Domaće teme > Lokalna politika

HSP AS

(1/3) > >>

Turopoljka.com:
“Prešućeni zločini u Domovinskom ratu”

Održana javna tribina “Prešućeni zločini u Domovinskom ratu” u organizaciji HSP AS Velika Gorica

Dana 05.02.2013. godine u Domu kulture Galženica u Velikoj Gorici, HSP dr. Ante Starčević Podružnica V. Gorica, održala je javnu tribinu na temu: “Prešućeni zločini u Domovinskom ratu”.

Gosti tribine bili su gđa. Marija Slišković,predsjednica udruge “Žene u Domovinskom ratu” i urednica knjige “Sunčica”, te prof. povijesti i pukovnik Hrv. Vojske Toni Abramović. Povod organizacije tribine je predstavljanje knjige “Sunčica”, koja sadrži iskaze 14 žena i 1 muškarca, koji su bili žrtve masovnih silovanja u Domovisnkom ratu od strane srbijanskog agresora. Knjiga je dobila ime po djevojčici Sunčici koja je imala svega 8 mjeseci u vrijeme silovanja njene majke. Tribinom se ujedno željelo ukazati na problem prešućivanja zločina počinjenih prije 20 godina, a žrtve još i danas na ulicama susreću svoje silovatelje koji nisu procesuirani.



Na kraju tribine zaključeno je da su žrtve masovnih silovanja zaboravljene. Država ih nije obeštetila niti rješila njihov status iako su se liječile po psihijatrijskim ustanovama kao prognanice bez sredstava za život. Potporu im nisu pružile ni udruge za ljudska prava, kao ni udruge za prava žena. HSP AS upućuje javnu potporu žrtvama silovanja te traži da se počinitelji ovih strašnih zločina procesuiraju.

http://turopoljka.com/2013/02/09/presuceni-zlocini-u-domovinskom-ratu/

Jaguar:
Zašto se ovakve tribine rade uglavnom pred izbore a ne i u međuvremenu između izbora?
Sve me ovo podsjeća na jednu udrugu, koja je vidimo kako bila aktivna nakon "događanja Naroda" do danas.
No možda sada uskrsne ponovo?  ;)

Jaguar:

--- Citat: Jaguar - Veljača 14, 2013, 09:28:44 prijepodne ---
No možda sada uskrsne ponovo?  ;)

--- Kraj citata ---


Čuje se iz daljine povik hop, hop, hop....... ;D

Muha:
He..HOP-ovci su ti postali noćna mora..Vrijeme je da se otrijezniš i prihvatiš neke činjenice..to ti je politika prika u prvoj fazi ste ismijavali HOP, u drugoj već frka, opstruirate, sabotirate, služite se svakojakim podvalama a u trećoj ćete HOP prihvatiti kao nešto neizbježno i naravno sasvim normalno...

Jaguar:
Govorim ovdje o udrugi Branitelji za Branitelje, ako ti nije jasno, naviknut sam već ponavljati ti više puta.
Osjetio si se prozvanim? Zbog čega?
Ni jednog trenutka nisam spomenuo taj tvoj "HOP".
Ne zanimaju me i nisu me nikada zanimale paraudruge.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju