Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295774 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #330 : Listopad 26, 2010, 12:09:26 poslijepodne »
Dečki , dajte se najte nagliti  ;D, pak razmislite malo, sve je predviđeno tak da tranzit ide okoli prek zaobilaznice i se bu okej s ulazom u Vg ,  samo dok se otpre zaobilaznica, onda bu to se štimalo. Bar si ja tak mislim. Treba malo strpljenja i koji den prespati pak onda komentirati dok budu stvari komplet v funkciji..kaj ne?

Tako je, Vegi - osnovna zamisao i je da promet više neće ići onako kako je to bilo do sada, i na što su ljudi navikli. Cilj je da se sav tranzitni promet (koji čini veliku većinu cjelokupnog prometa) makne iz centra Velike Gorice i izmjesti na obilaznice, tako da u budućnosti promet kroz centar grada bude namijenjen samo lokalnom stanovništvu Velike Gorice i onima koji imaju nekakav posao za obaviti u Velikoj Gorici.

Da, to sužavanje na izlazu iz Gorice u jednu traku i meni dosta čudno rješenje. Tim više što promet prema zračnoj luci iz centra Gorice je uvijek bio zanemariv

Ukoliko u to sužavanje ubrojimo ono kaj sam rekel par redaka iznad, onda bi i ta jedna traka trebala biti dovoljna za prihvat prometa koji baš želi i treba ući u grad. Uz naknadno širenje na dvije trake, te dovoljno dobro isprogramirane semaforske "tajmove", komfor i sigurnost ulaska u grad su zagarantirani...
[/b]
Pazi Sledge , bolje čitaj. U ovom drugom djelu ne govorimo o suženju na ulazu u VG, već o suženju u jednu traku  ( pa onda opet u dvije) na IZLAZU iz VG. Kužiš?

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #331 : Listopad 26, 2010, 12:22:41 poslijepodne »
Ne znam zašti, al kad citiram neki post ( ko ovaj gore) okvir gdje bi trebao pisati stalno skače prema gore pak ne vidim kaj pišem, tj. pišem nasljepo. Zato evo tu malo pojašnjenje.

Suženje u jednu traku meni je jasno i po meni logično za ulazu u Goricu, no Bilaj je postavio  i pitanje zašto je napravljeno i suženje u jednu traku i na izlazu iz Gorice. Tam su nekaj načrčkali BUS i potegli punu crtu itd. i to ni meni baš nije jasno zakaj su prioritet bacili na skretanje iz centra Gorice prema aerodromu, kad svi znamo da je to nikakav promet, a prigušili su izlaz prema ZG. Usput danas ni niko hebal te pune crte i to suženje, svi su gazili koda tog suženja nema.

Bilaj

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #332 : Listopad 26, 2010, 12:53:39 poslijepodne »
Usput danas ni niko hebal te pune crte i to suženje, svi su gazili koda tog suženja nema.

Radili su nekaj kaj je normalno a ne da se priglupljuju samo zato jer je netko tak "isprojektiral".

Najgore je kada će doći do sudara nekog vozila iz smijera aerodroma prema zagrebu sa nekim iz smijera vg- zg.

Tada će ovaj iz aerodroma moći komotno reći da je ovaj iz smijera gorice napravio prekršaj jer traka nije namijenjena autima nego samo busevima.

Joj kretena... To treba pod hitno mijenjati.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #333 : Listopad 26, 2010, 01:24:38 poslijepodne »
Ona je dokazala onim linkom (protiv kojeg nisi neš rekel) da se smije voziti ljetnim gumama po zimi (ako su ispunjena ona druga dva uvjeta),
Tako je - AKO SU ISPUNJENA ONA DRUGA DVA UVJETA
ili ljetne gume s najmanjom dubinom profila četiri milimetra i s lancima za snijeg pripremljenima za postavljanje na pogonske kotače“.
Netočno. ... Treba čitati zakone i to je to.
@Sleđ
Sad sam skroz na skroz zbunjen.
Prvo mi nije bilo jasno jer si tvrdil drugačije nego kaj sam ja pročital na stranici HAKa pa sam pital. Poslije diskusije sam mislil da mi je jasno jer si mi potvrdil da je točno ono kaj piše na stranici HAKa. A sad vidim da opet tvrdiš suprotno od onog na stranici HAKa. Ne znam jel ono kod HAKa vjerodostojna informacija tako da bih to htio pročitati u zakonu. Kad se već referenciraš na zakon vjerojatno znaš u kojem to zakonu stoji. Dakle: u kojem to točno zakonu piše?

Ili veliš da je zato "Netočno" jer piše "pripremljenima za postavljanje na pogonske kotače", a ne "(u prtljažniku pripremljeni za pogonske kotače)"? Jel te samo ta razlika u tom izrazu navodi da umjesto "točno" veliš "netočno"? U čemu je riječ?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #334 : Listopad 26, 2010, 01:59:59 poslijepodne »
Ne znam. Nekako sam umoran. Naj se srditi...  ^-^
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #335 : Listopad 26, 2010, 02:02:10 poslijepodne »
Ne znam zašti, al kad citiram neki post ( ko ovaj gore) okvir gdje bi trebao pisati stalno skače prema gore pak ne vidim kaj pišem, tj. pišem nasljepo. Zato evo tu malo pojašnjenje.

Mijenjaj browser, taj MSIE je nekaj najgore kaj se internetu moglo desiti.

