Autor Tema: Gradski portal  (Posjeta: 108483 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Gradski portal
« Odgovori #15 : Rujan 29, 2009, 11:37:24 poslijepodne »
Ajde dajte se najte tak ščuđavati kak pura glisti, am sakom bedaku je jasno da saka vlast tira svoje vesti i svoje face vu prvi plan, a ak niš drugo drugačije od uobičajenog ,već viđenog ( od strane HNSa i SDPa) , aktualna vlast barem je po dizajnu i općim informacijama gradski portal dovela u prihvatljivo stanje. To kaj nema foruma je zasebna priča koja im nede na čast, al portal ko portal konačno ima svoju prepoznatljivu i prihvatljivu formu.
« Zadnja izmjena: Rujan 29, 2009, 11:39:25 poslijepodne Vegi »

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Gradski portal
« Odgovori #16 : Rujan 29, 2009, 11:40:42 poslijepodne »
Iliti kraće: Isto s*****, drugo pakovanje.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline daisy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 31
  • Karma: +0/-0
Odg: Gradski portal
« Odgovori #17 : Rujan 29, 2009, 11:44:29 poslijepodne »
Ajde dajte se najte tak ščuđavati kak pura glisti, am sakom bedaku je jasno da saka vlast tira svoje vesti i svoje face vu prvi plan, a ak niš drugo drugačije od uobičajenog ,već viđenog ( od strane HNSa i SDPa).

Ovo jednostavno nije točno. Koliko se sjećam, Alen je uredno bio stavljao priopćenja ili što je već bilo od HDZ-a. Tako da nisu svi isti!

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Gradski portal
« Odgovori #18 : Rujan 29, 2009, 11:55:02 poslijepodne »
Ajde dajte se najte tak ščuđavati kak pura glisti, am sakom bedaku je jasno da saka vlast tira svoje vesti i svoje face vu prvi plan, a ak niš drugo drugačije od uobičajenog ,već viđenog ( od strane HNSa i SDPa).

Ovo jednostavno nije točno. Koliko se sjećam, Alen je uredno bio stavljao priopćenja ili što je već bilo od HDZ-a. Tako da nisu svi isti!

Da budem iskren, nisam stavljao priopćenja HDZ-a jer mi ih ovi nikad nisu niti slali, niti su me zvali na presice iako su ona mogla biti objavljena. Nikad mi se nisu sviđala stranačka priopćenja na gradskom portalu, jer im tamo nije mjesto. Njih trebaju objaljivati drugi mediji. Portal treba biti servis građana, a ne vlasti. Stoga mi gradonačelnikova youtube glumatanja izvan fašničkog doba nisu smiješna.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Gradski portal
« Odgovori #19 : Rujan 30, 2009, 12:43:11 prijepodne »
Daisy , dobro da sem pročital Alenov post jer da ni napisal kaj je (sako opravdanje je ipak opravdanje  :D) išel bi tražit copy paste portala de taj isti gradski portal , za vreme HNSa , stalno nas šopa sa vestima sa HNSovih društvenih "zabava" z bregi, kaj me onda ko običnog građana zasmetalo pak sem čak i prigovoril na forumu...naivec naivni ..al to ti je već povijest...zbog koje sam se očito nenamjerno, zaprav nesvjesno zameril tadašnjim zločestim   :D ( a i sadašnjim) HNS simpatizerima i tak sem  i neznajući da su tu se politikanti, mam od njihove strane proglašen hudim forumaškim HDZovcem  ;D ;D ;D, a kad su me već razapeli onda sem i prihvatil igru  ;D ;D koja još navek traje na opće zadovoljstvo sviju  ;D ;D
« Zadnja izmjena: Rujan 30, 2009, 01:06:20 prijepodne Vegi »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #20 : Rujan 30, 2009, 12:48:14 prijepodne »
Gledam malo gradski portal i vidim da nigdje nema HNS-ove pressice o gradonačelnikovih 100 dana. Mislim da u povijesti Gorice nije bilo ovakvog jednoumlja, kakvog ga sada nameće Barišić. Gradski portal doživljavaju isključivo kao vlastitu prćiju u kojoj s našim novcima, mogu raditi što hoće.  Strašno!  :o
Ak misli ovak delati,kak Drinch v steklane,bole da si zeme za primer Piculu i počme zimski san "u noč,dugu mračnu noč...".

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Gradski portal
« Odgovori #21 : Rujan 30, 2009, 12:58:02 prijepodne »
Daj kunta budi realen, pak portal ni nigdar bole zgledal neg denes, a drugo je kaj nas se svrbi nedostatak foruma i kaj nas većinu smetaju samo ove "gradonačelnik i samo gradonačelnik "vesti. Ja sem na to več oguglal, al svakak bi bilo dobro da vijesti postaju i iz sfere svakodnevnih običnih zbivanja u gradu , nevezano uz političke stranke i njihove promocije.
« Zadnja izmjena: Rujan 30, 2009, 01:10:52 prijepodne Vegi »

Tur

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #22 : Rujan 30, 2009, 08:19:40 prijepodne »
Daj kunta budi realen, pak portal ni nigdar bole zgledal neg denes

Da, vizualno verojatno ni nigdar bolje zgledal. Ali portal je postal Draženov blog.

