Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295834 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Promet
« Odgovori #285 : Listopad 23, 2010, 08:39:40 poslijepodne »
Sledgu zahvaljujem na opet opširnim odgovorima, priznajem očekivanim, ali ipak hvala. Naravno da se ne slažem sa time ,ali ostarili smo svi sa takvim stvarima, ali ne samo po pitanju bicikla.

Ima mnogo važnijih stvari koje se i danas ponavljaju po tko zna koji puta. Ivana je već spominjala promet kroz Lomnicu , a ja bih to malo proširio na nadvožnjak kod V. Mlake i u Gradičima.

Netko od forumaša je prigovarao ovim radovima koji se rade ovih dana i ja se pridružujem prigovoru. Vozeći se preko tih spomenutih nadvožnjaka sada se lijepo vide veliki nedostaci radova, koji su netom završeni.
Jednostavno su preusko napravljeni i to potvrđuju kolone koje se ovih dana stvaraju na njima. Nije opravdano reći da su sada malo previše te ceste i nadvožnjaci opterećeni. Kada se ide iz Lomnice i želite skrenuti za Zagreb , kolona vozila je dugaćka sve do samog mosta - nadvožnjaka, jer sva vozila večinom skreču za Zagreb , a ona koja eventualno idu preko ceste u V.Mlaku ne mogu doći na red jer je cesta definitivno preuska. Ne samo da je preuska, nego je i sužena na onom dijelu gdje je stajalište autobusa za Lomnicu.
 Kada se ide iz V. Mlake za Lomnicu cesta ne prirodno skreće mako u lijevo i tada opet zavija u desnu stranu.
Napravljena je glupost. Rekli bi , sada je veliki promet i to neće trajati dugo. Da istina, ali za godinu dvije evo nam opet prekrajanja ceste koju su loše složili. Isto je tako i sa Velikogoričkom brzom cestom ,koju sada renoviraju.
Zar se ceste na rade za bolju prometnu povezanost i odvijanje samog prometa ?
Zar se ne rade studije , da se predvidi povečanje prometa, a ne da rsde prometnice koje su trebalu tako izgledati prije deset ili više godina?
Nije svejedno kako se radi , ako se ne radi da bude bolje nego što je bilo, a tvrdim da ne rade tako.

Siguran sam de će mnoge ceste i križanja vrlo brzo raskapati, a posebno ona kod novog Konzuma u V. Gorici. Glupost da nema veće.
Mogu reći jedino ,,,Sramota, ništa drugo.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #286 : Listopad 23, 2010, 08:41:28 poslijepodne »
Ono sve drugo nije pitanje prava (kaj smiješ) nego sigurnosti (kaj bi trebao). To dvoje treba znati razlikovati. Ti tu u svojim temperamentnim obrazloženjima voliš brkati te pojmove.

A ono sve drugo "ako" bi također trebalo uzeti u obzir pri takvim raspravama (što i činiš), ali ne miješati sa činjenicama (što također činiš).

Sve kaj si rekao meni - očito se odnosi upravo na tebe.

Zakaj??

Pa zato jer se Zakon NE BAVI sigurnosnim, nego zakonskim aspektima određene stvari, tako da ja jako dobro razlikujem te dvije stvari. No u ZSPC se ne spominju stvari koje služe sigurnosti, nego samo stvari koje su zakonom propisane, kao i kaznene odredbe za nepridržavanje zakona.

Pa tako, ako ZSPC govori o ljetnim gumama u određenom kontekstu, on nigdje ne spominje zašto (što sam ja objašnjavao off-zakona), već samo da je nešto obaveza, za čije nepridržavanje postoje kaznene sankcije. Drugim riječima, zakon se ne bavi sigurnosnim stvarima "kaj bi trebao" - već isključivo onim pravnim aspektima, a što i dolikuje jednom pravnom aktu.

Jesi opet siguran da ja ne razlikujem pravne i sigurnosne stvari?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #287 : Listopad 23, 2010, 08:43:22 poslijepodne »
Nerazmem na teri se post to odnaša...Gume,Đesba il Lukovec-Markuševec..?

Na sve asfalterske radove koji se nisu mogli raditi po ljeti, već sad po kiši i hladnoći.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

JosipJoža

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #288 : Listopad 23, 2010, 08:50:02 poslijepodne »
Zar se ne rade studije.......

