Autor Tema: Zakon o oružju  (Posjeta: 42277 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #15 : Lipanj 25, 2012, 12:49:48 poslijepodne »
Samo ti drži svoju "logoku" u svojoj maloj pametnoj glavi sa ostalim priborom i preparatima za čišćenje štale, vidim da su te i životinje napustile kak si bistar i pun humora... znači, bedaček je pronađen - ili još bolje, sam je sebe pronašao u onome kaj sam rekel? Naravno - zato mu sve i je milicija... jel i tebi sve to opravdano - kao i Josipoviću ubijanje stotina tisuća djece i žena u mirnodopsko vrijeme nakon drugog rata, naravno, sve pod "lijepom partizanskom kapom"?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #16 : Lipanj 25, 2012, 03:01:27 poslijepodne »
... ubijanje stotina tisuća djece i žena u mirnodopsko vrijeme nakon drugog rata ...

sledgehammer, a gdo tebe napada ? ako si već napuhan kao žaba, ne moraš napuhavati cifre, počevši od svog IQ, pa do spomenutih žrtava poslije onog rata. Žrtava je bilo i krivci trebaju odgovarati. Po tebi je Jasenovac  bio kamp za koncentraciju, a njegovi "stanovnici" su očito sami sebi rezali žile od dosade ? Ispalo bu da se ponavljam, ali sam ti već napisao što mislim o tebi, tvojoj brzini, preseravanju i dodijavanju svima koji ne misle kao ti.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #17 : Lipanj 25, 2012, 11:35:50 poslijepodne »
Aj se malo smirite, kaj vam to treba? Kaj vas se obadvoje navek mora opominjati? Ko deca ste...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Uskoro porez na oružje?
« Odgovori #18 : Rujan 02, 2012, 09:55:09 poslijepodne »
Uskoro porez na oružje?
Takva vrsta poreza u europskim zemljama nije strana, ali u Hrvatskoj se do sada nije ozbiljno razmatralo uvođenje poreza na vatreno oružje. Mogućnost uvođenja ovog poreza nedavno je u Saboru prvi put spomenuo upravo ministar Linić.
http://www.sisak.info/porez-na-oruzje/

Nema kaj, idemo svi v ilegalce. Tam je porez 0 % i 0 kn.
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #19 : Rujan 02, 2012, 10:28:58 poslijepodne »
sledgehammer, a gdo tebe napada ? ako si već napuhan kao žaba, ne moraš napuhavati cifre, počevši od svog IQ, pa do spomenutih žrtava poslije onog rata. Žrtava je bilo i krivci trebaju odgovarati. Po tebi je Jasenovac  bio kamp za koncentraciju, a njegovi "stanovnici" su očito sami sebi rezali žile od dosade ? Ispalo bu da se ponavljam, ali sam ti već napisao što mislim o tebi, tvojoj brzini, preseravanju i dodijavanju svima koji ne misle kao ti.

Oprosti, ali ti si potpuni kreten (i to nije uvreda za nikoga osim za kretene... još ti tepam, i buniš se...), kojem je najveća želja i opsesija da ga itko shvaća ozbiljno. Iako se lako može zaključiti - čitajući forum i kada ja danima ne učestvujem - da si upravo ti taj kojeg nitko ne shvaća ozbiljno, da si sa svima u svađi, i da imaš povećih problema argumentirati ijedan svoj stav - ako nema mene za svađu i vrijeđanje, onda ima desetak drugih da se ti održavaš u formi. Čitajmo forum samo desetak dana unazad - pametnom dosta.

Mišljenje je kao i dupe - svatko ga ima, stoga je krajnje vrijeme da naučiš kako se kroz forumsku i inu istinu u životu moraš boriti nečim što ima težinu, a to tvoja zrakoprazna tikva svakako nije, a još manje su to produkti koji izlaze iz nje.

Kada nadrasteš svoju hrabru logiku prepucavanja "moj je tata jači od tvog", i budeš spreman ljudima pogledati u oči, svoje stavove braniti konkretnim stvarima (pa ako treba i novcem, a ne nekim bezvrijednim stavovima i obećanjima bez pokrića i vrijednosti), onda će te se i smatrati za nešto više osim dosadne forumske uštve i forumskih gaća koje se zavlače u svačiju guzicu.

Ja mogu pokazati napismeno moj IQ (bez srama i okolišanja), mogu staviti novac na stol za okladu i obranu svojih tvrdnji i stavova (za razliku od tebe), i iako nisam napuhan - naspram tvojih skromnih mogućnosti i još skromnijeg znanja ja imam puno pravo biti napuhan, jer sam za tebe dom kulture s tri fontane i znanstvenom knjižarom iza nje. Ja svoje znanje, brzinu, IQ i dalje znam i mogu braniti. Ti ne možeš braniti to ni za sebe - a ni kontra mene.

Tako da je krajnje vrijeme da nas prestaneš opterećivati svojim kompleksima i nekakvim "mišljenjem", i da počneš u razgovoru učestvovati sa argumentima i činjenicama, a ne sa svojom bezvrijednom nevjericom. Jer ako tebi nešto nije vjerojatno, onda to i činjenično nije tako, zar ne?

Daj odrasti, jer u ovo vrijeme suše stalno potezati vodu da odnese tvoje umne produkte je ipak previše...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #20 : Rujan 03, 2012, 06:52:42 prijepodne »
... Spominješ IQ ... očito imaš veći broj cipele ... Sad odgovaraš na moj post kojeg sam napisao 25. 06. ove godine ?  Zar si se koncentrirao to vrijeme ? Sastavljao odgovor ? Razmišljao koju uvredu da napišeš, a da se ne ponoviš ili si nosio u menzu (pendrek bar) da zajedno s pajdašima smišljaš izjave poput :"... jer sam za tebe dom kulture s tri fontane i znanstvenom knjižarom iza nje " ?   
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #21 : Rujan 03, 2012, 07:52:51 prijepodne »
... Spominješ IQ ... očito imaš veći broj cipele ... Sad odgovaraš na moj post kojeg sam napisao 25. 06. ove godine ?  Zar si se koncentrirao to vrijeme ? Sastavljao odgovor ? Razmišljao koju uvredu da napišeš, a da se ne ponoviš ili si nosio u menzu (pendrek bar) da zajedno s pajdašima smišljaš izjave poput :"... jer sam za tebe dom kulture s tri fontane i znanstvenom knjižarom iza nje " ?   

Hajde malo za promjenu prestani sa uvredama!

Pogledaj malo nazad po postovima u ovoj temi. Zbroji postove i reći koliko ih se odnosi na uvredu, a koliko ima nekakvog smisla.

Ako su tvoji postovi samo zato da nekog ismijavaš ili vrijeđaš, tada se ne čudi kaj ti se tak i vraća.

Pokazana je dobra volja prema tebi ( pogledaj komentare ostalih forumaša), a ti opt sa uvredama.
Vrijeme je za odrastanje.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #22 : Rujan 03, 2012, 08:51:51 prijepodne »
Mlačanin ... ja sam smatrao da je završeno s tim još u 6. mjesecu ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #23 : Rujan 03, 2012, 11:32:18 prijepodne »
Sad ti pokaži malo dobre volje, pa završi sa dobrim namjerama.

Uostalom nije neobično da na forumu ljudi odgovaraju nakon dužeg vremena.

Nije ovo naredba, nikako i tako ne moraš shvatiti, jer ovo je samo moj komentar na vaša dva posta.


Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #24 : Rujan 03, 2012, 12:14:53 poslijepodne »
... slažem se ... kak sam i rekel ... još u 6. mjesecu sam mislil da je gotovo.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #25 : Studeni 05, 2012, 11:16:54 poslijepodne »
Izmjene i dopune Zakona o oružju
 SISAK - Iz Policijske uprave sisačko moslavačke izvijestili su kako je u Narodnim novinama objavljen Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o oružju, prema kojem podsjećaju kako su građani koji imaju registrirano oružje, dužni do 5. prosinca ove godine obavijestiti policijsku upravu ili policijsku postaju o izabranom liječniku primarne zdravstvene zaštite.
 Građani koji imaju registrirano oružje, a promijene izabranog liječnika primarne zdravstvene zaštite, dužni su o toj promjeni u roku od 60 dana izvijestiti policijsku upravu ili policijsku postaju o nastaloj promjeni. Oni koji ne postupe kako je opisano i ne dostave nadležnoj policijskoj upravi ili policijskoj postaji podatak o izabranom liječniku primarne zdravstvene zaštite, odnosno o promjeni izabranog liječnika primarne zdravstvene zaštite ukinut će se oružani list i oduzeti oružje.
 Navedeno se odnosi na sve vlasnike oružja bez obzira imaju li uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za držanje i nošenje oružja važeće ili je isteklo. Podatak o izabranom liječniku primarne zdravstvene zaštite, vlasnici oružja mogu dostavili nadležnoj policijskoj upravi osobno izjavom na zapisnik, pismom, faksom ili e-mailom.
 Brojevi faxa i e-mailovi policijskih uprava dostupni su na web stranici MUP-a , a možete ih pogledati ovdje: http://www.mup.hr/MainPu.aspx?id=1255 . Protiv građana koji ne dostave uvjerenje do navedenog datuma policija će podnijeli optužni prijedlog nadležnom sucu za prekršaje, Za navedeni prekršaj propisana je novčana kazna od 3.000 do 15.000 kuna i zaštitna mjera oduzimanja oružja i streljiva.