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Gradski portal
« Odgovori #23 : Rujan 30, 2009, 11:49:03 prijepodne »
portal doista dobro izgleda, ali sadržajno nije ni malo bolji. želja vlastodržaca da kontroliraju svaku riječ građana urodila je neovisnim forumom. tako sada hdz može sam sebi pjevati hvalospjeve na gradskom portalu, a za to im gradski portal nije niti potreban. to bi mogli isto tako raditi u opskurnosti svojih stranačkih prostorija. tko ne želi makar saslušati drugo mišljenje i sam je sebi dovoljan mora biti spreman i na posljedice jer, i ovaj forum je e-demokracija obzirom da tu svoja mišljenja mogu iskazivati svi a ne samo oni.
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #24 : Rujan 30, 2009, 05:55:42 poslijepodne »
Daj kunta budi realen, pak portal ni nigdar bole zgledal neg denes, a drugo je kaj nas se svrbi nedostatak foruma i kaj nas većinu smetaju samo ove "gradonačelnik i samo gradonačelnik "vesti. Ja sem na to več oguglal, al svakak bi bilo dobro da vijesti postaju i iz sfere svakodnevnih običnih zbivanja u gradu , nevezano uz političke stranke i njihove promocije.
Neznam da si zajdni put bil v te "oaze meda i mleka" i kakove si korisne informacije tam posaugal-ja tam niš zanimlivo nevidim a se redeše i vizitam istu atresu jel mi se obično oče *rati od kombinacije "med&mleko".

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Gradski portal
« Odgovori #25 : Listopad 14, 2009, 08:39:33 poslijepodne »
Vidim da se na gradskom portalu stalno nešto događa, to su mali pomaci, ali napredak je vidljiv. Dvije stvari koje sam im zamjerao su popravili.

Stranica ima RSS feed, a odluke su se počele objavljivati u html obliku tj. dostupne su u web pregledniku bez potrebe za dodatnim umetkom.
Vidimo da su i građani počeli postavljati pitanja, a odgovaraju im pročelnici te Elizabeta Stipetić iz Ured gradonačelnika (koju nisam mogao pronaći nigdje na popisu djelatnika po odjelima).

Navigacija i organizacija prikaza odluka je dosta loša, trebalo bi to bolje strukturirati. Također bi bilo dobro da ima više konkretnih informacija, nakon što prođe neki natječaj bilo bi dobro da se vidi tko je što dobio na njemu.

Proračun grada te izmjene i dopune bi trebale biti dostupne u .xls i .odf formatu.

Kad se donose neke odluke o financiranju bilo bi dobro da je navedena i pozicija u proračunu s koje se to financira.

Ako vam je to promaknulo, u Službenom glasniku je naveden predmet nabave Redizajn gradske stranice s ugradnjom postojeće stranice koji ide na Izravno ugovaranje (a ne natječaj) i čija je procijenjena vrijednost 42.276,42 kn, a planirana vrijednost je 52.000 kn. Kako većina javnih naručitelja računa da je planirana = procijenjena + PDV to znači da će redizajn stranica platiti 52.000 kn.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Gradski portal
« Odgovori #26 : Listopad 15, 2009, 06:15:07 poslijepodne »
Nije li bilo govora da je portal poklon Instituta za nove medije? Koliko god je OK naplatiti trud oko podešavanja Wordpressa, Atahualpa teme i nekoliko pluginova, nije li 52.000 kuna malo skup poklon?
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Gradski portal
« Odgovori #27 : Listopad 15, 2009, 06:41:48 poslijepodne »
Link na Elizabetu je ovdje: http://www.gorica.hr/za-medije/
Nalazi se u meniju na vrhu stranice pod "Za medije".

Inače, Elizabeta nam je sad i Službenik za informiranje, što bi značilo da se njoj šalju zahtjevi za informacijama prema onom zakonu o pravu na pristup informacijama.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Gradski portal
« Odgovori #28 : Listopad 15, 2009, 07:53:38 poslijepodne »
Nije li bilo govora da je portal poklon Instituta za nove medije? Koliko god je OK naplatiti trud oko podešavanja Wordpressa, Atahualpa teme i nekoliko pluginova, nije li 52.000 kuna malo skup poklon?

Čini mi se da nigdje nije bilo govora o poklanjanju već se govorilo o suradnji. Ali nigdje nije pisalo s koliko se nula piše suradnja.

Da li je 52.000 kuna skupo ili ne može se zaključiti samo na osnovi specifikacije radova za koju sumnjam da ćemo ih vidjeti. Ali kad znamo da su neki gradići od par tisuća žitelja svoje stranice plaćali 150.000-200.000 kn (isto tako za open source cms-ove) onda možemo zaključiti da je Gorica dobro prošla (ako je to jedini trošak te ako se ostatak ne krije na drugim pozicijama i pod drugim nazivima).

Offline logoraš

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Gradski portal
« Odgovori #29 : Listopad 28, 2009, 11:04:02 poslijepodne »
 O0  Neki dan komentiram na gradskom portalu temu: sanacija ulice Matije Gupca, kad ono kasnije pola moga teksta izbačeno. Nisam bio prost niti bezobrazan, samo sam u jednom dijelu napomenuo da su vladajući u Kurilovcu izgubili na izborima, te da su očito i to razlozi prestanka sanacije navedene ulice.
Nakon toga javim se ponovno komentirajući administratora da je vjerojatno na to radno mjesto došao po političkoj podobnosti te da to nije niti njegova a niti Barišićeva stranica nego svih nas koji plačamo porez i prirez u Velikoj Gorici, kad ono gle čuda, sutra dan nema više niti teme na koju sam dao komentare, a kamo li mojih komentara.
Pa dobro ljudi što je ovo???????????? jel se to zove cenzura????????? pa zar naši starci nisu ginuli 91 da bi se riješili cenzure??????? >:D 8)
mika