Rade se rade, samo neznamo kada će biti gotove i koliko će koštati, do pemzije nadam se.
Primjer zatvaranja naselja Pleso i presijecanjem Pleške, govori dovoljno sam za sebe, Picula je pokušavao to spriječiti i zato se nije radilo, a kada se vlast promijenila može sve samo daj šta daš, nije važno dobro ili loše, kako bi se govorilo vidiš šta se napravilo,
To što je puno toga loše, tko nas pita, uostalom studija je kriva, nije još gotova, ;D

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #289 : Listopad 23, 2010, 08:58:07 poslijepodne »
Primjer zatvaranja naselja Pleso i presijecanjem Pleške, govori dovoljno sam za sebe, Picula je pokušavao to spriječiti i zato se nije radilo, a kada se vlast promijenila može sve samo daj šta daš, nije važno dobro ili loše, kako bi se govorilo vidiš šta se napravilo,

Bar se poplave ne moramo bojati iza ove cestovne bedemov i palisad...
Kulko su je podigli? Meter i pol-dva?
Trebal je Žuži nekomu prodati pol Glinskoga brda,vele neupučeni...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #290 : Listopad 23, 2010, 08:58:42 poslijepodne »
Naravno da se ne slažem sa time

Zakaj naravno?

Ako se to odnosi na moj post - onda je naravno onda kada imaš kontraargumente jače od mojih, no ti kao "argument" nudiš svoje mišljenje i predrasude, ne uvažavajući zakonske i općepoznate činjenice.

NARAVNO da je teško izjest neke stvari i priznati da si u krivu.

Ima mnogo važnijih stvari

Od čega?? Kako rasprava o tim radovima može biti važnija od npr. rasprave o gumama??

Mene, nrp., ta prometna rješenja uopće ne zanimaju, ne tiču me se, i samim time mi baš i nisu ne važnija, nego nimalo važna. I kaj sad?

No interes da netko ima adekvatnu opremu i da mu je sigurnost podignuta na puno višu razinu - meni je sigurno važnija stavka od rasprave o nedovršenim raskršćima i idejnim projektima istih. Kao i opremljenost bicikala - zbog toga godišnje ginu deseci ljudi - a zbog te tvoje nervoze i kritike radova na cesti - nitko. I sad - kaj je važnija stvar, onako - realno gledano??

Možda će zbog neadekvatnih guma ta naša temperamentna vozačica Ivana (nedajbože, ali...) imati duži zaustavni put, možda neće moći stati na vrijeme ako joj u zadni tren pred auto, iza nekog parkiranog, istrči dijete... možda će pobrati nekog pješaka... možda zbog lošeg gripa neće moći izbjeći nekoga koji će, npr. u mrklom mraku i bez rasvjete na biciklu, naglo "izroniti" pred nju, pa će crnoj brojci biti pridodan još jedan manje..? Možda... no to se zbog asfaltiranja u ovo doba godine sigurno NEĆE desiti. No zbog loših guma bi moglo. Kao i zbog protupropisnog neobilježavanja bicikla tvog djeteta.

BTW, i da je važnija - kaj ti nemreš voditi brigu o dvoje stvari istodobno? Kaj sve probleme u državi treba poredati po važnosti, i da se onda apsolutno svi u dražvi bavimo samo jednom stvari dok ista nebu gotova, a tek onda idemo na slijedeću?? Pa nismo moroni ili debili da ne možemo istodobno brinuti i raspravljati o sto različitih stvari!! Pogotovo neću dvije potpuno različite i nepovezane stvari svrstavati po nekakvoj "važnosti"... C'mon!

Pa i tada si pomiješao redoslijed - i ti ili tvoje dijete imate doma nekakav bicikl koji vjerojatno baš i nije idealno opremljen, i to vas u nekim okolnostima može preskupo koštati. Umjesto toga, ti se zamaraš sa stvarima u kojima nisi ni nadležan, ni stručan, ni mjerodavan, ništa ti ne znače, samo da je u pozadini (i opet) prozivati nekog po političkoj liniji, jer on - eto - nije sve isplanirao onako kako bi ti... stvarno, nekima je i ići na sranje - politika. Kak je to jadno...
« Zadnja izmjena: Listopad 23, 2010, 09:05:22 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Promet
« Odgovori #291 : Listopad 23, 2010, 10:15:35 poslijepodne »
Hajde malo uspori Sledge...

