Autor Tema: (ZET - HŽ ) /VG  (Posjeta: 129900 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #150 : Kolovoz 10, 2013, 08:43:57 poslijepodne »
Novi željeznički peron u Mraclinu
...– Na Kolodvoru Velika Gorica zamijenit će se 12 skretnica te će se bočna uređena površina produžiti na 160 metara i proširiti na širinu od 2,5 metara. U stajalištu Mraclin predviđen je novi bočni peron dužine 160 metara i širine 2,5 metara sa suvremenom opremom – kaže Lovrić.
http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/6995/novi-peron-u-mraclinu.aspx
http://mraclin.bloger.index.hr/default.aspx

Karlovac može, Zagreb ne može
 Nova željeznička postaja Karlovac Centar nalazi se nasuprot autobusnog kolodvora u samom centru Karlovca. Riječ je o kompleksnoj konstrukciji stajališta koje se nalazi na stupovima i ujedno je prvo takve vrste izgrađeno u Hrvatskoj. Peroni su dužine 160 metara i širine 4,5 metara.
 Stajalište se sastoji od bočnog perona, nadstrešnice, dva pristupa jednokrakim stubištem i dizala. Postavljena je sva urbana oprema u skladu s HŽ-ovim standardima (kiosk za prodaju prijevoznih karata, ormarići s voznim redom, klupe za putnike, košare za smeće, rasvjeta na metalnim stupovima, satovi, reklamni panoi i sl.).
 Projektom je riješeno i grijanje prometno-pješačke plohe prilaznih stubišta peronu kako bi se spriječilo zaleđivanje kiše i snijega, pa soljenje neće biti potrebno. Bit će ugrađen i razglas za obavješćivanje putnika o dolasku vlakova te postavljena javna telefonska govornica. ...
http://www.novi-zagreb.hr

Jel bu ovak zgledal mraclinski peron?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #151 : Kolovoz 21, 2013, 12:28:56 prijepodne »
Počeli radovi na izgradnji stajališta Buzin
http://www.cityportal.hr/poceli-radovi-na-izgradnji-stajalista-buzin/
http://www.totalnifm.hr/vijesti/poceli-radovi-na-izgradnji-stajalista-buzin/5036/
http://www.hzinfra.hr/p-alignjustify-strongizgradnja-stajalista-buzinstr

Izdavanje novih đačkih i studentskih pretplatnih karata te produljenje statusa za 2013./2014.
 ZET od 20. kolovoza zaprima zahtjeve za izdavanje novih pretplatnih karata i produljenje statusa učenika i studenata za školsku, odnosno akademsku 2013./2014. godinu. ...
http://www.zet.hr/novosti/izdavanje-novih-dackih-i-studentskih-pretplatnih-karata-te-produljenje-statusa-za-20132014.aspx
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #152 : Kolovoz 29, 2013, 10:15:16 poslijepodne »
Od ponedjeljka, 2. rujna jesenski vozni red
 Jesenski vozni red u tramvajskom i autobusnom prometu primjenjivat će se od ponedjeljka, 2. rujna.
Primjenom jesenskog voznog reda u tramvajskom prometu ponovno se uspostavljaju linije 1 (Borongaj - Zapadni kolodvor) i 8 (Mihaljevac - Zapruđe), a u autobusnom  linija 114 (Ljubljanica - Prečko).
Novi vozni redovi bit će dostupni na početno krajnjim stajalištima i na www.zet.hr
http://www.zet.hr/novosti/od-ponedjeljka-2-rujna-jesenski-vozni-red.aspx
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #153 : Rujan 17, 2013, 11:42:17 prijepodne »
MANJE AUTOBUSA


ZET ukinuo čak 29 polazaka na liniji Zagreb – Velika GoricaDobra je vijest da polasci između sedam i osam sati ujutro, kada linijom putuje najviše korisnika, nisu reducirani


Od ponedjeljka 16. rujna na snazi je novi vozni red za ZET-ovu autobusnu liniju 268 koja povezuje zagrebački Glavni kolodvor i Veliku Goricu.
Prema dostupnom voznom redu ukinuto je 14 polazaka s Glavnog kolodvora radnim danom, odnosno 15 polazaka radnim danom iz Gorice.
U gotovo svakom satu ukinut je po jedan polazak, a dobra je vijest da polasci između sedam i osam sati ujutro, kada linijom putuje najviše korisnika, nisu reducirani.
U ZET-u još nisu komentirali razloge ukidanja tolikog broja polazaka, no slična se redukcija dogodila i u veljači ove godine i to zbog nedovoljnog broja raspoloživih vozila.

