Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295811 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

amarkulin

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #120 : Kolovoz 27, 2010, 07:00:42 poslijepodne »
Ma sve piše u dokumentu kojeg je koko citirao (str. 82):
http://www.mup.hr/UserDocsImages/statistika/2010/godisnje_izvjesce_2009_prava_verzija.pdf

U Hrvatskoj je 2009. godine bilo ukupno 50.388 prometnih nesreća.
Od toga se 14.874 nesreća dogodilo u križanjima (to je 29,5% svih nesreća).
Od tih nesreća u križanjima, u kružnom roku se dogodilo 410 nesreća (ili 2,8%).

Dakle, broj nesreća u kružnom toku čini 0,81% svih prometnih nesreća u Hrvatskoj.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 27, 2010, 07:04:19 poslijepodne amarkulin »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Promet
« Odgovori #121 : Kolovoz 27, 2010, 07:04:52 poslijepodne »
i znam zašto sam rekao da je 30% nezgoda u Zagrebu bilo na rotorima.

Ja ne znam za ovo ali bila je neka statistika najcrnijih točaka u gradu i najgore je na Rotoru gdje se najviše sudara napravi. Nakon toga je na rotoru u Škorpikovoj.   :D

A ak netko misli da naši vrli prometni stručnjaci sve znaju nek ide pogledati rotor sa domovinskog mosta prema radičkoj. Vrhunac idiotizma.

Sto se tice rotora u Skorpikovoj, pa ne cudi me podatak o skoro najvise sudara, jeste vidjeli kako se idioti tamo voze? udju na unutarnju traku i onda se strmopizde iz nje desno u neku od ulica, hahahahaha... i sada ti nemoj sudar napraviti... valjda je tako i na Rotoru...
Svaki rotor sa dvije trake je vrhunac idiotizma... dovoljna je samo jedna traka, udjes, kruzis i izadjes... kakvo prestrojavanje po rotoru.
Sjecam se kako me jedno zensko vozalo po rotoru hehehehe, ja velim ovdje desno, a ona se nabila na unutarnju traku i kruzi... pa reko desno!!! a ona vice kako nema kuda desno! reko isuse, desno je na drugoj strani hahahaha. a sto ces zene za volanom... vole da im se oslobodi cijela cesta pa onda one pice, cast izuzecima.

amarkulin

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #122 : Kolovoz 27, 2010, 07:14:24 poslijepodne »
A evo i podataka za Zagreb, pa da dokažemo ili demantiramo to što Sledge tvrdi:
http://www.mup.hr/UserDocsImages/PU_ZG/download/statistika/medij2009.doc

U 2009. u Zagrebu su se dogodile 15.152 prometne nesreće - dakle, 30,1% od svih prometnih nesreća u Hrvatskoj.

Iz tablice na stranici 35 vidi se da je na rotoru Avenije Dubrovnik bilo 119 nesreća, a na Škorpikovoj 18. Ako i ima još koji opasni rotor, to sve skupa nije ni blizu 200 nesreća, odnosno 1,3% od svih prometnih nesreća u Zagrebu. Za razliku od jedne Slavonske, gdje se dogodilo 506 nesreća, ili Vukovarske s 292 nesreće.

Dakle, Sledge, podaci ne idu u prilog tvojoj hipotezi:

I da - ja imam uvid u prometne statistike policije, i znam zašto sam rekao da je 30% nezgoda u Zagrebu bilo na rotorima.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 27, 2010, 07:24:22 poslijepodne amarkulin »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Promet
« Odgovori #123 : Kolovoz 27, 2010, 07:17:32 poslijepodne »
Markulin, to nije statistika u postocima prema broju kruznih tokova i prema broju krizanja, samo nabrajanje koliko cega gdje.

amarkulin

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #124 : Kolovoz 27, 2010, 07:20:25 poslijepodne »
Pa iz nabrajanja se računa statistika, jednostavnim postotnim računom.  ;)

NAJUGROŽENIJA RASKRIŽJA
Avenija Dubrovnik - Rotor   119
Slavonska av. – HBZ   46
Avenija Dubrovnik – AVH   23
Selska – Horvaćanska   23
Zagrebačka av. – Selska cesta   21
Zagrebačka avenija - Petrovaradinska    19
Škorpikova - Rotor   18

NAJUGROŽENIJE PROMETNICE   
Slavonska avenija       506
Ulica grada Vukovara   292
Ilica   280
Avenija Dubrovnik   264
Zagrebačka av. - Ljubljanska av.   239

Odakle ti ideja da se na raskrižjima događa najviše nesreća? Od Sledgea?
« Zadnja izmjena: Kolovoz 27, 2010, 07:23:29 poslijepodne amarkulin »

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #125 : Kolovoz 27, 2010, 07:27:12 poslijepodne »
i znam zašto sam rekao da je 30% nezgoda u Zagrebu bilo na rotorima.

Ja ne znam za ovo ali bila je neka statistika najcrnijih točaka u gradu i najgore je na Rotoru gdje se najviše sudara napravi. Nakon toga je na rotoru u Škorpikovoj.   :D

A ak netko misli da naši vrli prometni stručnjaci sve znaju nek ide pogledati rotor sa domovinskog mosta prema radičkoj. Vrhunac idiotizma.

Sto se tice rotora u Skorpikovoj, pa ne cudi me podatak o skoro najvise sudara, jeste vidjeli kako se idioti tamo voze? udju na unutarnju traku i onda se strmopizde iz nje desno u neku od ulica, hahahahaha... i sada ti nemoj sudar napraviti... valjda je tako i na Rotoru...
Svaki rotor sa dvije trake je vrhunac idiotizma... dovoljna je samo jedna traka, udjes, kruzis i izadjes... kakvo prestrojavanje po rotoru.
Sjecam se kako me jedno zensko vozalo po rotoru hehehehe, ja velim ovdje desno, a ona se nabila na unutarnju traku i kruzi... pa reko desno!!! a ona vice kako nema kuda desno! reko isuse, desno je na drugoj strani hahahaha. a sto ces zene za volanom... vole da im se oslobodi cijela cesta pa onda one pice, cast izuzecima.

Rotor kod remetinca i ovaj u škorpikovoj su mi najgora noćna mora što se tiče prometa u  cijeloj  Hrvatskoj.
Koliko god je moguće  izbjegavam ići onuda jer kad uđeš  u krug  tu se nezna tko skreće kuda, vrlo lako te netko pokupi tko se iz   unutarnje trake  skreće desno, svatko vozi kak  oni hoće  ,a  Škorpikova da ne govorim, nema ni  nikakvih oznaka  za traka....uglavnom koma....

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Promet i pothodnik
« Odgovori #126 : Kolovoz 27, 2010, 07:31:17 poslijepodne »
Kao da neko od odgovornih za promet u Gorici čita forum.  :)

Kaj bi Gorica bez svog foruma...?  ;D

Hm..

Ne znam je li moguće da je Vidović i HAC pročitali kaj sam pisala, ili je u pitanju telepatija, ali danas sam se nakon posta od ivane_vg vozila po toj cesti pratilji autoputa da vidim kamo izlazi i imam za vidjeti zaštitnu ogradu.

Ovako je izgledalo prošli tjedan:











A ovako danas:











I novi stupići s obje strane, i zaštitna ograda, i predviđena rasvjeta, jedino još fale znakovi i iscrtana zebra.

No, prilično je nepregledno prelaziti cestu naročito djeci, jer se zaista svi jako brzo voze i uletavaju u zavoj. Možda budu i tamo napravili ležeće policajce. Da živim u onoj prvoj kući, ja bi i pisanim putem tražila.

Uostalom, to je i jedini prijelaz i prolaz na želj. stanicu, tako da vjerujem da bu to frekventan pješački prijelaz i pothodnik, pa će valjda još poraditi na nedostacima.
U svakom slučaju, sad sam se ugodno iznenadila, iako kažem, treba još završiti radi sigurnosti pješaka.


Ja sam  baš  to isto danas primijetila kad sam se vozila,....
Ali po meni je veći problem kada se ide od te ceste  prema Gradićima, i onda  dođete na ono raskrižje   gdje je bila kapelica,i ako  preko njega trebate  ići ravno,  s  desne strane se  ništa ne vidi,ama  baš ništa  od one ograde,  treba se doć  do polovice križanja  da se nešto vidi,   
možda netko čita  ovaj forum  pa neka postave  barem  zrcalo  tamo....

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #127 : Kolovoz 27, 2010, 07:39:58 poslijepodne »
Sledge je puko. Yebeš mi sve, ako ja ikaj kužim iz ove rečenice:

Kako je to statistika prometnih nezgoda - i to potpuno nepotpuna (jer obuhvaća samo križanja svih vrsta) - za cijelu Hrvatsku (a u 98% Hrvatske kružni tokovi su potpuna nepoznanica!), probaj malo bolje... ove brojkke ne znače baš ništa - to su apsolutni pokazatelji koji nemaju međusobnih dodirnih točaka u bilo čemu bitnome...

 ???  ???  ???

A čovjek bi očekival da će on sad dati podatke za svoju tezu da se 30% nesreća događa u kružnim tokovima...  ::)

Mislim, kad se već nadmudrujete sa statistikama i razbacujete podacima, da je ova Sledgeova rečenica savršeno jasna i sa njom se potpuno slažem.
Treba znati pročitati podatke.
Podaci koji su izneseni vrijede za cijelu Hrvatsku i potpuno su statistički neupotrebljivi, osim kao brojčani prikaz nesreća prema tipu raskršća.
Služe sami svojoj svrsi i ničemu drugome.
Iz ovih podataka mi ne vidimo ukupni broj svih križanja i kružnih tokova, a iz njih se ne može odrediti ni gustoća prometa, što je uz broj nesreća, najbitniji podatak za izračun sigurnosti nekog križanja ili kružnog toka.
Jer nije isto ako kroz jedno križanje na tri prolaska automobila imaš dvije nesreće ili ako na tisuću prolazaka automobila imaš deset nesreća.
A ovdje samo piše križanje x= 3 nesreće i križanje y=10 nesreća.
Takvom logikom iščitavanja podataka izvukli bi zaključak da je ovo križanje sa 3 nesreće sigurnije. Malo morgen!
Također nije isto da li se 400 nesreća dogodilo u dva kružna toka ili u 42 kružna toka. Taj izračun bitno mijenja sliku sigurnosti kružnih tokova, iako ni to ne mora biti ključno, jer ovisi o tome koliko su kružni tokovi prometni.

To što se brojčano dogodilo najmanje nesreća u kružnom toku ne znači da su kružni tokovi najsigurniji oblici usmjeravanja prometa.
I potpuno je glupo i pogrešno tako zaključivati.

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Promet
« Odgovori #128 : Kolovoz 27, 2010, 07:47:54 poslijepodne »
A jebi ga sada markulin, pa kaj sam ja negdje potvrdio sledgeovu teoriju... statistiku, sto li vec? samo sam reko da to treba izracunati, a tu je i ono sto goricanka spomenula, kakv je i promet.
Ivana, samo se ti u rotoru drzi desne trake i nis se neboj, nejdi na unutarnju.. pa ako te neko i opali, nisi ti kriva. Na rotoru kod jadranskog malo pazi na desnu traku kad ulazis sa mosta, jer ta vodi prema karlovcu:) ides po srednjoj... stanes, pogledas, nema nikoga i po gasu... tu imas i fino odvojene trake onih koji se ukljucuju u promet, tako ako pazis na to, ma nemas brige.

amarkulin

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #129 : Kolovoz 27, 2010, 08:00:52 poslijepodne »
To što se brojčano dogodilo najmanje nesreća u kružnom toku ne znači da su kružni tokovi najsigurniji oblici usmjeravanja prometa.

Goričanka, Sledge tvrdi da se u kružnim tokovima događa 30% prometnih nesreća u gradu Zagrebu. Mi kažemo da je to nemoguće, a i podaci govore drukčije. Pa i ti kažeš da se tamo događa najmanje nesreća... Tko laže?

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Promet
« Odgovori #130 : Kolovoz 27, 2010, 08:07:39 poslijepodne »
Goričanka, jedno pitanje za Vas .... koliko vremena,odnosno koliko kilometara dnevno odvozite po ovim našim krasnim cestama ? Da se krivo ne shvati ... koliko imate iskustva u vožnji ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #131 : Kolovoz 27, 2010, 08:35:27 poslijepodne »
To što se brojčano dogodilo najmanje nesreća u kružnom toku ne znači da su kružni tokovi najsigurniji oblici usmjeravanja prometa.

Goričanka, Sledge tvrdi da se u kružnim tokovima događa 30% prometnih nesreća u gradu Zagrebu. Mi kažemo da je to nemoguće, a i podaci govore drukčije. Pa i ti kažeš da se tamo događa najmanje nesreća... Tko laže?

Nemam pojma koliki je postotak nesreća u gradu Zg u kružnom toku. Komentirala sam one podatke iz kojih se ništa ne iščitava i koji su dokaz ničega, jer su nepotpuni za bilo kakvu statističku analizu.
Nisam ja rekla da se događa najmanje nesreća u kružnim tokovima, nego je to podatak iz te tablice, koji ne mora nužno značiti da su kružni tokovi nesigurni ili sigurni jer je taj podatak nepotpun.
Kaj tu nije jasno?

Goričanka, jedno pitanje za Vas .... koliko vremena,odnosno koliko kilometara dnevno odvozite po ovim našim krasnim cestama ? Da se krivo ne shvati ... koliko imate iskustva u vožnji ?

Vozačku imam već dugo, preko 20 godina.
Što možeš zaključiti iz takvog podatka?
Kakav sam vozač?
Naravno da ne, jer ti fali podatak o tome koliko kilometara sam odvozila i gdje se sve vozim, pa da mi možeš procjeniti iskustvo.
A zašto onda iz podatka da se 400 nesreća dogodilo na rotorima zaključujete da su rotori sigurniji od raskršća?
Kad fali hrpa drugih pokazatelja koji bi potkrijepili tu teoriju.
Vozim se svakodnevno i sasvim dovoljno vozačkog iskustva imam da mogu komentirati promet.
Iako je to ovdje sasvim nebitno, jer ja govorim o statističkim proračunima, a ne o vozačkom umijeću.

p.s. koko ne moraš mi se obraćati sa Vi, jer ja se tako na forumu ne obraćam nikome, i ne očekujem to od drugih  ;)


« Zadnja izmjena: Kolovoz 27, 2010, 08:38:28 poslijepodne Goričanka »
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #132 : Kolovoz 27, 2010, 08:43:05 poslijepodne »
Treba znati pročitati podatke.
Podaci koji su izneseni vrijede za cijelu Hrvatsku i potpuno su statistički neupotrebljivi, osim kao brojčani prikaz nesreća prema tipu raskršća.
Služe sami svojoj svrsi i ničemu drugome.
Iz ovih podataka mi ne vidimo ukupni broj svih križanja i kružnih tokova, a iz njih se ne može odrediti ni gustoća prometa, što je uz broj nesreća, najbitniji podatak za izračun sigurnosti nekog križanja ili kružnog toka.

Hvala... no nemoj više - ZNAJU ljudi...  :-X

Kada su im namjere loše - koga zanima istina i kako se to gleda u službama kojima je to posao?

Kada bismo u te njihove tvrdnje uključili pojam "snimanja prometa", tj. koliko je vozila prošlo kroz ta križanja na kojima se dešavaju nezgode? I onda to gledali kroz postotak vozila koja su prošla i koliko je bilo nezgoda?

Statistike su sjajna prilika da svatko tumači kako hoće i glumi stručnjaka...
« Zadnja izmjena: Kolovoz 27, 2010, 08:46:54 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Promet
« Odgovori #133 : Kolovoz 27, 2010, 08:49:28 poslijepodne »

Hvala... no nemoj više - ZNAJU ljudi...  :-X

Kada su im namjere loše - koga zanima istina i kako se to gleda u službama kojima je to posao?


Nema na čemu.
Ne znam kakve su kome namjere (nije me dugo bilo), ali vidim kakvi su podaci.
I to komentiram, pa kome krivo, kome pravo.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Kokolino

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 38
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #134 : Kolovoz 27, 2010, 09:04:43 poslijepodne »
Broj nesreća koji se događa na remetinečkom rotoru je odraz činjenice što je taj rotor za to križanje neprikladnio riješenje je rs ena njega spaja nekoliko prometnica iznimne gustoče prometa, a iz današnje perspektive sigurnosti na cestama, je tehnički i konstrukcijski neispravan jer se nalazi na povišenoj razini u odnosu na prometnice koje se na njega spajaju. Da se takvo nešto danas izgradi, ne bi dobilo uporabnu dozvolu. Kada su ga izgradili on je trebao biti samo privremeno riješenje, ali zbog nedostatka novca postao je trajno. Zato broj nesreća na njemu ne ukazuje na stvarnu sigurnost rotora općenito.

Rotori imaju puno bolju protočnost za križanja dvije prometnice jednakoga značaja i puno su sigurniji od semaforiziranih križanja jer smiruju promet. Glupo je za usporedbu davati primjer zelenoga vala poput onoga zagrebačkoga, jer on je jednosmjeran, pa je samim time i protočniji tj. kod njega ni nema potrebe za kružnim tokovima. Dok bi primjerice na ulazu u VG kružni tok bio savršeno riješenje. Više ne bi bilo nikakvoga čekanja zbog lijevih skretanja koja na rotorima ne postoje.