Post je bio dug i nisam zato nastavio.
Kaj se guma tiće,apsolutno podržavam primjenu zimskih i ljetnih guma. Osobno se toga držim držim i koristim zimske (već su na automobilu9 i kasnije ljetne.
Tvrdim da se i tu trebaju poštivatii zakon i pravila. Tko nema zimske gume , kada se za to steknu uvjeti, ne može na cestu i točka. nema iznimke. Ali na žalost to nije tako .
I ovo je za mene ono ....ima važnijih stvari.

Ovo ne može biti važnije, ali se ne poštuje.

Netko tko nije odgovoran, može ugroziti sebe i druge u prometu, jer on smatra da su ljetne gume dobre po snijegu.
Nema ljketnih guma po zimi na kotačima automobila i točka. Da je po mojem.
Ali naravno nije, i znam da neće biti.

Isto tako mislim i o biciklima ,i nemam namjeru više objašnjavati zašto, jer to tako smatram i gotovo. Znam da se to opet nikad neće ostvariti, iako mislim da bi trebalo.

Možeš to prihvatiti ili ne , nije važno. a nije ni važno da to ti prihvatiš,što istina ni ne očekujem. Iskreno i ne moraš, pa zato se i razgovaramo , pišemo kaj ko misli.
Ti imaš svoj stav, ok, misliš da si u pravu, ok. Ja mislim drugaćije i ne mislim mjenjati mišljenje.
Ako ti se to ne sviđa,opet dobro,idemo dalje.
 Vidim da  post nije shvaćen kako sam mislio, moj problem. Ali nisam mislio da se samo jedan problen rješava,a da drugi stoje....krivi zaključak,ali opet dobro.
 i na kraj daj molim te ne piši gluposti i prozivanju na političku odgovornost, čovjeće ne gledaj svuda crvene krpe,molim te.

Mislim da smo svi, atu mislim da ti nisi nikakva iznimka, siti svakakvih gluposti ,zakona, akata i svega ostalog što nam zagorćava svakodnevnicu. Svjesni toga opet živimo i radimo, stvaramo,privređujemo.
Nama je posao  ili potreba da kritkom , koja nije uvijek uspješna ) utjećemo da nam kao narodu -zajednici bude bolje, a ne da lošije živimo. Političari nisu radi sebe tamo gdje jesu, nego radi nass. Halo, radi nas!!

Tako bi trebalo biti, a nije!
Opet jedna važnija stvar.
Za mene apsolutno ,i bez argumenata ili tvoje ili bilo čije potvrde.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #292 : Listopad 23, 2010, 10:53:39 poslijepodne »
Sve kaj si rekao meni - očito se odnosi upravo na tebe.
Pogledaj kaj si ti pisao, a onda kaj sam ja, pa mi reci u kojoj točno rečenici ja brkam pojmove. Ja sam ti tvoja brkanja točno naveo, čak i podcrtao, a ti se sad razbacuješ nekim totalno neargumentiranim pridikama tipa "nis ja - ti si". I onda još skroz bezveze koristiš izraz "očito", ko neka loša navika. Niš se ne odnosi na mene, a kam pak da je očito.
Citat:
Jesi opet siguran da ja ne razlikujem pravne i sigurnosne stvari?
Sad si to lijepo objasnio kak treba, kaj sam ja i vjerovao da znaš, najkasnije poslije onog tvog "Tako je...". No u onom postu iz kojeg sam ti citirao nisi djelovao baš tako sigurno, da se oprezno izrazim.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #293 : Listopad 24, 2010, 10:13:16 prijepodne »
Isto tako mislim i o biciklima ,i nemam namjeru više objašnjavati zašto, jer to tako smatram i gotovo. Znam da se to opet nikad neće ostvariti, iako mislim da bi trebalo.

To što veliš može se čitati samo na jedan način - znaš da si u krivu, no ne želiš to priznati. Naravno, da sam ja u toj situaciji, rado bi me prozvao upravo na taj način... nema tu mojeg mišljenja - ja sam samo prenio zakonske i svake druge činjenice, obzirom se u iste vrlo dobro razumijem.