http://www.vecernji.hr/zagreb/zet-ukinuo-cak-29-polazaka-liniji-zagreb-velika-gorica-clanak-613910
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #154 : Rujan 17, 2013, 02:54:58 poslijepodne »
... a Velikogorički list objavljuje da ... "ZET ipak neće reducirati broj linija za Veliku Goricu. Ostaje jednak broj linija kao i do sada."
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #156 : Rujan 19, 2013, 07:34:42 poslijepodne »
Za pojedinačnu kartu od 5 kuna
"Trenutno je jedna vožnja ZET-om čak pedeset posto skuplja od jednog sata parkiranja u I. zoni. Na taj način gradonačelnik Bandić i Zagrebački holding doprinose propadanju javnog prijevoza, jer je jasno da javni prijevoz mora biti jeftiniji od parkiranja", komentirao je Bernard Ivčić iz "Zelene akcije".
"Pa dajte okrenite taj transparent prema tramvajima da ljudi bolje vide", preporučila je kontrolorka ZET-a aktivistima i aktivisticama Zelene akcije koji su danas na Trgu bana Jelačića organizirali akciju kojom su ukazali na niz problema u funkcioniranju javnog prijevoza.
"Jeftiniji prijevoz = veći prihod" i velika karta od pet kuna su ono što je kontrolorka koju nećemo imenovati, željela da više sugrađana vidi. Iako zaposlenica ZET-a, složila se s računicom Zelene akcije kako bi jeftinije karte gradskog prijevoza zapravo pridonijele veći prihodima.
Kativisti su istaknuli,kako prema podacima iz 2011, ZET zaradi svega 1,43 HRK po jednom putniku za jednu vožnju, što potvrđuje činjenicu da većina korisnika ZET-a zapravo ne plaća vožnju. Primarnim razlogom za "švercanje" smatraju iznimno visoku cijene vožnje koju si mnogi građani ne mogu priušiti, a u takvoj situaciji ZET nakuplja ogromne gubitke. Smanjenjem cijene na pet kuna za pojedinačnu vožnju, znatno veći broj građana bi odlučio platiti vožnju ZE
"Nedavne najave gradonačelnika Bandića o minimalnom snižavanju cijene javnog prijevoza za 1-2 kune nisu niti približno dovoljne da bi motivirale veći broj građana da kupuju karte za javni prijevoz. Smanjenjem cijene na 5 kuna za pojedinačnu vožnju, znatno veći broj građana bi odlučio platiti vožnju ZET-om. Osim toga, niska cijena motivirala bi i dio građana da svoje automobile ostave kod kuće te da koriste javni prijevoz, čime bi ZET dobio nove putnike i nove prihode. U konačnici bi se količina 'švercanja' drastično smanjila, a ZET bi uprihodovao mnogostruko više od postojećih 1,43 HRK po vožnji te prestao generirati gubitke", pojasnio je predsjednik Zelene akcije Bernard Ivčić.
Trenutno je naime, jedna vožnja ZET-om čak pedeset posto skuplja od jednog sata parkiranja u I. zoni, što građanima šalje potpuno krivu poruku i potiče ih da za kratkotrajna putovanja u gradsko središte koriste automobile, a ne javni prijevoz.T-om, smatraju aktivisti.
"Na taj način gradonačelnik Bandić i Zagrebački holding doprinose propadanju javnog prijevoza, jer je jasno da javni prijevoz mora biti jeftiniji od parkiranja", naglasio je Ivčić.
Povodom Europskog tjedna mobilnosti, koji se obilježava svake godine od 16 - 22. rujna, Zelena akcija je pozvala Grad i Zagrebački holding i da ne snižavaju više cijene parkiranja u gradskom središtu te da višak prihod Zagrebparkinga preusmjere u subvencioniranje javnog prijevoza.
"Prosječna brzina vožnje tramvajem je svega 12 km/h, što je samo malo brže nego krajem pretprošlog stoljeća kada su tramvaje još vukli konji. Trenutno tramvaji voze sporo, među ostalim, i zbog kolona automobila koji voze po tramvajskoj pruzi i time usporavaju promet. Veća brzina se može jednostavno osigurati fizičkom izolacijom žutih traka (npr. u Savskoj i Vlaškoj), kako bi autobusi i tramvaji mogli prometovati neometano od automobila", zaključio je Ivčić.
Kratki proračun prijedloga pojeftinjenja vožnje
ZET je naplatom prijevoza putnika 2011. zaradio 318,43 milijuna HRK, a prevezeno je 244,043 milijuna putnika. To znači da je po jednoj vožnji uprihodovao samo 1,43 HRK.
Da bi ZET prestao stvarati gubitke, potrebno je povećati prihode za otprilike sto posto, uz zadržavanje iste razine subvencije Grada Zagreba. Kada bi ZET cijenu svih karata smanjio za pedeset posto, te kada bi oko 65 posto vožnji građani platili, uspio bi pokriti sve gubitke. Subvencioniranjem javnog prijevoza putem viška prihoda Zagrebparkinga, postotak naplaćenih vožnji mogao bi biti i manji, izračunala je Zelena akcija.
http://www.h-alter.org/vijesti/ekologija/za-pojedinacnu-kartu-od-5-kuna
.................................
Makar se ne vozim sa ZET-om (zbog loše veze za mjesto rada) slažem se sa predloženom cijenom. Sve ostalo je guljenje građana, a svakako treba "ogukiti" i naše vrle gradske oce -VG da konačno riješe pokrivanje dijela troškova za javni prijevoz. Znam , dio već plačaju, no nije dovoljno , jer može se i više.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Zagorec BP