Suženje u jednu traku meni je jasno i po meni logično za ulazu u Goricu, no Bilaj je postavio  i pitanje zašto je napravljeno i suženje u jednu traku i na izlazu iz Gorice.

Možda i zato jer su i očekivanja za izlaz - ista kao i za ulaz?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #336 : Listopad 26, 2010, 02:44:26 poslijepodne »
... a da se vrnemo na prijedlog, prije no što su počeli sa rekonstrukcijom raskrižja ....  KRUŽNI TOK ???  onda smo svi mi  koji smo govorili da bi kružni tok bio najbolje rješenje, ispali blesavi ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #337 : Listopad 26, 2010, 02:47:19 poslijepodne »
za izlaz iz gorice ne treba milion radnika, 100 dozvola, 300 potpisa, 400 elaborata.

Treba jedan pametan koji bi rekao- ovo je glupost. Briši te linije i vrati kakve su oduvjek bile + trojca sa bojcama.
I svi sretni i zadovoljni a ne ove nebuloze.

amarkulin

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #338 : Listopad 26, 2010, 03:07:56 poslijepodne »
... a da se vrnemo na prijedlog, prije no što su počeli sa rekonstrukcijom raskrižja ....  KRUŽNI TOK ???  onda smo svi mi  koji smo govorili da bi kružni tok bio najbolje rješenje, ispali blesavi

Nismo. Jedino je sleđž bil tog mišljenja...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #339 : Listopad 26, 2010, 03:28:12 poslijepodne »
Nisam jedino ja, ali i da jesam, svejedno - i dalje smatram da bi kružni tok na izlasku iz Velike Gorice bio apsolutno pogrešno rješenje, i rješenje apsolutno neadekvatno za količinu i protočnost prometa. Da sigurnost ni ne spominjem...
« Zadnja izmjena: Listopad 26, 2010, 03:30:12 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Promet
« Odgovori #340 : Listopad 26, 2010, 03:54:55 poslijepodne »
Nisam jedino ja, ali i da jesam, svejedno - i dalje smatram da bi kružni tok na izlasku iz Velike Gorice bio apsolutno pogrešno rješenje, i rješenje apsolutno neadekvatno za količinu i protočnost prometa. Da sigurnost ni ne spominjem...

Malo sam pratio i gledao promet na kružnom toku na Jadranskom mostu,preko kojeg prolazim svakog dana u jutro i popodne.
Moram priznati da si možda ipak u pravu ,jer je taj rotor u to vrijeme dosta opterećen i stvaraju se velike kolone, da bi na kraju policija bila ta, koja opet regulura promet.
Uvjeren sam sve više kad malo o tome mislim i uspoređujem , da bi se ista stvar desila i na Gorici.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #341 : Listopad 26, 2010, 04:05:30 poslijepodne »
Eto, mlačanin, neću niš reći da ti suseljan ne pokuca sa kundakom na vrata jer si se išel slagati sa mnom.  ;D

No kako postoje određeni podaci, i određena iskustva, i kako ja to uvažavam i učim iz toga svega - mislim da baš nisam zastupao baš jako bedaste stavove.

Možda sam samo videl malo veći opseg prednosti i još više problema, što pak upućuje da bi naš Anđelko možda trebao pojačati svoje očale, a za njegovo lijepo lišce bi možda pasali i moderniji okviri...  ;D ;D ;D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #342 : Listopad 26, 2010, 04:07:20 poslijepodne »
Ne znam. Nekako sam umoran. Naj se srditi...  ^-^
Nebum, sve ok.
Možda i zato jer su i očekivanja za izlaz - ista kao i za ulaz?
Čista logika.
Nisam jedino ja,...
Nisi, i ja sam. Jednostavno nemreš kružnim tokom spajati dvije ceste koje imaju prilično veliku razliku u očekivanom protoku vozila:
However, roundabouts can increase delays in locations where traffic would otherwise not be required to stop. For example, at the junction of a high-volume and a low-volume road, traffic on the busier road would normally not have to stop if the junction were signalised, because the traffic signals would provide a green signal to the busier road the majority of the time.
Ili ko voli Njemački:
Ebenfalls sind Kreisverkehre an Kreuzungen mit sehr hohem Verkehrsaufkommen problematisch, da in den Kreis einfahrende Fahrzeuge oft sehr lange an der Einfahrt warten müssen und sich dadurch lange Rückstaus bilden. Dieser Nachteil gilt für Ampelanlagen nur bedingt. Wenn Hauptverkehrsstraßen - im Gegensatz zu einmündenden Straßen geringeren Verkehrsaufkommens - durch eine längere Grünphase bevorzugt werden, wird eine optimale Nutzung der vorhandenden Kapazität erreicht.

Uvjeren sam sve više kad malo o tome mislim i uspoređujem , da bi se ista stvar desila i na Gorici.
I ja tak mislim, a ono objašnjenje sa Wikipedije to samo potvrđuje.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #343 : Listopad 26, 2010, 05:52:47 poslijepodne »
Bob, još kad si se toliko potrudil pronaći članak na netu, budi toliko dobar pa ga i prevedi, za one koji ne znaju ni engleski a ni njemački.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #344 : Listopad 26, 2010, 06:34:04 poslijepodne »
Tak mlad, a ne zna ni jen jezik! Kunilingus ne računam! Sram te more biti...

A kaj se tiče onog stranog teksta - ima li boljeg primjera za to od remetinečkog rotora?

“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”