Problem je tebe kao i većine ljudi u ovoj državi, a što čini da Hrvatsku možemo smatrati banana-državom: isti u poštovanju zakona i općeg interesa uvijek gledaju na nekog drugog, trećeg ili desetog, a nikada na samoga sebe, a što je - u stvari - jedino bitno.

A promjene počinju upravo i jedino da svatko od nas krene od samoga sebe, a ne od susjeda, mene ili ne znam koga. I dokle god ćeš se za svaku stvar pitati i za nepravilnosti kriviti sve - policija, Kosorica, Vlada, cestari, stranka, grad, vatrogasci, birkoracija... ma svi su krivi za sranja, jedino si ti super! - do tada ova zemlja neće naprijed.

Dok svatko sam za sebe - i SAMO za sebe - ne bude odlučio mijenjati se na bolje, napretka nema. U traženju krivaca treba početi od sebe, a ne prvo od svih ostalih. I u tome je razlika između Hrvatske i npr. Švicarske, Norveške, kao i brda drugih zemalja... jer ne postoji svijest ljudi o zajedničkom dobru, i jer ne postoji svijest ljudi da su upravo sami svojim stavom najviše krivi za cijelu priču...

I tako smo došli od jednog dinama na biciklu i smjese auto-gume do generalnog tumačenja atmosfere i svijesti u hrvatskom društvu. Netko možda i shvaća da se i na tako malim stvarima objašnjava puno veći problem...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #294 : Listopad 24, 2010, 10:19:04 prijepodne »
Pogledaj kaj si ti pisao, a onda kaj sam ja, pa mi reci u kojoj točno rečenici ja brkam pojmove.

Pa brkaš elementarne pojmove. Ja sam prenio ZAKONSKA rješenja i rekao ti da se zakon ne bavi sigurnosnim, već pravnim pitanjima, a ti me želiš uvjeriti u suprotno.

Zakon ne navodi smjese auto-guma - ali ih svojim ograničenjima i odredbama podrazumijeva, jer mu je nešto prihvatljivo, a nešto nije, i o tome govori bez objašnjenja. Znači, zakon se bavi onim što se smije, a sigurnost onim što bi trebalo - a ti si ta dva pojma pomiješao.

Za zakon čitaš stranice Narodnih novina, a za sigurnost stranice HAK-a. Zato je i Ivana mogla, ako je htjela istinu, ići na stranice NN, a ne na stranice HAK-a. Jer mnoga tumačenja tamo nisu službenog karaktera.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #295 : Listopad 24, 2010, 01:44:33 poslijepodne »
Naravno da se ne slažem sa time

Zakaj naravno?

Ako se to odnosi na moj post - onda je naravno onda kada imaš kontraargumente jače od mojih, no ti kao "argument" nudiš svoje mišljenje i predrasude, ne uvažavajući zakonske i općepoznate činjenice.

NARAVNO da je teško izjest neke stvari i priznati da si u krivu.

Ima mnogo važnijih stvari

Od čega?? Kako rasprava o tim radovima može biti važnija od npr. rasprave o gumama??

Mene, nrp., ta prometna rješenja uopće ne zanimaju, ne tiču me se, i samim time mi baš i nisu ne važnija, nego nimalo važna. I kaj sad?

No interes da netko ima adekvatnu opremu i da mu je sigurnost podignuta na puno višu razinu - meni je sigurno važnija stavka od rasprave o nedovršenim raskršćima i idejnim projektima istih. Kao i opremljenost bicikala - zbog toga godišnje ginu deseci ljudi - a zbog te tvoje nervoze i kritike radova na cesti - nitko. I sad - kaj je važnija stvar, onako - realno gledano??

Možda će zbog neadekvatnih guma ta naša temperamentna vozačica Ivana (nedajbože, ali...) imati duži zaustavni put, možda neće moći stati na vrijeme ako joj u zadni tren pred auto, iza nekog parkiranog, istrči dijete... možda će pobrati nekog pješaka... možda zbog lošeg gripa neće moći izbjeći nekoga koji će, npr. u mrklom mraku i bez rasvjete na biciklu, naglo "izroniti" pred nju, pa će crnoj brojci biti pridodan još jedan manje..? Možda... no to se zbog asfaltiranja u ovo doba godine sigurno NEĆE desiti. No zbog loših guma bi moglo. Kao i zbog protupropisnog neobilježavanja bicikla tvog djeteta.

