Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295494 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #300 : Listopad 24, 2010, 02:53:51 poslijepodne »
Evo vidiš,kao mene savjetuješ, a sam se toga ne držiš.

U čemu? Daj budi konkretan.

Vidim da si se ipak polako počeo mijenjati, i to je dobro, ali ne moraš sebe tako jako kriviti što nisi do sada činio dobro za ovu zemlju.

Daj pojasni to boldano.

Otkuda ti znaš da ja nisam činio dobro za ovu zemlju? BTW, otkuda ti hrabrosti, morala i prava da to kažeš - jer takvo nešto reći je vrlo ozbiljna uvreda, i vrlo glupa izjava. Ztao ozbiljno mislim da pojasniš tu izjavu, obzirom je tako nešto izjaviti o osobi koju uopće ne poznaš - u najmanju ruku vrlo glupo i nepromišljeno.

I zašto se postavljaš da si ti mjerilo koje će ocjenjivati tko se mijenja, kako i u kojem smjeru? Ne misliš li da je malo prebedasto kretati od sebe kao obrasca bilo čega, onako samozvano?? Jer to je ili bahato, ili glupo, a najčešće oboje... pogotovo umišljati da ikoga poznaješ zato jer se sa njim dopisuješ putem nekakvog foruma??

Imaš vremena , počni sada ,još stigneš.

Stignem - ŠTO? I Kako??

Kada nekoga krivim , tada to činim sa razlogom, i ti to znaš ali se ne osudiš priznati, za razliku od mnogih .

Što ja to ne znam, tj. ne usudim se priznati??

To da si ti obrazac objektivnosti i pravičnog pristupa svemu i svačemu? Nemoj me nasmijavati...

Zar sam ja kriv za stanje u državi?

Nisam ni rekao da jesi - jer nisi u direktnoj poziciji imati toliku vlast i moć. No sa jedne svoje razine i stanja svijesti, lako moguće i da jesi. Ustvari, to si već i dokazao, možda svojim glasom na izborima, dokazuješ svojim stavom da je tvoje mišljenje važnije do zakonskih normi ove države... Iako sama država nema direktne posljedice tvojeg ponašanja i stava, jer je sustav demokracije vrlo manjkav i nepravedan, indikacije postoje...

Zar sam ja okrao i doveo državu u ovakvo stanje?

Ne. Ti si svojim glasom samo dao punomoć nekome da bude takav.

Ne , ne napadam ja tebe, već sam rekao da si po nekag ne moguć, ali i to je dio odrastanja, sazrijevanja, sve dok se postane odrasla osoba.

Kakvog odrastanja, sazrijevanja? O čemu briješ?? Znaš li koliko ja godina imam? Istina i bog - 14 manje od tebe, no ipak dovoljno da sam te tvoje izraze preživio...

Stekao sam vjerujem brojna znane i ne znane prijatelje, kod kojih mogu ako mi zatreba doći potražiti pomoć.

Hvala Bogu da si jedini takav, ja takve ni ne poznam...  >:D >:D >:D

Svi smo mi dali dio sebe,bez kalkuliranja, računice, bez ičega.

Ja dajem još uvijek, svaki dan. Jebiga, takav mi je posao.  :-* :-* :-*

Kada smo odlazili na intervencija, moja obitelj ostajala je kod kuće sama, čekajući hoću li se ja i ostali vratiti živi?

Ja tako odlazim svaki puta na smjenu.

Zahtijevam da moje dijete, tvoje dijete, sva naša djeca ne prožive ono što smo mi morali . Jedino tada mi sve ovo ima smisla, bolji ljudi, bolji svijet , pomogni bližnjem kao sebi.

Možeš li to shvatiti??

Mogu. No nisam zato naivan, utopist ili onaj koji živi u oblacima. Na sreću ili na žalost - vrlo čvrsto stojim na zemlji.

baš mi je drago kad mi veliš da sam ja kriv za tu bananu.

Očito imaš problema sa shvaćanjem. Da te citiram, to je najbolji odgovor:

"Vidim da sam ne prosvijetljen i da sam sve krivo pobrkao."

