Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295701 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #510 : Siječanj 11, 2011, 09:21:51 poslijepodne »
Nije taj jedini.
Onaj sistem na raskršću kod Konzuma je isto pregenijalan kaj se tiče kreni-stani priče.
Normalno nije ni da moraš stati na svakom semaforu, ali kad na jednom semaforu tri puta krenem i stanem, a peta sam u koloni koja čeka proći kroz raskršće, onda to zbilja nema veze sa zdravom pameću.
U svim smjerovima točno dva auta stignu proći kroz križanje na zeleno, a sve ostalo ja prekršaj pa se ne broji.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #511 : Siječanj 11, 2011, 10:12:51 poslijepodne »
Izgleda malo vas je primjetilo kamerice na križanju kod Zubaka. Možda im i je svrha da kontroliraju protočnost...ma zaprav ko će ga znat, možda su mupove pa samo ganjaju one kaj preletavaju na črleno.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #512 : Siječanj 12, 2011, 09:45:22 poslijepodne »
Vidjela sam kamere i ne znam kaj tu treba reći osim - ne smeta me to.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #513 : Siječanj 13, 2011, 07:15:47 poslijepodne »
Ne vjerujem baš da su te kamere u funkciji, da jesu vjerojatno  bi bile na  stranici  HAK-a,a  nema ih.
Ionak nitko ne može na temelju toga kazniti, pa koliko  ima kamera  na  autocesti, tunelima ,brzim cestama,  pa  netko se polukružno okreće  u tunelu , ili nešto, pa nikome ništa  zbog toga, ne mogu biti kažnjeni.
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2011, 07:17:42 poslijepodne ivana_vg »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #514 : Siječanj 13, 2011, 08:58:43 poslijepodne »
Netočno, na stranicama HAK-a su samo kamere graničnih prijelaza i ulaza na autoceste. Kud bi HAK došao sa su sve kamere iz cijele Hrvatske na netu??

I tko kaže da te ne može kazniti? Može, itekako, i sada su sve snimke sa javnih mjesta dokazni materijal.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #515 : Siječanj 13, 2011, 09:45:46 poslijepodne »
Netočno, na stranicama HAK-a su samo kamere graničnih prijelaza i ulaza na autoceste. Kud bi HAK došao sa su sve kamere iz cijele Hrvatske na netu??

I tko kaže da te ne može kazniti? Može, itekako, i sada su sve snimke sa javnih mjesta dokazni materijal.

Na stranicam HAK-a može se vidjeti i stanje na mostovima, vijaduktima i tunelima, a ne samo ulazi na autoceste te granični prijelazi.  (http://map.hak.hr/)

a kaj se tiče dokaza na sudu .... Snimka koju je snimila nadzorna kamera Hrvatskih autocesta formalno ne može biti službeni dokaz u sudskom postupku, iako je istražni sudac može prihvatiti kao dokaz.
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2011, 09:50:45 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #516 : Siječanj 13, 2011, 11:26:06 poslijepodne »
Ova regulacija na novoj cesti (ne znam naziv) od aerodroma sve do zmaja je užasna, jer vozila koja idu u smjeru presjecanja navedene ceste (npr. Rakarskom, HBZ ...) pohrđave dok im se upali zeleno i moraju dobro postartati da bi tri vozila prošla kroz raskršće na zeleno, bez obzira jel na navedenoj novoj cesti ima vozila ili nema. Dali postoji mogučnost, kome poslati mail da to uredi kak bog zapovjeda?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #517 : Siječanj 14, 2011, 02:17:59 poslijepodne »
Na stranicam HAK-a može se vidjeti i stanje na mostovima, vijaduktima i tunelima, a ne samo ulazi na autoceste te granični prijelazi.  (http://map.hak.hr/)

a kaj se tiče dokaza na sudu .... Snimka koju je snimila nadzorna kamera Hrvatskih autocesta formalno ne može biti službeni dokaz u sudskom postupku, iako je istražni sudac može prihvatiti kao dokaz.

Sve je to daleko od snimaka običnih uličnih gradskih kamera, kakve su i te goričke, i kakvih u Hrvatskoj ima na tisuće...

Želiš li reći da sudac smije suditi na temelju neformalnih dokaza??

Da je tako kako veliš - svaki ovjetnički pripravnik bi to srušio taj tren...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #518 : Siječanj 14, 2011, 02:37:48 poslijepodne »
... sleđ, ponovo započinješ raspravu u želji da ispadneš najpametniji ... ... ispravljao si čovjeka i napisao gdje se nalaze kamere HAK-a ... nisi bio u pravu te sam nadopunio sa lokacijama gdje se sve snima, a i napisao link gdje se svatko može uvjeriti. A kad su snimke u pitanju kao dokazni materijal ... sjeti se tunela Ledenik od prije par godina, posjeti portal LEGALIS i naći ćeš odgovor da sam sudac odlučuje da li to može biti dokazni materijal ili ne.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #519 : Siječanj 14, 2011, 06:26:19 poslijepodne »
sjeti se tunela Ledenik od prije par godina, posjeti portal LEGALIS i naći ćeš odgovor da sam sudac odlučuje da li to može biti dokazni materijal ili ne.

Pametuješ o stvarima koje ti ipak nisu struka ni izbliza koliko meni... od tunela Ledenik se promijenio Zakon o kaznenom postupku (ZKP - tak se zove zakon koji to regulira), kojim su fotografije napravljene na javnim površinama priznate kao dokaz. Možda master na tom portalu ima gripu malo duže, pa nije promijenio ono kaj je trebalo... da ne velim da mi na qrac stvarno idu tipovi kao ti, koji nemaju pojma o ničemu bez Googla i interneta... zanima me da li bi uživo, da sjedimo za stolom, uopće zucnuo cijelo vrijeme, jer si očito bez Googla izgubljen...??  ::) ::)

Da razmišljaš imalo logički i pravnički, znao bi da je to što sam te pitao - rješenje za samovolju suca. Ukoliko nešto nije IZRIČITO dozvoljeno ZAKONOM kao dokaz, taj dokaz istog trena pada u vodu. I zato rekoh - "Želiš li reći da sudac smije suditi na temelju neformalnih dokaza??".

Ja velim - da NE SMIJE! Ili ako si to dozvoli, uloži se žalba, ode na drugostupanjski sud, i dobije na malo žeščim kriterijima, onima - zakonskim... a povratno taj sudac ispada kmet u očima ministarstva, i nakon par takovih gafova - njegova karijera visi o jako tankoj niti...

Jer da radi takav presedan - odmah bih ga srušio kroz izuzeće i nepoštovanje pravde. I tako to i izgleda u praksi. Koje pak - nema na Googleu... NHF! Toliko o tome tko se "pravi pametan"...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #520 : Siječanj 14, 2011, 07:02:50 poslijepodne »
sjeti se tunela Ledenik od prije par godina, posjeti portal LEGALIS i naći ćeš odgovor da sam sudac odlučuje da li to može biti dokazni materijal ili ne.

Pametuješ o stvarima koje ti ipak nisu struka ni izbliza koliko meni... od tunela Ledenik se promijenio Zakon o kaznenom postupku (ZKP - tak se zove zakon koji to regulira), kojim su fotografije napravljene na javnim površinama priznate kao dokaz. Možda master na tom portalu ima gripu malo duže, pa nije promijenio ono kaj je trebalo... da ne velim da mi na qrac stvarno idu tipovi kao ti, koji nemaju pojma o ničemu bez Googla i interneta... zanima me da li bi uživo, da sjedimo za stolom, uopće zucnuo cijelo vrijeme, jer si očito bez Googla izgubljen...??  ::) ::)

Da razmišljaš imalo logički i pravnički, znao bi da je to što sam te pitao - rješenje za samovolju suca. Ukoliko nešto nije IZRIČITO dozvoljeno ZAKONOM kao dokaz, taj dokaz istog trena pada u vodu. I zato rekoh - "Želiš li reći da sudac smije suditi na temelju neformalnih dokaza??".

Ja velim - da NE SMIJE! Ili ako si to dozvoli, uloži se žalba, ode na drugostupanjski sud, i dobije na malo žeščim kriterijima, onima - zakonskim... a povratno taj sudac ispada kmet u očima ministarstva, i nakon par takovih gafova - njegova karijera visi o jako tankoj niti...

Jer da radi takav presedan - odmah bih ga srušio kroz izuzeće i nepoštovanje pravde. I tako to i izgleda u praksi. Koje pak - nema na Googleu... NHF! Toliko o tome tko se "pravi pametan"...

sleđ ... Da bi ti nešto išlo na onu stvar, prvo je moraš imati, a ovako prostačiti možeš sa svojom klapom u menzi i pendrek baru. Uopče nisam ni sumnjao da se smatraš najpametnijim ... Ti, Ti, Ti ... pa duuuugo nitko, pa opet Ti .... sleđ ... kak je to silno znanje stalo u tvoju glavu ? Daj se malo smiri ... da ne dojde do kakve eksplozije .... Praf je rekel jedan gospon na ovom forumu ... "on fakat mora pripaziti na sebe i svoje ispade, moglo bi ga srce zgrabiti ...i kaj bu onda, forum bez šerifa ?"