BTW, i da je važnija - kaj ti nemreš voditi brigu o dvoje stvari istodobno? Kaj sve probleme u državi treba poredati po važnosti, i da se onda apsolutno svi u dražvi bavimo samo jednom stvari dok ista nebu gotova, a tek onda idemo na slijedeću?? Pa nismo moroni ili debili da ne možemo istodobno brinuti i raspravljati o sto različitih stvari!! Pogotovo neću dvije potpuno različite i nepovezane stvari svrstavati po nekakvoj "važnosti"... C'mon!

Pa i tada si pomiješao redoslijed - i ti ili tvoje dijete imate doma nekakav bicikl koji vjerojatno baš i nije idealno opremljen, i to vas u nekim okolnostima može preskupo koštati. Umjesto toga, ti se zamaraš sa stvarima u kojima nisi ni nadležan, ni stručan, ni mjerodavan, ništa ti ne znače, samo da je u pozadini (i opet) prozivati nekog po političkoj liniji, jer on - eto - nije sve isplanirao onako kako bi ti... stvarno, nekima je i ići na sranje - politika. Kak je to jadno...

Do sada koliko vozim, 4 godine, i 25 tisuća kilometara ,prešla cijelu Hrvatsku s autom, ,   nije mi se dogodila nijedna nesreća, niti  sam  igdje  ogulila auto, sletila s ceste il slično.Pazim i sebe i druge.
Mislim da je veći problem od mojih gumama neki luđaci i živčenjaci koji voze i za svaki sitnicu  iako su krivi, htjeli bi se tući, i to sa  ženskom.

A budala ima, naravno da ima, i  ak me netko provocira, radije odustanem  nego da me  tamo još  zatuče.   Nikad neću zaboravit kako sam jedna godine  bila na groblju,parkiram auto, i neki lik se pokušava parkirati kraj mene,  i  ide točno na moj zadnji kraj da će udarit, i ja tipu pokucam na prozor i kažem da ne može uć i da  će me udarit,  a ovaj izađe  , počne mi psovati Boga  i krene  da će  me tući.  Zato jer sam  htjela spriječiti da se zabije u moj auto! Ja sam mu samo rekla da ću mu pozvat policiju,i odmah je nestao.

Ili kad je neki tip vozi po autoputu  60, i ja ga želim prestići, prestignem ga,i onda on da  gas, i prestigne mene i  vozi ispred mene opet 60, i provocira me, ja pokušavam prestić, ovaj nagazi i neda  mi.  I naravno  da sam  radije stala  na zaustavnu traku  na  5 minuta(iako znam da je zabranjeno), i čekala da kreten nestane, nego da me tamo još  zatuče il se namjerno zabije u mene.

Što reći na to, nisu u pravu,a žele se tući i još curu žele istući?   

Ili kao što je bilo pred par mjeseci  netko je čekao da se uključi  u kružni tok, i ovaj iza mu je potrubio, a ovaj naprijed je  izašao, uzeo pištolj i  upucao ga. 


Ili neki dan što sam vidjela  u mojoj ulici, kada su ove gužve  zbog radova na gl.cesti.
Jedan  oduzme prednost na raskrižju  drugom,  ovaj koji ima prednost mu  počne trubit, ovaj koji je kriv i oduzeo prednost izađe  van, i   hoće se tući  sa ovim koji je u pravu.

Mislite da je to ok,i da je to rješenje?   

« Zadnja izmjena: Listopad 24, 2010, 01:48:13 poslijepodne ivana_vg »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Promet
« Odgovori #296 : Listopad 24, 2010, 01:45:01 poslijepodne »
„Dok svatko sam za sebe - i SAMO za sebe - ne bude odlučio mijenjati se na bolje, napretka nema. U traženju krivaca treba početi od sebe, a ne prvo od svih ostalih. I u tome je razlika između Hrvatske i npr. Švicarske, Norveške, kao i brda drugih zemalja... jer ne postoji svijest ljudi o zajedničkom dobru, i jer ne postoji svijest ljudi da su upravo sami svojim stavom najviše krivi za cijelu priču..“

Evo vidiš,kao mene savjetuješ, a sam se toga ne držiš. Vidim da si se ipak polako počeo mijenjati, i to je dobro, ali ne moraš sebe tako jako kriviti,što nisi do sada činio dobro za ovu zemlju. Imaš vremena , počni sada ,još stigneš.