Ja sam i dalje tu kad me netko zatreba,spreman pomoći, i spreman tražiti da nam svima bude bolje.

Opet smrdi da imaš vrlo visoko mišljenje o samome sebi, jer smatraš - ne znam zašto - da nitko osim tebe nije takav, a da ja pogotovo nemam veze sa takvim ponašanjem...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Promet
« Odgovori #301 : Listopad 24, 2010, 02:57:02 poslijepodne »
Rekao sam , na proste faktore molim, ne ovako.

Rekao sam nekoliko puta, ne samo ja , nego i drugi ljudi,osobe zajedno samnom.
Ne želim se ovim nikako veličati, nego sam uzeo kao primjer.
Samo jedan od mnogih za ovu jadnu zemlju.
Samo jedan od mnogih, koji moramo raditi i vračati dugove mudrih glava, glavate gospode.

Još moraš raditi da shvatiš kaj sam ti htio reći, bez brige doći će to. Još si mlad, a mladost je lijepa i bezbrižna.

Nisam jedini takav, da točno ne poznaš me, ali poznaješ mnoge oko sebe ,koji su poput mene. Uči!!

Nejdeš jedini na smjenu. Drugo je kad ideš na posao. Ja i ostali vatrogasci dobrovoljci to radimo , izvan svojeg radnog vremena. To je ipak "mala" razlika. Nije li?

Pozdrav.

I zapamti, nemam ništa osobno protiv tebe, nikako. ovo uzimam samo kao razmjrnu mišljenja koja nikako ne mogu biti ista, zajednička.
Mogu biti samo malčice slična.
Ja to tako mislim, i na kraju nikako ne mislim da si ti možda manje vrijedan.
To ne mislim i to nikako ne želim da shvatiš!!

Svatko od nas ima svoju vrijednost,kao osoba, i to neprocjenjivu.

Zato imamo pravo oćekivati da nam bude bolje.
Shvatio ili ne sa ovima završavam ovu temu i pisanje o ovoj temi između nas dvojice.
Žarko bih želio da o ovome nastavimo u živo. Mislim da bi vrijedilo. Tko zna možda nam se posreći.
« Zadnja izmjena: Listopad 24, 2010, 03:09:41 poslijepodne mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #302 : Listopad 24, 2010, 03:23:07 poslijepodne »
Ili kad je neki tip vozi po autoputu  60, i ja ga želim prestići, prestignem ga,i onda on da  gas, i prestigne mene i  vozi ispred mene opet 60, i provocira me, ja pokušavam prestić, ovaj nagazi i neda  mi.

Joooooj, mamo milaaa.... što ja ne sretnem takvog kretena, a molim za to već dugo, jednostavno bih si ga rado "priuštio"... ili bi se i onda pokazalo da sam građanin drugog reda...

Ljudi drugač voze da su prvi v kolone a drugač da su iza.Tak večina da vodi kolonu vozi defenzivno a da je iza glumi Šumija jel je vekša verojatnost da ga Mileki napucaju z radarom ak je prvi.Prošlu nedelu se lik vozi 10 km na riti cisterne i non stop pimpla gas-kočnica da bi konačno našel priliku i prestigel ju a onda se vozil ostatek puta na 20m spred nje.Na štosdenferu lika spred cisterne.Na autobanu voziš 135 a onda te prestigne lik z penum na zube da bi smanjil na 125...A nigdar nis prije došel do Peščenice nek da sem se vozil iza kamiona od Georada-taj ni spuščal spod 90 od Gorice na dale.
Posebna su pripovest "kočničari".Čovek/baba kaj sake 5 sekundi ima razlog žlajfati.I tak da skužiš posle određenoga vremena da lik samo ***e malomu miceku mamu i napraviš razmak of zažlajfa zaozbilno...

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #303 : Listopad 24, 2010, 05:05:37 poslijepodne »
Pa brkaš elementarne pojmove.

