Autor Tema: Promjene PROSTORNOG PLANA???  (Posjeta: 71730 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promjene PROSTORNOG PLANA???
« Odgovori #15 : Siječanj 03, 2010, 08:47:54 poslijepodne »
Znači;od crpilišta do radara i od Rakarja do štreke.

Offline Goran Beus Richembergh

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 57
  • Karma: +2/-0
Odg: Promjene PROSTORNOG PLANA???
« Odgovori #16 : Siječanj 04, 2010, 11:59:41 prijepodne »
Danas u 18 sati u gradskoj vijećnici (Pučko otvoreno učilište) bit će, u sklopu javne rasprave, izložen prijedlog UPU-a Velike Gorice (to je prostorni plan koji se odnosi na područja 8 gradskih četvrti) od strane gradskoga Upravnoga odjela i izrađivača plana. Svi zainteresirani građani će moći prisustvovati i izreći svoje komentare, pitanja i prijedloge. Pozivam vas da iskoristite tu mogućnost.
Narednih dana će se slične prezentacije održati i u Kurilovcu i na Plesu. Više informacija o tome možete dobiti u nadležnom upravnom odjelu Grada na broj 6269 956         
Pozdrav,
Goran BR

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promjene PROSTORNOG PLANA???
« Odgovori #17 : Siječanj 04, 2010, 03:13:59 poslijepodne »
Znači, taj prostorni plan se tiče samo Grada Velike Gorice, ne i sela koje potpadaju pod Veliku Goricu??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline juraja

  • Inicijativni odbor i osoblje
  • Učim se pisati
  • *******
  • Postova: 81
  • Karma: +1/-0
Odg: Promjene PROSTORNOG PLANA???
« Odgovori #18 : Siječanj 04, 2010, 04:31:57 poslijepodne »
To bi bilo samo centralno naselje Velika Gorica, samo gradske četvrti(Kurilovec, Pleso, Rakarje i centar - napominjem posebno ove jer se često zaboravlja da su to gradske četvrti). Ovaj plan objedinjava GUP i detaljne planove naselja Velika Gorica u jedan.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promjene PROSTORNOG PLANA???
« Odgovori #19 : Siječanj 04, 2010, 04:39:35 poslijepodne »
Onda OK, jer da ima nekaj za potez Vukovina-Buševec-Ogulinec-Turopolje, zanimalo bi me...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promjene PROSTORNOG PLANA???
« Odgovori #20 : Siječanj 06, 2010, 09:34:17 poslijepodne »


Plan se more Kurilovcu pogledati još zutra od 5 do 7 popoldan i v petek od 4 nadale,prije Javne rasprave,tera bu počela v Gasilane ob 6.
Javna rasprava na Plesu je 11.01. jednak tak ob 6 v Društvenem domu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promjene PROSTORNOG PLANA???
« Odgovori #21 : Siječanj 06, 2010, 09:52:00 poslijepodne »
Plan urbanog razvoja grada
05.01.2010

Jučer je u gradskoj vijećnici građanima prezentiran novi Urbanistički plan uređenja naselja Velika Gorica osigurava prostorne uvjete za razvoj urbanog prostora na području 8 gradskih četvrti.

Najveće promjene očekuju gradsku četvrt Kurilovec koja će postati nositelj urbanog stambeno-poslovnog razvoja grada posebice na potezu između Kolodvorske i ulice Slavka Kolara.

Urbanistički plan naspram GUP-a puno je razrađeniji, osigurani su prostori za zgradu hitne pomoći, starački dom, socijalni centar, novu školu i vrtić u Kurilovcu kao i željeznički i autobusni kolodvor, a razrađeni su i koridori za tramvaj kroz središte grada – rekao je Domagoj Lovas iz Urbanističkog zavoda Grada Zagreba.

Javnu raspravu iskoristili su brojni građani Velike Gorice koje je zanimalo što se planira sa zonama u kojima imaju svoja zemljišta

Posebno je zanimljiv koridor iznad nove sjeverne obilaznice koji se rezervira za javno društvenu namjenu, a na tom prostoru u budućnosti smjestili bi se sadržaji poput hitne pomoći, staračkog doma, kulturnog centra, kampusa, perivoj i slični sadržaji koje grad nema, a koji bi zajedno sa sportsko rekreativnim centrom postali središte javnog i društvenog života grada.

Vesna Marijetić upozorila je da upravo na izmjenama ovog dijela nije poštivalo zakonske propise odnosno da se krši plan višeg reda što bi moglo dovest do neprihvaćanja urbanističkog plana. Odgovor je bio kako se smatra da je postojeće riješenje suludo jer bi uz sportsko rekreativni centar, koji uključuje i šesterokatni hotel, nalazilo kuruzište pa ovaj prijedlog upravo provocira izmjene.

Zainteresirani građani mogu do 15. siječnja predati primjedbe i zahtjeve za promjenom plana na svojim parcelama, a cjelokupni plan možete preuzeti ovdje.( http://www.gorica.hr/dokumenti/UPUVG11-12-2009PDF.zip ) (71mb)

http://www.vgdanas.hr/Plan-urbanog-razvoja-grada-768.aspx

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promjene PROSTORNOG PLANA???
« Odgovori #22 : Siječanj 08, 2010, 11:00:01 poslijepodne »

Primedba na UPU VG
-če do misli da mu treba (pasivni bezobrazac) ;D

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promjene PROSTORNOG PLANA???
« Odgovori #23 : Siječanj 09, 2010, 01:28:55 prijepodne »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promjene PROSTORNOG PLANA???
« Odgovori #24 : Siječanj 09, 2010, 09:32:20 prijepodne »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promjene PROSTORNOG PLANA???
« Odgovori #25 : Siječanj 09, 2010, 09:32:46 prijepodne »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promjene PROSTORNOG PLANA???
« Odgovori #26 : Siječanj 09, 2010, 09:33:04 prijepodne »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promjene PROSTORNOG PLANA???
« Odgovori #27 : Siječanj 09, 2010, 09:33:22 prijepodne »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promjene PROSTORNOG PLANA???
« Odgovori #28 : Siječanj 09, 2010, 09:43:09 prijepodne »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promjene PROSTORNOG PLANA???
« Odgovori #29 : Siječanj 09, 2010, 10:05:37 prijepodne »
UPU VG 7/6
I to je tak išlo dok mi ni struje nestalo...

S čem smo se još bavili;
-vrtič pri Stanice,
-mogučnost gradnje iza novoga Železničkoga kolodvoga,
-stara i nova Teslina,
-"Fabijančičeva potkovica" (kaj več ima lokacijsku dozvolu),
-park i šetnica Lomica/Lomička,Jelačičevo,Vuzipovičevo,
-zona K3 pri Obilaznice,
-tampon zona Z3 pri Obilaznice,
-pešačke steze na Grdunu i Delnice,
-Merkatorova sramota v Plešincu (uverlivo najgorši dučan zmed Kupe i Save) i sve oko njega,
-hotel/motel od 5 katov v Pokupske (kaj jednak tak ima lokacijsku,na čuđenje susedov) i sve z njem i okolo njega,
-Kineski zid v Kolarove 101-103
-...