarskom, budu klinci sanjkama napravili staza gdje god im velite  ...