Opet. Tvrdiš nešto bez da to potkrijepiš argumentom. Pital sam te da mi točno navedeš gdje sam ja kaj pobrkal, a ti opet niš. No dobro, nit ne moraš, ali tak se nemre diskutirati. Zvučiš ko neka longplejka koja preskače sa "nis ja, ti si". Nauči se prvo diskutirati prije nego kaj mi počneš na nekaj svraćat pažnju ili bum ubuduće tvoje kritike svrstal pod "pričice za malu djecu". Ili baš ono kaj ti voliš drugima prebacivati: ak prođe - prođe.

Kad bolje razmislim za tebe mi najbolje paše ona "bubnem i ostanem živ".

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #304 : Listopad 24, 2010, 05:39:00 poslijepodne »
Samo jedan od mnogih za ovu jadnu zemlju.

Samo jedan od mnogih, koji moramo raditi i vračati dugove mudrih glava, glavate gospode.

Aludiraš da ja ne spadam među te i takve??

Još moraš raditi da shvatiš kaj sam ti htio reći, bez brige doći će to. Još si mlad, a mladost je lijepa i bezbrižna.

Moraš mi reći kaj ja to moram konkretno naučiti, a da to još ne znam. A moj život je sigurno manje bezbrižan od tvojeg.

Nisam jedini takav, da točno ne poznaš me, ali poznaješ mnoge oko sebe ,koji su poput mene. Uči!!

Nemoj me krivo shvatiti - ali mi reci kaj ti to znaš, a da ja ne znam - obzirom nastupaš kao da sam ja maloumni tuljan koji još niš nije vidio i prošao. A lako moguće da sam prošao puno, ali puno više od tebe. Badave ti tvojih 58 godina ako se nisi maknuo dalje do nosa u životu, i izašao iz svojeg sela da probaš sve strane medalje. A ima ih puno više od samo dvije...

Nejdeš jedini na smjenu. Drugo je kad ideš na posao. Ja i ostali vatrogasci dobrovoljci to radimo , izvan svojeg radnog vremena. To je ipak "mala" razlika. Nije li?

U čemu je drugo? Ja to radim redovito i kao profesionalac - a ti samo kada imaš intervenciju. A nekakvih požara se već jako dugo ne sjećam... cijenim dobrovoljnost, no to vrijeme koje potrošiš mimo posla je ipak zanemarivo, a i bitno drugačijeg sadržaja i kvalitete od onda kada ti je to posel.

A na koncu konca - ti znaš da se ja sa strane posla ne bavim ničim, i ne trošim vrijeme na društveno korisne stvari??

Mislim da malo preveč toga pretpostavljaš, i puno premalo toga stvarno znaš da bi donosio takove ocjene. NHF.
« Zadnja izmjena: Listopad 24, 2010, 05:40:35 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Promet
« Odgovori #305 : Listopad 24, 2010, 07:01:42 poslijepodne »
"Nemoj me krivo shvatiti - ali mi reci kaj ti to znaš, a da ja ne znam - obzirom nastupaš kao da sam ja maloumni tuljan koji još niš nije vidio i prošao. A lako moguće da sam prošao puno, ali puno više od tebe. Badave ti tvojih 58 godina ako se nisi maknuo dalje do nosa u životu, i izašao iz svojeg sela da probaš sve strane medalje. A ima ih puno više od samo dvije..."

Ma ne shvačam ja tebe krivo, nikako, baš obratno.

Dali si možda gledao danas dnevnik na RTL-u?

Kojeg li čuda, ponavljaju moje rijeći, ne baš doslovno, ali smisao je isti.
Zanimljivo, još ima ljudi koji misle poput mene. Pitam se kako to?


Ma ne brini, ja znam i ti moraš zajedno sa svima nama vraćati dugove, apsolutno.

Moraš naučiti da nisi uvijek u pravu,čak i kada si sasvim siguran u to.
Ne moraju svi misliti kao ti, da bi bili u pravu.

Ne hvalim se ja sa slobodnim aktivnostima,nikako. Kada stvar izvadiš iz konteksta, a to stalno radiš,svima ne samo sada meni,tada one sasvim drugačije zvuće.

