Svakidašnje teme > Povijest

Operacije HV

<< < (2/7) > >>

Vegi:
Hoćete dalje?
Pa nebi bilo loše da saznate ponešto i o ovim talibanima poput mene koji vole ovu državu , a nemaju materijalnih razloga za tak nekaj osim volje i želje zanesenjaka koji još uvijek imaju vjere da mortik nije baš sve izgubljeno.

93. g. na ratištu pojavili se simptomi ,hebe im se, vele obolio od "čudnovate" bolesti. Istražuju , pretrage , demobilizari me itd... 95. ,dijagnosticirali. Dijagnoza?, nek ostane za mene, niš lepoga, ali ni smrtonosnoga, ni PTSP hebo to.. I tak nastavil delati, mada koji put jedva, al ko te pita.
I eto me , daleko od bivše firme...daleko od rata, al s boleštinom još na ratnoj nozi i bit ću nadam se što duže sposoban radit i boriti se istom, jer drugo mi ne preostaje. I onda se pitam odkud meni volja za životom i radom koji poznaju oni koji rade u privatnim korporacijama i svime što rad donosi , a jebenim umjetnicima, seljacima s poticajnim Đondirima, političarima svih vrsta, sindikalnim jebivetrima u školstvu i državnim službama i ostalim ladi bodi poslovima nema te volje. Još me više jebu invalidi domovinskog rata koji se sprešetavaju na kavicam i voize kojekakve đipeke...i kaj da delam...da idem rekreirat se po zagrebačkim vulicama..ma budalaštine,,kad shvatite da ste vi i vaša obitelj prepušteni sami sebi i kad se pomirite s tom nepravdom nasprav ovih kaj su si zriktali penzije , a bez realnih osnova (minehska bojna), okrenete se samo svojem radu, bez obzira na sve drugo, i tada shvatite da čistog obraza možete svima jebivetrima pljunut u lice i reć što vam volja..kad tad stvari dođu na svoje mjesto, samo daj Bog zdravlja, kolko tolko, i nek deca odrastu.... i naravo još si želim da crveni kmeri i njima srodni ne shebeju se ovo kaj ovi do sad shebati uspeli nisu.

amarkulin:

--- Citat: Vegi - Travanj 03, 2011, 03:11:47 prijepodne ---I onda se pitam odkud meni volja za životom i radom koji poznaju oni koji rade u privatnim korporacijama i svime što rad donosi , a jebenim umjetnicima, seljacima s poticajnim Đondirima, političarima svih vrsta, sindikalnim jebivetrima u školstvu i državnim službama i ostalim ladi bodi poslovima nema te volje.
--- Kraj citata ---

Vegi, to je stvar osobnog karaktera, obiteljskog odgoja i društvenog okružja.

Na žalost, mnogi ljudi karaktera baš i nemaju, obiteljski odgoj nisu dobili, a društvo im je "pomoglo" da postanu nedgovorni, bezosjećajni i beskrupulozni. Tebi ni meni nikad ne bi palo na pamet da službenim avionom vozimo dijete na upis u London - ali nekom je palo, jel tak? No, svaka sila za vijeka, pa će i ovoj doći kraj. A nakon toga će doći do izražaja ljudi koji posjeduju integritet, požrtvovnost i stručnost.

delta force:
No, svaka sila za vijeka, pa će i ovoj doći kraj. A nakon toga će doći do izražaja ljudi koji posjeduju integritet, požrtvovnost i stručnost.
[/quote]

amarkulin, sve si to ljepo rekel, ali mi to vreme nemo dočekali na žalost. Trebaju se generacije zmenit da bi oni teri dojdu na vlast drukčije delali (mislili na narod).

amarkulin:
Ne moraju. Potrebno je samo više discipline i reda. Zato se toliki i boje ulaska u EU, jer se bude moralo više delati, i odgovarati za svoj rad. Ja delam 15 godina u stranim firmama i navikel sam na to. Isto su navikli oni koji delaju u svojim firmama. Problem je kaj se velika većina još uvijek ponaša kao da žive u socijalizmu, kad je sve bilo "ničije"...

kuntakinte:

--- Citat: amarkulin - Travanj 03, 2011, 11:37:05 prijepodne ---Na žalost, mnogi ljudi karaktera baš i nemaju, obiteljski odgoj nisu dobili,
--- Kraj citata ---

O,imaju-imaju.
O,dobili su-dobili.
Samo ima se fele karakterov i odgojov...

Negdo je takove nazval "pametni".  ;)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju