Autor Tema: Univerzalni punjači za mobitele  (Posjeta: 10427 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Univerzalni punjači za mobitele
« : Veljača 01, 2011, 12:56:33 poslijepodne »
http://www.onechargerforall.eu/en/

Tu se možete informirati o projektu EU za univerzalne punjače za mobitele, koji bi konačno trebali ukloniti tu šumu kablova, oblika, formi, dizajna, snaga i inih parametara sa naših stolova i iz naših produžnih kablova...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Univerzalni punjači za mobitele
« Odgovori #1 : Veljača 01, 2011, 07:39:04 poslijepodne »
To se već dugo dogovaraju ali još većina nisu prešli na micro USB.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Univerzalni punjači za mobitele
« Odgovori #2 : Veljača 02, 2011, 08:53:40 poslijepodne »
Na micro USB bi najprije trebali prijeći pametni telefoni (smart phones), a za tzv. feature phones se to ne forsira.

Stvarno mi nije jasno zbog čega proizvođači mobitela inzistiraju na posebnim punjačima, pa smanjili bi troškove kad uz svaki mobitel ne bi trebalo isporučivati punjač.

HTC je napravio glupi potez s nekim starijim modelima (Hero, Tattoo), njihov priključak je skoro micro USB s tako minimalnim izmjenama da ne možete koristiti micro USB (ali neiskusniji korisnici će pokušati ugurati micro USB kabel jer je sličnost jako velika).

Najbolji je Blackberry, oni unazad nekoliko godina imaju micro USB priključak.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Univerzalni punjači za mobitele
« Odgovori #3 : Veljača 02, 2011, 10:10:00 poslijepodne »
Stvarno mi nije jasno zbog čega proizvođači mobitela inzistiraju na posebnim punjačima, pa smanjili bi troškove kad uz svaki mobitel ne bi trebalo isporučivati punjač.

Jer i oni, ako i mnoge druge industrije, shvaćaju da je najveći profit ne u prodaji proizvoda, već u postprodajnim uslugama i prodaji dodatne i servisne opreme. Naravno, prodavati vlastite punjače je puno unosnije nego da ih i za tvoj mobitel radi netko deseti, i od čega ti nećeš imati ništa... treba se i moći dogovoriti tko će proizvoditi punjače, mada je najbolje da i dalje svatko prizvodi svoje punjače - ali sa istim interfaceom, tj. micro-USB-om.

I mnogi drugi imaju microUSB već jako dugo, sigurno toliko koliko i postoje popularni Blackberryji.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Univerzalni punjači za mobitele
« Odgovori #4 : Veljača 02, 2011, 10:37:55 poslijepodne »
I mnogi drugi imaju microUSB već jako dugo, sigurno toliko koliko i postoje popularni Blackberryji.

Koji drugi? Moram priznati da prije 3 godine nisam vidio neki drugi mobitel, a da ima microUSB.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Univerzalni punjači za mobitele
« Odgovori #5 : Veljača 02, 2011, 11:32:38 poslijepodne »
LG jeftilen za 149 kn npr. u  t-mobile u simpa paketu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Univerzalni punjači za mobitele
« Odgovori #6 : Veljača 03, 2011, 12:13:16 prijepodne »
Koji model? Imaju članovi porodice par starih LG jeftilena i svaki ima svoj poseban priključak.

Bilaj

  • Gost
Odg: Univerzalni punjači za mobitele
« Odgovori #7 : Veljača 03, 2011, 08:20:24 prijepodne »
neke nokije se mogu puniti preko micro usb-a

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Univerzalni punjači za mobitele
« Odgovori #8 : Veljača 03, 2011, 12:52:37 poslijepodne »
Od Nokie N95 pred više godina (cca 5) pa nadalje - svaki iole bolji mob je imao i microUSB.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Univerzalni punjači za mobitele
« Odgovori #9 : Veljača 03, 2011, 02:05:11 poslijepodne »
Koji model? Imaju članovi porodice par starih LG jeftilena i svaki ima svoj poseban priključak.

Evo ovaj LG jeftilen, prije nekih mjesec dana bio je u ponudi u simpa paketu za nekih 149 kn.

http://www.lg.com/hr/mobilni-telefoni/mobilni-aparati/LG-GS155.jsp