Evo, da se malo smiriš ... jedna stara, dobra ... u reggae ritmu .... samo za tebe ...

Bob Marley - I Shot The Sheriff

« Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2011, 07:08:46 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #521 : Siječanj 14, 2011, 07:33:11 poslijepodne »
Dečec, ne brini ti za moje srčeko... i ne skreći tako plitko temu u sasvim druge vode nakon kaj si - po ne znam koji puta - ulovljen kako niš ne znaš i ne možeš i ne znaš braniti svoje "stavove". Ja znam, i to ću raditi i dalje. Sviđalo se to nekome ili ne. Jer ja za forumske rasprave ne koristim Google, kao neki moji najveći "kritičari", kojima je sve znanje i imanje na tom internetskom servisu, im kojima je smisao boravka na forumu hvatanje neke mnoje izjave i onda seciranje iste, naravno - nakon opsežnog obilaska Googla, inače to uživo nebi mogli pobiti nikako - jer sami nemaju pojma...

Daleko sam od pametnog, ali sam naspram mnogih - jako pametan. Iako zvuči bahato i neskromno - to je rezultat konstantnog ulaganja u svoje obrazovanje i opće znanje cijeli život. Jebiga, dok su neki miješali jaja na šanku i u kladionici - ja tam nisam nikada zalazio... čitao sam i učio cijeli život - i prije i za vrijeme, i poslije faksa - tako dok neki i dan-danas bulje u Eurosport, ja buljim u History Channel i slične kanale... tako da na taj način različito provedeno vrijeme ipak daje i neke rezultate, a najčešći su ljudska zloba i ljubomora jer se na kraju pokazalo da je moj izbor bio - bolji!... a nemreš imati i jedno i drugo, odricanja su sastavni dio života.

A nema jadnijeg nego inferiornost liječiti uvredama i negiranjem na silu, samo da se bude "kontra".
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #522 : Siječanj 14, 2011, 07:44:53 poslijepodne »
sleđ ... pališ se na guranje ... krenul sam ispraviti prvo podatak o kamerama a onda o korištenju snimaka tih kamera na sudu ... a ti završil na eurosportu, kladionici i History chanelu i uvjeravanju svih da si najpametniji. Fakat si Krešo (znaš koga se tak zove od milja)   ... Još jedna za krešu i dečke iz menze ...

Sarlo Akrobata - Niko Kao Ja
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #523 : Siječanj 14, 2011, 08:03:44 poslijepodne »
Ova regulacija na novoj cesti (ne znam naziv) od aerodroma sve do zmaja je užasna, jer vozila koja idu u smjeru presjecanja navedene ceste (npr. Rakarskom, HBZ ...) pohrđave dok im se upali zeleno i moraju dobro postartati da bi tri vozila prošla kroz raskršće na zeleno, bez obzira jel na navedenoj novoj cesti ima vozila ili nema. Dali postoji mogučnost, kome poslati mail da to uredi kak bog zapovjeda?

Ja sma pisao na gradskom forumu, pa su midali službeni odgovor. Probaj i ti napisati tamo.

Jaguar

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #524 : Veljača 23, 2011, 08:24:50 poslijepodne »
.......

Sledgehammer koliko sam shvatio do sada da ste Vi u Policiji, pitao bih Vas nešto što nije ova tema ali ima neke posredne veze, da ne otvaram novu temu.

U pitanju su vozačke dozvole izdane u Velikoj Gorici, slučajno sam danas usporedio dvije vozačke dozvole za slučajeve koji su polagali samo B, međutim imaju različito ovjerene kategorije ali i različito vrijeme trajanja vozačke dozvole.

Jedan ima ovjereno
B-za auto
F-vožnja tramvaja mislim
G-vožnja traktora
M-uopće neznam što znači
i trajanje dozvole 10 godina

Drugi ima ovjereno
B-za auto
G-traktor
?-radni strojevi(neznam sada koju oznaku nosi)
i trajanje dozvole na 22 godine

Meni nije jasno kako dva ista mogu imati ovako različite kategorije,
drugo nije mi jasno da je prvom priznata vožnja tramvaja, dok recimo nije B+E, auto s prikolicom.
Ne kužiim da čovjek može voziti tramvaj, koji je s prikolicom i to velikom a nemože auto s prikolicom i koji su uvjeti uopće da dobije B+E da može voziti auto s prikolicom?
Isto tako zanimljivo je trajanje jedne i druge vozaćke dozvole 10 i 22 godine? Hvala unaprijed!
« Zadnja izmjena: Veljača 23, 2011, 08:27:28 poslijepodne Jaguar »