Autor Tema: Kako to vidi Bill Gates... a vidi dobro!  (Posjeta: 3745 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Kako to vidi Bill Gates... a vidi dobro!
« : Studeni 07, 2009, 09:32:54 poslijepodne »
Voljeli ga ili mrzili, s ovim je pogodio u srž. Bill Gates nedavno je održao govor u Srednjoj školi o 11 stvari koje nisu i neće naučiti u školi. Govorio je o tome kako politički korektni učitelji stvaraju generacije djece bez koncepta realnosti i kako ih taj koncept vodi u neuspjeh u pravom svijetu.


Pravilo 1: Život nije fer, navikni se na to.

Pravilo 2: Svijet nije briga za tvoje samopoštovanje. Svijet prihvaća ako postigneš nešto prije nego se počneš osjećati dobro u svojoj koži.

Pravilo 3: Nećeš zarađivati $60,000 godišnje čim izađeš iz srednje škole. Nećeš biti potpredsjednik sa službenim telefonom, sve dok to ne zaradiš.

Pravilo 4: Ako misliš da ti je učitelj strog, čekaj dok ne dobiješ šefa.
 
Pravilo 5: Pečenje hamburgera nije ti ispod časti.. Tvoji preci imali su drugu riječ za pečenje hamburgera: zvali su to prilikom.

Pravilo 6: ako pogriješiš, nisu tvoji roditelji krivi, ne kukaj nad svojim greškama, uči iz njih.

Pravilo 7: prije tvog rođenja, tvoji roditelji nisu bili dosadni kao sada. Postali su takvi zbog plaćanja tvojih računa, čišćenja tvoje odjeće i slušanja tebe kako pričaš kako si cool. Stoga prije nego spasiš šume od parazita, pokušaj složiti ormar u svojoj vlastitoj sobi.

Pravilo 8: Tvoja škola ima način za rješavanje i pobjednika i gubitnika, život nema. U nekim školama ukinuli su negativne ocijene i daju ti bezbroj prilika da daš pravi odgovor. Ovo nema nikakve sličnosti sa stvarnim životom.

Pravilo 9: život nije podijeljen u semestre. Nema slobodnog ljeta i vrlo malo zaposlenika je zainteresirano da ti pomogne da nađeš sebe. To čini u svoje slobodno vrijeme.

Pravilo10: Televizija nije pravi život. U pravom životu ljudi moraju napustiti kafić i otići na posao.

Pravilo11: Budi ljubazan prema štreberima. Velike su šanse da ćeš raditi za jednog.


Ako se slažeš pošalji dalje.. i ako ovo možeš pročitati, zahvali svom učitelju.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Kako to vidi Bill Gates... a vidi dobro!
« Odgovori #1 : Studeni 07, 2009, 11:52:28 poslijepodne »
To uopće nije Billovo.

The text itself a pared-down version of an op-ed piece that appeared in the San Diego Union-Tribune on September 19, 1996. It was written by Charles J. Sykes, best known as the author of "Dumbing Down Our Kids: Why American Children Feel Good about Themselves, but Can't Read, Write, or Add." Drastically edited by person(s) unknown, it began making the email rounds under Bill Gates' name in February 2000 and is still, as of this writing in 2005, far more often attributed to Gates than to Sykes - which is unfortunate, but, like the man said: Life isn't fair; get used to it. ;-)

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako to vidi Bill Gates... a vidi dobro!
« Odgovori #2 : Studeni 08, 2009, 12:06:21 prijepodne »
Zanimlivo. Sekakovih zvirov.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako to vidi Bill Gates... a vidi dobro!
« Odgovori #3 : Studeni 09, 2009, 01:41:23 poslijepodne »
Billovo ili ne, meni svejedno... tako sam dobio na mail, a sam tekst je bitniji po svojem sadržaju nego po izvoru, pa se sa time i ne bih zamarao... no dobar je, baš da ga je rekao bilo tko.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Kako to vidi Bill Gates... a vidi dobro!
« Odgovori #4 : Lipanj 13, 2011, 11:28:39 prijepodne »
tekst je bitniji po svojem sadržaju
Uz to što nije Billov, tekst je i vrlo traljavo preveden (što se uklapa u malopređašnju temu o Hrvatima kao nepismenom narodu):

http://www.mustforward.com/2011/03/bill-gates-did-not-write-11-rules-of-life-charles-sykes-did/

Pravilo 2: ... Svijet prihvaća ... The world will expect you to ... Svijet će očekivati od tebe

Pravilo 7: ... prije nego spasiš šume od parazita, pokušaj ... before you save the rain forest from the parasites of your parent’s generation ... prije nego što spasiš tropske šume od parazita koje je stvorila generacija tvojih roditelja ...

Pravilo 8: Tvoja škola ima način za rješavanje i pobjednika i gubitnika ... Your school may have done away with winners and losers ... Tvoja škola možda više nema politiku prikazivanja pobjednika i gubitnika

Pravilo 8: ... ocijene ... ocjene

Pravilo 9: ... vrlo malo zaposlenika je zainteresirano ... very few employers ... vrlo malo poslodavaca je zainteresirano

Pravilo 10: ... pravi život ... real life ... stvarni život

Evo i još nekih od preostalih 39 pravila koja je napisao Charles Sykes (http://www.the50rules.com), ako nekoga zanima stvarna istina - što vidim da baš i nije slučaj. Glavno da se lupeta... pa makar i nepismeno.
« Zadnja izmjena: Lipanj 13, 2011, 11:35:04 prijepodne amarkulin »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako to vidi Bill Gates... a vidi dobro!
« Odgovori #5 : Lipanj 13, 2011, 06:07:26 poslijepodne »
Sve štima kaj veliš...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”