Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295909 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #390 : Studeni 05, 2010, 09:10:24 prijepodne »
Išel sam danas ujutro na posel oko triftalj 6, i nikakvih gužvi, dapače nisam ni zastao skroz do Zagreba...

I u 4 ujutro nema gužve. Ali u 8 ima ohoho...
Ja sada idem rađe na oblizanicu jer mi se neda čekati ohoho na križanju. Ne znam dali sam nešto dobio na vremenu ali jesam na živcima kada gledam kako kolona stoji i ne pomiče se ispred zubak semfora.

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #391 : Studeni 05, 2010, 10:54:42 prijepodne »


A jel ideš kad od smjera Vukovine prema gorici u to vreme?  Ajd probaj pa nam onda javi utiske.

Ne vozim tim smjerm i jasno mi je da je tu gužva jer bu to rješil tek autoput!

A kak onda nije bila gužva prije puštanja te nove obilaznice? Kaj je morti prije postojal autoput? Zasrali su i s premalim trakama za prestrojavanje a bomeš i s intervalima na semaforima. Kod veterinarske kad idem doma i hocu skrenuti prema Sisku zeleno svjetlo traje taman da krenu dva ili tri auta a ima ih navek oko desetak bar.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #392 : Studeni 05, 2010, 11:15:31 prijepodne »
moje skromno mišljenje je da gorica sama po sebi nebude profitirala(po pitanju prometnih gužvi) do onog trena  sve dok se autoput od buševca ne spusti barem do velikog polja odnosno mlake,i još kad bi se u istom roku sa goričke zaobilaznice moglo nastaviti prema kosnice...e to bi onda bilo to...a do tad mislim da bolje i nemre,barem po  ovoj infrastrikturi koja postoji.

P.S.dužina traka za odvajanje,regulacija semafora i još neki detalji mogli su se bolje rješiti,ali u konačnici to je to za sada...

Po meni ovo je najtočniji i objektivan prikaz sadašnje prometne situacije i točan prikaz na rješenja sa kojima će prometna infrastruktura u i oko VG dobiti konačni zamišljeni smisao i punu funkcionalnost.

Dotle i zasad to je to. Već i sada pomak na bolje je veliki, a sve nelogičnosti koje vam se sada takovim činebiti će rješene ovime o čemu piše Hornet.

Bilaj

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #393 : Studeni 05, 2010, 11:32:11 prijepodne »
Problem je da možda kada se sve napravi će biti dobro.
Ali sada sa postojećim riješenjima koja se oslanjaju na nešto što još nije izgrađeno te istovremeno ubijaju postojeća riješenja uzrokuju situaciju užasnom.

Jednog dana kada se sve napravi moža će biti bolje.
Ali taj jedan dan mi već izgleda SF i do tada ću ja već kupiti helikopter ili se teleportirati do zagreba  :D

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Promet
« Odgovori #394 : Studeni 05, 2010, 12:42:28 poslijepodne »
Cijela ta situacija na Velikogoričkoj obilaznici je jako jadna i promašena totalno.Prvo nisam prometni stručnjak i ne mislim davati savjete nikome iz struke, jer mislim da je struka svoje dobro odradila.
Ali vjerujem da se kao i u sve do sada uplele politika , koja ima kratku pamet, simbolično rečeno.
Objasnit ču zašto mislim tako.
Svi se dobro sjećamo euforije 88 stabala za druga Tita. Sadilo se po cijeloj zemlji, pa tako i po trasi današnje brze ceste za Goricu. Prometne studije u bivšoj Jugi,  ( oko 1965 godine) predviđaju povezivanje tadašnjeg gradića Velike Gorice sa Zagrebom tramvajskom prugom.
Godinama ništa i tada odjednom počinje!
Proširuje se velikogorička cesta, ruše se stabla od druga Tita, i gradi se «brza cesta» za Goricu, naravno prekasno i preuska za najprometniji pravac u Hrvatskoj.
Da su tada te mudre glave proširile tu novu trasu i ostavili mjesta za dvije pruge, kamo sreće.

Ovako napravili brzu cestu, presporu i preusku, promet opet ide puževom brzinom, jer se obadva grada razvijaju ( što je normalno i poželjno ) ,sve je više automobila na cesti , transport se povećava, i gdje smo ,opet na početku.
Sada se gradi autoput koji bi trebao riješiti međugradski promet, Zagreba i Siska uz ostatak zemlje to je točno.
No sada se gorica pridružuje ostalim gradovima sa kojima taj Zagreb ima vrlo tijesnu i usku povezanost; Samobor, Zaprešić, Sesvete. Sve se između tih gradova pretvara u jednu veliku Gusjenicu , koja nikako da se pomakne, prometno totalno zbrkano.
Nadvožnjakom kod Hrašća sigurno prelazimo preko Velikogoričke ceste, ali mjesta za tramvajsku prugu opet nema. Jer kad se konačno jednog dana počne povezivati Gorica i Zagreb , evo nam opet kopanja.
Mislim da je to jedino moguće rješenje za brzu vezu između ta dva grada, koji će se sigurno brzo povezati. Dvadeset godina izgleda puno , ali za ovakve stvari to nije puno. Mislim da se prometnice moraju graditi za malo duže vrijeme i da moraju na duži rok riješiti moguće gužve . Ali kako vidimo sve se to radi samo za danas, na našu žalost. 
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

hornet34

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #395 : Studeni 05, 2010, 09:42:43 poslijepodne »
vegi,sledge...hvala

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #396 : Studeni 08, 2010, 10:15:56 poslijepodne »
Jučer se provozala   cijelom tom  obilaznicom.
Baš da je nekaj posebno, uopće nije.  Bezveze i   bespotrebno.  Nema žive duše. TKo bi se tam opće vozil.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #397 : Studeni 09, 2010, 10:52:35 prijepodne »
Ja.