 Zatim, vlasnici oružja koji ne posjeduju uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za držanje ili nošenje oružja ili koji ga imaju izdanog prije 2007. godine, dužni su pak do 5. lipnja iduće godine policijskoj upravi ili policijskoj postaji dostaviti novo uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za držanje i nošenje oružja. Uvjerenje ne smije bili starije od tri mjeseca.
 Protiv građana koji ne dostave uvjerenje do 5. lipnja iduće godine policija će podnijeli optužni prijedlog nadležnom sucu za prekršaje, Za navedeni prekršaj propisana je novčana kazna od 3.000 do 15.000 kuna i zaštitna mjera oduzimanja oružja i streljiva.

 Građani koji posjeduju zračno oružje čija je kinetička energija 10,5 J ili veća ili je brzina projektila 200 m/s ili veće i kalibra većeg od 4,5 mm te oružje s tetivom čija je sila natega veća od 450 N, dužni su posjedovanje takvog oružja također prijaviti policijskoj upravi ili policijskoj postaji do 5. lipnja 2013. godine.
 Protiv građana koji ne prijave posjedovanje tog oružja policija će podnijeli optužni prijedlog nadležnom sucu za prekršaje. Za navedeni prekršaj propisana je novčana kazna od 5.000 do 15.000 kuna i zaštitna mjera oduzimanja oružja i streljiva.

 Oni kojima je izdan oružni list za držanje oružja kao uspomene dužni su do 5. lipnja 2013. Godine onesposobili oružje te ga zadržali ili predali oružje u korist Republike Hrvatske bez naknade. Građani mogu onesposobili oružje kod trgovačkog društva ili obrta koje se bave popravkom i prepravkom oružja, a MUP im je izdao odobrenje za obavljanje te djelatnosti.
 Za onesposobljeno oružje građanin dobiva potvrdu koju treba predali zajedno sa oružnim listom za držanje oružja kao uspomene u policijsku upravu ili policijsku postaju radi odjave.
 Građani koji žele predali oružje u korist RH, mogu to učiniti u nadležnoj policijskoj upravi ili policijskoj postaji. Za predano oružje u korist RH ne naplaćuje se upravna pristojba za odjavu oružja.
http://www.portal53.hr/vijesti/sisacko-moslavacka-zupanija/98-smz/6326-izmjene-i-dopune-zakona-o-oruzju.html
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #26 : Studeni 23, 2012, 06:47:04 poslijepodne »
Samo kratki podsjetnik:

Građani koji imaju registrirano oružje, dužni do 5. prosinca ove godine obavijestiti policijsku upravu ili policijsku postaju o izabranom liječniku primarne zdravstvene zaštite.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #27 : Studeni 27, 2012, 11:05:49 poslijepodne »
Prosil bi `legu forumaša koka-vg da of post premesti v vice.
Lahva.
 :D  ;D   :D
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #28 : Ožujak 17, 2013, 03:41:40 poslijepodne »
Pozivamo vlasnike oružja koji nisu dostavili podatke o svom liječniku da to učine
http://www.mup.hr/152179.aspx

Oružje
http://www.mup.hr/41.aspx
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #29 : Lipanj 02, 2013, 01:27:06 prijepodne »
Koji su oružni listovi ukinuti?

 Ukinut je oružni list za držanje oružja kao uspomene, a fizičke osobe kojima je izdan oružni list za držanje oružja kao uspomene dužne su u roku od godine dana od dana stupanja na snagu Zakona, do 5. lipnja 2013. godine, oružje onesposobiti te ga zadržati ili predati oružje u korist Republike Hrvatske bez naknade.

 Fizičke osobe kojima je izdan oružni list za držanje oružja kao uspomene za oružje kategorije A koje su stekli kao ratni plijen, bile su dužne do 1. rujna 2008. godine dostaviti nadležnom tijelu potvrdu trgovačkog društva ili obrta koje ima odobrenje Ministarstva unutarnjih poslova za obavljanje djelatnosti popravka i prepravka oružja iz koje je vidljivo da je oružje trajno onesposobljeno za uporabu.

 Protiv onog tko u propisanom roku nije postupio kako je opisano, podnijet će se optužni prijedlog sukladno članku 104. stavak 1. točka 2. odnosno 3. Zakona o oružju, za što je propisana novčana kazna u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna i zaštitna mjera oduzimanja oružja.

 Fizičke osobe koje imaju izdan oružni list za držanje oružja sukorisnika ili držanje i nošenje oružja sukorisnika, bile su dužne u roku od šest mjeseci od dana stupanja na snagu Zakona o oružju (do 29. veljače 2008. godine) predati navedene isprave policijskoj upravi/policijskoj postaji prema mjestu prebivališta.

 Protiv onog tko u propisanom roku nije postupio kako je opisano, podnijet će se optužni prijedlog sukladno članku 105. Zakona o oružju, za što je propisana novčana kazna u iznosu od 500,00 do 2.000,00 kuna.
http://www.mup.hr/main.aspx?id=41#Koji se oružni listovi ukidaju?
wwwg tablice