Aktivnosti su spomenute u sasvim drugom kontekstu i gube smisao.


Ja radim sve kao i ti , samo sa malim razlikama koje te nerviraju. Znam da se tako ne može diskutairati . To si lijepo zaključio.
Sada se moram vrastiti na raniji post i lijepo ti reći da dobro učiš.
Ponavljanje gradiva je jako dobro, jako dobro. lijepo ti ide.

I sada nea ktaju imam prijedlog, hajde da sve to dalje lijepo riješimo na jednoj doboj svirki....recimo na koncertu Joa Bonamasse u Klubu Bogalo u Zagrebu, uz pivu i dobru glazbu.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline cobra

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #306 : Listopad 25, 2010, 09:03:10 prijepodne »
......
Mlačanin, drago mi je što još ima ljudi koje "moderno doba" nije promjenilo i koji dapaće znaju kakova bi ova naša zemlja trebala izgledati ali i ljudi i njihova djela da bi ona takova postala. Moja podrška za izrečene stavove.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #307 : Listopad 25, 2010, 05:40:15 poslijepodne »
Kolko sam imal prilike videti i maloprije prejti, kroz raskršće kod zubaka je pušten promet u svim smjerovima. Znači gotovo je. Za punu funkcionalnost i prohodnost prometa sad treba pustiti i zaobilaznicu, a kak mi se čini i to bu saki čas.

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Promet
« Odgovori #308 : Listopad 25, 2010, 06:51:18 poslijepodne »
je i ja sam imal prilike osjetit na vlastitoj koži kad se bez ikakve obavjesti zatvorilo križanje Dobriline i nove obilaznice i vratil se promet na Zagrebačku. Svaka čast svemu, al signalizacija je ovaj put gadno zakazala, ali i službene obavijesti o regulaciji prometa. No valjda bumo sve to zaboravili kad se sve prometnice puste u promet!

Offline idelac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 24
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #309 : Listopad 25, 2010, 07:00:01 poslijepodne »
Kolko sam imal prilike videti i maloprije prejti, kroz raskršće kod zubaka je pušten promet u svim smjerovima. Znači gotovo je. Za punu funkcionalnost i prohodnost prometa sad treba pustiti i zaobilaznicu, a kak mi se čini i to bu saki čas.

Jesu li išta unaprijedili križanje kad se dolazi iz pravca Gradića i želi skrenuti lijevo prema Zagrebu?

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #310 : Listopad 25, 2010, 07:16:11 poslijepodne »

Jesu li išta unaprijedili križanje kad se dolazi iz pravca Gradića i želi skrenuti lijevo prema Zagrebu?

Ja  sam išao iz smjera Zagreba prema ulazu u Goricu tak da nisam vidio dal su dodali još koju traku za skretanje na ovom djelu koji spominješ. Mišljenja sam da treba pričekati otvaranje obilaznice i tada ćemo dobiti konkretnu sliku opterečenja i prohodnosti cijelog raskršća. 

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #311 : Listopad 25, 2010, 08:59:20 poslijepodne »
Paše mi Bonamassa - no ne paše mi termin...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Promet
« Odgovori #312 : Listopad 25, 2010, 09:23:44 poslijepodne »
Paše mi Bonamassa - no ne paše mi termin...

29.10.2010  http://planetmagazin.net/joe-bonamassa-u-zagrebu/

Karte možeš kupiti u Avenue Mall u podrumu,preko puta Konzuma,koštaju 200,00kn.

To mu je jedini koncert.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #313 : Listopad 25, 2010, 09:30:11 poslijepodne »
Znam - samo ne mogu kupiti da netko radi tu noć umjesto mene.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #314 : Listopad 25, 2010, 10:16:19 poslijepodne »
Glupost. Sada za ulazak u goricu starim putem postoji samo jedna jedina traka.

A mogli su ostaviti dviej trake pa onda po potrebi ostaviti da se u jednoj lijevoj traci može i lijevo  i ravno.
A sada sam gleda situaciju da je kolona bila 300 metara za ravno a nigdje drugdje ni auto u čekanju.