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #157 : Rujan 23, 2013, 04:16:23 poslijepodne »
Bandić je prvo "zaključao" Zagreb preskupom naplatom parkiranja uz mogućnost kupnje mjesečne karte samo za građane Zagreba, a u drugom koraku je podigao cijenu prijevoza u nebo, nadajući se da će ZET-u odmah cvasti ruže.

Ali, jbg, skužili ljudi pa se šveraju,  a Velika Gorica ide istim stopama jer se više nemaš gdje parkiratiu njoj, ako dolaziš iz okolice VG, da bi presjeo na javni prijevoz. Garaže i parkinzi su preskupi i dostupni samo kvartovskim građanima.

Gradonačelniće, smanji si plaću i pogledaj kako ti žive "građani" i oni ostali.  >:D

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #158 : Rujan 25, 2013, 08:36:00 prijepodne »
Gradonačelniće, smanji si plaću i pogledaj kako ti žive "građani" i oni ostali.  >:D

Imate preveliki apetit.  ;)

Nego, kupili smo đačke pokazne karte za 9 mj, jel bumo i za 10?

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #159 : Rujan 28, 2013, 04:36:53 poslijepodne »
I ja sam čekal da se pojavi deus ex machina i da objave da ne budemo morali kupovati, no kak mi se čini niš od toga. Iskreno, ne znam otkud bum skucal tih 220 kuna :(.

Gradonačelniće, smanji si plaću i pogledaj kako ti žive "građani" i oni ostali.  >:D

Imate preveliki apetit.  ;)

Nego, kupili smo đačke pokazne karte za 9 mj, jel bumo i za 10?

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #160 : Rujan 30, 2013, 11:20:41 poslijepodne »
Važnije izmjene u javnom prijevozu
 Nove cijene pojedinačnih karata za prometno područje Grada Zagreba bit će u primjeni od sutra, 1. listopada - koštat će 10 kuna!
...Korekcije cijena odnose se isključivo na prometno područje Grada Zagreba, dok u drugim zonama cijene ostaju nepromijenjene!
 Primjerice, za vožnju na području Velike Gorice ili Zaprešića putnik će i dalje plaćati 12 kuna izvan vozila i 15 u vozilu kroz lokalno područje, odnosno 10 kuna elektroničkom kartom, a  za vožnju kroz Zagreb još 10 kuna!
http://www.zet.hr/novosti/vaznije-izmjene-u-javnom-prijevozu.aspx

Ovi z Medvedgrada nas "vole kak bik sekiru".
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #161 : Listopad 02, 2013, 12:26:16 prijepodne »
Vozni red na Dan neovisnosti i u ponedjeljak, 7. listopada
 Na Dan neovisnosti, u utorak, 8. listopada, u tramvajskom i autobusnom prometu primjenjivat će se nedjeljni vozni red.
 U ponedjeljak, 7. listopada, u tramvajskom i autobusnom prometu primjenjivat će se - SUBOTNJI VOZNI RED, osim na autobusnim linijama na kojima će se primjenjivati vozni red radnog dana: ...
 Autobusi na linijama ... i 268 Zagreb (Glavni kolodvor) - Velika Gorica, prometovat će prema posebnom voznom redu koji će biti dostupan na terminalima i početno-krajnjim stajalištima.
http://www.zet.hr/novosti/vozni-red-dan-neovisnosti-i-u-ponedjeljak-7-listopada.aspx
wwwg tablice

Zagorec BP

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #162 : Listopad 07, 2013, 07:43:06 prijepodne »
Vozni red na Dan neovisnosti i u ponedjeljak, 7. listopada
 Na Dan neovisnosti, u utorak, 8. listopada, u tramvajskom i autobusnom prometu primjenjivat će se nedjeljni vozni red.
 U ponedjeljak, 7. listopada, u tramvajskom i autobusnom prometu primjenjivat će se - SUBOTNJI VOZNI RED, osim na autobusnim linijama na kojima će se primjenjivati vozni red radnog dana: ...
 Autobusi na linijama ... i 268 Zagreb (Glavni kolodvor) - Velika Gorica, prometovat će prema posebnom voznom redu koji će biti dostupan na terminalima i početno-krajnjim stajalištima.
http://www.zet.hr/novosti/vozni-red-dan-neovisnosti-i-u-ponedjeljak-7-listopada.aspx

Opet ljudi ne mogu ući na autobusnim stanicama u pretrpana vozila, jer je ZET odlučio da bude subotnji vozni red. To svaki puta rade kada je neki praznik u utorak ili četvrtak, pa onda prethodni ili sljedeći dan pretvore u "subotu".  Subotnji vozni red znaći da nema "brze" linije, "spore" su prorijeđene, a okolica Velike Gorice ima svega par autbusa prema VG.
Nakon toga ljudi (putnici) jednostavno ne mogu ući u pretrpani autobus, a da ne kažem kako okolna sela nemaju dobru vezu prema Velikoj Gorici te ili kasne na posao ili moraju "bježati" ranije sa posla kako bi uhvatili posljednju vezu prema domu.
 
Zanima me da li gradonačelnik to zna i da li nešto može poduzeti protiv takve situacije i da li uopće želi nešto poduzeti jer ga se to direktno ne dotikavlje pošto ne putuje javnim prijevozom.

ZET nas maltretira svojim ponašanjem, već godinama.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #163 : Listopad 07, 2013, 09:30:58 poslijepodne »
baš su krcati busevi bili danas,većina ljudi je radila,imala školu ,faks,a oni subotnji vozni red,to mi je  baš jako glupo

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #164 : Listopad 08, 2013, 12:12:15 prijepodne »
Ne da nas maltretiraju s Voznim redom, nego i s produživanjem "POKAZA" i povrata novaca koji smo uplatili za pokaz (dok se nisu dogovorili o subvenciji) .

Neki dan sam išao maloj napuniti vrijednosnu kartu tj. POKAZ, oko 08:15 me doćekao red od jedno 20-ak ljudi ispred šaltera. Zatim ona stara službenica, koja svakom mora solit pamet po 15-ak minuta, sve sam to izdržal, ali kad je rekla jednoj curi (koja je došla produžiti pokaz uz plaćanje, a ja sam joj rekao da od danas može besplatno produžiti isti, da je bilo u vjestima i da sampročitao na internet stranici ZET-a)  da nema pravo napuniti pokaz (mada joj je djete reklo da istu ne mora nositi jer ide već drugu godinu u školu u Zagreb i da ima pokaz) dok ne donese ovjerenu potvrdu (koju ovjerava škola,roditelj i prijevoznik).

Tada sam puknul i umješal se rekavši da na njihovoj internet stranici lijepo piše, citiram:
"Uz ovjeren zahtjev za izdavanje pretplatne karte, ukoliko istu još nemaju, učenici koji su prošle godine ostvarivali pravo na subvencionirani prijevoz za ovu školsku godinu ne trebaju priložiti Potvrdu, jer se nalaze na Popisu korisnika.