I mislim da je ta obilaznica super, pravo osvježenje od guranja kroz VG. I brže, i ljepše, i bolje. I sve to jer baš, kako veliš - "nema žive duše". Kada se vozim, puno duša mi i znači gužvu, koja je jedna od zadnjih stvari koje trebam kada mi se nekud žuri. Ne znam za tebe, ali ja se rado vozim po praznoj cesti.  ;D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #398 : Studeni 09, 2010, 02:26:01 poslijepodne »
Ja.

I mislim da je ta obilaznica super, pravo osvježenje od guranja kroz VG. I brže, i ljepše, i bolje. I sve to jer baš, kako veliš - "nema žive duše". Kada se vozim, puno duša mi i znači gužvu, koja je jedna od zadnjih stvari koje trebam kada mi se nekud žuri. Ne znam za tebe, ali ja se rado vozim po praznoj cesti.  ;D

I meni je obilaznica pun pogodak samo da su  zadovoljavajuće riješili regulaciju prometa na ulazu i izlazu za smjer Sisak.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #399 : Studeni 27, 2010, 12:41:14 poslijepodne »
Jučer je pal prvi snježičak i pak kolaps popodne od ZG prema VG. Istina , bila je sklizana ( led) pogotovo tam kod onog zavoja kod Odre ali ....Stumbali se klizaći na par mesta i opet ista prića svake godine. Ajd bar danas vidim gužve su kod vulkanizera mortik ipak bu malo više pravilno pripremljenih za sutra i sredinu sljedećeg tjedna kad opet najavljuju veći snijeg.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #400 : Studeni 27, 2010, 07:06:19 poslijepodne »
Da, jučerašnja situacija je bila tipičan spoij dvije tradicionalne negativnosti naših vozača, kojom iskazuju i svoju bezobzirnost, vozačku nekulturu i neznanje:

1. veliki broj ljudi se uopće ne zna voziti (i svi znamo da danas ama baš svatko može dobiti vozačku, zato nam je takva niska razina sigurnosti u prometu), i

2. veliki broj vozača čeka zadnji čas, ili tek da se nekaj dogodi, da im konačno proradi impuls koji iz dupeta u glavu šalje zahtjev da se nešto mora poduzeti... i jučer ih se brdo čudilo k'o pura dreku kak je to "snijeg VEĆ zapal", iako je praktički početak prosinca, a ne kolovoza...

Slušao sam na radiu kako se kroz Liku i Gorski Kotar stvaraju kolone zbog morona koji se potpuno cool (ustvari potpuno glupo, nepromišljeno i bezobrazno) upute na put bez elementarne pripremljenosti vozila za zimske uvjete, iako kalendarski i zakonski isti već traju od 01. listopada.

Zbog takovih glupana, koji zaglave u prometu i koje onda treba izvlačiti, stvaraju se kolone i po više kilometara, i to u najgorim mogućim uvjetima, a što bi trebalo rješavati astronomskim kaznama, pa neka se onda netko uputi nepripremljen na put. Da u Švicarskoj ili Austriji, u zimskim uvjetima, dođete tako goluždravo nadobudni i stvorite prometni čep ili problem, gume vam više i nebi trebale, jer bi kazna bila tolika da bi bolje prodali auto da ju uopće platite, a u Italiji je oduzimanje vozila vrlo izvjesno. U vsakom slučaju, kazne mnogostruko premašuju iznos potreban za kupnju novih zimskih guma na svim kotačima. I tako bi trebalo biti i kod nas, jer se ta drskost i bezobraznost na cesti rješava vrlo učinkovito samo na dva načina - lupiti po džepu, ili lupiti među rogove. Kako ovo drugo nije mjera poznata u normalnim zakonima, ovo prvo funkcionira sasvim solidno.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #401 : Studeni 27, 2010, 07:51:51 poslijepodne »
Ajde da je tak kad padne sneg u Africi, ali tu sve gore iz godine u godinu.
Fakat ne kužim te ljude.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #402 : Prosinac 11, 2010, 06:13:41 poslijepodne »
Vidim da onaj semafor na sredini ceste od Zubaka prema nadvožnjaku u Gradićima ne radi već neko vrijeme. Jel se to našao netko dovoljno mudar da shvati da na tom mjestu semafor nije potreban i samo nepotrebno stvara kolone, ili je samo u kvaru?

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #403 : Prosinac 11, 2010, 07:34:40 poslijepodne »
Vidim da onaj semafor na sredini ceste od Zubaka prema nadvožnjaku u Gradićima ne radi već neko vrijeme. Jel se to našao netko dovoljno mudar da shvati da na tom mjestu semafor nije potreban i samo nepotrebno stvara kolone, ili je samo u kvaru?
valjda su ipak skužili da  ne treba semafor tamo.

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #404 : Prosinac 11, 2010, 07:55:26 poslijepodne »
Komotno ga mogu preseliti na raskrizje prije, maknuti one hupsere kaj su stavili i nece vise biti veselja svakih par dana.