Kada nekoga krivim , tada to činim sa razlogom, i ti to znaš ali se ne osudiš priznati, za razliku od mnogih .
Zar sam ja kriv za stanje u državi?
Zar sam ja okrao i doveo državu u ovakvo stanje?
 Tražim i zahtijevam od političara i svih osoba koje obnašaju društveno odgovorne poslove , da nam svima svojim radom uljepšaju svakodnevnicu. Nama i sebi, apsolutno.
Pa zato smo ih birali na izborima,da nam služe…S L U Ž E!!!!  ( to im je posao)
Ako je nama kao glasaćima dobro , za nagradu nam opet mogu služiti, zar sam nešto krivo rekao ili krivo zahtijevam.
Ni ti na svom poslu, a niti ja na svom , ne moram ostati ako ne želim služiti drugima tako da radeći svaki svoj posao budemo jedni drugima na POMOĆI.

Halo!! Na pomoći sledge, a ne da stalno drugima prodikuješ kad netko traži pomoć.

Ne , ne napadam ja tebe, već sam rekao da si po nekag ne moguć, ali i to je dio odrastanja, sazrijevanja, sve dok se postane odrasla osoba.
Naši se u državi ponašaju kao mala djeca ( političari i svi u izvršnoj vlasti) koja kad naprave štetu kažu, nismo krivi, nismo znali. Ma nemoj, nisu znali, a blagajne prazne, država u banani. Ne radi mene, radi nas kao naroda, radi vlasti i države.
Ja sam od svoje 19 godine dobrovoljni davatelj krvi, aktivno sam uključen u rad vatrogasnog društva, sve do sada.
Bio sam u bivšoj državi na brojnim intervencijama u gašenju požara , spašavanju imovine drugih kog vremenskih nepogoda,aktivno sudjelovao u odbrani zemlje od 90 –e. Radim od 70-te godine i još radim,. Ne govorim ovo da se hvalim ili napuhavam, ne nikako. Želim reći da sam kroz to vrijeme ,zajedno sa cijelom vojskom mojih godišnjaka stvarao dobra za ovu zemlju,nastojeći kroz sve te aktivnosti pomoći ljudima oko sebe. Ljudima koje ne poznajem,koje sam vidio možda sam taj put i nikada više. Stekao sam vjerujem brojna znane i ne znane prijatelje, kod kojih mogu ako mi zatreba doći potražiti pomoć.
Svi smo mi dali dio sebe,bez kalkuliranja, računice, bez ičega.
Kada smo odlazili na intervencija, moja obitelj ostajala je kod kuće sama, čekajući hoću li se ja i ostali vratiti živi?
Nismo uopće razmišljali dali da idemo ili ne, nije bilo ni spomena o tome. I danas zajedno sa mladima opet idemo, kada se ukaže potreba, bez razmišljanja. Nitko mi – nam to ne plaća.
Niti se to očekuje. Ide se zato jer volimo pomagati i želimo to raditi.
Ne zanima me dali to netko shvaća ili ne. Meni to nije važno.
Dao sam dio sebe – kao i ostali , i davat ču dok mogu i kada zatreba.
Ali zato odgovorno zahtijevam od političara i izvršne vlasti i svih onih koji rade društveno potreban i odgovoran posao da budu odgovorni Zahtijevam da moje dijete, tvoje dijete, sva naša djeca ne prožive ono što smo mi morali . Jedino tada mi sve ovo ima smisla, bolji ljudi, bolji svijet , pomogni bližnjem kao sebi.
 Možeš li to shvatiti??
Pomoći bližnjem.
Ne mislim da sam savršen i nepogrešiv, nikako ,daleko od toga . Ali Sledge ,daj budi normalan, ne tražim  i ne koristim ovaj forum da se svadim sa tobom.
Prihvaćam tvoje mišljenje iako se ponekad ne slažem, ok, razumijem da nismo isti i ne možemo biti.
 Danas opet novi problemi u državi. Zar sam ih ja svojim prigovaranjima stvorio.
Radim 40 godina za plaču kakva je takva je. Ne mogu u mirovinu jer su oni mudonje u saboru sve raztrajbali!
Nisam ja , dok su oni krali i robijali u bivšoj Yugi, ja sam radio i stvarao dobra,koja su opet „maknuli“. Dok su te Rvatine bile u Njemačkoj, švedskoj i gdje sve ne, ja sam sa ostalima brinuo o zemlji koju su opustošili, došavši na vlast. Dok su oni po podrumima skupljali borački staž, ja sam ostavio svoju obitelj doma i opet pomagao drugima, jer sam mogao i želio jer sam mislio da sam potrebniji drugima.
Danas oni , mnogi iz podruma i Njemačke itd, uredno, opet žanju ovu državu sa penzijama, sjede u Saboru i meni-nama kroje gaće. Ne mogu u mirovinu iako imam više radnog staža nego mnogi u tom saboru ,koji sada kažu da je zemlja u banani.
Dobo ,baš mi je drago kad mi veliš da sam ja kriv za tu bananu.
Vidim da sam ne prosvijetljen i da sam sve krivo pobrkao.

Ma ne ja opet tvrdim da imam pravo tražiti i zahtijevati.
Onog dana kada naš Hrvatski narod shvati da u svojim rukama drži zlato koje nema cijene i reče takvima odlučno, dosta je bilo,imat ćemo opet Lijepu našu.

Ja to sada zahtijevam i mislim da ne griješim.
 A ti si slobodno misli kaj god hoćeš i seciraj ovaj post na proste faktore, ako hoćeš.
Ja sam i dalje tu kad me netko zatreba,spreman pomoći, i spreman tražiti da nam svima bude bolje.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

JosipJoža

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #297 : Listopad 24, 2010, 02:00:22 poslijepodne »

.........................................

gospon mlačanin imate moj duboki naklon za ovaj post.
« Zadnja izmjena: Listopad 24, 2010, 02:07:56 poslijepodne JosipJoža »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #298 : Listopad 24, 2010, 02:23:16 poslijepodne »
Ili kad je neki tip vozi po autoputu  60, i ja ga želim prestići, prestignem ga,i onda on da  gas, i prestigne mene i  vozi ispred mene opet 60, i provocira me, ja pokušavam prestić, ovaj nagazi i neda  mi.

Joooooj, mamo milaaa.... što ja ne sretnem takvog kretena, a molim za to već dugo, jednostavno bih si ga rado "priuštio"... ili bi se i onda pokazalo da sam građanin drugog reda...

Mislite da je to ok,i da je to rješenje?

Ti samo ostani takva kakva jesi - ili si nađi mužjaka koji trenira box ili neki borilački sport, ili je jednostavno životinja - i vozi ga skrivenog na zadnjem sicu....  ;D ;D ;D

To nije rješenje...

Ali evo jedno rješenje za Tebe - Trunk Monkey Compilation

Ak nemaš volje za nekog muškarca, ovakav "suradnik" je taman...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #299 : Listopad 24, 2010, 02:48:06 poslijepodne »
Ili kad je neki tip vozi po autoputu  60, i ja ga želim prestići, prestignem ga,i onda on da  gas, i prestigne mene i  vozi ispred mene opet 60, i provocira me, ja pokušavam prestić, ovaj nagazi i neda  mi.

Joooooj, mamo milaaa.... što ja ne sretnem takvog kretena, a molim za to već dugo, jednostavno bih si ga rado "priuštio"... ili bi se i onda pokazalo da sam građanin drugog reda...

Mislite da je to ok,i da je to rješenje?

Ti samo ostani takva kakva jesi - ili si nađi mužjaka koji trenira box ili neki borilački sport, ili je jednostavno životinja - i vozi ga skrivenog na zadnjem sicu....  ;D ;D ;D

To nije rješenje...

Ali evo jedno rješenje za Tebe - Trunk Monkey Compilation

Ak nemaš volje za nekog muškarca, ovakav "suradnik" je taman...

Predobro!!!!
Moram  ga nabaviti.