Novi korisnici prijevoza prilažu Potvrdu ovjerenu od strane škole te potpisanu od strane roditelja".

Niti nakon toga nije htjela maloj napuniti pokaz, tada joj je mala rekla da joj nek napuni pokaz da će platiti, a tek tad ju je poćela prati da je lako trošiti novce od roditelja, da sama zarađuje da se tak ne bi ponašala itd.

Onda sam se ja opet umješal i pital ju jel troši njezine novce ili svoje i kak se to ponaša, na kaj je mala (sva crvena od srama) rekla da bu drugdje produžila pokaz i otišla.

Tada sam ja došel na red i predal uredno sve papire za produženje, ali i meni je poćela pametovati da koji je razred moja mala, rekoh joj da joj sve piše na potvrdi, ali ona nastavlja dalje, tu nekaj nije v redu i zove upravu telefonom, da ovdje nekaj ne štima da je djete treći razred, a da je do sad nije bilo u sustavu, s druge strane joj neko odgovara da je sve u redu i nek napuni pokaz.
Naravno ova i dalje jamra da to tak nemre biti (da je onaj otvor na prozorčiću veći toćno bi ju zgrabil za gušu i zvlekel van), ali ja joj odgovaram da je mala išla tu u Gorice vu školu do sad i nije joj trebal pokaz, a da sad ide v Zagreb i da joj sad treba i da mi već jemput napuni pokaz da se nemam vremena s njom spominati, kaj je onda i napravila.

Kaj se tiće povrata tu sam isto ogorčen (kaj sam i rekel službenici na Remizi prek telefona, naravno 060 ...... , jer se na onaj 0800 .... niko nemre dobiti), zakaj mi iz GVG nebi povrat mogli dobiti ili u garaži ZET-a u Zagrebačkoj ili u ovom famoznom kiosku na autobusnom kolodvoru u VG, nek moramo zeti godišnji i iti na Remizu de u redu stoji 1500 ljudi.
Ženska mi je rekla da im sustav ni povezan, na kaj sam joj rekel nek ga povežu ili nek daju jednu određenu svotu love u svoj pogon u VG i da nam tu izvrše povrat penez.
Gđa. mi je rekla da bi onda neko mogel podići peneze i u VG i u ZG. Nis mogel verovati kaj pripoveda i rekel sam je da nemre dojti do dupliciranja jer moraš predati račun (kaj bi ona morala znati) da si kupil kartu. Onda mi je rekla da je to dobra ideja, ali da ona ne odlučuje o tome i da kad buju vračali lovu da bum moral ipak dojti na Remizu.

Evo skopiral sam objavu sa ZET-ove stranice: http://www.zet.hr/novosti/subvencionirani-medumjesni-prijevoz-ucenika-srednjih-skola-sa-sjedistem-na-podrucju-grada-zagreba-i-zagrebacke-zupanije.aspx

Subvencionirani međumjesni prijevoz učenika srednjih škola sa sjedištem na području grada Zagreba i Zagrebačke županije
Šalterska prodaja karata

Zagrebački električni tramvaj od danas izdaje mjesečne kupone za listopad, koje sufinancira Vlada Republike Hrvatske, za međumjesni prijevoz učenika srednjih škola čije se sjedište nalazi na području Grada Zagreba i Zagrebačke županije, a kojima je udaljenost od mjesta prebivališta do mjesta škole više od 5 kilometara, neovisno o tome ulaze li ta dva mjesta u sastav iste ili druge jedinice lokalne samouprave (općine ili grada).

Uz ovjeren zahtjev za izdavanje pretplatne karte, ukoliko istu još nemaju, učenici koji su prošle godine ostvarivali pravo na subvencionirani prijevoz za ovu školsku godinu ne trebaju priložiti Potvrdu, jer se nalaze na Popisu korisnika.

Novi korisnici prijevoza prilažu Potvrdu ovjerenu od strane škole te potpisanu od strane roditelja. Nepotpune Potvrde neće se zaprimati.

Učenici koji su kupili mjesečne kupone za rujan i listopad po punoj cijeni, bit će o povratu sredstava obaviješteni tijekom sljedećeg tjedna.

Ovakve stvari su stvarno ne dopustive i tu bi naši "poglavari" morali nekaj poduzeti za dobrobit građana GVG-a.